PDA

צפייה בגרסה מלאה : למשטרה אין כח / זמן לאזרחיה???

התייש
17-12-12, 21:09
תשמעו קטע... לפני חודש בערך התקשרו אליי מטעם איזה מכון על מנת לסקור את שביעות רצונם של האזרחים ממשטרת ישראל.
זה היה תוכן השיחה:
אני: הלו?
בצד השני: שלום, אני מתקשר מהמכון ואנחנו עושים סקר לשביעות רצון האזרחים מתפקוד משטרת ישראל, תהיה מעוניין להשתתף?
אני: כן! (לעולם לא משתתף בסקרים אבל הפעם הרגשתי שאני חייב, זה בא מהם ואולי, אולי יש סיכוי שאולי משהו ישתפר פה).
הסוקר: האם התקשרת\ הזמנת סיוע משטרתי בשבוע האחרון?
אני: כן.
הסוקר: מתי?
אני: לפני כ- חמישה ימים, התלוננתי על פרענקים שמשתוללים כל הלילה מתחת לבניין.
סוקר: בתוך כמה זמן הגיעה ניידת למקום?
אני: לא הגיעה! והתקשרתי פעמיים בתוך שעתיים.
סוקר: טוב, אז נעצור כאן כי השאלון מופנה לאזרחים שקיבלו טיפול משטרתי ודיברו עם שוטר במקום.
אני: יופי, נראה לי שהבעיה שלהם קצת יותר גדולה! שיוסיפו שאלת מבוא לשאלון ויפצלו לשני שאלונים או משהו. מה, הם לא מעוניינים לשמוע את האזרחים שזועקים לעזרה ולא מקשיבים להם בזמן???... אפילו כשהם פונים אליי הם לא רוצים להתעניין באמת?!
סוקר: כן כן, זה מעניין (את התחת שלי). המשך ערב נעים.

אתם חושבים שזה הסוף?
ביום שישי האחרון הייתי סנדוויץ בתאונת שרשרת שקרתה באותו רחוב של המשטרה ברעננה במרחק של 8 בניינים משם. לכאורה, אם היו שולחים שוטר רגלי הוא היה מגיע בערך תוך דקה בהליכה של צב קטוע גפיים.
אבל לא, הם אמרו שהם שולחים ניידת.
בינתיים כל הנהגים בתאונת השרשרת הספיקו להחליף פרטים ולעזוב את המקום בנסיעה, ולאחר שנשארתי שם עוד כמה דקות לבד גם אני התייאשתי מהניידת שלא הגיעה ונסעתי משם לבית החולים.

ביום שבת החלטתי ללכת ברגל לתחנה ולפתוח אירוע על התאונה בה הייתי מעורב יום קודם לכן. הגעתי לדלת נעולה מתחת לשלט ענק "משטרת ישראל".
חיפשתי מסביב לבניין ולא הייתה עוד דלת. תמוה התקשרתי למוקד 100 וסיפרתי להם איפה אני נמצא ושהדלת נעולה אז אמרו לי שהתחנה הזו "מאויישת בלי שעות קבועות" ושאם אני רוצה רק מחר אני יכול ללכת למשטרת כפר סבא.

אמרתי לגברת עם המבטא התימני בצד השני של הקו שאני מבולבל ומאוכזב ושהראש שלי גם ככה עדיין מסתובב מאתמול ושתפסיק לבלבל לי את המח.
לשאלתי מתי אראה את הניידת שהבטיחו לי כבר אתמול היא ענתה ככה: "תבין חבוב, השוטרים לא יכולים לשבת ולחכות רק לך שאתה תתקשר ותקרא להם. הם מסתובבים כל הזמן (שורפים דלק ונטפלים לנהגים ועוברי אורח תמימים) ולא תמיד פנויים רק בשבילך".

הקשתי עליה וציינתי שהתאונה אתמול הייתה במרחק יריקה מהתחנה אז היא אמרה לי שלפי המחשב אתמול הגיעה ניידת לאחר 17 דקות משיחת הטלפון.
חשבתי לי:... מה 17 דקות?
כמה זמן יקח לי לשדוד סניף בנק, תחנת פיס, ופיצוציה מלאה בקרמבו (שישאר טעם טוב אחרי כל זה) ולהעלם???

לאחר חישוב זמנים וניתוחים סטטיסטים הגעתי למסקנה של כ- 9.43 דקות בממוצע.
יא אללה, עד שהניידת תגיע לשם אני כבר אהיה אחרי תספורת ומקלחת בדרך לשדה התעופה.

בקיצור, הבנתם!

YosSima
17-12-12, 23:44
,לצערי התחושה שאתה מתאר כאן מוכרת גם לי...
העלתי לפייסבוק...

BackDoorMan
18-12-12, 00:53
מהתיאור הזה הבנתי איך נושבת רוח הגזענות המטונפת שלך,
"פרנקים משתוללים", ענתה לי במבטא תימני".....
כנראה שכבר איבדת את הבושה, או שאפילו אתה לא מודע.

התייש
18-12-12, 01:42
1.פרענקים זו גזענות? סליחה, לא ידעתי. חשבתי שזו סתם מילה ציורית יותר לערסים. אבל אתה יכול לקרוא להם חוליגנים, פושטקים,בנדיטים.. איך שבא לך.- העיקר תמצא מילה שבעיניך לא תישמע גזענית ותעביר את המסר של כאלו שמרעישים באמצע הלילה.
2. מאיפה הבאת את השטות הזאת שאם אמרתי שיש למישהי מבטא תימני אז אני גזען? מצטער, לא מבין את הקשר.
3.אתה כנראה לא מכיר אותי אם אתה חושב שאני גזען מטונף כהגדרתך.
4.אני ניסיתי להעביר פה מסר אחר ואתה מנסה לסטות מהנושא וליצר פה להבה קרה שממש לא קשורה לעניין.
5.אם ברצונך למצוא גזענים חפש בגוגל. אני בטוח שאם תגיד באיזה פורום שאתה מישראל כבר תמצא עם מי להתווכח.
6.השרשור הזה הוא לעינייהם של החברים פה בפורום ואין לו שום כוונת גזענות כלשהי. סורי צ'ארלי (מקווה שזה לא שם גזעני ונשמע יותר מחמיא מההוא שנכנס מאחורה) אבל על השרשור שפתחתי פה זה ממש לא העניין לתגובות כאלו.

