PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבדיקת סמוראי ארוך

נינגה
14-12-12, 21:45
אני מעוניין לרכוש סמוראי ארוך.

ראיתי את הסמוראי הארוך שנמצא בלוד ואני מעוניין לקנות אותו - http://www.yad2.co.il/Cars/ViewImage.php?CatID=1&SubCatID=3&CarID=326285
אני זקוק למשהו שמבין שיבוא איתי לבדיקה מקיפה של הרכב.
ניתן להעלות את הרכב על ליפט במקום.
אם יש למשהו עוד פרטים על הרכב אשמח לשמוע.

האם משהו פה מוכן לעזור? מוכן גם לשלם על הבדיקה.
אין את האופציה לקחת את הרכב למורי או לכל מוסך אחר כי אין לרכב ביטוח.

תודה מראש לעוזרים

זרקו
14-12-12, 22:08
ראשית, נראה יפה מאוד!
תראה שהצמיגים ברשיון, מה לגבי יחסי העברה שיגבו את הצמיגים, יש?
תנסה לקבל רשימת מה הוחלף/תוקן ומתי- יתן לך מושג לגבי רמת יישור הקו ועומק הכיס שתזדקק לו.

ביטוח ניתן לעשות גם ליום אחד- יעלה 50 שקל, נראה לי. שווה את המאמץ להביא עד למורי.
מה גם שתנסה לדבר איתו- אולי הוא מכיר את הרכב.

שלחתי לך ה"פ

jase
14-12-12, 22:08
מה קורה ?

אני ממליץ לך כמובן לבדוק טוב טוב... וכמו בן שהרבה אנשים מבינים פה יותר ממני....
אבל מה שאני יכול לומר זה שברכבים ישנים יש בעיה של חלודה בגוף הרכב... ואת זה תבדוק טוב טוב... מתחת לרכב בשילדה בחיבורי הדלתות ועוד.....

ishc
14-12-12, 23:44
לבדוק גוף ושילדה טוב טוב, מקומות מועדים לפורענות הם, איזור תושבות בודי מתחת לרגלי הנוסעים מקדימה, איזור מסגרת חלון, רצפה לאורך כל הרכב. בגדול אתה צריך להבין שה"אמבטיה" היא החלק החשוב, כל השאר בר החלפה. לבדוק מצב דלתות וכמה הן מקרקשות ורועדות, לבדוק מצב מנגנוני חלון (סתם כי זה די יקר), לבדוק מצב צירי דלתות (גם כי זה לא הכי זול)
בשילדה לחפש סדקים באיזורים מועדים לפורענות, חיבורי קפיצים לשילדה ובמיוחד נדנות של סרן אחורי, קורת הרוחב הקידמית בשילדה, זו שמחוברת עליה האוזן המקורית ונוטים לגרור ממנה למרות שהיא אינה בנויה לכך.
במכניקה צריך לבדוק הכל, יש פה מדריך מעולה לבדיקת סמוראי, תעבור עליו טוב טוב: http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1151
תנסה לדבר איתי מחר, אם אני אתקדם מספיק טוב בלימודים ותוכל לבוא לאסוף אותי יכול להיות שאני אוכל לבוא איתך ולעזור לך לבדוק. אני לא מכונאי, יש לי סמוראי ארוך (והוא למכירה למען גילוי נאות) כבר כמה שנים ולומדים לא מעט על הכלים האלו במהלך השנים.
יש את המס' שלי בחתימה אתה מוזמן לסמס לי מחר.
לילה טוב.

נינגה
15-12-12, 15:18
הרכב עבר פחחות על ידי בעל הרכב ככה שאין חלודות נראות לעין והוא הוסיף חיזוקים במקומות שצריך כך שמהבחינה הזו אני חושב שהרכב תקין.
בעל הרכב החליף לסרנים רחבים והחליף את העלים הרגילים לעלים של סיקס עם תושבות מיוחדות.
לרכב יש טרנספר 1000 - ברור לי שזה לא יחסי העברה אבל זה עדיף מכלום.
הצמיגים לא ברישיון אבל זה משו שפשוט ירד מהמחיר קניה ואני אסדר את זה.

לרכב כרגע יש דלתות חצי ובנוסף דלתות רגילות בלי השמשות הבנתי שזוג דלתות יעלה לי סביב ה1500 שקל.
לא היו חופשים מיוחדים מתחת לרכב מהבדיקה שלי.
יש טפטוף מתחת לרכב והזעה באיזה שהטרנספר לפי דעתי זה רק מחזיר שמן אבל צריך שמשו מבין יותר יבדוק.
כמו כן, עשיתי את הבדיקות שמופיעות בכתבה על איך לבדוק והרכב נראה תקין.

אשמח לעוד עזרה בנושא.

-->