PDA

צפייה בגרסה מלאה : יש לי נבלה חדשה בסלון (התחיל ביוסאנג, נגמר בהונדה XR600).

עמודים : [1] 2

חנן-ג'יפולוג
19-12-12, 15:23
יוסאנג XRX125SM 2009
המנוע מסתובב קצת פחות מסיבוב אחד ונעצר. הכלי נקנה ב2400 ש"ח מתוך כוונה לשפץ אותו למצב נסיעה תקין. ישמש לסיבובים קלילים בשטח ליד הבית, פעם ב... כמה שיבוא.

חנן-ג'יפולוג
19-12-12, 15:28
פירוק זריז בסלון, ביחד עם בתי הבכורה, מגלה את הפושע: הקפיץ של מותחן שרשרת הטיימינג נשבר. השרשרת הסתובבה חופשי במנוע, נתקעה בין גלגלי השיניים לקייס ולא אפשרה למנוע להסתובב. גלי הזיזים פורקו ועכשיו המנוע כן מסתובב, אבל יותר מדי קל. אין תחושה של קומפרסיה ושסתום יניקה אחד יושב טיפה נמוך, כנראה. אולי התעקם. בהמשך נוריד ראש מנוע לראות מה קורה שם.

אומי5
19-12-12, 15:32
מידע מחבר שהרכיב עשרות יוסנגים: תזהר מגזירת ברגים והברגות.

חנן-ג'יפולוג
20-12-12, 10:33
עדכון:

כמו שהראיתי באחת התמונות הקודמות שהעליתי, אחד מהברגים שמחבר את האגזוז אל ראש המנוע נראה מוזר מאוד. ראש עגול, כמו כיפה. אני לא מצליח להבין מי שם אותו שם ובאיזו דרך הוא חיזק אותו. זה גרם לי לעבודה ממושכת בנסיון לחלץ אותו. לא נפרט את כל התהליך אבל זה נגמר בסוף בקידוח של הראש של הבורג וחיתוך שלו בעזרת מברג דפיקה.
הראש בחוץ. כמו שניתן לראות בתמונות המצורפות התברר שכל ארבעת השסתומים עקומים.
ספרות מתאימה עוד לא מצאתי. יש ברשת ספר להורדה של RX125 אבל הוא לא רלוונטי לאופנוע הזה. מדברים על גל זיזים עילי יחיד ופה יש שניים.
מהו המומנט שבו צריך לסגור את ארבעת ברגי הראש הגדולים? ואת שלושת האומים הקטנים?
האם חובה להחליף את הברגים לחדשים? לחילופין, האם יש מידת יצרן לאורך ועובי הברגים?
מהו המומנט לברגי האגזוז?

נמרוד
20-12-12, 11:12
חנן, במקרה זה לא יהיה נכון לעבוד עם ספרות גנרית? יש לי בבית ספר כזה של היינס, אבל ישן יותר - אם אתה רוצה אני אביא לך אותו מחר.

http://www.haynes.com/images/product/54.551.600x400.4071cover.jpg

חנן-ג'יפולוג
20-12-12, 11:26
תביא לי בבקשה. אני אשמח, אבל אני ממשיך לעשות מאמצים למצוא ספרות יצרן, שהיא עדיפה.

תודה.

אמיר ב.א
20-12-12, 19:13
תתחדש חנן , תבדוק אם זה עוזר לך:

http://www.hyosungmotors.hu/download/pdf/data/service-manual/

(http://www.hyosungmotors.hu/download/pdf/data/service-manual/)http://www.hyosung-motos.ch/fileadmin/medien/pdf/handbuecher/RX125SM%2BD.pdf

(http://www.hyosungmotors.hu/download/pdf/data/service-manual/)http://banici.pl/bam/Tom/RT125/Instrukcje/RX125_Carburetor_Service_Manual_EN.pdf

(http://www.hyosungmotors.hu/download/pdf/data/service-manual/)http://banici.pl/bam/Tom/RT125/Instrukcje/XRX_RX_125_Parts_List.pdf
(http://www.hyosungmotors.hu/download/pdf/data/service-manual/)

חנן-ג'יפולוג
21-12-12, 01:01
אמיר, תודה. אמנם לא מצאתי בקישורים שנתת ספר טיפולים לXRX אלא לRX אבל לפחות היה שם ספר לרוכב.

חנן-ג'יפולוג
21-12-12, 01:56
אטם ראש, מותחן ושסתומים בדרך לישראל. אנחנו ממשיכים בפירוק:
מכה בינונית עם פטיש על מאריך ובוקסה 14 מ"מ שיושבת על תושבת הקפיץ העליונה של השסתום, משחררת את שתי הקסוות. טריק נחמד. השסתומים העקומים בחוץ. אני משחק איתם מעט בתוך המובילים שלהם ורואה שאין חופש. בשביל להרכיב אני אצטרך לבנות איזה מכשיר שיעזור לי ללחוץ את קפיץ השסתום ובו זמנית להכניס את הקסוות למקום. אני מעריך שזו לא תהיה בעיה גדולה מדי. השסתומים קטנים וחמודים, ונלחצים באצבע אחת. ליגה שונה מהשסתומים במנועי ה16 ליטר, 16000 סמ"ק, שהכרתי עד כה.

אופיר כבר מדקלמת בעל פה את ארבעת הטאקטים במנוע, וגם מבינה על מה היא מדברת, אז הרווחתי הרבה יותר מאשר רק אופנוע. אפילו בחנתי אותה קלות עם שאלה על למה המנוע לא יכול להניע כשהשסתומים עקומים וקיבלתי תשובה מדויקת, בלי שלימדתי אותה את זה. אני מבסוט.

אביב3
21-12-12, 13:15
היי חנן מברוק על הנבלה :)
בנוגע להחלפת ברגי הראש, לפני כמה שנים כשביצעתי אוברול כללי למנוע הxr600r שלי ,כמובן על פי הספר, לא מצאתי שום איזכור להחלפת ברגי הראש (על פי מיטב זיכרוני)
המנוע פורק והורכב עם אותם הברגים ולא נוצרה שום בעיה. כנ"ל אוברול על עוד xr ואוברול ktm400
בהצלחה

asafk
22-12-12, 15:06
מומנט ברגי ראש - תמדוד במדוייק את הברגים (הברגה וקנה) ואפשר לחשב את המומנט במדוייק.

אסף.

gradar
23-12-12, 15:23
יש לי מכווץ שסתומים, אתה מוזמן לעבור בת"א או בשהם ולקחת

אטם ראש, מותחן ושסתומים בדרך לישראל. אנחנו ממשיכים בפירוק:
מכה בינונית עם פטיש על מאריך ובוקסה 14 מ"מ שיושבת על תושבת הקפיץ העליונה של השסתום, משחררת את שתי הקסוות. טריק נחמד. השסתומים העקומים בחוץ. אני משחק איתם מעט בתוך המובילים שלהם ורואה שאין חופש. בשביל להרכיב אני אצטרך לבנות איזה מכשיר שיעזור לי ללחוץ את קפיץ השסתום ובו זמנית להכניס את הקסוות למקום. אני מעריך שזו לא תהיה בעיה גדולה מדי. השסתומים קטנים וחמודים, ונלחצים באצבע אחת. ליגה שונה מהשסתומים במנועי ה16 ליטר, 16000 סמ"ק, שהכרתי עד כה.

אופיר כבר מדקלמת בעל פה את ארבעת הטאקטים במנוע, וגם מבינה על מה היא מדברת, אז הרווחתי הרבה יותר מאשר רק אופנוע. אפילו בחנתי אותה קלות עם שאלה על למה המנוע לא יכול להניע כשהשסתומים עקומים וקיבלתי תשובה מדויקת, בלי שלימדתי אותה את זה. אני מבסוט.

יש לי מכווץ שסתומים, אתה מוזמן לעבור בת"א או בשהם ולקחת

חנן-ג'יפולוג
23-12-12, 15:29
מעולה. אצור איתך קשר בפרטי. תודה.

ואם כבר אז כבר, יש לך גם את המכשיר לשלייף?

חנן-ג'יפולוג
24-12-12, 14:05
מצאתי קובץ עם הספרות, עם המומנטים וכל מה שצריך. תודה.

gradar
24-12-12, 16:06
לא אבל זה די זול, יש בחנות שבפינת יצחק שדה ושונצ'ינו. ד"א מברגה ומשחת השחזה יעשו עבודה נהדרת

מעולה. אצור איתך קשר בפרטי. תודה.

ואם כבר אז כבר, יש לך גם את המכשיר לשלייף?

חנן-ג'יפולוג
27-12-12, 15:38
עדיין מחכים לחלפים. בינתיים השלמנו מפירוק מכסה צד שמאלי, רגלית מורכב ימנית, ידית מורכב ימנית ופנס אחורי שהיו חסרים באופנוע.
ארגנו לעצמנו ערימת ברגים חדשים, כי במקור היו שם את כל הברגים שבעולם רק לא אלו שמתאימים. מי שעבד על האופנוע הזה באמת עשה עבודה איומה. כלום לא במקום. המחרשה היתה מחוברת לכנף העליונה האחורית (במקום להיות מחוברת לשלדה) בברגי פח, הכנף האחורית העליונה היתה מחוברת בשני ברגים לשלדה במקום שלושה, מה שגרם לכל המחרשה לנוע למעלה ולמטה עשרות סנטימטרים כמו על ציר. הכול עכשיו מחובר כמו שצריך, עם ברגים חדשים. לא לפני שעברנו עם מברזים על כל ההברגות החרושות.
את הוינקרים האחוריים חיווטנו מחדש, הם היו מקוצרים וקרועים ולא עבדו. אני עדיין מחפש בנרות נורת 21 וואט שקופה לוינקר האחורי (הלא מקורי) ועוד אחת כתומה 10 וואט לוינקר הקדמי השקוף.
יישרנו את רגליות הרוכב שכנראה התעקמו עקב נפילות חוזרות.
החורים בשתי הרגליות האחוריות נהיו אליפטיים משחיקה, מה שגורם לרגליות ליפול כלפי מטה. החורים ימולאו בריתוך ויקדחו מחדש.
יש נזק בצמת החשמל שנתפסה במגבילי הכידון עקב מחסור באיזיקון. היא הולחמה והודקה למקומה. לעומתה דווקא כן נמצאו למתקן האלמוני אזיקונים לחיבור ידית הנוסע השמאלית והמספר. הם הודקו עכשיו עם ברגים חדשים.
רגלית ההילוכים ששיחקה על צירה הודקה.

חנן-ג'יפולוג
12-01-13, 03:04
מכירים את זה שאתם עושים מעשה מסוים, אתם יודעים שהוא לא נכון, שהוא מסוכן, שהוא שגוי, ובכל זאת אתם ממשיכים, אלוהים יודע למה?
אז ידעתי שאני עושה שטות, שהמכשיר לכיווץ שסתומים מחכה לי אצל גיא, במרחק של רבע שעה נסיעה, ובכל זאת ניסיתי להכניס את הקסוות של קצה קנה השסתום למקום, כשאני מכווץ את הקפיץ בעזרת שני מכחולים. מתוך סקרנות וחקר שיטות אלטרנטיביות, מתוך חוסר סבלנות, מתוך טמטום. אין מילה אחרת.

הקסווה עפה לקיבינימט. זה לא היה כזה נורא אם הייתי יודע איפה הקיבינימט הזה. הפכתי את הבית שעה. כלום.

לפחות הבנות סיימו שלייף לשסתומים שהגיעו. נשאר לכוון שסתומים (שימסים) לחכות לגומיות השסתומים שיגיעו בנפרד, וכן, למצוא קסווה.

yes1952
12-01-13, 11:12
חנן
פשוט תענוג לקרוא

חנן-ג'יפולוג
16-01-13, 01:00
תודה.

בלי לחפש בכלל למחרת בבוקר אני מזהה את הקסוה האבודה ליד המיטה. כנראה התחבאה באיזה קפל בגד.

גומיות השסתומים עוד לא הגיעו אבל חבר, בעל מוסך, השאיל לי גומיות בינתיים ועל הדרך גם הרכיב את השסתומים.
אופיר מדדה את השימסים הקיימים עם מיקרומטר, רשמה על פתק. הרכבנו אותם ואת גלי הזיזים. בדקנו מרווחים עם פילר-גייג'. שסתומי יניקה בסדר. שסתום פליטה אחד סגור מדי ושני פתוח מדי. על המזל גם יצא שהעוביים של השימסים בשסתומי הפליטה היו שונים. פירקנו גל זיזים פליטה. הצרחנו בין השימסים, הרכבנו את גל הזיזים. עוד מדידה. פיקס. מזל של מתחילים.
הרכבנו ראש, גלי זיזים, שרשרת טיימינג, מותחן, מאייד, אגזוז, מכיל דלק. פותחים סווי'ץ, נגיעה בסטרטר ו...

הנבלה התניעה.

סגרנו את כל הפלסטיקים, עשינו נסיעת מבחן קצרה במקום כשהגלגל האחורי באוויר, העברנו את כל ההילוכים. פיקס.

מחר ננפח אוויר בגלגלים, נשמן שרשרת והיידה. יער קולה קורא לנו.

בוזי
16-01-13, 16:13
איזה כיף!
מרגישים את ההתרגשות עד לכאן.
בהצלחה!

חנן-ג'יפולוג
16-01-13, 17:20
תודה.
יש למישהו המלצה לסוכן ביטוח שמבטח חובה לאופנוע?
אם זרוקות לכם קסדות משומשות, גם במצב לא משהו, והן תופסות לכם מקום מיותר בארון, נשמח לאמץ אותן.

בוזי
16-01-13, 17:37
אני מבטח דרך ״תמוז״. עשו לי את הביטוח בהראל.
הם מקצוענים ומכירים אופנועים.
קיימת היום אפשרות לקבל הנחה משמעותית בפרמיה, תמורת וויתור על פיצוי על ״כאב וסבל״ למשך עשרה ימים.
לשיקולך. זה נקרא ״השתתפות עצמית״ כמדומני. *

חנן-ג'יפולוג
19-01-13, 22:14
לאחר כמה סיבובים בכביש ובשטח נוספו ריג'קטים שלא היו ידועים קודם:
האור הקדמי חלש ומפוזר. מסתבר שמישהו תקע לבית הפנס איזה בית נורה זר, עם נורה מוזרה, בצורה עקומה עם שני ברגי פח לאבטחה. שמתי נורה H4 חדשה ואת הקליפס שהיה חסר בניתי מאלקטרודת ריתוך מקולפת שעוצבה כך שתתפוס יפה את הנורה ותאפשר החלפה נורמלית כשצריך. עכשיו יש תאורה יפה וממוקדת.
מד המהירות לא עובד: נמצאו נתקים גם בחוט הרפרנס 5V וגם בחוט הסיגנל, עקב חיווט שגוי, בצמה שהולכת לחיישן ההול בגלגל. הם תוקנו ועכשיו יש קריאת מהירות.