מידבר
18-12-12, 05:31
1.פרענקים זו גזענות? סליחה, לא ידעתי. חשבתי שזו סתם מילה ציורית יותר לערסים. אבל אתה יכול לקרוא להם חוליגנים, פושטקים,בנדיטים.. איך שבא לך.- העיקר תמצא מילה שבעיניך לא תישמע גזענית ותעביר את המסר של כאלו שמרעישים באמצע הלילה. אתה כתבת את המסר ולכן, גם אם אכן בתמימות לא ידעת, עליך החובה לתקן. לא עליו2.
מאיפה הבאת את השטות הזאת שאם אמרתי שיש למישהי מבטא תימני אז אני גזען? מצטער, לא מבין את הקשר. משום שממילא לא תשתכנע כאן, אנא פנה לאנשים שאוהבים אותך ובקש הסבר לענין הכשל הלוגי בחשיבה שלך.3.
אתה כנראה לא מכיר אותי אם אתה חושב שאני גזען מטונף כהגדרתך. לא גזען מטונף אלא כותב בסגנון גזעני מתון. בקטנה.
4.אני ניסיתי להעביר פה מסר אחר ואתה מנסה לסטות מהנושא וליצר פה להבה קרה שממש לא קשורה לעניין. דוגמא לאיך הסגנון מאפיל על המסר העיקרי. פיספסת.
5.אם ברצונך למצוא גזענים חפש בגוגל. אני בטוח שאם תגיד באיזה פורום שאתה מישראל כבר תמצא עם מי להתווכח. בסדר אבל לפחות "כל ישראל חברים" ?
6.השרשור הזה הוא לעינייהם של החברים פה בפורום ואין לו שום כוונת גזענות כלשהי. סורי צ'ארלי (מקווה שזה לא שם גזעני ונשמע יותר מחמיא מההוא שנכנס מאחורה) אבל על השרשור שפתחתי פה זה ממש לא העניין לתגובות כאלו.

בכל מקרה, יום טוב

tzagi
18-12-12, 06:35
חייב להגיד, שיכולת לספר את הסיפור בלי לרדת לפסים עדתיים, ואז לא היית נותן תחמושת לאף אחד.
אגב, חמי פעם שאל אותי אם אם הגרושות שלי היו אשכנזיות או מזרחיות, לא בדיוק הבנתי מה הוא רוצה ממני ועניתי שאין אצלינו דברים כאלה. מה שיש זה הבדלה בין מפותחים ללא מפותחים, ובאמת שאין פער עדתי, או שחור לבן או איך שתקרא לזה.

boaz avrahami
18-12-12, 07:22
שמתי לב שכאשר אשכנזי מכנה מזרחי באיזה כינוי הוא גזען.

כאשר מזרחי מכנה אשכנזי בכינוי זה בסדר.
בזמן הבובלילים למשל, במשך כמה חודשים בפריים טיים נתנו לאשכנזים כינויים ואף אחד לא דיבר על גזענות (יש המון מקרים כאלו).
וזה שהם שומעים מוזיקה בערבית בקולי קולות ומעליבים כל מוזיקה אחרת סה גם לא גזענות...

עכשיו כשהבנו את המוסר הכפול ניתן לחזור לנושא השרשור בלי להסיט את תשומת הלב לפרטים הפחות חשובים.
הלו- יש לנו משטרה שלא מתפקדת!!!

בוזי
18-12-12, 09:55
איזה פולני אתה, אברהמי...

התייש
18-12-12, 10:14
זהו, סיימתם עם הקונוטציות והתיוגים? אחלה,
רק לשם ההבהרה ולמי שלא יודע אני מזרחי משני הצדדים ורוב החברים שלי תימנים ואני עובד במקום של תימני שרוב העובדים בו במקרה גם תימנים וגם השותף הפעיל שלי תימני, וגם השכן ממול וכו'... וכולנו חברים ומסתדרים מצויין עם שיתוף פעולה, אהבה, ונתינה רבה.
אין לי שום עניין ואני לא מכליל שום רקע עדתי ומעולם לא הייתי כזה.
חבר'ה, אני גדלתי בפנימייה. 95% שם היינו מזרחים.
עכשיו אפשר לחזור לנושא בבקשה?

דרור ברלי
18-12-12, 10:57
ככה זה. אחרי שנים של אפליות אמיתיות, לא דמיוניות בכלל, זה באמת לא פוליטיקלי קורקט להעליב מזרחיים, נשים ושחורים (גם אם מזרחיים, נשים ושחורים הם אלה שמעליבים, ובטוחים שלהם זה מותר...). אבל זה כן פוליטיקלי קורקט, אפילו משעשע - להעליב גברים, אשכנזים ולבנים... כן, עוד סוג של צביעות. מה דעתכם לא להעליב בכלל אף אחד/ת על רקע מינו/ה, צבע עורו/ה, מוצאו/ה או דתו/ה?...

אבל זה לא העניין כאן. פותח השרשור אולי שגה שבכלל נגע בזה (לא רק כי זה לא נראה טוב, אלא כי זה לא קשור ומסיט את הדיון לפסים אחרים), אחרים שגו באותה מידה שנתפסו לזה ולא לעיקר. אז עיזבו כאן ועכשיו את המוצאים העדתיים בצד. נושא השרשור הוא המשטרה שלא כל כך בא לה לעבוד. נושא גדול, מעצבן, שבינינו אין ל סוף וגם לא פתרון אמיתי, בטח לא מתוך שירשור כאן... ברור שזה גם יכול להתדרדר תוך דקות לעוד סאגה של הוצאת קיטור, אז תשתדלו לשמור על דיון ענייני.

התייש
18-12-12, 11:24
דרור, תודה.
אני היום אלך לתחנה לפתוח תיק לאירוע.....
... מעניין איך זה הולך להתנהל שם.... אחזור לעדכן.

Tourist
18-12-12, 13:36
אני מוכן להסכים עם האמירה הכללית ע״כ שלמשטרה ״לא בא לעבוד״.
אבל אני מניח שיש לכך גם סיבות.
אפילו שוטר טוב וחדור מוטיבציה יתייאש למול פיקוד פוליטי ומושחת (או סתם רודף שמלות...), חוסר בכח אדם, חוסר בתקציבים, בתי משפט שמחזירים עבריינים לרחוב וכו׳...

אני לא אוהב שוטרים.
לא, בעצם... אני ממש לא אוהב שוטרים.
אבל אני מסרב להאמין שיש אדם אחד בעולם שהלך להיות שוטר כי זה ״חיים קלים״ ולא צריך לעשות כלום...

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
18-12-12, 15:00
אבל אני מסרב להאמין שיש אדם אחד בעולם שהלך להיות שוטר כי זה ״חיים קלים״ ולא צריך לעשות כלום...

נגעת בול בנקודה.
אז למה יש אנשים הולכים לשם?

