PDA

צפייה בגרסה מלאה : הכוונה לגבי מכלול ההוצאות להיילקס 93-97

stavamrosi
11-12-12, 12:11
צהריים טובים.
תחילה אציין שאני מכיר היטב את אופצית החיפוש למעלה משמאל, אך לדאבוני לא מצאתי את שחיפשתי.

מס נתונים יבשים -
סטודנט , רווק , מחזיק קיום גימני משופרת מאוד.
עלויות רכב חודשיות -
ביטוח 370 ש"ח לחודש
דלק כ 1000-1200 שח לחודש = 1000 -1400 קילומטר בחודש.
אני מחזיק את הרכב בצורה ה"תחזוקה שוטפת" ולא תחזוקת שבר, אולי כי זה אפשרי בגימני 2007... כמעט וכלום לא מתקלקל...

התקציב להיילקס לקנייה הוא בין 30-40 אלף שהתקציב הכולל עומד על 45 אלף.
כך שהגרף קנייה הוא לינארי לחלוטין - יותר יקר = רכב שמור יותר = פחות הוצאות ישור קו.

אופי הנסיעה , בעיקר שטח טכני , אבל נהנה מידי פעם בשבילים.
רוב הנסיעות מתבצעות בעיר + פעם /פעמיים בשבוע של נסיעה מחוץ לעיר של כ40 קילומטרים כול כיוון.

אני מרגיש שמיצית את הגימני , וכבר הרבה זמן אני פוזל לכיוון ההילקס. (שיגעון גדלות שכזה , וגם היה לי סרף בעבר...)

ניסיתי למצוא שירשור / אקסל שמתארת תחזוקה שוטפת ברמה חודשית / שנתית של היילקס מהמודלים המצויינים למעלה.
ברור לי שזה משתנה משמעותית בין רכב לרכב אבל אני בכול זאת מנסה להבין תמונה כוללת של המצב.

אשמח להכוונה / פירוט לגבי צריכת סולר , טיפולים שוטפים , הערכה גסה לגבי שברים/ עליות תיקון וכדומה בנקודות שידועות לשימצה כגון משאבת הגה וכו.

בנוסף אשמח לשמוע כול דעה לכאן ולכאן האם לקנות את הגמל או להשאר עם הגמד.

ולסיום , אם אתם מכירים אחד שמגיע מהקהילה ומעוניין למכור את הגמל שלו , אשמח להחליף איתו מילה בעלות... :-)

המון תודה, ואני יודע שאפשר לסמוך עליכם!

סתיו.

tooshey
11-12-12, 14:30
אהלן
בד"כ אני משתדל לענות בנושאים טכניים נטו, אבל מכיוון שאני קצת מכיר הילקס אענה לך.
אני מבין את הצורך שלך הנובע מ "חלום ההילקס", אבל אתה צריך לענות לעצמך על כמה שאלות.
האם אתה בנוי לחיות עם רכב ישן?
כל ההילקסים כבר דורשים אישור בלמים לפני טסט.
כל ההילקסים בשנים הקרובות יהפכו ל"רכב מיושן", מה שאומר שני טסטים בשנה.
מרבית ההילקסים כבר עברו מזמן את חצי מליון הקילומטרים ובחשו בהם מכל הכיוונים.

הילקס סטנדרטי זה עגלה.
אפשר לבנות הילקס שיהיה טוב בשטח וגם יסע נורמלי בכביש אבל זה עולה כסף, כנראה הרבה יותר מהסכום שהקצבת.
כתבת שאתה מסתובב בעיקר בעיר, יותר קשה למצא חניה להילקס מאשר לג'ימיני.
האם אתה בנוי להחזיק את הרכב הכי גניב בארץ ? (ואם לא "הכי" גניב, אז לפחות גניב מאד).

השטח הטכני שאתה נוסע בו, האם באמת צריך הילקס משופר עם שני סרנים חיים או אולי אפשר להסתפק בהילקס עם מתלה נפרד עם גלגלים "31 ושתי נעילות ?