חוץ מזה, אין טענות, כמעט. אני צריך להתרגל לזה שבסל"ד נמוך יש פעימות של סינגל, מבחינת המכות העדינות לשרשרת, אבל אלו לא פעימות של כוח, כפי שהורגלתי מהDR600, אלא סתם דפיקות מעצבנות שלא עושות כלום. צריך לתת לו עם הדורבנות, אחרת זה לא זז ולא תמיד 10000 סל"ד נעימים באוזן.

נמרוד
20-01-13, 10:01
זה אופנוע כמעט חדש, 2009, איך הצליחו לעשות כל כך הרבה נזקים?

חנן-ג'יפולוג
20-01-13, 11:01
סוג האופנועים האלה, בהגדרת הרשיון שלהם, משמשים בעיקר ילדים, אז ככה הוא מורכב ומתוקן. הייתי בא בטענות אם לא הייתי בעצמי ילד כזה. כשהלכה לי בוכנה בבאגי, סגרתי את חור השמן בקרנק עם ויקטורית ואזיקון, הוצאתי את הבוכנה והטלטל והמשכתי לנסוע עם שלוש בוכנות.

gradar
20-01-13, 14:22
גדול :)
אני מבין שמכשיר הכיווץ נשאר יתום משימוש, לא נורא, נאחסן אותו לעוד 15 שנים.

סוג האופנועים האלה, בהגדרת הרשיון שלהם, משמשים בעיקר ילדים, אז ככה הוא מורכב ומתוקן. הייתי בא בטענות אם לא הייתי בעצמי ילד כזה. כשהלכה לי בוכנה בבאגי, סגרתי את חור השמן בקרנק עם ויקטורית ואזיקון, הוצאתי את הבוכנה והטלטל והמשכתי לנסוע עם שלוש בוכנות.

חנן-ג'יפולוג
20-01-13, 16:57
המכשיר שלך, גיא, מתאים כנראה למנועים בהם השסתומים יושבים גבוה מעל הראש. במנוע המדובר השסתומים יושבים עמוק בתוך הראש ואין גישה עם המכשיר. זה אולי ניתן לביצוע עם מתאם כלשהו.
בכל מקרה, תודה רבה.

חנן-ג'יפולוג
23-01-13, 00:31
כשפירקתי את האופנוע לתקן את המנוע גיליתי שהזרוע של הפחית של הצ'וק מחוברת עם חוט ברזל לשילדה ונמצאת במצב קבוע של "בלי צ'וק". לא התייחסתי לנושא באותו זמן גם כי הייתי ממוקד בתיקון המנוע באותו זמן וגם כי אני מעדיף לא להתעסק בתיקון שתי תקלות בו זמנית. זה עלול להביא למצב שבו למשל האופנוע לא מניע ואני צריך להתחיל לשבור את הראש למה לייחס את זה. פרה פרה.
זה גרם למצב כזה שכשרציתי להניע את האופנוע הייתי צריך לפמפם את ידית הגז כדי להזריק דלק לסעפת היניקה, המנוע היה מניע, כבה, ולאחר פעם פעמיים כאלה וחימום של המנוע במקום היה אפשר להתחיל לרכוב.
אז פירקתי את המאייד מהאופנוע וגיליתי שהמנוף שלוחץ על הפרפר של הצ'וק תפוס לגמרי. קצת עבודה סבלנית של נענוע המנוף לשני הצדדים הביאה אותו למצב שבו הוא זז חלק על הציר שלו. המאייד חזר למקום, הפעם כשהצ'וק מחובר באופן רגיל, והמנוע נכנס לעבודה בנגיעה ומאפשר רכיבה מיידית. גם זה מאחוריי.

הצמיג האחורי שחוק. בירורים ממושכים שביצעתי הבהירו לי שבמידה הרשמית 130.70.17 לא ניתן למצוא צמיג שטח ואפילו לא דו-שימושי. רק צמיגי כביש. התלבטתי רבות בעניין והכיוון שלי הוא כנראה כזה: במידה 130.80.17 יש אינסוף צמיגי שטח. נשים צמיג כזה ונסתדר בטסט. ע"פ הבירורים שעשיתי חלק ניכר ממכוני הרישוי לא מקפידים על החתך המדויק, אם בכלל הם מסתכלים על מידת הצמיג. במקרה הגרוע ביותר נצטרך למצוא צמיג כביש משומש שישמש רק להעברת טסטים.

דרור ברלי
23-01-13, 13:53
מקסימום תעבור לצמיגי כביש ותסב אותו לסופר-מוטו...

חנן-ג'יפולוג
23-01-13, 14:05
בפתיחת השרשור רשום שם הדגם והוא סופרמוטו. עם צמיגי כביש. זו בדיוק הבעיה.

סוזי המשתוללת
24-01-13, 00:18
תבוא אלינו עם צמיג כביש , ניקח את מכונת החירוץ ונסב לך אותו לשטח.....:)

gradar
24-01-13, 13:00
בכיף, אתמול צורפה אבן שמוט לתנור והפיצות יוצאות עוד יותר טעימות :)

המכשיר שלך, גיא, מתאים כנראה למנועים בהם השסתומים יושבים גבוה מעל הראש. במנוע המדובר השסתומים יושבים עמוק בתוך הראש ואין גישה עם המכשיר. זה אולי ניתן לביצוע עם מתאם כלשהו.
בכל מקרה, תודה רבה.

חנן-ג'יפולוג
26-01-13, 14:54
תמונות מטיול בכורה מקולה לבן שמן.

ליאור מ
27-01-13, 08:13
אהבתי מאד, במיוחד את השיתוף של הבנות. מקסים.
יש לי כמה קסדות ספייר בבית, ברמת גן. איזה אתה צריך?

חנן-ג'יפולוג
14-02-13, 19:04
סוף סיפור. התחלה חדשה.

החלפתי את היוסאנג בהונדה XR600 מושבת.
בינתיים פירקתי אותו ומצאתי זיז שבור בנדנד פליטה. זיז שאחראי על מפחת הדחיסה והוא זה שגרם לחוסר יכולת לסובב את המנוע עם הקיק. חוץ מזה גם גל זיזים שחוק. המנוע פורק כמעט עד גורמיו האחרונים כדי למצוא את הזיז השבור שנפל לתחתית המנוע.

חנן-ג'יפולוג
14-02-13, 19:05
התיקון התעכב עקב בעיות בירוקרטיות בהעברת הבעלות. אני מתחיל עכשיו לאסוף חלקים ולהרכיב.
לפני שאני מחזיר את המנוע התחתון לאופנוע, יש שם הברגה בבלוק של בורג שמחזק את מכסה הצד שאני צריך לחדש.
יש למישהו סט הליקויל לתקן הברגה 6 מ"מ כולל מקדח ומברז מתאימים? אפשר בהשאלה ואפשר גם להביא אליו את הבלוק.
תודה.

boaz avrahami
14-02-13, 19:26
את הסיפור החדש הזה אני אוהב קצת יותר.
למעשה זה אחד האופנועים שאני הכי מעריך - אגדה מוטורית.

בעניין פירוק והרכבת השסתומים, יש מכשיר קטן שחולצת ומחזירה קסבות בדפיקה והם לא נעלמות כי הקצה הוא מגנטי.

לא ממליץ לך להשתמש בהליקוייל אם יש מספיק בשר לאינסרט/ קינסרט.
ההיליקוייל ממש לא עושים עבודה טובה בכללי ובאלומיניום בפרט במיוחד אם זה בורג שצריך לפתוח לפעמים...

תבדוק היטב אם יש לך מספיק מקום כאשר המנוע התחתון בשילדה להכניס צילינדר וראש מנוע.
לא זוכר ספציפית לאופנוע הזה אבל לפעמים זה לא מתאפשר.

חנן-ג'יפולוג
14-02-13, 19:44
כשבאתי לפרק את המכסה, באמת לא הצלחתי ללא הוצאת המנוע ולא היתה לי ספרות והברגים כבר היו משוחררים כולם עקב עבודה של הבעלים הקודם, אז הוצאתי את המנוע מהשלדה ופירקתי בחוץ.
עכשיו כבר יש לי ספרות ועל פיה ניתן לפרק את המכסה כשהמנוע בשלדה, אם מפרקים את סעפת היניקה, מה שלא עשיתי.
אני רוצה להרכיב כבר עכשיו את המנוע בשלדה כי אין לי עדיין את כל החלקים שאני רוצה בראש מנוע ואני כן מעוניין להתקדם בינתיים. כשהמנוע בחוץ גם יש דברים שקשה לי לעשות כמו סגירת האום המרכזי של סלסלת המצמד. אני צריך לחבר את הגג:ש הקדמי ואת השרשרת כדי שתהיה לי קונטרה. שחררתי עם פטיש אוויר אבל את החיזוק אני רוצה לעשות עם מומנט.

ליאור מ
14-02-13, 19:48
זה כבר משהו אחר לגמרי!
אופנוע שהוא אגדת שטח, כבר לא מייצרים כאלה וחבל.
לא הצ'יקמוק הסיני.
לדעתי מחייב שרשור נפרד.
יש בארץ הרבה מידע והרבה אוהדים לאופנוע הזה.
וחנן הקסדה מחכה לך אם אתה עדיין מעוניין.

חנן-ג'יפולוג
14-02-13, 19:55
יש למישהו את הכלי לכוון את העומס מוקדם בבולם האחורי?
נכון לכרגע, האופנוע בגובה כזה שאני לא מגיע לרצפה אפילו עם רגל אחת. אז נכון שהוא ללא משקל המנוע ואני הייתי בלי נעליים, אבל הקפיץ כרגע במצב הגבוה ביותר שלו. אני יודע שיש גם קיטים להנמכה, אבל בינתיים אני רוצה להוריד את הקפיץ למינימום, אולי אפילו להוציא לגמרי טבעת כיוון אחת מתוך השתיים שיש, אולי להרים קצת את המזלג הקדמי בתוך המשולש, להרכיב את המנוע, לנעול נעליים ולראות מה המצב. עם הDR600 שהיה לי בזמנו דווקא הסתדרתי מצוין עם הגובה.

boaz avrahami
14-02-13, 20:02
משמעותית יותר נוח לעבוד על שולחן לדעתי. בונים מלבן מעץ שמשמש כעריסה למנוע על השולחן.
את סלסלת הקלץ׳ , רוב המכונאים סוגרים עם מפתח אוויר.
אם אתה בכל רוצה מומנט אז תשתמש בשייבת אלומיניום בין גלגלי השיניים. ( או אם יש לך כלי יעודי לזה)
אם זה אום עם אבטחת דפיקה אז מומלץ להחליף לחדש.
יש שם גם למיטב זכרוני שיבה קונית לדעתי שכתוב עליה צד הרכבה.

תבדוק ותחליק מדרגות בשיניים של הסלסלה שאוחזות את הדיסקיות קלאץ׳ - זה דיי חשוב.

אם תרצה מפתח מומנט דיגיטלי ליתר דיוק אז אתה מכיר את הדרך.

חנן-ג'יפולוג
14-02-13, 20:09
האום יושב על הסלסלה, שמחוברת ישירות לציר של הגיר. אני מכיר את השיטה של עצירת גלגלי שיניים כפי שתיארת, אבל כשפירקתי לא ראיתי שזה מסובב משהו שניתן לעצור, חוץ מגלגלי השיניים בתוך הבלוק שאין גישה אליהם. ניסיתי כמה דרכים ובסוף התחברתי למדחס האוויר שבהיילקס ובדחילו ורחימו פתחתי בזהירות את האום עם פטיש אוויר. פחדתי שה16 באר בהיילקס יפוצצו את פטיש האוויר.

boaz avrahami
14-02-13, 20:12
ככה עושים את זה... אל חשש

boaz avrahami
14-02-13, 20:33
יש ביוטיוב לא מעט חומר טוב.
קבל דוגמא.

טיפ קטן מנסיון כואב:
שים לב היטב להוראות ההרכבה של המנגנון ולקפיץ של הקיקסטארט...
טעות בהרכבה עלולה להיגמר בפיצוץ חתיכה מהבלוק!
קרה לי ב xl600r שהיתה לי לפני המון המון שנים:-(

‏http://www.youtube.com/watch?v=AydoHK908vw&feature=youtube_gdata_player

אביב3
14-02-13, 22:11
xr זה לא dr , לאחר שנתיים עם הכלי המדובר אני רק יכול להגיד לך , תיזהר !!
כלי שהוא רכבת כוח בכל הילוך ! ולעניות דעתי גם בוגדני , שניה לא היית בפוקוס התפוצצת על סלע!
אם אתה אדם מרוכז ( יש לך מאסה) אתה תהנה מאוד , עובר הכל אך מפרק אותך בדרך .
אם כל זה שהכלי אגדה וגם אני נהנתי מאוד אני יכול לומר לך שהבולמים שלו שווים לתחת וכל הפיצוצים עוברים לגוף (בולמים מקוריים כמובן)
אני נהנתי איתו יותר בכביש מאשר בשטח , שקול הסבה לסופרמוטו.
תתחדש

חנן-ג'יפולוג
16-03-13, 11:34
לאחר אינספור שעות עבודה על הרכבת המנוע, חידוש מערכת החשמל כך שתתאים גם לרכיבת כביש, כולל צופר, מאותתים, אור גבוה ונמוך, אור חניה ובלם, שחלקם לא היו קיימים בכלל אצל הבעלים הקודם, לאחר פירוק והרכבת המאייד, ולאחר אינספור בעיטות בקיק בנסיונות עקרים להתניע, ולאחר מחשבות עגומות על צבע כחול...

