PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב עושה קונצים - מגמגם אחרי נסיעות ארוכות

שגיא S
16-12-12, 08:44
שלום לכולם ובוקר טוב.
כיאה כמו לפני כל טיול - הרכב כועס עליי שלא הוצאתי אותו הרבה זמן.

התסמינים:
אחרי נסיעה של 20 ק"מ בערך בכביש ביעירוני בעיקר - ברמזור הרכב מגמגם, ולאחר עוד דקה של נסיעה עירונית לחניה, הוא התחיל להכבות כל פעם שמגיעים לכמעט עצירה...

בעצירה נתתי לו לעמוד קצת בשקט, והוא כל פעם כמעט נכבה(נדלקה הנורית של המצבר) ונשאר מונע בסוף...

אין שום הבדל בסחיבה. צריכת דלק כן עלתה קצת ביחס לפעם אבל בגלל שאני נוסע ממש לאט קשה לי לבדוק את זה.

למישהו יש רעיונות?
יכול להיות שזה נובע מפלאגים-חוטים-מערכת הצתה?
או שזה הקרבורטור?

שגיא S
16-12-12, 09:21
עכשיו שאני חושב על זה - פילטר אוויר?

רון נחמן
16-12-12, 09:24
אם הוא מניע בסדר ויש לך סיבה לחשוד שצריכת הדלק עלתה, יכול להיות שהבעיה בקרב' - בהנעה הצ'וק מעשיר את התערובת והכל בסדר, ואח"כ התערובת ענייה מדיי.
מצד שני, יכול מאוד להיות שבגלל שהרכב עמד, משקעים בפילטר דלק סתמו אותו. זה ישפיע לך גם על הזמן בו המנוע קר, אבל שם זה יהיה פחות בולט.

במלים אחרות, הייתי מתחיל מהפילטר.

asypeer
16-12-12, 11:00
היה לי משהו דומה אצלי, אחרי שהעמדתי את הרכב חודש, היה נכבה לי כל הזמן ברמזורים, הוא פשוט לא "החזיק" טורים בסרק.
ניקוי של פילטר האויר + פירוק בית המצערת וניקוי עם מברשת שיניים וספריי קרבורטורים פתרו את הבעיה באופן מלא, גם צריכת הדלק לפי דעתי השתפרה.
אני לא כ"כ מכיר רכבים עם קרבורטור, אז אני לא יודע אם יש בית מצערת או אין. כפי שרון אמר - תתחיל עם הפילטר אויר. גם מבחינת פירוק זה הכי קל...

רון נחמן
16-12-12, 14:57
אני דיברתי על פילטר דלק, אבל סבבה, זורם גם על פילטר אוויר... הכי פשוט לנקות ולבדוק.

asypeer
16-12-12, 15:51
רון עימך הסליחה, פיספסתי את המילה "דלק".. אם זה כמו בויטרה אז הגישה לפילטר די נוראית (כשהחלפתי אצלי זה היה כרוך בזחילה מתחת לרכב + טפטופי דלק בכל מקום)
הייתי הולך על הפילטר אויר לפני הפזצטא.

GodsFather
16-12-12, 16:28
זה סמוראי, בלי להתלכלך, אתה לא באמת הבעלים. שיתלכלך הנבלה :)

שגיא S
22-12-12, 20:25
אוקיי אחרי שהיה לי זמן להתעסק בנושא יש עידכונים:
פילטר אוויר הוחלף לחדש, כנ"ל פילטר דלק.
כאשר הנעתי את הרכב אחרי שבוא שלא נגעתי בו, חזרה התופעה וכל פעם שהייתי מגיע לסל"ד סרק הוא היה נכבה.
עשיתי נסיעה מתל אביב לרעננה - ומאז זה לא חזר.

נסעתי ברכב היום כ100 ק"מ בערך בצהריים - הכל עבד טוב ויפה.
בדרך חזרה מרעננה לב"ש - התופעה חזרה והרכב נכבה בכל עצירה/רמזור.
כשנכנסנו לבאר שבע - פתאום הרכב הפסיק להכבות והתנהג כמו שצריך.

כמו כן - לא יודע למה, אבל הרכב לא מתחמם כמו פעם.
אם פעם המחוג חום היה מראה קצת מתחת לחצי - היום הוא בערך בשליש. וגם צריכת הדלק ירדה...