הרי המשכורת מעליבה, המשמרות קשות, אלמנט סיכון החיים בהחלט אמיתי וקיים, אין זכות להתאגד ולהיאבק על תנאים ראויים, בתי המשפט מנותקים מהמציאות ולא נותנים גב, הציבור לא מפרגן בלשון המעטה, הפיקוד מושחת ונגוע בפוליטיזציה (ולא צריך להתרגש מסיפורי הזיונים של ניצב כזה או סגן ניצב אחר - תעלולים מיניים של מפקדים ופקודים יש ויהיו בכל ארגון גדול כמו צבא, משטרה וכו', אפילו במקומות עבודה פרטיים - גדולים וקטנים כאחד. בלא מעט מקרים הפקודה/עובדת ה"מנוצלת" מעוניינת בזה לפחות כמו המפקד/בוס ה"מנצל"... החוכמה כאן היא רק לא להיתפס. זה עצוב אבל עובדה).

זו תהיה תמימות לחשוב שבנאדם הולך להיות שוטר רק "כדי לתת", ו"לתרום לחברה", ובגלל כל מה שסו-קולד "ציונות"...כן, יש גם אנשים טובים כאלה, אני לא שולל. אבל יש הרבה דברים שמעבר לזה. זו תהיה הכללה גסה, לא הוגנת וגם פוגעת לקבוע חד משמעית שזה רק בשביל הכוח, האפשרות החוקית לכפות את רצונך על אחרים לעתים גם בכוח ואלימות, השררה, תחושת העבד כי ימלוך וסתם כי יש לא מעט אנשים, לא תמיד הכי איכותיים בעולם בלשון המעטה, שפשוט אין להם הרבה אופציות אחרות - וזה למרות שהיום, המשטרה, למרות שכל הזמן מגייסת שוטרים חדשים, בפירוש כבר לא מקבלת כל אחד. אבל זו סתם תחושה שמה לעשות, לעתים קרובות מדי גם נכונה.

Tourist
18-12-12, 15:16
הולכים מכל הסיבות שכתבת.
יש כאלה שהלכו בשביל לתת.
יש כאלה שבשביל תחושת הכוח והשליטה.
יש כאלה שההבדל בינם לבין עבריין הוא רק במדים.

אבל לא נראה לי שמישהו הלך בשביל להתבטל.

דרור ברלי
18-12-12, 16:33
לא בשביל להתבטל.

אבל...

אין מספיק שוטרים, אין מספיק ניידות, אין תקציב לכלום, אפילו לא לנייר טואלט ולעטים. אמיתי לגמרי. כשבעיר גדולה יש שתי ניידות במשמרת והן עמוסות באירועים, קשה לצפות שהם יתייצבו תוך דקה-שתיים בכל אירוע.
וגם... בהחלט יש תיסכול עצום מהסחבת ומהניתוק של בתי המשפט, לא תמיד יש גיבוי מהפיקוד, פחד אמיתי לגמרי ממח"ש.
העבודה - רובה ככולה התפלשות מתמדת במיץ של הזבל של החברה האנושית, שעות ארוכות, משמרות קשות, מראות קשים, אלימות עד כדי סיכון חיים, לא רואים את הבית ואת המשפחה, חוסר פירגון, ותמורת מה? שכר נמוך לפי כל קנה מידה ולא רק בהשוואה למה ששוטר ממוצע משקיע שם.

אז פלא שהמוטיבציה לא בשמיים?...

אלה היו כמה מילים של סינגור על המשטרה.

מצד שני, לדעתי חלוקת המשאבים במשטרה די תמוהה. כשאין תקציב ואמצעים לשיטור ה"רגיל", אני נדהם כל פעם מחדש מכמות התקציבים, האמצעים וכוח האדם שמופנית לאכיפת תנועה, כלומר לזרוע אקטיבית שתפקידה האמיתי גביית מיסי דרכים. שוב - אלה לא השוטרים שאשמים, אלא מי ששולח אותם. זו מדיניות ברורה, תחת איצטלה של "אכיפת חוק"...

tzagi
18-12-12, 16:47
לא בשביל להתבטל.

אבל...

אין מספיק שוטרים,

קשה לקבל את התרוץ הזה.
פעם אחרונה שבדקתי בארה'ק יש מעל לפי 3 שוטרים מבארה'ב (PER CAPITA)
ובכל זאת יש פער ענק בשרות ובתפוקה.

talraveh
18-12-12, 17:08
אין פה שחור ולבן יש המון אפור
יש שוטרים מעולים עם נשמה שרוצים לעזור ונותנים את הנשמה ויש את החראות ש ... כמו בכל תחום.
אבל..
גם אין תקציבים (אצלינו יש 9 שוטרים שאמורים לאייש 3 משמרות 7 ימים בשבוע ..), אין גיבוי מצד הפיקוד ובקלות אתה מוצא את עצמך במח"ש או גרוע מזה בכלא, בנוסף הענישה בארץ מצחיקה ועבריינים נשלחים הביתה במהירות שיא (רמז אז למה להתאמץ ולסכן את החיים שלי?) המשכורות דרק
המערכת שוחקת והפיקוד הפך להיות פוליטי ובעקבות זה יש גם שחיתות פה ושם וקומבינות.
יצא לי (בתור מתנדב) להכנס למשמרת עם 15 אירועים ממתינים ואני והשוטר ניידת יחידה תוסיפו לזה בירוקרטיה וניירת מטורפת מה קיבלתם?

בארה"ב לשוטר יש כח והרתעה ובארץ ילד בן 15 אומר לשוטר למה מי אתה ? ואחרי הכל עוד יבואו בטענות לשוטר.
יש שוטרים שמעדיפים לא להכנס לאירועים בעייתיים ומושכים זמן עד שירגע מאשר להסתכן בסופו של דבר זו עבודה והוא צריך את המשכורת ואת הפנסייה ...
בקיצור, יש במשטרה המון דרק אבל לא תמיד השוטר שנמצא בחוץ אשם.

Tourist
18-12-12, 17:30
מצד שני, לדעתי חלוקת המשאבים במשטרה די תמוהה. כשאין תקציב ואמצעים לשיטור ה"רגיל", אני נדהם כל פעם מחדש מכמות התקציבים, האמצעים וכוח האדם שמופנית לאכיפת תנועה, כלומר לזרוע אקטיבית שתפקידה האמיתי גביית מיסי דרכים. שוב - אלה לא השוטרים שאשמים, אלא מי ששולח אותם. זו מדיניות ברורה, תחת איצטלה של "אכיפת חוק"...

אוקי, אז יש לי שאלת תם. אמיתית. ללא ציניות:
למה זה ככה ?
מפכ״ל המשטרה או מפקדי מחוזות צריכים להציג לשר לבטחון פנים או לשר האוצר מאזן הכנסות/הוצאות ? האם באמת מצפים מהם להיות גוף שמכסה את עצמו כלכלית ? לפי מה הם נמדדים ?
איך, הלכה למעשה, נכנסת לפה המדיניות שדרור טוען לה ?