הנבלה התניעה.
אמנם בירידה ולא בקיק, אמנם הסל"ד גבוה בטירוף ויש בקפיירים עצבניים בסרק פעם בשניה בערך, אבל הוא נוסע ומושך כמו סוס מיוחם, הגיר עובד, גם הטעינה, גם ההצתה, יש עתיד. יש גם עוד הרבה עבודה, על כיוון המאייד, על הפעלת ה"האף קומפרשן" האוטומטי, על קוסמטיקה ועוד.

סוזי המשתוללת
18-03-13, 09:40
כרגיל.... תותח
"בסיוע הארטילרי" מחכים לבקשות ....:)

בוזי
18-03-13, 10:50
התנעה קשה - יכול להיות קרב׳ רחוק מכיוונון או סלילי הצתה.
בדוק התנגדות וזליגה לפי בספר.
לא מכיר xr. ב dr הקונקטור של הסלילים מתחת למושב.

boaz avrahami
18-03-13, 12:57
סל״ד גבוה יכול להצביע גם על כניסת אוויר למניפולד או כיוון שגוי של הקרבוקטור.
האף קו פרשים האוטומטי יושב בתוך מכסה ראש השסתומים למיטב זכרוני.
עכשיו כנראה שתצטרך לפתוח מחדש את מכסה הראש ולכוון שוב שסתומים.
הכיוון שסתומים דורש אם הזיכרון עוד עובד בוקסה מרובעת של 3 או 4 ממ שעולה המון כסף.
אולי יש לי כזו איפשהו ...

תביא סיבוב...

חנן-ג'יפולוג
18-03-13, 14:03
ההף קומפרשן האוטומטי מובנה בקאמשאפט, שיוחלף כמו גם שרשרת הטיימינג שבלויה מדי.
כיוון השס' הוא עם מברג שטוח. אין בעיה.
הסל"ד הגבוה הוא בגלל כבל גז מתוח מדי. טופל.
ההנעה הקשה היא כנראה שילוב של כיוון מאייד ותפקוד לקוי של ההף קומפרשן האוט'.
דווקא ההצתה סבאבה. לפחות זה.
סיבוב ינתן לאחר שנסיים את מה שציינתי. כרגע אני לא מתכוון יותר להניע אותו כי הטיימינג קפץ כבר פעמיים (ללא נזק) עקב השרשרת הבלויה, ואין לי רצון להמשיך לנסות את המזל שלי.

gradar
23-03-13, 11:59
אמרתי לך שזה לא יגמר ביוסאנג...

boaz avrahami
23-03-13, 12:09
אם זה המצב אז איך גלגלי השיניים, המחליק והמותחן?

חנן-ג'יפולוג
23-03-13, 12:19
על פניו, לא ראיתי בלאי חריג במובילים, והמותחן האוטומטי עובד באופן חד כיווני, כמו שצריך.
גם לא ראיתי בלאי חריג בשרשרת ובגג"שים.
אבל, כל זה היה נכון כשלא ידעתי על בעיה בטיימינג ולכן גם לא חיפשתי. בדיעבד, הייתי אמור לנחש כי היו סימני נגיעה של השסתומים בבוכנה, אבל הנתונים שקיבלתי מהמוכר היו שהבעיה היחידה היתה ההתנעה הקשה בגלל הנדנד השבור. אני יכול לומר, באנדרסטייטמנט מעודן, שהיה אופטימי מצדי להסתמך על הנתונים שקיבלתי, אבל נעזוב את זה כרגע. זה מה יש ואנחנו ננצח.
לפני שאזמין חלפים אפתח ואראה, עם כוונה להזמין חלקי טיימינג באופן נדיב שהולך על הצד הבטוח. בכל מקרה, מחיפוש נרחב באינטרנט אני מבין ששרשרת שהתארכה זה בלאי מוכר לדגם הזה.

boaz avrahami
23-03-13, 12:38
זה תופעה נפוצה נקודה.
כחלק משגרת ההרכבה בסינגלים אתה צריך למדוד אם השרשרת טימינג לא ארוכה מהמותר.

לא עושה שכל שהמחליק נקי ( שחור), הגלגלי שיניים בסדר המותחן תקין והשרשרת קפצה.
אם השרשרת הגיע למצב הזה המחליק היה צריך להיות שחוק או המותחן כבר לא קפיצי מספיק.
או לפחות שהכלגלי שיניים שחוקים...

חנן-ג'יפולוג
23-03-13, 12:49
לא מצאתי בספרות היצרן נתון של אורך מקס' של השרשרת. ראיתי ברשת נתונים על כך שבשרשרת באורך תקין, החור שבחלק העליון של המותחן אמור להיות אנכי, ובאמצע. כשהוא פונה אחורה השרשרת שחוקה. למיטב זכרוני הוא אכן פנה אחורה, אבל אראה טוב יותר כשאפתח. גם כיוון הטיימינג נתקל בבעיות היות והסימונים תמיד היו בחצי שן אופסט. או קדימה או אחורה, מה שמראה על התארכות השרשרת ו\או שחיקת המוביל. האופנוע אמור לעבור טסט בימים הקרובים ואם לא יהיו עם זה בעיות אז גם העברת בעלות, ולכן כרגע אני לא פותח כלום. יהיה לי נכון יותר להוציא כסף על חלפים רק לאחר שהוא יהיה בבעלותי.

חנן-ג'יפולוג
20-06-13, 01:53
האופנוע עבר טסט ובעלות ונפתח המחסום להזמנת חלפים. לאחר המתנה מורטת עצבים (לא יאומן, אבל אפילו טלי כבר התחילה ללחוץ שנתקן את הנבלה ונצא יחד לטייל) הגיעה היום (תודה לזאביק ונעמה) ערימה קטנה של חלפים מארה"ב. כל חלקי הטיימינג ועוד כבלים למאייד, מצמד, מפחת דחיסה וים של ברגים. הכול מקורי.

חנן-ג'יפולוג
15-03-14, 16:48
שנה מאוחר יותר....
לאחר החלפת סט טיימינג קומפלט, כולל גל זיזים, גג"שים, שרשרת, מובילים ומותחן, הוא הניע שוב. הפעם ממש בקלות, בבעיטה שנייה. סיבוב קצר בקיבוץ ודימום יזום ללא תקלות.
יש עוד עבודה על המסביב: תקר בגלגל האחורי ועוד, אבל אני מבסוט.

six 4 life
15-03-14, 18:35
מוכר? :)

תתחדש.

חנן-ג'יפולוג
04-08-14, 18:24
האופנוע כבר משמש אותי לנסיעות קצרות ביומיום, ומה שנשאר אלו הזוטות.
באופנוע יש מאייד של xr650 ולא של xr600 וזה אומר תפעול של הצ'וק מהכידון במקום מהמאייד עצמו כמו ב600, כשאין לי בכידון ידית צ'וק, אז בינתיים אני מושך בכבל כמו חוראני. גם ההתאמה לצינור שמגיע ממסנן האוויר לא מושלמת.
זה פתיר אבל המטרה שלי היא לקרב אותו למקוריות עד כמה שניתן.
אני רואה שיש מאיידים מקוריים חדשים במחיר לא גבוה בארה"ב.
יש כאן מישהו שמגיע מארה"ב ומוכן להביא איתו מאייד במזוודה?

http://img.tapatalk.com/d/14/08/04/u5y6e8et.jpg

tzurs
04-08-14, 21:09
The family is coming to visit in the next few month. I can ask if its still relevant.

אמנון
05-08-14, 21:17
חנן, יש קרבורטורים אפטר מרקט של Keihin ו- Mikuni, שווה לשקול במקום המקורי.

לדוגמא מיקוני - http://www.xrsonly.com/mikuni-flatslide-carburetor-41mm-kit-honda-xr600r-1988-up

איל מ
05-08-14, 21:33
אם אתה רוצה צ'וק לא מהכידון אלא על הקרב' חפש כאן (http://www.procycle.us/). אני הזמנתי כזה לdr650האתר מתמחר בdrים וxrים עם המון אפטרמרקט שחלקם בייצור מיוחד לאתר.
אני הזמנתי משם לא מעט חלקים (אם כי הוא שולח ב-ems וצריך לעקוף את זה דרך buy2 או דומים).

חנן-ג'יפולוג
06-08-14, 01:12
Tzurs, תודה.
אני אראה בהמשך אם זה רלוונטי.
אמנון ואייל, פספסתם את הכוונה שלי. יש כרגע מאייד שעובד היטב. בשביל להתאים אותו באופן מלא לאופנוע אני צריך בסה"כ ידית צ'וק וצינור אוויר של 650.
אבל, המטרה שלי, אם כי אני לא אדוק בעניין, היא להביא את האופנוע למצב מקורי, ולהשקיע, גם אם בקטנה, בסידור הקומבינה הקיימת, מפספס את החזון הנ"ל.
לאור זאת, ההצעות שלכם הולכות עוד יותר רחוק עם איבוד המקוריות.
תודה, בכל מקרה.

חנן-ג'יפולוג
12-08-14, 21:05
טיול שטח ראשון עם הנבלה הנוכחית. בדד, מבית גוברין לבית ניר וחזרה. נהניתי. התחלתי כמו בתולה ועם הקילומטרים הבטחון החל לחזור, במיוחד כשעברתי לעמידה.

http://img.tapatalk.com/d/14/08/13/ha6ubebu.jpg

חנן-ג'יפולוג
18-08-14, 20:50
ועוד טיול:
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/08/18/0e182313ad86eab565be9047293d1663.jpghttp ://tapatalk.imageshack.com/v2/14/08/18/7562a3bc4c38c3391c39714c9486c1fa.jpg

boaz avrahami
18-08-14, 21:12
תל גודד?

כמה שאני מקנא :-)

חנן-ג'יפולוג
18-08-14, 21:12
קרוב. חירבת צורה.
אתה מוזמן לסיבוב.

boaz avrahami
18-08-14, 21:32
היינו שם בשישי בלילה...
בפעם הבאה אנצל את ההזמנה

חנן-ג'יפולוג
28-08-14, 09:32
כשקונים נבלה מושבתת עם עבר פלילי, צריך להתארגן על עצבים חזקים וים של סבלנות. אני משתדל.
המנוע מעשן וצורך שמן, ובנוסף רגלית ההילוכים היתה מהודקת לציר השחוק עם אלתור כלשהו.
אז עבדתי קשה אתמול בערב על הפירוק. על הפרק: חריטת צילינדר, בוכנה ורינגים אוברסייז, ציר לרגלית הילוכים ורגלית הילוכים.http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/08/27/5995c5f70ca34aa94a8bcaea6aa1aaaf.jpghttp ://tapatalk.imageshack.com/v2/14/08/27/f7e80bc33ca58f967ebfee0337d5a919.jpg

יש לכם חולץ אלטרנטור להשאלה?

asypeer
28-08-14, 14:02
הי חנן,
איפה אתה מתכוון לבצע את החריטה?
יש אתר בשם www.davidsilverspares.co.uk שבו ניתן להזמין חלקים לנבלות ישנות, במידה ואתה לא מוצא באיביי.

אסף

חנן-ג'יפולוג
28-08-14, 14:20
במדידות מדויקות שערכתי היום מתברר שהבוכנה והצילינדר במצב מצוין. הרינגים במצב לא טוב, כמו גם גומיות השסתומים. לכן, חריטה והחלפת בוכנה ירדו מהפרק.

Suzuki DR250 => Motoguzzi NTX650 => Suzuki DR600 => HYUSANG RX125SM => Honda XR600R.

חנן-ג'יפולוג
28-08-14, 14:20
לגבי חלפים עד עכשיו הזמנתי בpartszilla ואני מרוצה.

Suzuki DR250 => Motoguzzi NTX650 => Suzuki DR600 => HYUSANG RX125SM => Honda XR600R.

asypeer
28-08-14, 14:36
לגבי חלפים עד עכשיו הזמנתי בpartszilla ואני מרוצה.

שולחים לארץ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
28-08-14, 14:36
לbuy2usa

חנן-ג'יפולוג
28-08-14, 22:06
יש התקדמות. לאחר פירוק חצי המנוע הימני, ציר רגלית ההילוכים מתפרק. אני לא מזהה נזק בשום מכלול נוסף או מיסב ולכן פירוק האלטרנטור מתייתר.http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/08/28/eefc926c07584d78e681514f68c086cc.jpghttp ://tapatalk.imageshack.com/v2/14/08/28/1210205ad0a966a11f7bec29b1add403.jpg

boaz avrahami
29-08-14, 00:00
תפתח ותחליף מיסב ותשים מקוריים או שווה ערך והכוונה לאיכות מעולה.
. אל תתקמצן. גם בבלאנסר. והייתי אפילו שוקל טלטל אלא אם כן הוא ממש פיקס.
אתה לא רוצה לפתוח את המנוע עוד פעם בעתיד הנראה

boaz avrahami
29-08-14, 00:32
אח שלי מוסיף שתבדוק גם את הגגש בגיר. כנראה שתמצא לפחות 3 שדורשים החלפה

חנן-ג'יפולוג
29-08-14, 02:26
עקבתי אחרי שרשור באחד האתרים האמריקאיים וממנו למדתי שיש סיכוי טוב לנזק בגיר. אין כזה, אולי בגלל שמישהו החליף גג"שים בעבר.
לגבי החלפה עיוורת של מכלולים שעומדים בטולרנס יצרן- זו לא גישתי באופן עקרוני, ובוודאי לא באופנוע על בסיס תקציב נמוך שלא יעבור יותר מכמה מאות ק"מ בשנה.
בכל מקרה, תודה על הייעוץ.

במקרה הרע שטעיתי בשיקול הדעת, זה לא נורא. שעתיים וחצי עבודה ואני חוזר לאותו מקום לתקן את הטעות.

boaz avrahami
29-08-14, 07:12
בשעתים וחצי אתה מנתק מנוע ופותח בלוק לחצי?
זה קצב של מקצוענים...
ויש עוד לסגור.
בכל אופן אם אין תקציב ( כשותף לחווית הבניה אני פתאום נחשף למושג) תעשה מה שאפשר...
אם בא לך לסגור עם מפתח מומנט דיגיטלי דבר איתי וניפגש בפארק התימני אולי.

