PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת נורות בלוח שעונים ודשבורד מזגן גרנד ויטרה 2000

cheniro
15-12-12, 12:32
אהלן,

באמת שחיפשתי. אפילו בפורמים מחו"ל ולא הצלחתי למצוא.
השאלה שלי היא כמה מסובך זה ואם זאת חוויה שלא כדאי להיכנס אליה - הסיכון שישבר איזה פלסטיק עייף לא שווה את החוויה החשוכה..?
(עד עכשיו מצאתי רק 2 ברגים בחלק העליון של הזכוכית של הלוח שעונים)
מישהו יודע מה ואיך צריך לפרק בשביל להחליף נורה בלוח שעונים, ובדשבורג מזגן?

פשוט נשרפה לי המנורה בשעון חום, ומשגע אותי שאני לא יכול לדעת תמיד מה חום המנוע, גם בחושך....

תודה
ניר

talb_s
18-12-12, 18:25
היי ניר
הבעיה טופלה?
גם לי יש איזה מנורה שרופה בלוח שעונים וגם אני לא רציתי לפרק את הדשבורד במיוחד בגלל שלא מצאתי יותר משני ברגים ולא רציתי להתחיל להסתבך עם קליפסים ופלסטיקים בעייתיים אשמח אם תעדכן במידה ותמצא פתרון, תודה!

cheniro
18-12-12, 18:49
עדיין לא מצאתי זמן, אבל מצאתי את זה:
http://www.suzuki-forums.com/1g-2001-2006-xl-7/13080-changing-dash-light-bulbs.html

אעדכן כאשר יבוצע

motorica.net
19-12-12, 07:28
זה נורא פשוט לביצוע... אתה צריך לשלוף את המסגרת השחורה שמקיפה את הלוח שעונים, לאחר מכן את הברגים שמקבעים את הלוח לרכב ולנתק את החיווט מאחור.
יותר מאתגר להחליף נורות לכפתורי פיקוד של מערכת המיזוג/איוורור.

אני השקעתי בנורות נעץ לדים, הרבה יותר עמידות לזעזועים וחוסכות החלפות.

eitankolt
19-12-12, 12:52
אפשר לדעת איה נורות צריך ? לי יש ויטרה 98 אני כמעט בטוח שיש לנו אותן נורות...
ראיתי כמה סוגים : T5W,T5G,T5B,T5R
אפשרי להזמין את כולם מאיביי במחירי בדיחה...

motorica.net
19-12-12, 13:21
אם אתה מחליף לנורות אין מה להזמין מאיביי, כל חנות חלפים מכובדת מחזיקה נורות נעץ כאלה.
חפש נורה/לד 194

eitankolt
19-12-12, 15:26
התכוונת ל T10 ?
והאם בלוח השעונים ובפאנל של המזגן זה אותה נורה? לצערי גם של אין בכלל אור....
תודה

liontamer84
19-12-12, 16:17
הנורות של המזגן ושל הדשבורד זה T5

cheniro
31-12-12, 23:42
טוב זה ממש פשוט לביצוע. גם לא הרגשתי חשש שהפלסטיק יוותר לעצמו וישבר.
כמו שמוטוריקה אמר צריך קודם לפרק את הפלסטיק המקיף את רוב הדשבורד ולוח השעונים. מוציאים את ארבעת הברגים (בתמונה למטה אחרי הפירוק) 2 מעל לוח השעונים ו2 בין ההגה ללוח

68214

בתמונה כאן מסומנים 2 מתוך 4 הברגים הבאים שיש להוציא ע"מ לפרק לחלוטין את לוח השעונים.
68215

אח"כ יש לנתק את הקונקטורים מאחורה.
הנורות פשוטות ועולות 2 שח
אפשר גם לפרק את מכסה הפלסטיק על הלוח, ולנקות מבפנים אם מתחשק שיראה חדש ונקי :)

הבעיה שלי כרגע שכנראה שיחקתי עם המגעים, ולפעמים מתנתק לי הלוח וכל המחוגים נופלים... אני צריך לפרק שוב ולראות אולי לא חיברתי את הקונקטורים כראוי.

לגבי התאורה של המזגן, עדיין לא הצלחתי להבין איך אני מפרק את זה. הורדתי 4 ברגים, אבל נראה שכל היחידה יכולה רק להיכנס פנימה, מה שלא עוזר לי.
אם מישהו יודע, אשמח לקבל טיפ

תודה
ניר

liontamer84
01-01-13, 15:50
אני אצלי בג'ימני החלפתי את את התאורה באחורה של המזגן -
פה זה שונה -
גם אם תצליח להוציא את כל הקונסולה של החיבורים,
אז הנורה לא נמצאת שם. מה שאני עשיתי -
הוצאתי את הכפתורים (משיכה, שים לב שמשתחררים גלגלים שיניים תוך כדי, )
הרמתי קצת את הסוג של פלסטיק/קלף (הרקע)
ואז החלפתי. אותו סוג נורה.
שים לב שאם יש על הנורה שאתה מוציא סוג של כיפת צבע, שווה להעביר אותה לנורה החדשה לצורכי שמירה על האחידות.

בהצלחה

motorica.net
01-01-13, 17:08
תעזר בלינק הזה
http://www.suzuki-forums.com/1g-1999-2005-vitara-grand-vitara/15602-thats-odd.html

eitankolt
12-01-13, 08:21
קצת עידכונים...
טוב אז בויטרה שלי (98 SIDKICK קצרה) פירקתי את הדש של המזגן, ממש פשוט (אם מעוניים בפרטים אני ישמח לפרט) ויש שם שתי נורות, האחת היא T5 והשניה היא אחרת, היום אני יחפש משהו כזה עם לד.
לגבי הלוח שעונים , אז פירקתי את כל הברגים שלו, משכתי אותו קדימה אבל אין לי אפשרות להגיע לפלג של הספידומטר....פחדתי למשוך יותר שלא יתנק או יקרע...ניסיתי מכל הזויות ומכל הכיוונים אבל ממש אין אפשרות להגיע אליו..אולי הייתי אמור למשוך בזהירות עוד קצת ולהוציא את כל הפאנל של לוח השעונים מהמסגרת? נראה לי ממש מוזר...
אגב הלד ששמתי בפאנל של המזגן עושה אור מדהים ! אחרי שאני יחליף גם את השני אני יעלה תמונות

-->