PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך עזרה : מכשיר למניעת הירדמות הזמן נהיגה

MR BIG
11-12-12, 14:28
מתוקף עבודתי אני אחראי על תפעול עשרות משאיות וכלי צמ"ה שעובדים 24 שעות בשבילי ביקעת צין שבנגב.
מן הסתם, השעות הקשות מבחינה בטיחותית הן שעות הלילה , בהן העייפות מגיעה לשיא וכך גם עולה הסיכוי לתאונה.(מדבר , חושך,לילה, אבק, שיגרה...)
אני מחפש פתרון בטיחותי טכנולוגי שיסייע לי להפחית את הסיכוי להירדמות הנהג ולמנוע תאונה.
שמעתי שיש מוצר נחמד כזה , דמוי אוזניה, שהנהג יכול להללביש על האוזן , וזה יכול לגלות אם הנהג נרדם לפי תנועות הראש .

מישהו מכיר משהו כזה?
המלצות?
קישורים?

מחיפוש ברשת מצאתי מספר קישורים "לא רציניים" של כל מיני חנויות וירטואליות ולא רציניות. אני מחפש ספק מסודר ומאורגן שמעבר לפעולת המכירה , גם ייתן ליווי ושירות .

אשמח לעצותיכם.
אייל.
052-8747414

eysham
11-12-12, 14:39
http://youtu.be/n76izQBXU3A

dice2
11-12-12, 15:53
הנהג הרכין את הראש לשנות משהו ברדיו בזזזזזזזזזזז באוזן
הסתכל שניה על הידית הילוכים בזזזזזזזזז באוזן

הבנת את הכוונה, לא יעיל בעליל ואחרי שני בזזזזזז הוא זורק את זה מהחלון
תבדוק את מובליי אם המע' שלהם מתאימה למשאיות
הרבה יותר יעיל גם בזמן חוסר תשומת לב בערנות מלאה ובעיקר לא ניתן לניתוק מבלי שתדע

נמרוד - מערד
11-12-12, 16:08
אכילת גרעינים, פתרון גדול למדתי את זה מנהג משאית שגר על הכביש, אותי זה הציל הרבה פעמים, אומנם לא הייטק אבל יעיל
נמרוד

lizard
11-12-12, 16:08
אמא שלי קנתה איזה מכשיר שמתחבר לה לאוטו וכנראה גם למחשב אוטו 0על מנת לקבל מהירות וכדומה) והוא מתריע בפני כל מיני דברים. אני חושב שזה יותר מיועד לכביש (אם אני סוטה מהנתיב בפס לבן או עולה על השוליים זה מתחיל לצפצף) ונדמה לי שגם אמור למנוע את ענין ההרדמות בנהיגה.
אני יכול לבדוק איתה מה שם החברה אם זה נראה לך רלוונטי

asafk
11-12-12, 16:23
יש פטנט ישראלי די ותיק שמכריח את הנהג ללחוץ על לחצן רגל כל ככה וככה זמן. אם הוא לא לוחץ זה מפעיל התראה.

אסף

dice2
11-12-12, 18:36
lizard בדיוק על המע' הזו אני מדבר

Saar
11-12-12, 21:09
במרצדס זו אופציה בתשלום למוניות - מורכב בבארץ אני מניח שטלפון אליהם ותקבל את שם המערכת

MR BIG
19-12-12, 15:45
מצאתי את זה :

http://www.alibaba.com/product-gs/434961957/Anti_sleep_warning_system_MR688.html

מישהו מכיר? יודע?
לדבר הזה יש דילר בארץ?

אייל.

WildLove
19-12-12, 20:24
לדעתי התפיסה לא נכונה, משהו שיציק לנהג שהוא מתחיל להיות ישנוני לא ישפר את הערנות שלו אלא רק יציק לו לרגע ועוד 5 דקות או עוד 30 דקות (לפי המידה של העייפות) כנראה שקיבלת את אותו הדבר.. כמה הקוביות ברזל שנמצאות בשוליים או הפסי מתכת שנמצאים בפס של השוליים שנועדו פחות או יותר לאותה מטרה שאתה מדבר הציקו לך כשאתה עייף? לי אישית..לא יותר מדי
בתור אחד שהנושא של עייפות על ההגה השאירה אצלו לא מעט צלקות, אני חושב שיהיה יותר חכם להתמקד בלשמור על הנהג ערני בדרכים יותר ישנות ויעילות (מכונת קפה זמינה, מערכת סטריאו וכו')