אני רואה שאתה מניח את המנוע ישר על השולחן ומנסיון זה מקשה על העבודה.
פתרון פשוט וזול -
בנה מסגרת מעץ סטייל עץ בניה מהעבים. בגודל של 40x40 בערך ותניח את המנוע על/ בתוך.
זה ימנע מהמנוע להסתובב ויתן לך זווית עבודה נוחה.

חנן-ג'יפולוג
29-08-14, 14:51
בשעתים וחצי אתה מנתק מנוע ופותח בלוק לחצי?
זה קצב של מקצוענים...
ויש עוד לסגור.
חובב, אבל עם פטיש ושני ראצ'טים פניאומטיים [emoji3]

הסגירה תהיה איטית יותר, כמובן. כל בורג ייסגר לפי המומנט שמגיע לו בעזרת שתי ידיות מומנט שונות.

זה זמן איכות. אין לחץ. בכל מקרה יקח עוד שבועיים עד שהחלפים הנחוצים יגיעו לתיבת הדואר שלי.

תודה על העיצות.

חנן-ג'יפולוג
09-09-14, 10:44
העניינים מסתבכים, כרגיל בשיפוץ נבלות...
בזמן שאני מחכה לחלפים מארה"ב, החלטתי לנצל את ההזדמנות ולרתך את הלשונית-תושבת של רגלית המורכבת, וכן לרתך סדק קטן בצינור האחורי של שלדת הזנב.
ניקוי טוב בגרניק. לאחר הנקיון אני מבחין שטבור הגלגל האחורי שבור סביב סביב. מישהו גם ניסה להתחיל לרתך אותו באופן חובבני.
הוזמן טבור משומש מאיביי. כנראה שאצטרך לרכוש מיומנות נוספת של בניית גלגל עם חישורים.

boaz avrahami
09-09-14, 14:59
הטבור המרכזי הוא ממגנזיום בדרך כלל.
נוטה להישבר כשהשפיצים מתרופפים.
נדמה לי שלוריה התעסק עם כאלו כמה פעמים.
לאזן את זה מחדש זה עבודה שלא הייתי עושה בעד שום הון שבעולם כנראה.
חפש טכנאי אופנים מיומן אולי

חנן-ג'יפולוג
09-09-14, 15:04
יש כמה בעלי מקצוע במרכז שעושים את זה תמורת 300-350 ש"ח.
נראה מה נעשה. דווקא נראה ביוטיוב כמו בילוי טוב.

shmulikbg
09-09-14, 15:15
[
דווקא נראה ביוטיוב כמו בילוי טוב.[/QUOTE]
:D

six 4 life
09-09-14, 16:02
יש כמה בעלי מקצוע במרכז שעושים את זה תמורת 300-350 ש"ח.
נראה מה נעשה. דווקא נראה ביוטיוב כמו בילוי טוב.
אם תצטרך עזרה דבר איתי.

חנן-ג'יפולוג
13-09-14, 23:43
תודה.
לאחר פירוק הדיסק, הגג"ש והצמיג השקעתי מאמץ קל בנסיון פירוק של החישורים הקיימים שבעקבותיו ויתרתי והזמנתי מאיביי סט חדש של חישורים.
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/13/4fe7e0ec892192c8795c6c96f6b13d5d.jpghttp ://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/13/12070355e8ec945874cfa11a9a2f6d85.jpg

שאר החלפים בדרך לקיבוץ. נקווה שהדואר נע יוותר על השביתה שלו לשבוע אחד.

דבר אחד טוב יצא מהאתגר הנוסף הזה: גיליתי שהשמיניות שהיו בדיסק הבלם לא נבעו מהיותו עקום אלא מהטבור השבור. נזק אחד פחות בחבית בלי תחתית הזו.

אומי5
14-09-14, 00:03
המלצה חמה, תמצא דרך לסמן כל שני חורים מתאימים, ואם אתה מצליח תפרק ותרכיב חישור חישור.
לגלות בסוף ההרכבה שטעית בסדר זה בעסה רצינית.

חנן-ג'יפולוג
14-09-14, 00:07
תודה. באמת התכוונתי למספר את כל החורים בטבור ובחישוק עם טוש גננת.

six 4 life
14-09-14, 02:20
תודה.
לאחר פירוק הדיסק, הגג"ש והצמיג השקעתי מאמץ קל בנסיון פירוק של החישורים הקיימים שבעקבותיו ויתרתי והזמנתי מאיביי סט חדש של חישורים.

עשית בשכל, סביר שלפחות שליש מהם יגזרו לך בפתיחה וכנראה שגם יותר (נסה לחמם לפניי לנסות להציל כמה לספיירים). את האומים של החדשים גרז גם בכיפה בצד שמסתובב על הג'נט עצמו, אם תתארגן על גריז נחושת בכלל מעולה לעתיד.

חנן-ג'יפולוג
14-09-14, 07:47
יש גריז נחושת אבל הזמנתי אנטי סיז ביחד עם החישורים.

חנן-ג'יפולוג
17-09-14, 13:38
רוב החבילות עם החלפים כבר כאן (חסרים מיסבי גל זיזים וחישורים לגלגל), אז ההכנות להרכבה בעיצומן:<br />
<br />
השלב הנוכחי, הונינג.http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/17/3accca6c354d41e8df908d68dad62491.jpg<br/>

תודה לשמוליקבג על העזרה.

boaz avrahami
17-09-14, 14:36
תן למישהו עם נסיון את העונש הזה.
זה תיק לא מהעולם הזה שכולם יתאימו, יהיו מתוחים נכון וגם שהגלגל יהיה מאוזן.
זה חרא של משימה שאתה לא מדמיין עם סיכוי גדול שבסוף אתה תגיע לאחד שמתמקצע בזה

חנן-ג'יפולוג
17-09-14, 15:15
נזק אני מניח שלא יקרה.
במקרה הגרוע אני אתייאש ואעביר את זה לבעל מקצוע, ואז הרווחתי התנסות חדשה.

boaz avrahami
17-09-14, 15:43
שהשוורץ יהיה בעזרך.
אפשר לגרום לנזק של שבירת חישורים או אפילו הנאבה אם אתה מתוח לא במידה הנכונה.
יש קצת הדרכה ביוטיוב

http://youtu.be/PcvStHd9XFs

חנן-ג'יפולוג
17-09-14, 20:29
כל מיקומי החישורים מסומנים בטוש גננת.
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/17/94840ab6d10050ca2ae0f5c6df058c19.jpg

נמרוד
17-09-14, 21:15
מה זה טוש גננת?

חנן-ג'יפולוג
17-09-14, 21:22
טוש שרק לגננת מותר להשתמש בו. פרמננט.

לילדים מותר להשתמש בטוש מחיק בלבד.
ווייטבורד.

אתה אמור להכיר את זה, בגילך המתקדם.

opl
17-09-14, 21:38
כשבונים גלגל לאופניים או שמתמשים ברגש או שמשתמשים במד מתיחה, לא יודע אם יש כזה לשפיצים של אופנוע.

חנן-ג'יפולוג
17-09-14, 21:43
יש מפתחות לחישורים שהם גם מפתחות מומנט מתכווננים. דווקא לא יקרים - כ15 דולר, אבל אלו שראיתי מחזיקים את האום בשתי צלעות בלבד. העדפתי לוותר על התחכום ולקנות מפתח פשוט שאוחז את האום בכל ארבע הצלעות.

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/17/82fad985bc632f185e35160523f493d6.jpg

opl
17-09-14, 21:48
91195

91196

חנן-ג'יפולוג
17-09-14, 21:54
הבנתי מלכתחילה מה היתה הכוונה. אני לא משוכנע בנחיצות של זה.

בסרטוני יוטיוב אומרים לנגן על החישורים ולשמוע שהצליל זהה בכולם.

opl
17-09-14, 22:02
כן, גם באלה של האופניים. בניתי עד היום שני גלגלים לשטח בלי מד אלא לפי רגש, סגרתי לפי ספירת סיבובי הברגה וכיוונתי על המזלג עם קיסמים מודבקים למזלג בשביל לתקן עיוותים, מדי 4-3 חודשים כיוונתי שמניות קלות.
זה דיי כיף לבנות גלגל. סוג של תרפייה.

יונתןמצפה
18-09-14, 00:26
אמנם לא בניתי מעולם גלגל של אופניים, אבל כמי שיש לו עבר בעבודה בחחנות אופניים בתור מכונאי אני יכול להגיד שבניית גלגל זו אמנות ששמורה למתי מעט.
זה לא שזה בלתי אפשרי ובאמת עם מעט רגש והבנה אפשר להגיע לגלגל מאוזן יפה, אבל האיכות של הבנייה נמדדת באורך החיים של הגלגל.
גלגל אופניים שנבנה ע"י איש מקצוע טוב יחזיק מעמד שנים ולרוב כמעט לא ייצא מאיזון.
גלגל שנבנה ע"י חובבן לרוב יהיה חלש מאוד ויקבל עיוותים תוך פרק זמן קצר, חישורים יתחילו להישבר (יש משמעות לנקודת שבירת החישור- כל נקודה מעידה על כשל מסיבה אחרת), והחישוק עצמו ייחלש מאוד.

אגב, המתח של החישורים לרוב לא זהה בשני צידי הגלגל. בד"כ יש צד אחד שבו החישורים קצרים יותר ובצד הזה הם יהיו מתוחים יותר.
יש גם חשיבות לסדר מתיחת החישורים, אני לא זוכר בדיוק מה הוא, אבל זה מאוד קריטי.
הנושא של האיזון מקבל חשיבות משנית בסדר הבנייה. לרוב, בונה גלגלים מקצועי יבנה את הגלגל בכלל בלי לבדוק איזון ורק לבסוף יעשה תיקונים קטנים. אם הבנייה טובה כמעט ולא יהיה צורך לעשות איזונים.
אחד הדברים הפחות טובים בגלגל זה איזון שגורם למתיחות שונה בין החישורים. יותר חשוב שהמתח יהיה כמה שיותר זהה בין החישורים מאשר איזון. זה מה שהופך גלגל לחזק.
שוב, בנייה איכותית יודעת לעשות את שניהם...

חנן, לצומת לבך- בנייה לא נכונה קשה מאוד לתקן. בעולם האופניים נתקלתי לא מעט במצב שבונה גלגלים העדיף לפרק הכל ולבנות מחדש מאשר לנסות לתקן בנייה לא נכונה של חובבן. ושוב- אפשר בקלות לגרום לעיוות בחישוק ומאותו רגע הוא כבר לא יהיה אותו דבר...
(אגב, הכשל במקרה של גלגל שנבנה לא נכון עשוי להיות "מהיר ועצבני" ולהסתיים בגלגל שמאבד את צורתו ברגע. במקרה כזה הגלגל הולך לפח).

שוב, הכל נכתב מנסיון של אופניים.

בכל מקרה, בהצלחה ותעדכן.

six 4 life
18-09-14, 00:34
עם כל הכבוד להקשר הטבעי בין אופנועים לאופניים החישורים והחישוק באופנוע הרבה יותר חזקים ואין סיכוי שסגירה לא נכונה תפגום חישוק בצורה בלתי הפיכה אם בכלל.
העומסים שונים לחלוטין ובהתאם החלקים.
אופניים לחוד ואופנועים לחוד במקרה הזה.

יונתןמצפה
18-09-14, 00:41
יכול להיות.
אבל רק בשביל להדגיש, זו לא הסגירה של חישור מסויים חזק מדי שעשוייה להזיק, אלא מתח לא אחיד בין חלקים שונים של הגלגל.
מכיוון שבמקרה כזה יש אזורים מסויימים בגלגל שנמצאים תחת עומס גדול מדי ביחס לחלק הנגדי, זה גורם במקרים מסויימים לקריסה.
שוב, נכון לאופניים...

מוני אורבך
18-09-14, 07:42
זה בסך הכל גלגל, לא מדע טילים.
להפוך את הענין ל"אומנות" נו שווין...
מזכיר לי את הסצנה ב breaking bad שבה גסי
אומר לוולטר שלבשל מא'ת זו אומנות :-)
צריך לשמור על מספר כללים בססים ועם מד מומנט וזהו.
כל הסיפור הוא לסגור בצורה אחידה ולשמור על מתח אחיד.
כן אני יודע שיותר "מאגניב" להתיחס לזה כאל אומנות.
אבל מה לעשות כנראה שמהנדסים בהגדרה הם לא "מאגנבים"

יונתןמצפה
18-09-14, 08:37
גם מדע טילים זה בסה"כ מדע טילים...
יכולת שמתבססת על לא מעט תיאוריה והרבה נסיון.
כן או לא אומנות, לא משנה את העובדה שגלגלים טובים שמחזיקים מעמד הרבה זמן בתנאים קשים של רוכבים אגרסיבים יש מעט אנשים בארץ שיודעים לבנות מאפס.
וזה מצב נתון. (שבגללו רוכבים מסויימים מוכנים לנסוע לא מעט לאותם אנשים)
נכון, יש הרבה מכונאי אופניים שייבנו לך גלגל, מאוזן לכאורה ונראה סבבה, אבל איכות הבנייה תתגלה עם הזמן.

מוני אורבך
18-09-14, 09:27
יש מעט מאוד אנשים, כי הרוב הם "חפרים" שמתיחסים לבנית הגלגל כאל "אומנות".
ואגב, בונים טילים ממש פה בטכניון, זה ממש לא "מדע טילים"
גלגל, מכשיר מכני, מעגל אלקטרוני, או טיל לא בונים "ברגש"
בונים לפי עקרונות מתמטיים מדעיים.
ברגע שאתה מבין את העקרונות הפיסיקליים הכול הופך להיות מאוד פשוט.
יונתן, זה לא מופנה אליך אישית אלא לכלל הקהל, כן גם לחלק מהסטודנטים פה בטכניון.
שממש לא מבינים איך אני מתכנן מערכת, וחושבים שאני אומן עם המון ניסיון...
הכי מעצבן אותי שברגע שאני אומר להם משהו הם מתיחסים לזה כאל תורה מסיני הרי אני "אומן"
ולא חושבים אפילו להטיל ספק או לחשוב מחוץ לקופסא )-:
להזכרכם ומדובר פה על סטודנטים בטכניון, הדובדבן שבעוגה...
אם זה המצב, מה יגידו אזובי הקיר ?!