בשיטור אני לא מבין.
גם לא בכסף.
אני כן עוסק בחינוך קצת מעל 17 שנים.
בתחום שלי המצב דומה - הכסף מופנה להשגת שקט תעשייתי - יותר מבנים מפוארים, יותר מתקני ספורט, יותר מחשבים, יותר מפקחים, יותר יועצים ופסיכולוגים, יותר הקלות ללומדים, יותר ריטאלין....
בתוכניות חינוכיות משקיעים פחות.
במורים משקיעים פחות.
גיבוי אין.
הנשירה גבוהה.
אז למה אנשים הולכים להיות מחנכים/מורים ?

אז אחרי 12 שנה של @&#% (השלם את החסר) במערכת החינוך, הם הולכים לברוח מאבנים של פלסטינים (כי יש מצלמות, עורכי דין, מחסור בכ״א, מפקדים פוליטיקאים, פחד מתביעה... חוסר מוטיבציה) ואז הופכים לאזרחים שמרעישים לתייש מתחת לחלון או לשוטרים שמעדיפים לבוא מהתחנה אחרי 17 דקות בשביל לא להתמודד עם הבעיה...

והדרא קושיה לדוכתיה....

דרור ברלי
18-12-12, 18:02
למה אין תקציבים? הרי זה תיכף יגיע לויכוח פוליטי...

כסף יש כמו זבל. אבל השאלה לאן הוא הולך. מול אחיות שקורעות את התחת במשמרות, משרד האוצר מנהל מו"מ בשיטות של גהינום על גב החולים, אבל עובדי נמל אשדוד הכוחניים שגם ככה משתכרים כמו ראש ממשלה וחיים כמו מלכים, יקבלו בלי ויכוחים ובלי מו"מ תוספת של 4,000 שקל למשכורת. זו רק דוגמה אחת.

מורים?
שוטרים?...
שני סקטורים שעבורם היו צריכים להיבחר אנשים הכי טובים ובעלי נתונים הכי גבוהים שאפשר עם פינצטה, ולשלם להם בהתאם. אבל מה? משלמים להם פרוטות, מצפים מהם לתת את הכל תמורת כלום, וכשזה לא קורה מתפלאים למה מי שפונה לעבוד במשטרה או בהוראה הוא ברוב המקרים לא בדיוק הכי הכי ומגיע לשם כי אין לו הרבה ברירות אחרות... ואלה התוצאות.

אחרי שתקציב הביטחון נוגס את החלק העיקרי בעוגה, שאר הכסף הולך להסכמים קואליציוניים, לשפיכת מיליארדים ללא תכלית ותוחלת בכל מיני חורים הזויים ושנויים במחלוקת, לסקטורים חמסניים, חזקים וכוחניים כמו חברת חשמל, מקורות, הנמלים וכו'. פלא שלא נשאר הרבה לחינוך, לבריאות, לשיטור?... מה שנקרא "איכות חיים"?...

ואז אם פורצת מלחמה קטנה, או מערכת בחירות, שוב נפער גירעון ענק אותו אנחנו צריכים לשלם, והכסף שוב הולך לאן שהולך ולא לאן שצריך... כבר אמרתי לכם שבסוף נגיע לפוליטיקה?...

Tourist
18-12-12, 18:11
מתפלאים למה מי שפונה לעבוד במשטרה או בהוראה הוא ברוב המקרים לא בדיוק הכי הכי ומגיע לשם כי אין לו הרבה ברירות אחרות... ואלה התוצאות....

חוץ ממני... כן...? ;)

לא מאמין שיתדרדר לפוליטיקה... פשוט בגלל שעד היום כל הפוליטיקאים נהגו באותו האופן... ימין שמאל מעלה ומטה...

moshik999
18-12-12, 18:26
אתם לדעתי שוגים ברמה הסטטיסטית.
על כל אירוע שבו המשטרה נכשלה יש מאות אירועים אחרים שהיא מילאה בצורה טובה את המשימה
אבל , אירועים כאלה לא מעניינים ולכן הם לא עולים לדיון.
המשטרה וגם גופים פרטיים מפרסמים סטטיסטיקות שמקובלות בעולם עם פרמטרים שיכולים להצביע על איכות
הפעולה של המשטרה. משטרת ישראל נמצאת במקום טוב יחסית למדינות מקבילות.
כמו כן סקרים שנעשים לגבי שביעות רצון של האזרחים בישראל מהמשטרה מראים דברים שונים מהותית
ממה שחלקכם מתארים פה.
אם יש בעיות אז הם נובעות בעיקר כי זה לא אופנתי ללכת להיות שוטר ואפילו נחשב לנחות.
ובאופן כללי אפשר לומר ששרות במשטרה הוא בד"כ ברירת מחדל ולא שאיפה או רצון להצליח ולהצטיין.
התדמית הציבורית של המשטרה גורמת בהרבה מקרים לסינון כזה של מתגייסים כך שנקודת ההתחלה היא בעייתית.
בעבר שאלתי פה אם יש מישהו שימליץ לבן שלו ללכת להיות שוטר
אף אחד לא הרים את הכפפה, ללמדך שיש רצון גדול למשטרה איכותית אבל שמישהו אחר יעשה את זה.

לפחות מהחוויות שלי במפגש עם שוטרים בן אם עצרו אותי לביקורת ובין אם הייתי זקוק לעזרתם קיבלתי יחס הוגן וטוב.
צריך גם להסתכל על הדברים בפרופורציה המתאימה, אם לא נתקעים במקרים יוצאי הדופן אפשר לומר כמעט בפה מלא
שיש פה תחושת בטחון.

ברור שעכשיו יעלו כל מיני כאלה נפגעו מיחס משפיל מצד שוטר או שהמשטרה לא הגיבה לאירוע גניבה כזה או אחר
אבל יש עוד המון המון אזרחים שלא חוו מקרים כאלה ויכולים להעיד אחרת.
זה שלפרט כל שהוא קרה אירוע חריג זה לא מלמד על הכלל.
הסיכוי שמישהו ישדוד אותכם ברחוב, יפרוץ לכם לבית , או יפגע בכם בכל צורה שהיא הוא כמעט אפסי
זה הישג מאד משמעותי.

המשוטט
18-12-12, 19:31
זה שלפרט כל שהוא קרה אירוע חריג זה לא מלמד על הכלל.
הסיכוי שמישהו ישדוד אותכם ברחוב, יפרוץ לכם לבית , או יפגע בכם בכל צורה שהיא הוא כמעט אפסי
זה הישג מאד משמעותי.

סתם לסטטיסטיקה - איפה אתה גר ?