טסט יעלה כ 1100 שח לשנה
ביטוח חובה + צד ג' כ 3500 לשנה
ביטוח מקיף לא בטוח שתמצא מי שיבטח לך הילקס ישן בביטוח חדש במחיר נורמלי.
צריכת דלק כ 10 ק"מ לליטר סולר.

לדעתי עלויות האחזקה הקבועות מתגמדות מול עלות ההשקעה בשיפורים ותיקונים.

לדעתי, כל עוד אתה רווק ולא חייב מקום בספסל האחורי תשאר עם הג'ימיני ותחסוך להילקס.

בברכה,טושי

stavamrosi
11-12-12, 16:04
אהלן
בד"כ אני משתדל לענות בנושאים טכניים נטו, אבל מכיוון שאני קצת מכיר הילקס אענה לך.
אני מבין את הצורך שלך הנובע מ "חלום ההילקס", אבל אתה צריך לענות לעצמך על כמה שאלות.
האם אתה בנוי לחיות עם רכב ישן?
כל ההילקסים כבר דורשים אישור בלמים לפני טסט.
כל ההילקסים בשנים הקרובות יהפכו ל"רכב מיושן", מה שאומר שני טסטים בשנה.
מרבית ההילקסים כבר עברו מזמן את חצי מליון הקילומטרים ובחשו בהם מכל הכיוונים.

הילקס סטנדרטי זה עגלה.
אפשר לבנות הילקס שיהיה טוב בשטח וגם יסע נורמלי בכביש אבל זה עולה כסף, כנראה הרבה יותר מהסכום שהקצבת.
כתבת שאתה מסתובב בעיקר בעיר, יותר קשה למצא חניה להילקס מאשר לג'ימיני.
האם אתה בנוי להחזיק את הרכב הכי גניב בארץ ? (ואם לא "הכי" גניב, אז לפחות גניב מאד).

השטח הטכני שאתה נוסע בו, האם באמת צריך הילקס משופר עם שני סרנים חיים או אולי אפשר להסתפק בהילקס עם מתלה נפרד עם גלגלים "31 ושתי נעילות ?

טסט יעלה כ 1100 שח לשנה
ביטוח חובה + צד ג' כ 3500 לשנה
ביטוח מקיף לא בטוח שתמצא מי שיבטח לך הילקס ישן בביטוח חדש במחיר נורמלי.
צריכת דלק כ 10 ק"מ לליטר סולר.

לדעתי עלויות האחזקה הקבועות מתגמדות מול עלות ההשקעה בשיפורים ותיקונים.

לדעתי, כל עוד אתה רווק ולא חייב מקום בספסל האחורי תשאר עם הג'ימיני ותחסוך להילקס.

בברכה,טושי

טושי היי ,
קודם כול תודה , מהמחקר שעשיי על הפורום הצלחתי להבחין בידע הנירחב שלך בנודע להיילקסים, אז תודה על הזמן והתגובה.

בוא נדבר במזומנים, מבחינתי למצוא את ההילקס הכי משופרת בתקציב הנוכחי.
אני לא מתכוון לבנות אותה בצורה היסטרית, אבל כן ארצה נעילה קידמית הגבהה בריאה ופגושים. מעבר, העתיד והמשכורת יכתיבו.

המשפט האחרון שלך , לגבי עליות אחזקה ותיקונים , אשמח עם תפרט. מה הצפי ? כמה ההוצאה השנתית עלולה להיות, בהנחה שאנחנו מדברים על בלאי טבעי של הרכב.
ולא שבירה כתוצאה ממעלה כזה או אחר.

לעניות דעתי, ניתן למצוא היילקס שמור במצב לא רע ב 40 אלף, אני טועה?
ולגבי היילקסים ממודל חדש יותר , רובם ככולם נושקים תקציב שלי מהצד הצפוני שלו.

לגבי צרות חנייה וכדומה, הן לא מטרידות אותי , כנל לגבי גניבה. הרכב ב 90 אחוז מהזמן יחנה מאחורי שומר.

חשוב לי להבין מהן עלויות האחזקה השנציות שלו מעבר לצריכת דלק.
טיפולים/מרווח טיפולים וכו...