מזל שתמיד תמיד יש כמה (בודדים) עם מחשבה מקורית שמטילים ספק וחושבים בעצמם ולא מאמנים אמונה עיוורת ב"גורויים"

יונתןמצפה
18-09-14, 21:20
אתה נתפש פה למילה ולא לתוכן.
לפי מה שכתבת אין ביננו בכלל וויכוח.
אין ספק שגם בניית גלגל היא פיזיקה, ולכן כתבתי שצריך לא מעט תיאוריה והרבה נסיון.
לדעת לחשב את אורך החישור, עומק הניפל, עובי החישור (יש כמה סוגים...), סדר חיבור החישורים, סדר מתיחת החישורים, סדר האיזון, עצמת המתיכה... זה בהחלט דורש הרבה ידע ולא להרבה יש אותו.
וכן, הנסיון משחק כאן. גם אם יש לך את כל התיאוריה בכף היד ואתה מבין אותה על בוריה, עדיין, למי שבנה עשרות או מאות או אלפי גלגלים יהיה ייתרון ברור.
ככל הנראה הוא יגיע לתוצאה טובה יותר, תוך פחות ניסוי ותהייה, ומי שאין לו נסיון עשוי לעשות טעויות קלות/יקרות בדרך.
אני קראתי לזה אומנות, אתה- מקצוענות. אותו דבר בעייני.

אני כן חושב שהרגש משחק כאן. כמו בהרבה דברים שקשורים במכונאות... יד של מי שעשה את זה הרבה פעמים תהיה בטוחה יותר ותדע להבחין בין דברים טוב יותר.
דוגמא: נכחתי אצל מכונאי מוערך מאוד שהרכיב בדיוק ראש מנוע לדיסקברי. סגר הכל לפי הספר, עם מד מומנט ובסדר הנכון. הכל היה בסדר עד ש...
באחד הברגים משהו הרגיש לו לא טוב למרות שמד המומנט נתן את ה-"תיק" כמו שצריך. הוא פתח וסגר מספר פעמים עם מד המומנט ועדיין משהו לא הרגיש לו כמו שצריך...
הוציא את הבורג, הסתכל פנימה עם פנס וראה שמספר כריכות בהברגה הפנימית שחוקות. אז כן, לרגש יש ייתרון. אומן או לא? לא משנה. העיקר שמספק את הסחורה.

בבניית גלגל התוצאה של בעל מקצוע טוב באה לידי ביטוי. נקודה.

עידו לוריה
19-09-14, 13:17
עם כל הכבוד להקשר הטבעי בין אופנועים לאופניים החישורים והחישוק באופנוע הרבה יותר חזקים ואין סיכוי שסגירה לא נכונה תפגום חישוק בצורה בלתי הפיכה אם בכלל.
העומסים שונים לחלוטין ובהתאם החלקים.
אופניים לחוד ואופנועים לחוד במקרה הזה.

ספר את זה לחברה שמגעים אלי לרתך חישוקים של אופנועים שנשברו בגלל חישורים לא מתוחים , וכן לפעמים זה מגיע למצב שלא ניתן לתקן .

עידו

six 4 life
19-09-14, 14:08
אתה מדבר על חישורים משוחררים, מה שיונתן דיבר עליו הוא ההיפך כלומר חישורים מחוזקים מדי שמעקמים ג'נט עוד בסגירה לפני הרכבה בצורה בלתי הפיכה, ואני אומר שלא ניתן להזיק לג'נט של אופנוע, כלומר לעקם בצורה בלתי הפיכה אם בכלל מצליחים לעקם, ע"י סגירה חזקה מדי של החישורים. לא ע"י בר דעת שיודע להחזיק מפתח בכל אופן.
באופניים- בקלות.

יונתןמצפה
19-09-14, 15:57
מה שיונתן דיבר עליו הוא ההיפך כלומר חישורים מחוזקים מדי שמעקמים ג'נט עוד בסגירה לפני הרכבה בצורה בלתי הפיכה

לא נכון. זה מה שכתבתי:

יש הרבה מכונאי אופניים שייבנו לך גלגל, מאוזן לכאורה ונראה סבבה, אבל איכות הבנייה תתגלה עם הזמן.

גם באופניים, צריך להיות אלים במיוחד כדי לסגור חישור לכדי נזק מיידי לחישוק. לא מכיר מקרה כזה... (סביר שהחישור ייקרע לפני)
כתבתי שסגירה לא נכונה של החישורים (סדר המתיחה, עצמת המתיחה, אחידות המתיחה) תוביל לגלגל חלש ועשויה לגרום לנזק בלתי הפיך לגלגל.
זה בד"כ יבוא לידי ביטוי בגלגל שאחרי מספר נסיעות וקפיצה אחת אלימה יקבל מעין צורה של "8" תלת מימדי...

הדבר הכי חשוב זה אחידות המתיחה. יש הרבה מקרים בהם רוכבים ניסו לתקן שמיניות וגרמו לאי אחידות המתיחה בחישורים מה שמוביל לגלגל חלש שבמקרים רבים קורס.
עוד ייתרון של בלם דיסק באופניים- אפשר להמשיך לנסוע על גלגל עם שמיניות וכל עוד מצליחים לשמור על מתיחה אחידה בחישורים החוזק של הגלגל נשמר וניתן להמשיך להשתמש בו עוד הרבה זמן.

סתם אנקדוטה: לפעמים ניתן להציל גלגל שהתעוות ע"י שיחרור המתח בחישורים, יישור אלים של החישוק ומתיחתה מחודשת ואחידה של החישורים. זה באמת לא תמיד עובד ודורש הרבה נסיון אבל מדי פעם זה אפילו יכול להצליח...

אגב, אחת השיטות לבדוק את מצב הגלגל (כחלק מבדיקה כללית של אופניים) היא "לנגן" על החישורים בעזרת כלי מתכתי. גלגל שישמיע סימפוניה שלמה של צלילים יעיד כי הוא בסוף חייב לעומת גלגל שישמיע צליל כמעט זהה בכל החישורים שבאותו צד יעיד שהוא חזק ועוד ימשיך להתגלגל זמן רב.

חנן-ג'יפולוג
20-09-14, 12:19
אח שלי מוסיף שתבדוק גם את הגגש בגיר. כנראה שתמצא לפחות 3 שדורשים החלפה

למרות שבחנתי טוב עם פנס לאחר פירוק הקרנק-קייס, לא מצאתי נזק.
היום, בהרכבה, הייתה לי שייבה מיותרת בקצה הקונטרה-גיר, שתיים במקום אחת, והחלטתי לפרק את הגיר כדי להשוות את כל השייבות הנחוצות מול השייבות הקיימות.
ראשית, לאחר פירוק הגיר גיליתי כמה שיניים פגומות בגג"ש של ההילוך השני.
שנית, השייבה הנוספת אכן נראית מיותרת לפי פיצוץ החלקים, אבל מצד שני יש חופש צירי של כמ"מ אחד בקונטרה-גיר, אז אני מניח שמי שהרכיב את המנוע הוסיף שייבה כדי לבטל את החופש הצירי הזה. אין בספרות נתונים כלשהם על חופשים ציריים בגיר, אבל כן אמור להיות חופש צירי מצטבר של החופשים בין הגג"שים לשייבות שמצידם. אני מתלבט מה לעשות עם השייבה המיותרת, אבל נראה לי שאדבוק בספרות ובפיצוץ החלקים ולכן אוותר עליה, בלב לא שקט. על מנת להרגיע את עצמי החלטתי להזמין שלוש שייבות חדשות שאולי יקטינו את החופש הצירי, שאני לא יודע אם הוא תקין או לא, פלוס גג"ש חדש.

עידו לוריה
20-09-14, 12:23
אתה מדבר על חישורים משוחררים, מה שיונתן דיבר עליו הוא ההיפך כלומר חישורים מחוזקים מדי שמעקמים ג'נט עוד בסגירה לפני הרכבה בצורה בלתי הפיכה, ואני אומר שלא ניתן להזיק לג'נט של אופנוע, כלומר לעקם בצורה בלתי הפיכה אם בכלל מצליחים לעקם, ע"י סגירה חזקה מדי של החישורים. לא ע"י בר דעת שיודע להחזיק מפתח בכל אופן.
באופניים- בקלות.

אין ויכוח , אתה מתעסק בסמנטיקה לעומת שאני חושב על הכוחות .
בניה לא נכונה שחישורים מסוימים מתוחים חזק מדי ואחרים פחות ( משמע רפויים ביחס למתוחים ולא בהיחרך רפויים לגמרי ) שזה בעצם מה שאני הסברתי שגורם לנזק לחישוק , וזה לא משנה עם זה אופניים אופנוע או טנק מסיבה פשוטה כל רכב משפיע על הגלגל שלו בהתאם ובגלל זה גלגל אופניים לא תמצא על אופנוע או הפוך , הנדסה במיטבה .
וגם עם תבוא עכשיו ותגיד בסדר אבל יש מצב שכול החישורים מתוחים שווה אבל חזק מדי , גם מצב כזה טומן בחובו נזק ודי מהר .
החיזוק או חוסר החיזוק הוא לא הסיבה לנזק הוא המסיעה לנזק , וכן גם מתיחה יותר מדי של חישורים יכולה די בקלות ודי מהר ( בנסיעה קצרה ) לגרום לנזק בלתי הפיך לחישוק .
כן נכון שעל שולחן הניתוחים עם תבנה גלגל ולא תבנה אותו כמו שצריך כנראה של תעשה נזק ( הסיבה לנזק ) אבל אתה מכניס לגלגל הזה פוטנציאל לנזק ( מסיעה לנזק ) .
ומה שיפה בהנדסה זה שהספור הזה נכון לגבי כול בורג ( חישור בסופו של יום זה בורג ) לברגים בהגדרה יש מומנט הידוק וגם לחישור , וכול סטייה מהמומנט מביאה נזק , וגם בברגים אחרים בדרך כלל הנזק של חוסר הקפדה על מומנט הידוק גורם לנזקים משניים ולא רק לבורג עצמו ( כיפוף הבורג / גזירה / נזילה ) .

עידו

boaz avrahami
20-09-14, 22:55
למרות שבחנתי טוב עם פנס לאחר פירוק הקרנק-קייס, לא מצאתי נזק.
היום, בהרכבה, הייתה לי שייבה מיותרת בקצה הקונטרה-גיר, שתיים במקום אחת, והחלטתי לפרק את הגיר כדי להשוות את כל השייבות הנחוצות מול השייבות הקיימות.
ראשית, לאחר פירוק הגיר גיליתי כמה שיניים פגומות בגג"ש של ההילוך השני.
שנית, השייבה הנוספת אכן נראית מיותרת לפי פיצוץ החלקים, אבל מצד שני יש חופש צירי של כמ"מ אחד בקונטרה-גיר, אז אני מניח שמי שהרכיב את המנוע הוסיף שייבה כדי לבטל את החופש הצירי הזה. אין בספרות נתונים כלשהם על חופשים ציריים בגיר, אבל כן אמור להיות חופש צירי מצטבר של החופשים בין הגג"שים לשייבות שמצידם. אני מתלבט מה לעשות עם השייבה המיותרת, אבל נראה לי שאדבוק בספרות ובפיצוץ החלקים ולכן אוותר עליה, בלב לא שקט. על מנת להרגיע את עצמי החלטתי להזמין שלוש שייבות חדשות שאולי יקטינו את החופש הצירי, שאני לא יודע אם הוא תקין או לא, פלוס גג"ש חדש.

אם אתה לא בלחץ לסגור ורוצה חבר טלפוני להתייעץ איתו אוכל לקשר בינכם.
הוא לא חבר באתר

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

חנן-ג'יפולוג
20-09-14, 23:00
פרסמתי שאלה בADVRIDER וענה לי בחור בשם סטיב, ששיפץ כבר הרבה מנועים כאלה (מתפרנס מזה) , שהשייבה הזו לא צריכה להיות שם ושאסגור בלעדיה. זה מה שאעשה.

בכל מקרה, אין לחץ, היות והזמנתי היום גג"ש של ההילוך השני ושייבות, אז יקח עוד זמן עד שאסגור.

תודה.

boaz avrahami
20-09-14, 23:23
זה שהיא לא אמורה להיות שם זה היה די ברור מהפיש.
השאלות כרגע היא אם היא הגיע לשם בטעות, האם היא גרמה לנזק משני ואיך מוודאים בזמן הסגירה שאין חופשים מעבר לנורמה.

אגב, אם איזה ספרות עזר אתה עובד?
אני מצאתי שאי אפשר בלי הספרות המקורית של הונדה... בנוסף על היינס פתוח בזמן העבודה

חנן-ג'יפולוג
20-09-14, 23:37
אני עם ספרות מקורית פלוס הפיצוצים מפרטזילה.

boaz avrahami
21-09-14, 05:04
הספרות של הונדה עשירה המידות ומידע אבל מיועדת לבעלי נסיון עשיר וחסר בה את השטיקים.
היינס מכוון לחובבים ונותן את השטיקים שימנעו לא פעם נפילות.
אמנם אין לי נסיון ספציפי עם אותו הכלי אבל מנסיון עם כלים אחרים ולאור ההוצאה הזניחה ממליץ לך להצטייד בהיינס בנוסף

חנן-ג'יפולוג
30-09-14, 23:38
מתחילים...

ראשית אני חותך את החישורים הישנים עם דיסק. לאחר שהחישורים חתוכים, הטבור הישן מתפרק לשתי חתיכות. מפחיד לחשוב שרכבתי והרכבתי ככה... אפשר לנחש מה אני חושב על הבעלים הקודמים שידע שזה המצב ומכר את האופנוע הלאה בלי לומר מילה.

מאוחר יותר, לאחר הרכבת החישורים, מתיחתם וכיוונם אני מצליח להגיע לזריקה רדיאלית של כמילימטר וזריקה צירית של 1.5-2 מ"מ, ומתעייף.

נכנס לבית לנוח, בודק בספרות היצרן מהי הזריקה המותרת ומגלה שמדובר ב2 מילימטר זריקה צירית ורדיאלית.
סיימתי.

כל החישורים מהודקים בכוח יד שווה. נראה לי שהגלגל בסדר.

shmulikbg
01-10-14, 00:25
גולדסטאר וג'בקה...אחלה מכשיר מדידה.:)

boaz avrahami
01-10-14, 07:18
זה תיקני בספרות של היצרן

חנן-ג'יפולוג
21-12-14, 06:32
שלושה חודשים זה מוגזם בשביל להרכיב אופנוע, אז אתמול אזרתי כוחות והיום הוקדש כולו להרכבה עד להתנעה מוצלחת וסיבוב קטן לוידוא תקינות.

talw
21-12-14, 07:17
אני מתאר לעצמי גם מה עשה לך את החשק,בהצלחה.