יש הרבה מאוד מקומות בארץ ששבוע ללא ארועים הוא החריג

התייש
18-12-12, 19:43
חזרתי עכשיו מהמשטרה!
התעצבנתי עוד לפני שנכנסתי. היה שלט שהחניון אורחים של המשטרה מלא אז החניתי בחניון בתשלום. כמובן שכשנכנסתי גיליתי חניון ריק והשומר בכניסה אמר שהוא לא זוכר למה הוא שם שם את השלט הזה. כשנכנסתי פנימה היה שוטר שבמקום להקשיב לי רק אמר את מה שיש לו על אוטומט והייתי צריך לצעוק עליו כדי שישתוק רגע ויקשיב.. משם מילאתי את כל הפרטים וגם צילמתי את המסמכים הרלוונטים כמובן על חשבוני עם המכונה ענתיקה שלהם, ואז קיבלתי מספר להמתין בתור. מיותר לציין שלא הייתה מכונה לקפה, ויש לציין שהיה מסך פלאזמה אבל עם שלט "לא לגעת, זה לא טלויזיה" אז מה זה? , זה תלוי על הקיר ופונה לכיוון הספסל המתנה. המתנתי למעלה משעה וחצי כי הייתה רק חוקרת אחת ואז היא יצאה ואמרה לי "אתה לתאונת דרכים?, אין עכשיו מי שיטפל בזה. החוקר של התאונות לא נמצא כאן היום". אמרתי לה שאני לא מופתע ויצאתי משם. זהו, עכשיו אני לא יודע אם אני עצבני או מתוסכל... יאלה שוד!

moshik999
18-12-12, 20:50
סתם לסטטיסטיקה - איפה אתה גר ?

יש הרבה מאוד מקומות בארץ ששבוע ללא ארועים הוא החריג

עזוב מקומות אחרים
השאלה היא האם איפה שאתה גר שודדים אנשים ברחוב או פורצים שם לבתים באופן חריג?

המשוטט
18-12-12, 20:58
בהרבה מאוד מקומות בארץ (אני מכיר את המגזר הכפרי) יש פריצות לבתים וגניבות חקלאיות על בסיס יום יומי

אביעד פ.
19-12-12, 07:47
זו הפעם השלישית שאני רושם הודעה מתגלגלת מלאה כעס חימה וזעם, ומוחק אותה לפני הפרסום.
אני חושב שכל מה שניתן להגיד כבר נאמר, ולא יוסיף.
מאכזב, מקומם, עצוב, מכעיס, מרתיח, ואולי המילה הכיי מייצגת בישראל של 2012 בואכה 13, מייאש.

gp1
19-12-12, 16:03
נגעת בול בנקודה.
אז למה יש אנשים הולכים לשם?

הרי המשכורת מעליבה, המשמרות קשות, אלמנט סיכון החיים בהחלט אמיתי וקיים, אין זכות להתאגד ולהיאבק על תנאים ראויים, בתי המשפט מנותקים מהמציאות ולא נותנים גב, הציבור לא מפרגן בלשון המעטה, הפיקוד מושחת ונגוע בפוליטיזציה (ולא צריך להתרגש מסיפורי הזיונים של ניצב כזה או סגן ניצב אחר - תעלולים מיניים של מפקדים ופקודים יש ויהיו בכל ארגון גדול כמו צבא, משטרה וכו', אפילו במקומות עבודה פרטיים - גדולים וקטנים כאחד. בלא מעט מקרים הפקודה/עובדת ה"מנוצלת" מעוניינת בזה לפחות כמו המפקד/בוס ה"מנצל"... החוכמה כאן היא רק לא להיתפס. זה עצוב אבל עובדה).

זו תהיה תמימות לחשוב שבנאדם הולך להיות שוטר רק "כדי לתת", ו"לתרום לחברה", ובגלל כל מה שסו-קולד "ציונות"...כן, יש גם אנשים טובים כאלה, אני לא שולל. אבל יש הרבה דברים שמעבר לזה. זו תהיה הכללה גסה, לא הוגנת וגם פוגעת לקבוע חד משמעית שזה רק בשביל הכוח, האפשרות החוקית לכפות את רצונך על אחרים לעתים גם בכוח ואלימות, השררה, תחושת העבד כי ימלוך וסתם כי יש לא מעט אנשים, לא תמיד הכי איכותיים בעולם בלשון המעטה, שפשוט אין להם הרבה אופציות אחרות - וזה למרות שהיום, המשטרה, למרות שכל הזמן מגייסת שוטרים חדשים, בפירוש כבר לא מקבלת כל אחד. אבל זו סתם תחושה שמה לעשות, לעתים קרובות מדי גם נכונה.

דרור
אנשים צריכים פרנסה ומחפשים עבודה, כמו שיש מאבטחים , אורזים בסופר עובדי קבלן במגוון עבודות שהיחס והתנאים יותר ממחפירים והמשכורת היא מתחת לכל ביקורת. ביטא ליד חברון אנשים כולל ילדים מתפרנסים מלנבור בזבל בידיים ולהוציא מציאות ממנו . אז במשטרה לכל הפחות יש תנאים סוציאליים ויחס המערכת קצת יותר טוב . את הסוכריה כבר לקחו להם . הסוכריה הייתה הפרישה לפנסיה בגיל 47 שבו אתה יכול לפתוח בקריירה שנייה כשיש לך הכנסה בטוחה כל חודש מהפנסיה. אבל...... למרות יחס הציבור אליהם היחס מהפושעים ומהמערכת הוא לא רע כל כך . זה הרע במיעוטו . לכל עבודה שתמצא או תמציא יהיו אנשים שיבצעו אותה . צריך להביא אוכל הביתה

בהרבה מאוד מקומות בארץ (אני מכיר את המגזר הכפרי) יש פריצות לבתים וגניבות חקלאיות על בסיס יום יומי[

גם אני מכיר את המגזר הכפרי . ונראה לי שאת האיזור שבו אתה גר . ואם זה נכון אז אתה בוודאי יודע שאלו אותן כנופיות שבתי המשפט הנהדרים שלנו מחזירים לרחוב פעם אחר פעם למרות הפעילות המוגברת של המשטרה ומשמר הגבול .

ההגדרה לגניבת רכב שבתי המשפט אילצו ואפשר להגיד חייבו את המשטרה והפרקליטות להשתמש בה . כמובן שההגדרה הנ"ל ביטלה את צירוף המילים גניבת רכב או גנב רכב והמונח החדש שהשופטים היקרים קבעו : שבל"ר שפירושו : " שימוש בלא רשות " עכשיו אדוני היקר יאמר לי מה וכמה אפשר להכניס למי שהשתמש בלא רשות ברכבך ורק מכר אותו בדרך למשחטה ?? השוטר שחר מזרחי מחדרה מוכר לכם ????? משהו זוכר שהוא ישב בכלא ? כשניסה לעצור בחור נחמד שמקצועו היה שבל"ריסט . יש פה כמה נפגעים מבעלי המקצוע הזה.