בטוח יש כאן משהו שבנה אקסל על היילקס שלו...

בנוסף אשמח לשמוע עוד תגובות לגבי הדילמה.

תודה שוב!

שגיא S
11-12-12, 16:17
בטוח יש כאן משהו שבנה אקסל על היילקס שלו...

בנוסף אשמח לשמוע עוד תגובות לגבי הדילמה.

תודה שוב!

נראה לי שחנן פעם פרסם טופס אקסל עם ההוצאות על ההילקס שלו...

עריכה:
מצאתי את האשכולות האלו:
http://www.jeepolog.com/forums/archive/index.php/t-6375.html

http://www.jeepolog.com/forums/archive/index.php/t-7005.html

אני מקווה שיעזור לך.

וסתם שאלה...יצא לך לסוע בהיילקס עם שני סרנים חיים? לעשות עליו סיבוב? זה משהו שונה לגמרי מהרכבים הקטנים שלנו ולא כל אחד רוצה לנהוג בזה אם הוא לא חייב...

stavamrosi
11-12-12, 16:31
שגיא... קישור?

שגיא S
11-12-12, 16:45
יש לך בקישורים מצד שמאל למעלה: צפייה בגרסא מלאה.

** עכשיו שאני חושב על זה, הפוסטים ממש ישנים, והם כבר לא רלוונטיים כי בשנים האלו רוב ההיילקסים כבר "נאנסו"

ד ו ר ו ן
11-12-12, 23:39
בתור מי שמחזיק רכב כזה כרכב יום-יומי מעל 10 שנים, אני יכול להגיד שהאחזקה לא השתנתה מהותית לאורך חיי הרכב.
זאת אומרת שיש חלקים שמתבלים ונדרשים להחלפה, אבל לא בצורה תכופה יותר מאשר הרכב היה צעיר יותר.
אם אני מסתכל על השנתיים האחרונות, לא מצאתי תיקון מהותי שאני יכול לחבר להיות הרכב ישן, אלא לבלאי מקובל (מבחינתי) בהתייחס לכמה ק"מ עבר על המכלול -מיסב אמצע בגל-הינע שמתפגר פעם בכ-200Kק"מ, שיפוץ מחז"שים בסרן קדמי, החלפת מיסבי גלגל אחורי (פעם ראשונה אחרי מעל 500K ק"מ..), רדיאטור שהגיע זמנו, צמות שמתייבשות וכו'.

מה שכן,
יש עייפות החומר של חלקים ברכב שלא קשורים לאחזקה השוטפת: חלקי פח בכנפיים ומקומות אחרים שמועדים לסדקים ויכול לעלות לא מעט לתקן, סדקי עייפות בשילדה, מכלולי הינע שגם ברכב האלמותי הזה בסוף מתבלים ויכול להיות שידרשו החלפה/תיקון.

בשורה התחתונה,
הרכב פשוט לתחזוקה, לא דורש בשוטף תשומת לב כמעט בכלל.
הבעיה הכי גדולה שלך תהיה לבחור רכב שנמצא במצב תחזוקתי "מהודק", שדורש את המינימום הזה, ולא רכב מפלצת-מוצצת" כי סבל מהזנחה, וכאן המלכוד שטושי הזכיר- לאתר רכב מסודר או להשקיע לא מעט כדי להביא אותו למצב כזה.

עליות דלק צפויות להיות דומות עד זהות לפי צריכה של 1:9-10 ומחיר סולר שזהה למחיר הבנזין.

הרכב, במצבו הסטנדרטיעם מנוע אטמוספרי אכן עגלה, ומאיץ (אם אפשר לכנות זאת תאוצה..), באיטיות, אבל אפשר לחיות עם זה אם אתה לא נוסע כל היום בעליות (ע"ע ירושלים/חיפה).

stavamrosi
12-12-12, 08:33
תודה דורון.
יש משהו שמעוניין למכור ? מבינינו?

תודה

שגיא S
12-12-12, 09:10
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=65956&page=3

זה עוד פוסט, בעמוד השני יש לך את יוסי שמפרט עלויות של היילקס.

-->