חנן-ג'יפולוג
21-12-14, 19:29
האמת היא שסוכמה מראש עיסקה עם טלי: אני מוותר על טיול שבת בבקעה, בתמורה לזה שאני פטור בשבת הזו ממטלות לחלוטין, עד להתנעת הנבלה.

boaz avrahami
21-12-14, 19:36
מברוק!
איך עבר והאם אתה מרוצה מהתוצאה?

חנן-ג'יפולוג
21-12-14, 19:39
תודה.
כולה נסעתי ק"מ אחד, ב11 בלילה, בקיבוץ, ללא משתיק שנשכח בהרכבה מההתלהבות. לא ממש תנאים לבחינה ראשונית של התוצאה, מה גם שצריך לעבור הרצה לפני שנוכל לומר אם החלפת הרינגים, ההונינג ומחזירי השמן פתרו את העישון וצריכת השמן.
חוץ מזה הלך חלק, כמעט.

six 4 life
21-12-14, 20:01
איזה כיף לסגור מנוע.

חנן-ג'יפולוג
31-12-14, 10:14
אחלה דרך להתעורר לפני תחילת יום עבודה.

כפי שניתן לראות בתמונות, שצולמו עם מנוע עובד, האקסאר נגמל מעישון בהצלחה.

boaz avrahami
31-12-14, 10:18
זונה.
אתה כבר השני הבוקר...
קודם שלחו לי את זה

94720

חנן-ג'יפולוג
31-12-14, 13:06
יפה לך

מתי צולמה התמונה?

Elad Shamir
31-12-14, 21:22
מברוק חנן, [emoji106]

אלעד שמיר
ניידת שירות "TOMCAR"
052-5362703

boaz avrahami
01-01-15, 01:48
יפה לך

מתי צולמה התמונה?

סוף נוב׳ 2014 בנקרות
סיכוי טוב שנהיה בשבת באזור שובל.
דבר איתי אם מעניין אותך להצטרף...

חנן-ג'יפולוג
03-01-15, 12:01
תודה על ההזמנה. מצפה לעוד כאלה.

חזרתי עכשיו מטיול עם עוד חבר מהקיבוץ.
בית גוברין-שקף-נחושה-מצפה משואה- בית גוברין.
התחיל נחמד, המשיך מטפטף, ובהמשך השבילים הפכו לבוציים, ומשטחי הסלע שבשבילים הפכו להחלקרח.
בשלב הזה ההישארות על שני גלגלים נהפכה לעניין מאתגר למדי.
השותף שלי לטיול החליק, נפל ועיקם את רגלית ההילוכים עד כדי איבוד היכולת להעלות לשני ומעלה.

מקווה בשבילכם שהיה לכם יבש יותר.

חנן-ג'יפולוג
12-01-15, 01:33
אתמול כבר הרגשתי טוב יותר עם הבוץ. אולי בגלל שהוא היה כבד יותר, אז הצמיג חדר יותר עמוק ופחות החליק לצדדים.
היה משעשע, לפחות עד שהרווח בין הגלגל לכנף הקדמית התמלא בבוץ, ואז כבר התחילה מלחמה בין הדחיפה של הגלגל האחורי לעצירה של הקדמי. בשלב הזה עברתי לשבילים פחות בוציים .
ממגוון תוואי השטח שיש, עם בוץ יצא לי פחות להתנסות בעבר עם דו-גלגלי והנושא של רכיבה עם כידון מוטה הצידה וגלגל קדמי שמחליק לאורך מטרים, חדש לי.

boaz avrahami
12-01-15, 07:26
מה שנזכרתי זה שאופנוע שונא היסוסים.
לא נתת גז אתה על הריצפה....

בבוץ עוברים לחלק האחורי של המושב וסוחטים את הידית...
מיגון טוב ומלא חובה. רצוי גם עצמות גמישות

חנן-ג'יפולוג
12-01-15, 08:40
בינתיים נפלתי פעם אחת.
60 ס"מ מהחנייה.
בלי קסדה ובלי שום מגן אחר.
לעיני טלי והבנות.
האגו חטף פציעה קשה.
זה היה בדרך לקחת את סיוון מהגן.
התנעתי ויצאתי לדרך.

שכחתי לשחרר את מנעולי הדיסקים.

boaz avrahami
12-01-15, 08:46
הקטנועים שמים סימן - קפיצ פלסטי מהמנעול לכידון

חנן-ג'יפולוג
12-01-15, 08:49
היו כאלה על המנעולים כשקניתי אותם. הרגיש לי מסורבל ולכן פירקתי אותם. "אין מצב שאני שוכח לשחרר אותם"...

תמיד קורה משהו שמזכיר לך צניעות מהי.

Elad Shamir
12-01-15, 08:55
חחחחחח בעסה....
בעניין הבוץ - בועז אתה צודק שצריך כמה שיוצר משקל מאחור כדי שהקידמי ״ירחף״ מעל הבוץ, ככה הוא שוקע פחות (נוסע יותר) ופחות אוסף בוץ - כל זה נכון עד שמתמלא ואז עוברים ל״מלחמה״ בין האחורי לקידמי והדרך היחידה לנצח היא לעזוב את הבוץ אחרת הוא מנצח בדוק!

אלעד שמיר
ניידת שירות "TOMCAR"
052-5362703

חנן-ג'יפולוג
16-01-15, 13:26
קפה בגבעת גד, טיול של שישי בבוקר. רגע לפני הספונג'ה:

http://imageshack.com/a/img631/8598/1fZ6ss.jpg

http://imageshack.com/a/img913/6559/BGzE8r.jpg

boaz avrahami
16-01-15, 13:52
כבר לא נבלה וגם לא בסלון.
תעבור למלח גס

חנן-ג'יפולוג
16-01-15, 14:03
מה הסיפור? תקנה גם.

כולה 2400 ש"ח [emoji6]

boaz avrahami
16-01-15, 14:33
איפה יש כזה ב2500 שח

לא שבמצבי הנוכחי זה סכום שלא סופרים...

Elad Shamir
16-01-15, 14:34
חנן - אתה עושה לי חשק....

אלעד שמיר
ניידת שירות "TOMCAR"
052-5362703

חנן-ג'יפולוג
16-01-15, 14:38
מחכים למזל, או שרודפים אחריו, כמוני...

סתם, הסמיילי בתגובה 143 היה ציני. אם יש כאן מזל, אז הוא מזל חרא. מדובר בעיסקה הכלכלית השנייה הגרועה ביותר בחיי, וה15 עמודים בשרשור מספרים רק חלק קטן.

עדיף לקנות אופנוע תקין.

boaz avrahami
16-01-15, 14:41
יפה!
עברת למלח הגס

איל מ
16-01-15, 15:23
טיפ קטן לגבי הנסיעה בבוץ.
מתחת למהירות מסוימת הגלגלים (בעיקר הקדמי) לא מסוגלים לפנות בוץ. העקרון באופנוע עובד על העפה של הבוץ ולא לחיצה שלו החוצה ע"י בוץ אחר. (בניגוד לגלגל טקרטור).
צריך הרבה אשכים אבל אין ברירה, חייבים להתמיד בקצב מינימלי אחרת הקדמי נסתם. תתנחם בזה שנפילה בבוץ היא בד"כ רכה יותר. ;)
דבר נוסף,
מהתמונות האחרונות לא הצלחתי לראות אבל מהראשונות בשרשור היה נראה שיש לך צמיג 50-50.
עם כל הצער שבדבר, בשטח, ובבוץ במיוחד, אין פתרון אחר אלא לנסוע עם צמיג שטח. (ב-dr יש לי סט שטח קומפלט עם ג'אנטים והכל ששימש רק לטיולי סופ"ש).

six 4 life
16-01-15, 16:08
איזור מדהים בתקופה הזו של השנה (חוץ מהבוץ...)

חנן-ג'יפולוג
16-01-15, 16:22
מאחורה יש לי פירלי mt16 ומקדימה דורו משהו. שניהם עם קוביות ריבועיות מסודרות בשורות ישרות. יש עליהם אישור dot, אבל זה נראה כמו 100%.
אממה, הם כנראה די ותיקים בגילם וגם לא עם בשר מלא. מקדימה נשאר כ50 אחוז, ומאחור 30.

http://imageshack.com/a/img910/2963/RGzOzi.jpg

נמרוד
16-01-15, 22:00
קפה בגבעת גד, טיול של שישי בבוקר. רגע לפני הספונג'ה:

http://imageshack.com/a/img631/8598/1fZ6ss.jpg

http://imageshack.com/a/img913/6559/BGzE8r.jpg
תמונה מפוברקת.

ממתי אתה שותה קפה?

חנן-ג'יפולוג
16-01-15, 22:07
לא באמת שתיתי את הגועל הזה, אבל קפה בגבעה נשמע טוב.

OFF-RoaD
16-01-15, 22:35
אפשר פילגש בגבעה, להבא

איל מ
19-01-15, 02:49
הקדמי שלך בוודאות לא 100%
אחרי שתחליף אתה תהיה בשוק מכמות הבטחון שתקבל בפניות. (-:
(בלי קשר לבוץ).

חנן-ג'יפולוג
06-02-15, 15:07
ביום שישי שעבר רכבנו, בתי ואני, ביחד עוד כ25 דו"שים מקבוצת דו"גשבילי בפייסבוק, ממסמיה דרך בית ניר, לכיש לשומריה:

http://imageshack.com/a/img673/1492/wiwDJq.jpg

http://imageshack.com/a/img661/8818/hPgwbg.jpg

http://imageshack.com/a/img661/7593/ZSuKVu.jpg

היום, עם חבר מהקיבוץ, בית גוברין לרוחמה וחזרה, בטיסה נמוכה, להספיק לקחת את הבנות מהגן:
http://imageshack.com/a/img909/8682/FGdbiG.jpg

http://imageshack.com/a/img540/4498/MnQq2F.jpg

http://imageshack.com/a/img909/8682/FGdbiG.jpg

חנן-ג'יפולוג
10-02-15, 15:21
אין כמו מילואים כדי לארגן לאדם כמה שעות פנויות באמצע היום, באמצע השבוע, ועוד בתשלום.
סיבוב שקדיות לאחר החלפה ראשונה של שמן ומסנן שמן ( "טיפול סיום הרצה" ) .
http://imageshack.com/a/img910/4083/dWvmMw.jpg

http://imageshack.com/a/img538/9561/RMz5r0.jpg

חנן-ג'יפולוג
28-02-15, 11:14
שעתיים מתוך ה27 שעות חופש שקיבלתי מהמילואים, נוצלו לטובת סיבוב עם שקד, באיזור בית ניר.
האיזור מקסים ממש בעונה זו, בעיקר לפרות. לאחר ארבעה שערי בקר נשברנו ועברנו לאיזור גל און ושרידי הכפר הערבי בית ג'וברין.

http://imageshack.com/a/img537/5690/stdmdg.jpg

http://imageshack.com/a/img537/7357/DpOslG.jpg

בוזי
28-02-15, 13:44
איזה כיף לקצור את הפירות (לא את הפרות) אחרי ההשקעה.
פשוט להניע ולרכב מתי שרוצים.
כל הכבוד!

חנן-ג'יפולוג
05-03-15, 12:51
אשכרה חשבנו, הגברת ואני, על סיבוב קטן ליד הבית... מפה לשם, פשוט המשכנו בכיף שלנו, עם הנוף המדהים ומזג האוויר הנפלא, עברנו את תל לכיש, עצרנו בסכר אמציה, המשכנו לשטח האש בואכה שומריה, וביציאה משטח האש גילינו בלש"ביה שהוא לגמרי פעיל בפורים. בסוף עצרנו לרענן ישבנים באסא דבירה.
http://imageshack.com/a/img537/9007/brOKGM.jpg

http://imageshack.com/a/img661/3527/L5dWJ5.jpg

http://imageshack.com/a/img909/9435/XNnhLg.jpg

http://imageshack.com/a/img910/9099/PFWxPO.jpg

תענוג.

מכאן ממשיכים לשמורת פורה, והביתה.

boaz avrahami
05-03-15, 12:54
תענוג.
איך המרחקים מתקצרים על אופנוע... היעד הבא לעמק

תבלו וד״ש

חנן-ג'יפולוג
13-03-15, 11:37
http://imageshack.com/a/img673/9800/Hwpayi.jpg

http://imageshack.com/a/img538/1051/OwaVY3.jpg

http://imageshack.com/a/img537/9060/nR6huI.jpg

http://imageshack.com/a/img538/9649/gZ6UYv.jpg

חנן-ג'יפולוג
06-04-15, 01:02
http://imageshack.com/a/img538/6682/qbhadH.jpg

http://imageshack.com/a/img538/5743/xwTuFp.jpg

http://imageshack.com/a/img538/7945/jvYqPs.jpg

http://imageshack.com/a/img908/8133/ZUOuIU.png

http://imageshack.com/a/img673/4879/fmM6pI.jpg

חנן-ג'יפולוג
25-04-15, 20:36
סיבוב קטן ליד הבית, לבדוק שאני כבר מסוגל לרכב עם הצלע שנשברה בטיול פסח, ושהאופנוע מוכן לטיולים הבאים:
http://imageshack.com/a/img905/8492/y30Thw.jpg

http://imageshack.com/a/img540/1500/4zsCaJ.jpg

http://imageshack.com/a/img537/3807/5RD8wd.jpg

talw
25-04-15, 21:11
עשית לי כואב בצד,אתה יודע,אנחנו לא בני 16 ,אנרציה של עוד 20 ק"ג על אותן העצמות ,רק יבשות ,זה לא עניין של מה בכך,אל תוותר על מיגונים כמו שצריך,מגפי רכיבה,צבי-צב וכאלה.:)

חנן-ג'יפולוג
25-04-15, 22:29
יש מיגונים, אבל בניגוד לפעם, כבר אין נכונות לחזור שבור מטיול.
אז אני אשתדל להקפיד על סגנון הטיולים שהיה עד הטיול של פסח: נוף, פרחים, מעיינות, מערות, בריכות, דרכים של פרייבטים, הסתפקות בשני הילוכים הראשונים.