אומי5
20-12-12, 14:27
כאחד שצבר הרבה שעות לילה על ההגה החל בחריש 12/12 כשאני עושה את ה12 של הלילה (שזה הדבר המרדים ביותר בהיסטוריה) ועבודות שופל בלילה, דרך נהיגות לילה בצבא עם אמרלים (שזה הדבר השני הכי מרדים בהיסטוריה) ועד נהיגות חזרה מטיול שכולנו מכירים, יש רק פתרון אחד.
לישון.
אפילו עשר דקות שינה יעשו הבדל שאלף מערכות לא יעשו. המערכות הללו אולי מונעות עצימת עיניים, או הטיית ראש, אבל מהר מאוד המוח ילמד להתנתק גם כשהראש ישר והעיניים עצומות. כשזה קורה בטרקטור, מקסימום מורידים ברז בשדה, כשזה קורה למשאית במחצבה...

דברים נוספים שיכולים לעזור:
רשת קשר פתוחה, שכולם יכולים לדבר כמה שבא להם, מהר מאוד יתפחו שם שיחות מצחיקות ובדרך כלל גם גסות ברמות פליליות. גם מי שרק יקשיב יהיה ערני יותר.
מזון אנרגטי חופשי, אני לא תזונאי, אבל מזון נכון שנותן אנרגיה יכול לבוא גם בכמויות קטנות ולעזור המון (כמה עולה חפיסת חטיפי אנרגיה מול שופל שנכנס במשאית?).
מערכות שמע טובות בכלים, אותו דבר כמו הקשר, תוכנית רדיו מצחיקה או מעניינת מעבירה לך בבום שעות עבודה שלמות.
חלונות נקיים, ואורות טובים, מקלים על העיניים. אני הייתי מאוד מקפיד לשתוף את החלונות ואת כל הפנסים כל ערב בירידה לשדה.

ומי יתן ולעולם לא אחזור לקבינה, אמן.

דרור ברלי
20-08-13, 10:54
אין תחליף לרבע שעה-עשרים רגע של עצירה בצד, השכבת הכסא ועצימת עיניים.

כל המכשירים, יעילים ככל שיהיו, הם הצקה מתמשכת שמפריעה לך לנהוג דווקא כשאתה ערני. שיא המטרד לדעתי ולטעמי הם מכשירי מובילאיי ואייווקס למיניהם, שמתריעים ומצפצפים כל הזמן ועל כל שטות - סטיה מנתיב, שמירת מרחק, רכב שנוסע לידך ומפעיל לך את ההתרעה וכו' - הצפצפת הזו משגעת את השכל. עד לא מזמן הרבה מכוניות מבחן היו מצויידות בזה ומצאתי את זה כניג'וס מטורף - המכשיר מופעל אוטומטית בכל התנעה וצריך לכבות אותו - לעתים הוא מותקן בפינה מרוחקת של הדשבורד וקשה להגיע אליו כשאתה חגור - גם עם ידיים ארוכות כמו שלי. משום מה כבר לא רואים את זה במכוניו תהמבחן ואני מנחש שעוד כמה אנשים הפנימו שזה מטרד.

היתרון היחידי בכל המצפצפים בהתרעה שרומזת שאתה עייף - אבל את אותן דקות עצימת עיניים חיוניות הם לא יכולים להחליף.
שתיה, מוסיקה, גרעינים, סיגריה, חלון פתוח - יעילים מאוד ושוב, אינם תחליף לעצירות מנוחה ונמנום טובות.

Niruz
20-08-13, 11:51
דרור
אני מסכים איתך בהחלט שאין תחליף למנוחה, ושכל המצפצפים למיניהם זה די מטריד.
היתרון במכשיר StopSleep זה שאתה מדליק אותו רק בנסיעות קשות, החיסרון זה שצריך לזכור להדליק אותו ולהלביש אותו על האצבעות.
בד"כ אנו לא שמים לב לרגע בו אנו מאבדים ריכוז, חולמים בהקיץ או "מתעפצים", בדיוק בשביל זה קיים המכשיר StopSleep, הוא יודע להזהיר אותנו ע"י צפצוף ורטט.

Micha
20-08-13, 12:02
http://dx.com/p/anti-doze-alarm-for-car-drivers-4-ag3-49767

-->