PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית זרם לפלג

tomerbt
08-12-12, 14:32
היום במהלך טיול מלא שלוליות בתאום נדלקה מנורת הדלק,מנורת מצבר והקוז קונטרול. הטעינה ירדה ל 11.5 והמנוע התחיל לזייף, בדקנו את הפלגים ובפלג הראשון בצד שמאל היה מלא שמן השמן נוקה ואח"כ בדקנו אם עובר זרם ואכן לפלג לא מגיע זרם מהכויל הימני ביותר. הכויל פורק ונבדק שהוא יבש אבל המגע הימני לא מעביר כמעט זרם. בדרך למקום מבטחים הרכב זייף . השאלה מאיפה ניתן לרכוש רק את הכויל הימני והאם יש הבדל בין שלושתם או שאני יכול להחליף ביניהם לבדוק אם מדובר בקצר חשמלי לפני הכויל או בכויל עצמו. כמו כן אשמח להערכת מחיר לכויל.
תודה מראש.
וראיתי שהחוטים מסודרים בצורה שונה ממה שמתואר בספר.
מדובר בטרופר 3.2 בנזין מודל 95

asafk
08-12-12, 14:38
קודם כל - תשקיע בלייבש את כל המגעים בתא המנוע בעזרת תרסיס WD (שהוא לא תרסיס שימון, אלא בראש ובראשונה תרסיס דוחה מים ומכאן שמו).
סביר שיש לך איפושהו רטיבות שמונעת מהמערכת לעבוד כהלכה.

אסף.

tomerbt
08-12-12, 16:57
או.קיי. זה אני אעשה מחר , השאלה העיקרית היא לגבי הכויל, האם יש הבדל בין שלושתם ובכויל הראשון (הבעייתי) יש ניצוץ בחיבור אחד והשני מת לגמרי , נראה לי הפחמים בפנים הלכו

דודי והטרופר
08-12-12, 18:10
הזיוף זה בעיה באחד הפלגים או הקוייל , רצוי ליבש ואחר כך לבדוק שוב ובקשר לנורות שנדלקו , בעית פחמים ידוע באלטרנטור בגלל הבוץ, תנקה את הרכב ותיבש טוב .
אתה תמיד מוזמן להתקשר לשאול 0524861115 דודי
נ"ב יש לך ד"ש מארז

tomerbt
08-12-12, 20:00
תודה דודי, אני אתן לו יום יומיים לנוח בחניה בשמש (בתקווה שהיא תצא) ואעדכן,
ד"ש חזרה :)

tomerbt
09-12-12, 00:00
נכון לעכשיו אחרי כמה שעות טובות שהרכב עמד, הנעתי אותו והגימגומים נפסקו והרכב נוסע טוב. אבל עדיין דולקות הנורות והטעינה עומדת על 11.5.
האם לדעתכם כדאי בכל זאת להחליף פלגים וחוטי הצתה? וגם האם לסדר את החוטים לפי הספר או להשאיר איך שהם עכשיו?

raanan
09-12-12, 08:56
נכון לעכשיו אחרי כמה שעות טובות שהרכב עמד, הנעתי אותו והגימגומים נפסקו והרכב נוסע טוב. אבל עדיין דולקות הנורות והטעינה עומדת על 11.5.
האם לדעתכם כדאי בכל זאת להחליף פלגים וחוטי הצתה? וגם האם לסדר את החוטים לפי הספר או להשאיר איך שהם עכשיו?
לא קשור. על פניו יש לך בעיית אלטרנטור .

רענן

סוזי המשתוללת
09-12-12, 09:05
1)כמו שכתבו לך יש לך בעיית טעינה
2) כמו שכתבו לך יש לך בעיה של קוייל סדוק
3) כמו שכבר כתבו לך wd 40 או כל שמן חלודה אחר עושה עבודה טובה בלהרחיק את הרטיבות
לגבי הקויילים
1) כולם זהים
2)כל קוייל מוציא בו זמנית ניצוץ משתי היציאות שלו
3)אם אתה עומד מול הרכב אז הקונקטור הגדול שמתחבר לקויילים מצד ימין (4-5 חוטים לא זוכר בדיוק)משרת את שני הקויילים הימניים , הקונקטור הקטן הימני מביא את הסיגנל מחיישן הקנרק והקונקטור השמאלי הקטן שייך לקוייל השמאלי - שוב הכל כשאתה מול המנוע
הקוייל הימני ביותר משרת את בוכנות 1ו 4 השני את בוכנות 3ו 6 והשלישי את 2 ו5
1 3 ו 5 נמצאות מצד שמאל (כשאתה מול המנוע) ו2 4 6 צד ימין כשאחד ושתיים הן הקרובות ביותר לחזית הרכב

מקווה שזה עונה לך

tomerbt
10-12-12, 21:53
ככל הנראה האלטרנטור סיים את חייו, יש למישהו מושג מה הצפי הכלכלי? וגם ראיתי שאצלי יש את הגומי ש"מגן" מהמים והבוץ להגיע לאלטרנטור אבל יש איזה כיסוי שניתן להלביש על האלטרנטור שיגן עליו?

tomerbt
11-12-12, 20:42
שאלה למבינים, היום נסעתי עם הרכב למוסך ובמזל הגעתי כי כשהמכונאי ביקש להכניס את הרכב כבר כמעט ונגמרה אבקת החשמל והכל בקושי זז, המע' נכבתה החלונות עלו בקצב של צב טמה שהדאיג אותי זה שהגיר לא נכנס להילוך. השאלה אם זה תקין כי להבנתי הבורר היחוכים בטרופר הוא חשמלי ואז יש קשר ישיר, האם יש לי סיבה לדאוג?

דודי והטרופר
11-12-12, 22:04
תומר האלטרנטור לא תקין והרכב לוקח מתח מהמצבר ואין מה שיטעין אותו.
תחליף/תשפץ את האלטרנטור והכל יחזור לעבוד:cool:

-->