בפסח חרגתי מזה.

boaz avrahami
25-04-15, 22:33
אתה מתכוון ככה?

http://youtu.be/kl_CHYt0vSs

חנן-ג'יפולוג
25-04-15, 22:51
[emoji3]

וברצינות, אפרופו הסרטון הזה, מציע לכל ההורים הצעירים שבמקרה רואים את השרשור הזה (הלוואי שמישהו היה מספר לי על זה לפני הבת הראשונה) :

אל תשימו לילדים גלגלי עזר. זה דופק להם את האינסטינקטים הטבעיים של רכיבה על דו גלגלי.
או אופני איזון (הכי טוב) , או אופניים רגילים בלי פדלים וכסא מונמך למינימום. לא לחבר להם מקלות ולא לרוץ אחריהם. תנו להם ללמוד לבד. הם יעשו את זה הכי טוב, ולא ירכשו הרגלים שגויים שאח"כ הם יצטרכו להיפטר מהם.

talw
25-04-15, 23:01
https://www.youtube.com/watch?v=tcgwiKxO4ok
https://www.youtube.com/watch?v=_iByjBSljfM

חנן-ג'יפולוג
16-05-15, 09:15
http://imageshack.com/a/img905/8170/lOfTi1.jpg

http://imageshack.com/a/img661/5839/OgADJh.png

http://imageshack.com/a/img661/3994/2eX6no.jpg

http://imageshack.com/a/img540/4518/Mlq2iH.jpg

http://imageshack.com/a/img673/8670/JMskgQ.jpg

shachar
16-05-15, 15:26
http://imageshack.com/a/img661/5839/OgADJh.png

באילו מפות אתה משתמש בתוכנה שצילמת?

חנן-ג'יפולוג
16-05-15, 15:30
מפות סימון שבילים, לא כולן מעודכנות, שחבר סרק.

חנן-ג'יפולוג
11-08-15, 08:30
יצאנו לחרוש:

http://imageshack.com/a/img540/9760/LfNmJK.jpg

עידו לוריה
11-08-15, 08:33
עם כבר "יצאנו לדסקס " חריש זה עם מחרשה וזה דיסק .
אבל יפה שהאופנוע סוחב .

עידו

חנן-ג'יפולוג
11-08-15, 08:44
אכן, אבל חריש מצלצל יותר טוב, ועם כמות החקלאים המתדלדלת בישראל, הנחתי שלא הרבה ישימו לב [emoji3]

חנן-ג'יפולוג
19-08-15, 08:18
05:30 יצאנו להשכיב את התנשמות לישון.
החליפו איתן משמרות ארבעה חיווייאים ואיילה (צבייה? ) אחת.

http://imageshack.com/a/img673/6082/fF749K.jpg

http://imageshack.com/a/img913/171/KcHeDo.jpg

http://imageshack.com/a/img911/3852/RnUFeo.png

boaz avrahami
19-08-15, 11:14
תמשיך ככה ועוד תצטרך להכין להם סנדביצים לבית ספר

חנן-ג'יפולוג
04-09-15, 09:09
נכנסתי לכמעט שגרה של שני סיבובים בשבוע. לבד. עם עלות השחר. שבילים קלים ומהירות בינונית עד איטית. בלי אתגרים או תחרויות. בלי כיוון מוגדר. לאן שהכידון מושך. רק להרגיש חופש ורוח . תענוג. דרך מעולה להתחיל יום. בכל פעם מגלה נקודות מחמד חדשות בשבילי ומסמן אותן כדי להביא לכאן את טלי, בפעם הבאה.

http://imageshack.com/a/img661/731/ektmvU.jpg

http://imageshack.com/a/img537/6272/iGMY9E.png

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

http://imageshack.com/a/img910/9666/bvjF4H.png

חנן-ג'יפולוג
04-09-15, 22:03
אופיר ביקשה טיול, אז יצאנו לפארק בריטניה לקראת שקיעה. "צדנו" איילה, תן ושני שועלים.
אני חייב שיפור רציני לתאורה עד הקיץ הבא.

http://imageshack.com/a/img673/4659/ypJTyi.png

asafk
04-09-15, 22:24
צילום יפה.

אסף

חנן-ג'יפולוג
04-09-15, 22:30
תודה. [emoji3]

אסף, בתור מקצוען היית צריך לזהות שזה מעובד. (בידי אופיר) . [emoji4]
זו התמונה המקורית:

http://imageshack.com/a/img538/6233/J2kmI6.jpg

או שזיהית ולא רצית להביך אותי...

asafk
04-09-15, 23:17
מהמסך של האייפון לא באמת מזהים תמונה מעובדת... ואני תמיד חיבבתי צלליות.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
05-10-15, 10:36
שבת חול המועד סוכות, בבוקר:

http://imageshack.com/a/img909/6366/nFsL5A.png

http://imageshack.com/a/img901/618/woEGAE.jpg

http://imageshack.com/a/img910/8198/Oj9M4b.jpg

באותו יום, בלילה:

http://imageshack.com/a/img911/6125/0tg8sI.jpg

ממצפה רמון עד המישר, על הקוביות.

http://imageshack.com/a/img901/2854/bA2n0d.png

נחל ציה, בדרך לחניון הלילה, חושך, האופנוע כבד עם אופיר מאחוריי, פנס קדמי יותר חלש מנר, דשדש, לא קל:

http://imageshack.com/a/img910/9485/KDidch.png

http://imageshack.com/a/img911/6768/Q4MAOC.jpg

לילה סוער עבר על כוחותינו. הרבה תינוקות במאהל...

http://imageshack.com/a/img631/9186/JG5JbF.jpg

http://imageshack.com/a/img901/4913/Dyts3U.jpg

גלעד .ג.
05-10-15, 11:52
איזה כיף, תשמור על עצמך (בכביש בעיקר)...

Sent from my iPhone using Tapatalk

talw
05-10-15, 21:37
אחלה צמיג אחורי רואים שם...
חוץ מזה ,דבש.

חנן-ג'יפולוג
05-10-15, 22:25
אכן, פירלי mt16 במצב סופני כמעט [emoji17]
יש אחד זהה, חדש, במחסן, מחכה מסוף החורף להתקנה. לא היה לחוץ לי להתקין אותו בקיץ, אבל בשבוע הבא, כשיגיע הmt16 הקדמי שהזמנתי, שניהם יותקנו עם פנימיות מישלין HD, וישלימו את ההכנה לשבילי הבוץ שיהיו כאן בקרוב.

חנן-ג'יפולוג
17-10-15, 14:59
רכבנו (עם שני צמיגים חדשים [emoji12] ) , שקד ואני, לאכול סביח בבית קמה.
הדרך עברה בתל לכיש, נחל אדוריים, שמורת פורה, גבעת גד.

http://imageshack.com/a/img912/7150/D3ZWEj.jpg

http://imageshack.com/a/img903/416/9Mfhh1.jpg

http://imageshack.com/a/img912/7881/rW5fL4.jpg

http://imageshack.com/a/img910/1020/VxsGhm.jpg

חנן-ג'יפולוג
17-10-15, 16:32
זו היתה רכיבה ראשונה עם הצמיגים החדשים. פירלי mt16.

בדרך חזרה מבית קמה הטרידה אותי תופעה משונה.
כבר בדרך הלוך הרגשתי שלוש פעמים שהקדמי מחליק לי בקטנה כשעל השביל היו רגבים קטנים מהשדה הסמוך. הפריע לי ,בקטנה, אבל לא ייחסתי לזה משמעות.
בדרך חזרה כבר הרגשתי לא בטוח על האופנוע במהירויות של מתחת ל30 קמ"ש. הרגיש לי כמו פנצ'ר ועצרתי חמש פעמים כדי לבדוק אוויר בגלגלים, מיסבי היגוי, מיסבי זרוע אחורת, מיסבי גלגלים, ברגי גלגל. לא הבחנתי במשהו מיוחד. אפילו בדקתי אם השלדה לא נשברה ליד ציר הזרוע האחורית ובצוואר המזלג הקדמי.
במהירות גבוהה יותר בשטח וב20 ק"מ שעברנו בסוף על הכביש, האופנוע הרגיש יציב לגמרי.

האם זה המחיר שצריך לשלם על רכיבה עם צמיגי קוביות קרביים?
אם הצמיגים הקרביים החדשים הם הגורמים לזה, אז למה דווקא על הכביש זה הרגיש טוב?

משהו מוזר.

Asaf-a
17-10-15, 17:49
בכמה עשרות קילומטרים ראשונים הצמיגים עדיין בהרצה ואוחזים פחות טוב מההמשך.
כמו כן יתכן שלחץ האוויר גבוה מדי.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

talw
17-10-15, 18:15
על הכביש זה הרגיש טוב כי הגומי טרי.
בשטח אתה תתרגל, זה גם הרבה איך התחילה הרכיבה ובאיזה ביטחון עצמי אתה ממשיך,מה שמטומטם באופנועי שטח הוא שברוב המקרים מה שמוציא אותך מסיטואציות זה גז, והרבה.(כמובן לא כשבתך מאחור)
בכל מקרה זה מבאס להרכיב מישהו על האופנוע , להפר את איזון המשקל שלו על הקדמי/אחורי ,ולנסות לרכב לאט על רגבים.

boaz avrahami
17-10-15, 21:27
באופנוע שטח עם צמיגי שטח צריך לתת גז.
כשנוסעים לאט נופלים.
אולי זה לא רעיון טוב להרכיב ועוד בן משפחה קרוב בגילך כשאתה כבר שוקל את הסכנות באופן שונה

six 4 life
17-10-15, 21:30
תוריד אויר בקדמי ל21-22 שאתה נכנס לשטח, אחורי קצת יותר כי אתה בהרכבה.

חנן-ג'יפולוג
17-10-15, 21:34
החלפתי צמיגים אתמול. לחץ אוויר נבדק היום בבוקר. כ20 בקדמי, אולי טיפה פחות, וכ22 באחורי.

כשלחץ האוויר בקדמי גבוה מ20 אני מרגיש את זה חזק ולא נעים בכידון.

אני לא רוכב מהר, וגם לא מעוניין להתחיל עם זה. בעבר הרחוק ראיתי לעתים קרובות 130 קמ"ש בשטח, אבל אני כבר לא שם, ולא מעוניין לחזור לשם.

גורם לי לחשוב שאולי טעיתי בבחירת הצמיגים.
מאידך, עוד מעט חורף, ואז אני רוצה אחיזה בשבילים רטובים.

talw
17-10-15, 21:50
דווקא צמיגים חדשים "עם קוביות" טריות אמורים לספק אחיזה גבוהה יותר בשטח,ולא משנה באיזו מהירות או סוג אדמה,אני מניח שחווית צרוף מקרים מסויים שללא קשר לצמיגים הוביל אותך להרגשה הזו. וחוץ מזה ,סביח בארומה ?

חנן-ג'יפולוג
17-10-15, 21:54
חייב להודות שאנינות טעם זה לא הצד החזק שלי.

opl
17-10-15, 21:57
אתה צריך אופנוע שטח עם סירה מרוב שאתה מרכיב.

talw
17-10-15, 21:57
גם אני לא מהאנינים,אבל אם כבר אז לחם כפרי.

talw
17-10-15, 22:05
אתה צריך אופנוע שטח עם סירה מרוב שאתה מרכיב.

צחוק צחוק, אבל את רוב ילדותי ,אני אחי ואחותי בסירה,אבא ואמא על הוספה (ראלי 180 סמ"ק בצבע כתום) סה"כ 5 נפשות עם אוהל חרמון וצידנית,חרשנו את כל הארץ כמעט.

חנן-ג'יפולוג
17-10-15, 22:07
גדול, ומעמיד בצל אותנו: משפחה של שישה דובים ברנו 4. לי היה כסא קבוע בבאגאז' .

talw
17-10-15, 22:13
אחי הקטן היה נכנס פנימה לתוך עומק הסירה ,אחותי היתה יושבת באמצע,ואני כמו מניאק יושב על הכיסא ויש לי גם משענת.
כל פעם שאמא היתה צועקת משטרה אחי ואחותי היו מורידים את הראש פנימה לסירה (מותר רק דביל אחד בסירה),ואני כמו טמבל מנסה לא מסתכל לשוטר בעיניים.
אה ..נוסטלגיה.

boaz avrahami
17-10-15, 22:17
צמיג שונה, ילדה גדולה- חלוקת משקל חדשה עם פחות לחץ על הגלגל הקדמי.
אתה לא רגיל ובטח בגלל הילדה נסעת בזהירות יתרה דבר שהוסיף לפחות אחיזה ויותר חשש

חנן-ג'יפולוג
17-10-15, 22:18
יכול להיות.

חנן-ג'יפולוג
24-10-15, 10:23
http://imageshack.com/a/img911/3916/VaGL3s.jpg

http://imageshack.com/a/img908/976/k5UlNp.png

http://imageshack.com/a/img908/8681/abUsSX.jpg

http://imageshack.com/a/img907/5069/MXoV4x.jpg

asafk
24-10-15, 12:33
עם סירה מונעת. תתחיל לחסוך לאוראל.

אסף.

יוני5
24-10-15, 17:52
תגיד חנן,

אתה לא מפחד ליפול, אפילו בקטנה, עם אחת הילדות?

יוני5

חנן-ג'יפולוג
24-10-15, 18:02
נזהר, ויודע שהאפשרות ליפול קיימת, אבל לא מפחד.
רוכב לאט, עד סל"ד בינוני בהילוך שני, רק על שבילים נוחים. משתדל מאוד לא לעלות על כבישים, אלא רק לחצות, ולעתים נדירות, רוכב קטע קצר על הכביש.
סיכון כלשהו קיים כמובן גם עם כל הזהירות, אבל קיים גם בריצה, רכיבה על סוסים או על אופניים, או על מתקן בגן שעשועים.

מתוך כ200000 ק"מ על אופנועים, פעם אחת בלבד נפלתי בהפתעה, ממש out of the blue, ברכיבה לעבודה בלילה, כשמרקם השטח השתנה באחת משביל כבוש לפודרה, ולא הבחנתי בשינוי עקב התאורה הגבולית.