דרור ברלי
19-12-12, 16:55
דרור
אנשים צריכים פרנסה ומחפשים עבודה, כמו שיש מאבטחים , אורזים בסופר עובדי קבלן במגוון עבודות שהיחס והתנאים יותר ממחפירים והמשכורת היא מתחת לכל ביקורת. ביטא ליד חברון אנשים כולל ילדים מתפרנסים מלנבור בזבל בידיים ולהוציא מציאות ממנו . אז במשטרה לכל הפחות יש תנאים סוציאליים ויחס המערכת קצת יותר טוב . את הסוכריה כבר לקחו להם . הסוכריה הייתה הפרישה לפנסיה בגיל 47 שבו אתה יכול לפתוח בקריירה שנייה כשיש לך הכנסה בטוחה כל חודש מהפנסיה. אבל...... למרות יחס הציבור אליהם היחס מהפושעים ומהמערכת הוא לא רע כל כך . זה הרע במיעוטו . לכל עבודה שתמצא או תמציא יהיו אנשים שיבצעו אותה . צריך להביא אוכל הביתה

כל עבודה מכבדת את בעליה, אבל שאלתו של מושיק - "האם היית רוצה שהבן שלך יהיה שוטר" נכונה מאין כמוה - אתה היית רוצה שבנך יהיה שוטר? אני לא. אני משוכנע שהבן שלי הרבה יותר טוב ומוכשר ושמגיע לו משהו הרבה יותר טוב בחיים מאשר תנאי עבודה ומשכורת של שוטר במדינת ישראל. אני יותר ממשוכנע שגם מושיק, שמפרגן למשטרה (זכותו, אני מכבד את דעתו לגמרי) מעדיף שילדיו לא יהיו שוטרים... כן - אני חושב שחלק לא קטן מהשוטרים יכולים להיות יופי של מאבטחים שבודקים תיקים בכניסה לסופרמרקט ותו לא, ואני לרגע לא מזלזל במאבטחים הללו. אבל בינינו, זו לא העבודה שמגיעים אליה העפרונות היותר מחודדים בקלמר, נכון?...

ושלא תטעה, אני גם חושב שמשכורות של שוטר (וגם של מורה, ושל אחות בבית חולים) צריכה להיות כפולה לפחות מזו שהם מרויחים כיום בהרבה מאד זיעת אפיים. אם היית יודע כמה שוטרים בישראל נזקקים להשלמת הכנסה מהביטוח הלאומי, היית נבהל. אני חושב שזו שערוריה. הייתי רוצה לראות אותם משתכרים בכבוד סכומים של חמש ספרות גם כמתחילים אבל בתמורה שיגויסו למשטרה אנשים הרבה יותר איכותיים.
זה לא יקרה כי מדובר בסקטורים מאד גדולים, וגם אם יופנו לטובתם מיליונים רבים, עדיין התוספת לשכרו של כל אחד מהשוטרים/מורים/אחיות תהיה זעומה יחסית גם אם תתבטא בהעלאה של עשרות אחוזים, ולא תשנה הרבה באופן עקרוני את העוול המשווע שלדעתי נעשה להם וכתוצאה מכך גם לציבור שאמור לקבל מהם שירות.

וזו בדיוק הבעיה עם המשטרה - זהו אמנם גוף שאמון על אכיפת חוק, גם ובעיקר על אזרחים שאינם נורמטיביים, ושבהגדרתו לא צריך להיות "נחמד" - אבל הוא כן צריך להיות הגון, וחלק גדול מאוד מתפקידו הוא "שירותי" באופן מובהק. בא אזרח נורמטיבי, במקרה זה ידידנו פותח השרשור, ומבקש לקבל מהמשטרה את מה שמגיע לו - הקשבה ושירות - ולא מקבל. למה? כי כשהמשכורת נמוכה והעבודה קשה, באופן טבעי חלק לא קטן מכוח האדם שמגיע לשם הוא לא מהמובחרים בלשון המעטה. ובגלל שמתעסקים שם הרבה מאוד עם השוליים של החברה, אז באופן כמעט "טבעי" לא מעט שוטרים מתייחסים לכל אחד, גם אליך ואליי, כמו לפושע מהביבים.

ואם נוסיף לזה את אי יכולתו של אזרח רגיל לבוא בטענות/לדרוש הסברים מפני שאז יש מצב ששוטרים ינקטו כנגדו סנקציה שאפשר לקרוא לה "כוחנית" - החל מזלזול/התעלמות (אני נתקלתי בזה לפני כארבע שנים, כשהבאתי לבוחן משטרתי אישור ממוסך על ביצוע תיקון בג'יפ שהורד מהכביש בגלל משהו פעוט - צינורית בלם שלדעת הבוחן הנכבד היתה "משופשפת" מה ששווה "הורדה קטנה" (שזה החרמת רשיון הרכב עד לתיקון התקלה, כמובן + קנס 250 ש"ח וללא צורך לעשות טסט מחדש) האישור + חשבונית התיקון ממוסך מורשה - הנ"ל סירב לקבל את האישור מפני שעל החשבונית היה רשום שמו של בעל המוסך - שהוא ערבי מיפו, אזרח ישראלי כמוני וכמוך, מכונאי ותיק ומוכר והמוסך שלו מורשה משרד התחבורה, בטענה "מי זה הXXXX הזה? ערבי מסריח מעזה? לך תביא אישור ממוסך נורמלי, נחזיר לך את הרשיון"... וכל זה מול אנשים שממתינים לתורם בתחנת משטרת מרחב איילון. כן, זו סיטואציה מביכה וגם משפילה. לא ככה עובד ציבור בישראל צריך לדבר לאזרח), דרך אלימות מילולית שיכולה להתבטא בקללות ואיומים מאיומים שונים (כולנו ראינו בכלבוטק ולא רק שם) וכן - עד לשימוש בכוח ממש במקרה שהאזרח מספיק אדיוט כדי לפתוח פה גדול ולומר לשוטר את דעתו עליו... ואז מתפלאים שהציבור חושב על המשטרה מה שחושב?...

moshik999
19-12-12, 17:11
אפשר לעיין בסקר הזה:

http://bicohen.tau.ac.il/uploads/files/deot16_2.pdf

אני אצטט רק משהו קטן:

נתוני הסקר מצביעים על כך שבעשור הראשון של המאה
ה־21 נהנים תושבי ישראל מרמה טובה יותר של ביטחון אישי
בהשוואה לתושבים ברוב מדינות אירופה

דרור ברלי
19-12-12, 17:26
הרוב מדווחים על תחושת בטחון למרות שאי אפשר להיכנס לסופר בלי לעבור בדיקה בטחוני תכמו בנמל תעופה או להשאיר רכב לא נעול בסנדלי דנוור.
הרוב גם מצביע לביבי, למרות שהממשלה בראשותו אשכרה דורכת בדיוק על אותם אזרחים שמעריצים אותו (אופס, פוליטיקה... סליחה)

נו, אז מה? הכל רק טוב כאן? ומי אמר שאם במקום אחר יותר גרוע, אז זה הופך את מצבנו לטוב באופן מוחלט?
אצלם אין טרור וגונבים הרבה פחות מכוניות, אבל הסיכוי ששיכור יתקוף אותך ברחוב קצת יותר גדול... כל מקום ובעיותיו.