האם יש קשר בין שני הדברים?
האם בעיית החום זה תרמוסטט? באמת שלפני שבועיים הכל היה תקין והיה בסדר

raanan
22-12-12, 20:29
באמת שלפני שבועיים הכל היה תקין והיה בסדר

מה אתה חושב, תשים שלט למכירה והוא לא יכניס לך ...

רענן

שגיא S
22-12-12, 20:33

רענן

צודק...;)

בכל מקרה יש לי טרמוסטט חדש להחליף - אבל שכחתי את הכלים במרכז ואני בבאר שבע :\
אין שכל אין דאגות...

אפיז
22-12-12, 23:24
כל מה שהייה צריך זה להגיד לנבלה שאני מגיע ..........

רון נחמן
23-12-12, 17:44

רענן

לגמרי...

כמו כן - לא יודע למה, אבל הרכב לא מתחמם כמו פעם.
אם פעם המחוג חום היה מראה קצת מתחת לחצי - היום הוא בערך בשליש. וגם צריכת הדלק ירדה...

שגיא, תרמוסטט זו אכן אופציה. אם הרכב עובד קר, צפוי גמגום. ולך אולי לא ברור למה, אבל לי יש חשד שזה קשור לעובדה שחורף (בשילוב תרמוסטט תקול). אבל אני לא מדען.

דבר אחד לא מסתדר לי - אתה אומר שצריכת הדלק ירדה?

gmike
23-12-12, 20:37
בקשר להיכבויות ספונטניות- זה בד"כ איזה גרגר לכלוך בקרבורטור, שנתקע מדי פעם בדיזת סרק. לפעמים בק פייר פותר את זה למן מה, אבל זה קצת מסוכן..
תעבור טוב טוב על כל צנרת האויר,אולי יש לך איזה חור קטן ששואב אויר בין ראש הקרב' לפילטר..או לכלוך בדלק..
אתה מתלונן שהרכב לא מתחמם מספיק? אצלי הנורמלי זה שליש,תמיד היה ככה..לא בטוח שיש לך בעיה..

מיכאל.

שגיא S
23-12-12, 22:17
עד עכשיו הרכב היה עובד על הקו מתחת לחצי.
היום הוא עובד בשליש.

כתוצאה צריכת הדלק נהייתה גרועה יותר = "ירדה" מ1 ל10 ל1 ל8 בנסיעה בינעירונית.

יש לי תרמוסטט אבל אין לי את האטם שלו...
מישהו מכיר מקום בבאר שבע?

de fox
23-12-12, 22:44
עד עכשיו הרכב היה עובד על הקו מתחת לחצי.
היום הוא עובד בשליש.

כתוצאה צריכת הדלק נהייתה גרועה יותר = "ירדה" מ1 ל10 ל1 ל8 בנסיעה בינעירונית.

יש לי תרמוסטט אבל אין לי את האטם שלו...
מישהו מכיר מקום בבאר שבע?

כדורי חלפים, מול השוק
או מכשירי תנועה באיזור תעשייה מכתשים
יש גם את מוסך סלע בעמק שרה, הוא חזק בסמוראים ואיש נחמד סה"כ

רון נחמן
23-12-12, 22:58
בקשר להיכבויות ספונטניות- זה בד"כ איזה גרגר לכלוך בקרבורטור, שנתקע מדי פעם בדיזת סרק. לפעמים בק פייר פותר את זה למן מה, אבל זה קצת מסוכן..
תעבור טוב טוב על כל צנרת האויר,אולי יש לך איזה חור קטן ששואב אויר בין ראש הקרב' לפילטר..או לכלוך בדלק..
אתה מתלונן שהרכב לא מתחמם מספיק? אצלי הנורמלי זה שליש,תמיד היה ככה..לא בטוח שיש לך בעיה..

מיכאל.

צנרת זו גם אופציה מצוינת. תעשה בדיקה כפולה - תן לרכב לעבוד, שיתחמם. בזמן שהוא עומד, חפש את הדליפה. יכול מאוד להיות שיש לך איזה צינור וואקום סדוק.
במקביל - אם הרכב עומד הוא אמור להתחמם יותר (משמעותית פחות רוח מאשר בנסיעה).
אם הוא מגיע לטמפ' הרגילה ולא מגמגם במקביל לאי-מציאת צינור תקול - סביר שהבעיה היא הטרמוסטט.

