PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי מצבר באופנוע

asypeer
16-12-12, 11:04
בוקר טוב,
לחבר שלי באופנוע (KLE 500) מת המצבר, הנעתי אותו עם כבלים. נתנו למנוע קצת לעבוד וברגע שניתקתי את הכבלים - האופנוע נכבה.
לאחר מכן הבנתי שאופנוע לא יכול לעבוד ללא מצבר, גם אחרי שהניע. מישהו יודע מה הסיבה הטכנית לכך?
האם ברכבים זה אותו הדבר? או שזה תלוי בכמה המצבר מת?

תודה,
אסף

חנן-ג'יפולוג
16-12-12, 11:45
זו אמירה גורפת מדי. יש אופנועים שעובדים ללא מצבר ללא בעיה, ויש כאלו שמלכתחילה מערכת החשמל שלהם לא מכילה מצבר. יתרה מזו, באופנועים כאלו אין בכלל קשר בין מערכת ההצתה לשאר מערכת החשמל. היא מיצרת לעצמה את החשמל הדרוש לה.
לשאלתך, תצטרך כנראה לחכות למישהו שמכיר את המערכת באופנוע שלך.
באופן כללי, זה רעיון נפוץ אבל רע מאוד לנתק מצבר תוך כדי עבודה. עלול לגרום לנזקים גדולים.

asypeer
16-12-12, 12:38
חנן תודה,
אני מסכים שאגב מדובר על אמירה כללית.. זכור לי שבקטנוע 50 סמ"ק שהיה לי לפני 15 שנה נסעתי אולי שנה בלי מצבר (הנעתי עם קיק..) בלי שום בעיה.
פשוט אני לא מצליח להבין מה הקשר בין ניתוק המצבר (במקרה שלנו מדובר בעצם על ניתוק מצבר הרכב שהיה מחובר עם כבלים אל מצבר האופנוע) לכיבוי המנוע אחרי שהאופנוע כבר מונע, אני תמיד חשבתי שהמצבר מזין את הסטרטר ולאחר מכן הניצוץ נוצר מהכוהל.

סופת המדבר
16-12-12, 16:46
בדרך כלל אם אין טעינה אז האופנוע \ רכב לא יעבוד בלי מצבר
אם יש טעינה אז אפשר לנתק מצבר והמערכת מספקת את המינימום זרם לעצמה

יונימוג אדום
16-12-12, 21:14
אם המצבר של האופנוע מקוצר הוא יקצר על כל מערכת החשמל ולא יהיה ניצוץ ( CDI ולא מגנטו כמו בקטנועים 50 סמ"ק ) .
אם יש טעינה פשוט נתק את מצבר האופנוע מהמערכת ותניע רק עם מצבר עזר , כעת שמור על טורים ונתק את הכבלים אני משער שהוא ימשיך לעבוד .

בהצלחה אילן

-->