PDA

צפייה בגרסה מלאה : מראש מעלה יאיר למצדה - מי נסע?

אייל67
13-12-12, 20:49
הי,

מתכננים להגיע מראש מעלה יאיר לחניון מצדה מערב.
סמ"ש ירוק 11239 מוביל ליעד, אלא שבדרך מסומנת "עבירות קשה".
מישהו נסע בדרך זו לאחרונה? מתישהו?
על מה מדובר ולמה לצפות?

תודה,
אייל

OrgadNL
13-12-12, 21:57
היה היתה... עכשיו חלק כמו טוסיק של תינוק, גם לג'יפים רכים (כמו טוסיק של תינוק)

OrgadNL
13-12-12, 21:59
הי,

מתכננים להגיע מראש מעלה יאיר לחניון מצדה מערב.
סמ"ש ירוק 11239 מוביל ליעד, אלא שבדרך מסומנת "עבירות קשה".
מישהו נסע בדרך זו לאחרונה? מתישהו?
על מה מדובר ולמה לצפות?

תודה,
אייל

רגע, מה שכן (אם בציפיות עסקינן) הדרך קקה. לאמור- מטלטלת, מלאה ב"שפיציות" ובעיקר לא נעימה. בראש מעלה יאיר, על ההתחלה של הירוק יש אחלה שיטה להפסקת קפה, ואז 11 ק"מ של טלטלת נפוצה.
מלבד זה- הכל חלק.

1ofersh
13-12-12, 22:25
בדרך יש תצפית יפיפיה על נחל רחף אם אני לא טועה.כרוך בירידה רגלית מהשביל של 200 מ.בדוק בשטח ובמפות.
עופר

אייל67
13-12-12, 22:37
תודה רבה אורגד ועופר.
אם המטרה היא להגיע כמה שיותר מהר ונוח לחניון הנ"ל בסוף היום, הייתם ממליצים על נתיב אחר?
במפה שברשותי לא נראה כל נתיב הגיוני אחר.
מחר בסוף היום אני שם.
אייל

נמרוד
13-12-12, 22:48
אין בעיית עבירות מיוחדת. דרך איטית כאמור, אך יפה. שווה לתת קפיצה למיצד חתרורים אחרי הטיפוס במעלה יאיר. אתה צודק, זו הדרך ממעלה יאיר לכיוון מצדה, יכול להיות שיקח זמן דומה או פחות לרדת דרומה ולעשות את כל הסיבוב על כבישים דרך ערד - אבל בשביל מה יש ג'יפ?

אייל67
16-12-12, 12:23
תודה למשיבים.
מובן וברור בשביל מה יש ג'יפ ... אלא שהערכתנו, אשר התבררה בדיעבד כנכונה, היתה שלא נסיים הדרך הנ"ל בטרם החשיכה, ויחד עם מעלה יאיר שלא היה ברור אם ילך "חלק", ביקשתי לבחון החלופות, במטרה לאפשר תנועה לילית בשטח הקל והזורם ביותר.

מכל מקום, צדקו החברים ואין כל בעיה של עבירות בדרך הנדונה (מראש מעלה יאיר למצדה), נכון ליום 14.12.12.

תודה,
אייל

regevzuki
21-10-14, 20:24
הייתי בחול המועד 2014, המסלול קל מאוד , גם היכן שכתוב עבירות קשה העבירות קלה עד בינונית. עשינו את המסלול כולל עצירות בשעתיים וחצי. נכון לחודש 10/2014

יואב פולס
22-10-14, 12:31
איך יסתדרו שם ג'יפונים ללא הילוך כח, סטנדרטיים לחלוטין?

אבנר ברוך
22-10-14, 12:51
רגע, מה שכן (אם בציפיות עסקינן) הדרך קקה. לאמור- מטלטלת, מלאה ב"שפיציות" ובעיקר לא נעימה. בראש מעלה יאיר, על ההתחלה של הירוק יש אחלה שיטה להפסקת קפה, ואז 11 ק"מ של טלטלת נפוצה.
מלבד זה- הכל חלק.

הסמ"ש הירוק המחבר את מצדה-מערב למעלה יאיר הוא אחד המסלולים היפים שבאזור ומתאים לכל ג'יפ: מטאראקן ועד דיפנדר.
מעניין אותי מדוע הגדרת דרך נעימה זו כ "קקה"...שתף אותנו קצת בפרטים...על מה רכבת בדיוק?
סופ"ש אחרון ( 17.10.2014) שבעה ג'יפים עברו דרך זו בשיירה ובקלילות. לא זכורים לי טענות כאלו או אחרות מפי אחד המשתתפים.

אבנר ברוך
22-10-14, 12:58
איך יסתדרו שם ג'יפונים ללא הילוך כח, סטנדרטיים לחלוטין?

תגדיר במדוייק אם מה אתם נכנסים לשטח ואכוון את התשובה בהתאם.

באופן כללי - לפי דעתי תסתדרו לא רע. אבל, הייתי ממליץ על ריווח גדול בין הרכבים (10 מטרים). יש קטעים של דרדרת מאוד קלה (כמדומני בנקודת ההתחלה-מצדה), יכול להיות שתעיפו מעט אבנים אחורה...
באופן כללי #2 - כדאי לעשות תיאום ציפיות מנטלי במקרה ופגוש יפול או ייסרט.

יואב פולס
22-10-14, 14:15
XV...בלי הילוך כח. אין מצב להשאיר חלקים ו/או לשרוט, כי הנהגים יצטרכו לישון הרבה לילות בחוץ על השטיח כניסה, וקר עכשיו בחוץ.
אוטו של האישה שלא משחררת להרוס לה את הבונבוניירה בשטח.
הם יוותרו.

-->