שגיא S
27-12-12, 09:41
איזה צנרת אני אמור לחפש?
שמתחברת לרדיאטור? לקרבורטור?

gmike
27-12-12, 23:32
אני התכוונתי לצנרת האויר, נראה לי שגם רון. מבית הפילטר עד ראש הקרבורטור,כולל חיבור של המכסה לקרב' עצמו.
גם צינורות ואקום, תבדוק שאין קצוות פתוחים, ושהכל אטום.
אתה יכול גם לקחת ספריי דליק כלשהו (בזהירות!) להתיז מעט באזורים חשודים ולחפש שינוי בטורים.

מיכאל.

BeAsT
29-12-12, 11:47
אצלי היתה בעיה דומה, יש שני חוטים פלוס ומינוס שמתחברים לסולונואיד סרק בקרבורטור, תבדוק שהמגעים שם תקינים.

שגיא S
29-12-12, 23:27
עדכונים:

1. דבר ראשון - בקשר לבעיית הטמפרטורה - נפתרה על ידי החלפת טרמוסטט

2. בקשר להכבות של המנוע בעצירות/ סלד סרק.

החלפתי פלגים/חוטי הצתה - לא עזר
צנרת - אטומה
ניקיתי את הקרבורטור על ידי ספריי קרבורטורים+לחץ אוויר + יצירת בקפיירים על ידי הפיכת שני חוטי הצתה - זה עזר אבל לזמן מוגבל.
עשיתי את זה ביום חמישי בצהריים
בחמישי בערב נסעתי לטיול - האוטו התנהג יפה עד שישי בבוקר ששם כבר התחיל לזייף שוב.

הקרבורטור היה מטונף מבפנים - אז ההחלטה היא ללכת לפירוק וניקוי יסודי.

עכשיו יש לי דילמה - להשקיע את הכסף בשיפוץ של הקרבורטור הנוכחי או להחליף כבר קרבורטור לסובארו...

והאם הסובארו יותר אמין?

gmike
29-12-12, 23:53
אין קשר בין לכלוך בקרבורטור לבין אמינות..
גם קרבורטור של סובארו שתביא ידרוש כנראה ניקוי, ככה שלא תחסוך פה כסף.
סובארו לא נכבה בשיפועים כמו המקורי שנכבה בעליות..
תבדוק זמינות כיום של קיטים וחלקים לשיפוץ וניקוי הקרבורטורים, ולפי זה תחליט..כשאני חיפשתי לפני שנה קיט לשיפוץ הקרב' המקורי, היה כבר קשה למצוא..
אם הייתי במקומך-הייתי כנראה הולך על הסובארו..

ishc
30-12-12, 07:45
אני החלפתי את הקרב' המקורי לסובארו בעיקר בגלל בעיות של יציאה מכיוון בצורה תכופה יחסית. מאז הסובארו שקט פרט לבעיה אחת שנפתרה ע"י מעבר לבעל מקצוע אחר (הכוונה לכך שהבעיה לא ממש הייתי בקרב').

שגיא S
30-12-12, 08:38
אני החלפתי את הקרב' המקורי לסובארו בעיקר בגלל בעיות של יציאה מכיוון בצורה תכופה יחסית. מאז הסובארו שקט פרט לבעיה אחת שנפתרה ע"י מעבר לבעל מקצוע אחר (הכוונה לכך שהבעיה לא ממש הייתי בקרב').

צחי זה בדיוק הבעיה שלי עם הסמוראי - הוא כל הזמן צריך כיוונונים.

איזה קרבורטור סובארו צריך? 160? 1800? 1300?

ishc
30-12-12, 09:30
אצלי יש 1800

Scrusher
01-01-13, 10:33
תנסה למצוא קרבורטור של l200. אצלי הקרבורטור היה כל כך סתום שהמכונאי שלי לא הצליח לנקות אותו ומהיאוש הוא פשוט השתיל לי קרב של l200. יש הבדל ענקי מבחינת האצה ותגובות. בשיפועים הוא לא נחנק לי. לא בדקתי עדיין צריכת דלק איתו

ishc
01-01-13, 11:57
תנסה למצוא קרבורטור של l200. אצלי הקרבורטור היה כל כך סתום שהמכונאי שלי לא הצליח לנקות אותו ומהיאוש הוא פשוט השתיל לי קרב של l200. יש הבדל ענקי מבחינת האצה ותגובות. בשיפועים הוא לא נחנק לי. לא בדקתי עדיין צריכת דלק איתו

L200 או לנסר דור ראשון הם גם אופציה. הבנתי שגם קרב׳ של 205 מתאים. והאופציה החדשה היא קרב׳ של וובר.

-->