כל זה כמובן רק סקר, כן? סקרים לעתים רחוקים מהמציאות כמו יום ולילה. תוצאות סקרים לעתים קרובות גם מוזמנות מראש. אתה בטח זוכר את הסקרים שנתנו לשמעון פרס 67% מול ביבי ב-96?... טוב שהיו כאלה שהאמינו לזה, אחרת העבודה בעיתון היתה נורא משעממת. מה יש להוסיף? אשרי המאמינים. עד היום קשה לי לשכוח את הפרצופים שלהם, של כל העורכים השמאלנים בדסק החדשות, אחרי שהתקבלו תוצאות המדגם... אבל הסקר קבע! משהו כאן לא בסדר!

אז בסקר הרוב אמר. האם המשמעות היא שכל מי שחושב אחרת טועה?...

דרור ברלי
19-12-12, 17:34
בנוסף - תחושת בטחון זה משהו סובייקטיבי לגמרי.
כשאני מסתובב ברחובות עיר אירופית בשעות היום, אני מרגיש חופשי ובטוח לגמרי. לא בודקים לי את התיק, לא מעבירים אותי בגלאי מתכות. בשעות הלילה לעומת זאת, כל שיכור שאני רואה ברחוב הוא תוקף פוטנציאלי ובהרבה מקרים התחושה לכל הפחות מאוד לא נעימה. כאן בארץ זה בד"כ לא כך (דרום ת"א בשעות הלילה, עם כל המסתננים, היא יוצא דופן)

מצד שני, תייר אירופי שמסתובב כאן וצריך לפתוח את התיק לבדיקה שלוש פעמים בממוצע כשהוא נכנס לקניון, יכול להיכנס להסטריה בגלל זה ולחשוב שאנחנו כל הזמן במצב מלחמה.

בקיצור - אני לא חושב שזו הבעיה.

moshik999
19-12-12, 17:56
דרור, הדעה שלך על המשטרה היא ברורה ועקבית , כמו גם הדעה שלי.
אנחנו בסה"כ שני פרטים זניחים ושוליים והתחושות שלנו לא ממש מעידות על הכלל.
אני ניסיתי להביא סקר בלתי תלוי שבודק שביעות רצון ממשטרה עפ"י פרמטרים בלאומיים.
מתוך כוונה אולי לדעת מה חושבים אחרים (לא אני ואתה).
אתה טוען שזה אולי סקר מוזמן,ומביא כל מיני דוגמאות על הטיות ואי דיוק של סקרים, (בסדר, תשובה אופינית למצוקת טיעונים)

לעניין בדיקת התיקים:

בדיקת התיקים זה כבר לא עניין בטחוני
כבר מזמן אין התרעות שמצדיקות את זה.
העניין הוא שיש כבר חברות אבטחה ויש כבר עובדים שמתפרנסים מזה
ויש כבר חברות בהסתדרות.... אי אפשר כבר לסגור את כל המערך הזה
זה יתקיים לעד.

ItayWitzer
19-12-12, 18:11
את זה ראיתם? (http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151408079712176&set=a.10150231898867176.371151.260689792 175&type=1&theater)

*יש עוד המון כאלו

שמי נמרוד פילדמן בן 29, סטודנט, אזרח שומר חוק ללא שום עבר פלילי, עברתי התעללות קשה מידי שוטרי משטרת ישראל.

ב12 לאפריל השנה יצאתי עם חבר לבילוי אחרי שבוע מילואים (משרת כלוחם בצנחנים), ברחוב הלל במרכז העיר ירושלים ראיתי שוטר יושב בניידת ומדבר עם שני נערים שהיו על המדרכה משמאלו, פתאום הוא עלה עם הניידת על המדרכה וחסם את הנערים.
הנערים שנראה שהם משוחחים עם השוטר בנינוחות ולא נראו כמנסים להתנגד הופתעו מהחסימה ונראו מבוהלים. כעובר אורח, לא הבנתי למה הוא חסם אותם בצורה כל כך פתאומית ולכן ניגשתי לשאול מה קרה, מהי הסיבה שהוא מעכב אותם בצורה כזאת.
בתגובה לשאלה חטפתי קללות ואיומים שאם לא אתרחק הוא יעצור אותי. כשתהיתי על מה יעצור אותי, אני בסך הכל שואל שאלה לגיטימית כמישהו שאכפת לו מהמתרחש סביבו, זנח השוטר את הנערים והחליט שאני האדם שהוא מחפש ולא הם והחל להיטפל אליי.
באקדח חשמל שלוף (ללא סיבה) הוא צועק עליי להיכנס לניידת ושאני מעוכב באשמת הפרעה לשוטר. עניתי לו שאין לו זכות לעצור אותי כי לא עשיתי כלום.
חבר שהיה נוכח צילם את האירוע החל מרגע זה. בסרטון נראה השוטר מושך אותי לניידת, כשאני שואל אותו שוב ושוב על מה הוא עוצר אותי, השוטר לא עונה על השאלה ורק אומר שאני מעוכב.
כשאני מבקש רגע כדי לומר לחבר שלי משהו הוא דוחף אותי בעזרת אקדח החשמל פנימה ומחשמל אותי, כיוון שהוא ללא ספק אינו מותקף השימוש באקדח הוא ללא סיבה ושלא כחוק.
לאחר מכן, השוטר נכנס לניידת בצורה רגועה כשבעצם אין לו עילת מעצר. ברגע שהשוטר נכנס לניידת ואין מצלמות או עדים הוא מתחיל לקלל אותי קללות נמרצות ומבטיח שהוא יסבך לי את החיים כך שלא אשכח אותו.
הניידת עוזבת את המקום תוך שהשוטר נוסע בפראות, עובר באור אדום, מפעיל צופרים ונכנס לתחנת המשטרה "מגרש הרוסים" בחריקות צמיגים. עם כל הלחץ וחוסר הוודאות נותרתי עם בטחון שהכל יסתדר וישחררו אותי כיוון שלא עברתי שום עבירה, הייתי בטוח שכך הדברים מתנהלים.
הניידת נכנסה לעומק התחנה לאזור שבדיעבד התברר לי שאין בו מצלמות, במקום עמדו ארבעה או חמישה שוטרים. לכל אורך הנסיעה יושבת לידי שוטרת שלא מגיבה לכל מה שקורה.
השוטר פותח את דלת הניידת ומבקש ממני לצאת החוצה ולהסתובב אני עושה כדבריו רק שאז הוא תופס לי את היד, מעקם אותה, דוחף אותי על מכסה המנוע ומתחיל לצעוק ״הוא תוקף אותי!״, אני עוד לא מבין מה קורה ופתאום אני מרגיש את אגרופיהם ולפיתותיהם של ארבעת השוטרים שהיו שם. אני מדגיש שוב שבשום מצב לא התנגדתי. חטפתי מהלומות ומכות בזו אחר זו כשאני נמצא בהלם וללא תזוזה. גם לאחר שהאזיקים היו על ידיי הם המשיכו להכות אותי.
משם נגררתי לחדר צדדי ע״י השוטר שעצר אותי ושוטר נוסף שהמשיכו להכות אותי דקות ארוכות. כששאלתי אותם איך הם יכולים סתם להרביץ לי הם ענו שאין מצלמות. לאחר מכן הם הושיבו אותי על שרפרף שם חיכיתי במשך כשעתיים.
אחרי כל הסיוט הזה נלקחתי לחקירה. חשבתי שלפחות שם תינתן לי הזכות לדבר, הצדק יעשה מיד ואוכל ללכת הביתה. במקום זה גיליתי שאני מואשם בתקיפת שוטר בנסיבות מחמירות ונזרקתי למעצר עם אנשים לא קלים שנמצאים שם כבר זמן רב עד הדיון בהארכת המעצר יומיים לאחר מכן.
בדיון עצמו המשטרה ביקשה להאריך את מעצרי עד תום ההליכים בגלל מסוכנות לציבור! לאחר יומיים במעצר תחת השגחה מלאה השופט שיחרר אותי למעצר בית למשך שבוע נוסף ומאז אני ממתין עד היום.

