PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך יוצאים מהתחפרות ? בדרך הכי טובה...

jordanmeir
14-12-12, 14:17
אני רוצה לדעת איך אני יוצא מהתחפרות,
יש לי סוזוקי ג'ימני, ולפעמים הוא מתחפר בחול של דיונות (חול ים)
ומה אני עושה שם על H4x4 או ש על L4x4 ?

ואיך אפשר פשוט לא לשקוע ?

sos4u
14-12-12, 14:42
אני רוצה לדעת איך אני יוצא מהתחפרות,
יש לי סוזוקי ג'ימני, ולפעמים הוא מתחפר בחול של דיונות (חול ים)
ומה אני עושה שם על H4x4 או ש על L4x4 ?

ואיך אפשר פשוט לא לשקוע ?

דווקא לשאלה "איך אפשר לא לשקוע , יש תשובה פשוטה, "לא לנסוע ..." , לא תיסע- לא תשקע ...
איך לצאת משקיעה ? זו כבר תורה גדולה. נתחיל בזה שתוריד אוויר. הרבה אוויר. כדי להגדיל את שטח הפנים של הצמיג עם החול.
נמשיך בזה שבנסיעה על חול ים האנרציה קובעת, ז"א - אל תעצור. אל תרים את הרגל מהגז. ואם כבר התחפרת , תחזור חזרה, תיקח תנופה ותיסע. בלי לעצור.

ואם למרות כל זה התחפרת ... אז הפתרונות רבים, ובהם - את חפירה, שפאלות, חבר עם כננת, הרבה חברים שדוחפים, הרבה חברים על כננות ... הכל הולך.

בהצלחה

חנן-ג'יפולוג
14-12-12, 15:25
קודם כל. תוריד אוויר. הרבה. אל תעצור בתחתית אמבטיה. התחל נסיעה בכיוון המורד. כך לא תשקע.
לא הורדת אוויר? האוטו מתחיל להתחפר? לפני שהוא יורד עד שהסרנים יושבים על החול תעצור. תוריד אוויר. הרבה. עוד יותר. סע לשלום.
הסרנים על הריצפה והגלגלים באוויר? תוריד אוויר. עוד. עוד. שים ערימות חול מסביב לכל הגלגלים ותנער את האוטו בכוח מצד לצד בלי לנסות לנסוע. הוא טיפס על ערימות החול? סע לשלום.

שגיא S
14-12-12, 16:11
לפני הכל!

תשים 4X4 ועדיף בLOW כדי למנוע מהגיר שלך להתחמם..

jordanmeir
18-12-12, 20:22
תודה לכם... ברצוני עוד שאלה:

הלחץ האוויר הדרוש הוא 22 - 23 PSI

כמה אוויר אני צריך להוריד במקרה ואני נמצא עם 2 אנשים באוטו ? ומה הסיכונים בזה ?(יש לי ידני)

Scrusher
18-12-12, 22:59
אתה יכול להוריד ל12 בלי שום בעיה....גם אם אתה מוריד יותר זה לא כזה נורא
הסיכון התיאורטי הוא שהצמיג יפרוק מהג'אנט. כל עוד לא תנסה לעשות דריפטים בכוח זה לא אמור לקרות
קח כמובן בחשבון לצאת ישר לתחנת דלק בסוף הטיול כדי למלא אוויר. זה לא בריא בכלל לצמיג להיות בלחץ אוויר נמוך על אספלט (וגם הרבה יותר קל לפרוק צמיג על משטח קשה במקום על חול ים)
תשתדל להשתמש כמה שפחות בהגה ולא "להילחם" איתו. תן לאוטו למצוא את הנתיב שלו

jordanmeir
18-12-12, 23:08
אתה יכול להוריד ל12 בלי שום בעיה....גם אם אתה מוריד יותר זה לא כזה נורא
הסיכון התיאורטי הוא שהצמיג יפרוק מהג'אנט. כל עוד לא תנסה לעשות דריפטים בכוח זה לא אמור לקרות
קח כמובן בחשבון לצאת ישר לתחנת דלק בסוף הטיול כדי למלא אוויר. זה לא בריא בכלל לצמיג להיות בלחץ אוויר נמוך על אספלט (וגם הרבה יותר קל לפרוק צמיג על משטח קשה במקום על חול ים)
תשתדל להשתמש כמה שפחות בהגה ולא "להילחם" איתו. תן לאוטו למצוא את הנתיב שלו

תודה רבה על המענה, עוד שאלה אחת:

עליה חדה, איך עולים ידני ? הילוך 1, 2 או הילוך יותר גבוה... יענו מה הכי מומלץ בכדי לא להרוס את האוטו ?

סוזי המשתוללת
19-12-12, 00:54
תודה לכם... ברצוני עוד שאלה:

הלחץ האוויר הדרוש הוא 22 - 23 PSI

כמה אוויר אני צריך להוריד במקרה ואני נמצא עם 2 אנשים באוטו ? ומה הסיכונים בזה ?(יש לי ידני)

23 זה לחץ אויר בעומס מלא ז"א כשהרכב עם 4 נוסעים או 2 ומטען
ביום יום סע על 20 זה הלחץ שהיצרן ממליץ
כלל האצבע אומר להוריד לפחות חצי מה שאומר שתתחיל ב 10 ומשם תתקדם בהתאם לעומק החול
בדרך כלל בלחץ של 7-8 לא תצטרך 4x4 בחול ים גם אם תעצור באמצע החול הכי רך
אל תעשה סיבובים חדים במהירות גבוהה - אתה תפרוק גלגל מהג'נט
אם אתה עם גיר אוטומטי שים את תיבת ההעברה ב lo ואת תיבת ההילוכים ב d בגלל שאתה חסר נסיון (על מנת לשמור על הגיר שלך מחוסר הנסיון שלך )
כשתכיר יותר את הרכב תוכל לנסוע בhigh ו d
כנ"ל גם אם אתה עם גיר ידני
בדיונות גבוהות הילוך ראשון high או שני lo ומהירות כזו שתהיה מספיק מהירה כדי לטפס אבל לא מהירה מדי (התרסקות המיתלה בתחתית הדיונה )
כל הרעיון הוא קצב תנועה וזרימה ולאו דווקא מהירות
קח קורס נהיגה באחת מהחברות המתמחות בכך - זה יהיה הכי זול

moshik999
19-12-12, 15:36
העניין הוא שאתה צריך לוודא שאתה תצא בנסיון הראשון אחרת אתה חוזר לנקודת ההתחלה או למצב יותר גרוע.
אחרי שהורדת אויר אני מציע להעלות כל גלגל על גק עגלה (שמתחתיו לוח עץ רחב) או הייליפט
עדיף לעשות את זה על המדרגות של הרכב (כאלה שבנויות לזה)

כשהגלגל מספיק גבוה למלא טוב טוב בחול מתחת לגלגל.

זה פרוצדורה קצת ארוכה אבל עובדת.

dice2
19-12-12, 16:16
מאוד לא אחראי ללמד נהיגה בפורום
במידה והיה לך ניסיון מינימאלי אפשר היה לחדד לך כמה נק' אבל לא יותר מזה
צא לטייל עם מישהו מנוסה לידך / קח קורס נהיגת שטח / אל תקח סיכונים ללא ידע מוקדם

בועז

-->