PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות על נוזלים (בלמים) ושמנים

opl
01-04-05, 21:15
מהי הדרך הכי פשוטה ביותר להחלפת נוזל הבלמים? ברשותי רכב ישן (88) והפעם האחרונה שהוחלפה בו הנוזל הייתה בוודאי לפני לא מעט שנים...

* אני ממש רוצה להימנע ממצב של פתיחת בורגי הניקוז ופימפום. האם אני יכול להוצא את הנוזל ממיכל העודפים (בלי להכניס אוויר כמובן) ולהחליפו בנוזל חדש וככה (לאחר מספר החלפות) להחליף את הנוזל?
כלומר, האם יש רוטציה במערכת נוזל הבלמים?
אני יודע שהשאלה נשמעת מטומטמת משהו אבל בכל זאת אני ישמח לתשובה רצינית... השאלה נובעת בעיקר מסקרנות...

* על כל המיכלים השונים (נוזל בלמים, הגה הדיראולי וכו') יש סימון למינימום ומקסימום שעליהם אני שומר בקנאות, מינימום אני מבין, אבל מה הבעיה שיהיה יותר נוזל במיכל (אם המיכל מאפשר זאת)?

* מה הנזק שיכול להיגרם מעודף שמן במנוע?. מדובר על שמן 20-50 במנוע 1.6 קרבוטור - מנוע ישן בן 16 שעבר שיפוץ ראש לפני 4 חודשים... אבי מילא בטעות יותר מדי שמן והמדיד מראה משוה כמו 2 ס"מ מעל הMAX שזה בערך חצי מהמרחק בין MIN ל MAX במדיד עצמו... הרכב לא מעשן ולא כלום. ונוסע ככה כבר שבועיים... האם עלי לפתוח את בורג הניקוז ולהוציא את הכמות העודפת או שאשר לחיות עם זה?

* האם אפשר לדעת את מצבם של הרינגים על ידי שפיכת דלק אל תוך הצילנדר ומעקב אחר גובה הדלק למשך מספר ימים? האם זו אינדיקציה טובה?

eran4x4
02-04-05, 08:58
מהי הדרך הכי פשוטה ביותר להחלפת נוזל הבלמים? ברשותי רכב ישן (88) והפעם האחרונה שהוחלפה בו הנוזל הייתה בוודאי לפני לא מעט שנים...

* אני ממש רוצה להימנע ממצב של פתיחת בורגי הניקוז ופימפום. האם אני יכול להוצא את הנוזל ממיכל העודפים (בלי להכניס אוויר כמובן) ולהחליפו בנוזל חדש וככה (לאחר מספר החלפות) להחליף את הנוזל?
כלומר, האם יש רוטציה במערכת נוזל הבלמים?
אני יודע שהשאלה נשמעת מטומטמת משהו אבל בכל זאת אני ישמח לתשובה רצינית... השאלה נובעת בעיקר מסקרנות...

שאב את הנוזל מהמיכל (זה ממש לא מיכל עודפים) מלא נוזל חדש, מקם כלי ניקוז מתחת לכל הפיטמות פתח את פיטמות הניקוז בגלגלים ותן לגרביתציה לעשות את שלה, סגור כל כל פיטמה כאשר מתחיל לנזול ממנה נוזל צלול. חשוב ביותר לכל אורך התהליך להקפיד שלא יגמר הנוזל בכוסית המילוי....

* על כל המיכלים השונים (נוזל בלמים, הגה הדיראולי וכו') יש סימון למינימום ומקסימום שעליהם אני שומר בקנאות, מינימום אני מבין, אבל מה הבעיה שיהיה יותר נוזל במיכל (אם המיכל מאפשר זאת)?

נוזל מתפשט בחום - נוזל הידראולי די הרבה...
בנוסף יש מערכות שנפח הנוזל שבהן משתנה בזמן עבודה (לדוגמה התפשטות\התקווצות של צינורות).

* האם אפשר לדעת את מצבם של הרינגים על ידי שפיכת דלק אל תוך הצילנדר ומעקב אחר גובה הדלק למשך מספר ימים? האם זו אינדיקציה טובה?

לא ממש יש חריץ בקצה הרינג....
מעבר לכך מענין אותך המצב הדינמי של האטימה לא הסטטי...
ולאן הבנזין ילך לשמן......

נמרוד
02-04-05, 22:42
אם אתה מפחד לפתוח את פטמות הניקוז (הניפלים), אז אתה חייב לפתוח אותן, בבית, באור יום, בצורה מבוקרת. יהיה רק קשה יותר לפתוח אותן בחושך בשטח, כשתצטרך למשל להחליף ציריה אחורית.

כמו שערן כתב, תוציא את רוב הנוזל הישן מהמיכל (הכי קל לספוג אותו במגבת נייר), בזהירות, לא לחשוף את הפתחים שתחתית המיכל לאויר! החשיפה הכי קטנה, ואתה תהיה חייב לנקז אויר. פתח את הניפלים בגלגלים, תן להם לזרום לאט, עד שבסופו של דבר יוצא נוזל חדש לחלוטין. אי אפשר להדגיש יותר מדי כמה חשוב לא לתת למפלס במיכל לרדת עד חשיפת הפתחים, אתה לא רוצה לנקז אויר סתם.

במערכת הבלמים אין סירקולציה, כל אחד ממסלולי הבלימה שיוצאים מהמשאבה הראשית נגמר ב"אין מוצא" בקליפר או משאבת הגלגל. כן יש התערבבות איטית של הנוזל, דיפוזיה.

opl
02-04-05, 23:35
תודה רבה על התשובות

יהיה רק קשה יותר לפתוח אותן בחושך בשטח, כשתצטרך למשל להחליף ציריה אחורית.

מדובר בפריווט... הכי קרוב לשטח שהוא נוסע זה השבילים שבפרק קנדה...

-->