עברתי בדיקת פוליגרף בהמלצת עורך דין, כדי לאשר את הסיפור שלי. עם התוצאות שמאשרות את הסיפור שסיפרתי פה וסרטון הוידאו ניגשתי למשרדי מח״ש להגיש תלונה כנגד השוטר שתקף אותי ללא סיבה. לפני כמה ימים קיבלתי מכתב ממח״ש שהתיק נגד השוטר נסגר מחוסר ראיות וכתב אישום נגדי בדרכו אליי.

השוטר הזה כנראה לא תמים. שיטת הפעולה שהוא נקט בה מעידה על ידע קודם. הוא ידע שברגע שיטען להגנתו כי הוא זה שהותקף, האזרח הוא זה שיאלץ להסתבך בניסיון להוכיח את חפותו בבירוקרטיה ובתשלום לעורכי דין ובמחיקה של תיק פלילי בעוד השוטר מגובה ע"י המערכת המשפטית ומקבל גיבוי מלא של המשטרה. עורכי דין פרטיים מבקשים בסביבות ה40 אלף שקל לטיפול בתיק הזה ואילו עורכי דין שמתמחים בתיקים כאלו ממליצים לותר על המאבק מראש ומקסימום לעשות קצת עבודות שירות.

מלבד במקרה שלי, גיליתי מערכת משומנת שלמה בה אין דין ואין דיין.
גיליתי עוד ועוד עדויות שמסתובבות על השוטר הספציפי הזה ועל שוטרים רבים אחרים המכירים את המערכת היטב, מתאמים עדויות ועושים את אותו התרגיל. השוטרים הללו ממשיכים לשמש בתפקידם וההליכים נגדם ברוב המוחלט של המקרים מתפוגגים.

אני מזועזע מהכוח, היכולת והגיבוי שמערכת המשטרה מעניקה (כנראה פעם אחר פעם) לאדם אחד לפעול על בסיס אישי ולשבש כך חיים של אזרחים תמימים. והתופעה הזו רק הולכת וגוברת.
החיים שלי שובשו, הטראומה שעברתי קשה מאוד. מאז המקרה אני מטופל ע"י פסיכולוג והחוויה הזאת הולכת איתי לכל מקום. בכל פעם שאני רואה ניידת משטרה, אני מודע לעובדה החדשה שהתגלתה לי שהם יכולים לעשות בי ככל העולה על רוחם בלי קשר אם עברתי עבירה או אם לא.
בתחנת המשטרה שאלתי פעם אחרי פעם איך הם יכולים לעשות דבר כזה ואף אחד לא הרגיש צורך לענות. יותר מזה, עו"ד שדיברתי איתם לא הופתעו בכלל ואמרו לי שמקרים כאלה קורים כל הזמן. אני אדם רגיל שלא רגיל לדברים כאלה ואם זה קרה לי, זה באמת יכול לקרות לכל אחד.
אני רוצה להאמין שלא כל המשטרה כזו, ואני מרגיש שעלינו לפעול במהירות ובדחיפות למיגור אנשים כאלו מהמשטרה העושים כרצונם וגורמים למערכת כולה להיראות רקובה.
כאזרחים יש לנו אפשרות להעלות את הנושא על סדר היום הציבורי ולצפות ליותר מאלו האמונים על הסדר והביטחון.

אני מבקש מכל מי שקורא את הסיפור הזה וחושב שזה נושא חשוב שישתף ויעשה לייק, כך נוכל להגיע לתפוצה רחבה ולעוד אנשים שחוו חוויות דומות או נתקלו במקרים זהים.
במידה ותרצו להגיב/ להצטרף/ לתרום מידע/ או לשתף בחוויה דומה בה נתקלתם אשמח אם תיצרו קשר כדי שנוכל לקדם את המאבק הזה באופן יותר רחב. ואם אתם יודעים על כיוון שיכול לעזור ממש אשמח לשמוע.

נמרוד פילדמן
מייל:[email protected]
טלפון:0544415596
— ‎with ‎‎משטר‎ and Nimrod Fieldman (http://www.facebook.com/nimrod.fieldman)‎.‎

revi3
19-12-12, 18:59
מזעזע

התייש
20-12-12, 11:57
עברתי על הגרפים, אתם באמת חושבים שהסקר הזה עשה טוב למשטרה?
איתי, אני מציע לחבור לנמרוד ולקומץ האנשים שבטח כבר הצליח לאסוף. אולי מכאן אפשר יהיה להתחיל לגלגל משהו על מנת שלנכדים שלנו יהיה עתיד טוב יותר בעוד 80 שנה.

-->