בכל מאות הפעמים האחרות שנפלתי זה היה בנסיון לכבוש מעלה כזה או אחר, כשהייתי מוכן לנפילה ומוגן בהתאם, וכמובן, כשהמורכבת עולה ברגל.

אז זה מצב נדיר או לא קיים למעשה, שאני נופל סתם ככה בשביל פשוט.

פציעה משמעותית? על אופניים דווקא, בנחל שורק. מחובר מאז עם פלטינות.

OFF-RoaD
25-10-15, 01:39
ועם כל זאת - לא שווה לך להשקיע במיגונים? לך ולמורכבת?

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

boaz avrahami
25-10-15, 01:15
בתור חובב אופנועים עם ריצ׳רץ׳ ארוך במיוחד בברך וכמה חודשי אשפוז, תרשה לי להזכיר לך שההפתעות תמיד מגיעות בזמן לא צפוי...

לכן אל תמנע מלהנות אבל רכוב עם ציוד מגן הכי טוב שתוכל לאפשר לעצמך

חנן-ג'יפולוג
25-10-15, 08:09
מודה לכם על הדאגה.
הנושא של מיגון, ובפרט עם הדעות הקונטרוברסליות שלי, יכול להפוך לדיון מאוד ארוך, ואני לא רוצה שהוא יעלים את השרשור הנוכחי.

בגדול, בחיים שלי, בכל התחומים, אני יותר בעניין של הפעלת שיקול דעת אישי, ופחות בעניין של קיטלוגים, מגירות ומשבצות, ועוד פחות בעניין של כללים וחוקים.

יש לי ציוד מיגון, מגפיים, מגינים וכו' . משתמש בו לפעמים, בהתאם לשיקול הדעת ולסיטואציה.

חנן-ג'יפולוג
30-10-15, 14:24
בטיול יום-שישי היום, הכידון משך בעיקר לאספלט. 110 ק"מ של כבישים חקלאיים ומשניים באיזור לוזית, עדולם, בואכה גוש עציון, צור הדסה, נס הרים, עגור, בית ניר וחזרה.
אני עדיין לא מרוצה מהצמיגים החדשים. הם לא מחליקים, אבל אני כבר יכול לקבוע בבטחון, שהם משרים בי תחושה של חוסר יציבות, בשטח, במהירויות נמוכות.
בכביש אני מרגיש איתם נוח מלבד נטייה קלה "להפיל" את האופנוע בפניות. קצת אובר-תגובה להיגוי ההפוך, שמצריכה כמעט תמיד תיקון קל מיד לאחר ההטייה הראשונית.

חוץ מזה, האופנוע מענג. גם מזג האוויר האיר לי פנים.

http://imageshack.com/a/img911/3280/qspwqk.jpg

http://imageshack.com/a/img910/5741/yzTNQb.jpg

http://imageshack.com/a/img905/2473/KoTVb5.jpg

talw
30-10-15, 16:42
בכביש אני מרגיש איתם נוח מלבד נטייה קלה "להפיל" את האופנוע בפניות. קצת אובר-תגובה להיגוי ההפוך, שמצריכה כמעט תמיד תיקון קל מיד לאחר ההטייה הראשונית.

חוץ מזה, האופנוע מענג. גם מזג האוויר האיר לי פנים.

]

מזה אני מקיש וממשיך לטעון שלדעתי אתה צריך להתרגל.
צמיג חדש הוא צמיג יותר "עגול" ,ואכן יש לו יותר נטייה "להפיל" את האופנוע לסיבוב/בסיבוב ללא שימוש מוגזם בהיגוי הפוך לשם כך.
אגב ,אתה משתמש בהיגוי הפוך עם מחשבה או שאתה דוחף את הכידון אינטואיטיבית ?

חנן-ג'יפולוג
30-10-15, 16:54
גמרתי עם היגוי אינטואיטיבי בשנת 91 [emoji3]

אני קונה את ההסבר של הצמיג העגול יותר. היום חשבתי על זה, שבעצם הצמיג השחוק היה קצת כמו צמיג של מכונית, שטוח בסוליה, ואולי זה שיפר יציבות.

talw
30-10-15, 17:22
אני גמרתי עם אופנועי שטח עוד לפני 91 ...המשכתי עם כביש עד היום.
אתה מבין ? אתה קורא לזה יציבות ,כמעט כולם יקראו לזה חוסר יציבות. -הרגלים.
בכדי לשחק עם עצמי ,לפני כחודש קניתי צמיגים מיוחדים לאופנוע (כביש)שלי,-צמיגים של 1000 ק"מ.... לא הייתי קורא לזה צמיגים אלא מדבקות,פשוט נדבקים לאספלט כמו דבק, התרגלתי וקיבלתי אומץ כמו שהיה לי לפני 25 שנה ,התחלתי למצוא את עצמי בזויות מטורפות בתוך סיבובים, משפשף את מגפי הרכיבה והרגליות,להגיד לך שאני אוהב את זה? לא ,לא אוהב את זה ולא רוצה לחזור לשם.

GodsFather
02-11-15, 11:07
קיבלתי אומץ כמו שהיה לי לפני 25 שנה ,התחלתי למצוא את עצמי בזויות מטורפות בתוך סיבובים, משפשף את מגפי הרכיבה והרגליות,להגיד לך שאני אוהב את זה? לא ,לא אוהב את זה ולא רוצה לחזור לשם.

החכמת מאז...

חנן-ג'יפולוג
02-11-15, 11:21
טל,

אתה מפעיל לי גירוי חזק להיכנס בכל זאת לדיון שהשתתפתי בו פעמים רבות בתפקיד נותן הקונטרה: הפרופורציות המקובלות והמופרכות (לטעמי) של שימוש במיגון ואמצעי בטיחות, מול נהיגה/רכיבה שקולה.

אבל לא, אשמור לי את השרשור הזה נקי [emoji3]

שמור על עצמך.

talw
02-11-15, 17:32
החכמת מאז...

לא הייתי כלכך טיפש גם אז, עובדה שאני עדיין פה מתקשקש, מה שכן יותר מפוקח אולי. או שלא..

חנן-ג'יפולוג
06-11-15, 09:59
http://imageshack.com/a/img907/1710/rQjvP1.jpg

http://imageshack.com/a/img911/3113/ZhUhFv.jpg

http://imageshack.com/a/img908/2428/F6WwJp.jpg

http://imageshack.com/a/img910/3301/ADbgxD.jpg

RTK
07-11-15, 11:53
הערה קטנה לגבי הצמיג הקדמי, אצלי היה מורכב פירלי הקדמי (לא זוכר גדם מדוייק) והוא היה גרוע בצורה קיצונית. החלפתי אותו כאשר נשאר לו עוד 80% בערך. מאז הקדמי אני לא מתפשר, מישלין s12. זה מהניסיון שלי בלבד...
רכיבות בטוחות

חנן-ג'יפולוג
20-11-15, 21:29
http://imageshack.com/a/img908/7513/esLmQk.jpg

http://imageshack.com/a/img911/4508/CAmfp1.jpg

הפעם הגעתי דרך כבישי בית ניר, האלה, בית שמש, נס הרים, עד עין כרם, וחזרה דרך כסלון, אשתאול (כביש מקסים, תמיד, ובפרט בעונה זו) ומשם לכביש 38 הנוראי. עם גיחות קטנות לשטח למערת התאומים, חרבת עיתאב, הר הטייסים.

חדי העין, מי מביניהם שעוד עוקב, יראו שהמראה הסמלית, הקטנה והמתקפלת הוחלפה בשתי מראות רציניות.

אני לא רוכב מהר. שואף אליי את המראות והריחות, והכול באיזי. יצא לי כבר לתת מבט אחורה ולגלות שלושה מטרים מאחוריי את זה:

http://imageshack.com/a/img633/4150/ekJI1F.png

מלחיץ.

אז השקעתי במראות יקרות, איכותיות, ארוכות, מתקפלות כלפי פנים בשטח בנגיעת יד ע"מ להגן עליהן בנפילות.

הראות אחורה מעולה ממש, ואם אני רואה רכב קרוב מאחוריי אני מאפשר לו לעבור.

זה מקנה לי בטחון רב ברכיבת כביש ביחס לזה שהיה לי קודם, ובהתאם גם קטעי הכביש שלי מתארכים מאוד.

boaz avrahami
20-11-15, 21:57
http://imageshack.com/a/img910/3301/ADbgxD.jpg[/QUOTE]

איך הצלחת להתאפק לא לחצות את השלולית בפול גז ולהשפריץ על האוטו?!
[emoji6]🤔

חנן-ג'יפולוג
20-11-15, 22:04
מאיפה הרעיונות האלה ? [emoji3]

מסכן. כשאני הייתי לידו, לא היה אף אחד ברכב. בטח הלך לחפש טרקטוריסט.
המצחיק הוא שלא היתה שום בעייה במעבר הזה. תשתית בטון. הוא נתקע כי טעה בקריאת השטח, וברח מהשלולית ימינה, אל הדרך הבוצית.

חנן-ג'יפולוג
21-11-15, 15:34
...ועוד סיבוב היום.
זה מתחיל להיראות כמו התמכרות.

http://imageshack.com/a/img907/7255/ZMytCY.jpg

http://imageshack.com/a/img908/8382/Ms8nW0.jpg

http://imageshack.com/a/img903/8719/j2F5w6.jpg

חנן-ג'יפולוג
21-01-16, 19:03
החלפים חיכו בארון חודשיים, עד שהגיעה השבת האחרונה שבה החלטתי לוותר סוף סוף על רכיבה לטובת שיפור באיכות החיים.

אחרי שנה מהנה עם הנבלה, הגיע הזמן להתקדם, להיפטר מבקבוקי השמן בתיק הכלים ומסרחון העשן על הבגדים.

לתוך האופנוע הורכבו סליב במידת סטנדרט, בוכנה ורינגים, פין בוכנה, מובילי שסתומים וגומיותיהם, גומיות שסתומים ואטמים, הכול מבית פרטזילה- הונדה, חוץ מהסליב, של LA sleeves.

אחר הצהריים התחלתי הרצה, בתקווה לעתיד צלול יותר עבור האופנוענים שמאחוריי.
http://imageshack.com/a/img903/3049/hwNbR4.jpg

http://imageshack.com/a/img633/2886/a8IwGt.jpg

http://imageshack.com/a/img907/5386/VRIZyT.jpg

http://imageshack.com/a/img911/4508/CAmfp1.jpg

shmulikbg
21-01-16, 23:23
נו....?

חנן-ג'יפולוג
21-01-16, 23:24
נו מה?

shmulikbg
21-01-16, 23:26
רשמים...איך יצא...הצליח?

חנן-ג'יפולוג
21-01-16, 23:30
הספקתי בסה"כ 15 ק"מ.

הניע מייד, כרגיל, בירידה מהבית, בדרדור. אני תמיד מנצל את הירידה להתנעה במקום לבעוט בקיק. ההבדל הוא שהפעם בשחרור מצמד הגלגל ננעל במקום לסובב את המנוע, שוב ושוב. הייתי צריך לקפוץ על המושב מגבוה כדי לאפשר לגלגל לסובב את המנוע.

הקומפרסיה גבוהה בהרבה ביחס לקודם. אם פעם יכלתי במשך שנייה או שתיים לדרוך על הקיק בשביל לעבור את פעימת הדחיסה לפני הקיק והוא היה יורד, עכשיו זה לא יורד בלי מפחת הדחיסה הידני.

זה לא אמור להפתיע. לפני השתלת הסליב, היה ניתן לראות את הנוף במרווח שבין הבוכנה לצילינדר. ממש כך. מעל ל15 מאיות. אחרי ההחלפה יש חמש מאיות.

אין עשן. לא בהתנעה ולא בנסיעה.

מעט מדי ק"מ כדי לבדוק צריכת שמן.

talw
22-01-16, 00:04
מייסב תחתון ?
כי עם הפטיש החדש הוא עוד עלול לדבר יידיש.

חנן-ג'יפולוג
22-01-16, 00:06
בדקתי את מיסבי הקרנק לפני שנה כשהקייס היה פתוח, ועכשיו בדקתי מלמעלה, לא הרגשתי בחופש, עד כמה שניתן להרגיש כך.

ימים יגידו.

אביב3
22-01-16, 11:17
הנעה בדרדור גורמת לבלאי מואץ בגיר ,גלגלשים, שרשרת . תשתדל להימנע . רכיבות טובות✌

boaz avrahami
22-01-16, 11:26
הנעה בדרדור גורמת לבלאי מואץ בגיר ,גלגלשים, שרשרת . תשתדל להימנע . רכיבות טובות[emoji111]

למה 🙄?

חנן, בשעה טובה

אביב3
22-01-16, 11:46
בפשטות הגיר נבלם (נעצר) במכה אחת וישנו עומס גדול מאוד וכמובן מיותר. יש קיק ,מניעים איתו, לא אוהב קיק? תחליף לאופנוע עם סטרטר. כיווני קרבורטור שגויים גם הם יכולים לייצר בעיית הנעה עם הקיק ואפילו היו מקרים של פציעות רגליים.

חנן-ג'יפולוג
22-01-16, 14:00
אני לא משוכנע שמדובר בעומס חריג, במיוחד לאופנוע שגם יודע להתמודד עם אלפי נחיתות מהאוויר במצערת מלאה בבאחה 1000.
סטרטר? אם היה בא גמד קטן בלילה ומחליף את הקיק לסטרטר, לא הייתי מרביץ לו, אבל אני חי בשלום עם הקיק, ואין לי כוונה להחליף אופנוע בשביל זה. עדיין, נוח לי יותר לשחרר מצמד במקום לבעוט, כשאפשר.

כשצריך, אני מניע עם הקיק, במכה ראשונה, כמעט תמיד.

אביב3
22-01-16, 14:11
נחיתה מהאוויר במצערת פתוחה, להבנתי בגלל 2 דברים .
1)"מכות גז" באוויר גורמות לכך שהאופנוע נע לאחור . ברקס קידמי באוויר יגרום לתנועת האופנוע לפנים. משתמשים בזה כמובן בכדי להגיע אל הנחיתה בצורה נכונה .
2) כשאתה רוכב על נניח 80 קמ"ש וממריא . עדיף שתפתח מצערת ,בכך אתה מוריד מהעומס בנחיתה , נסה לנחות ללא מצערת ותראה איך האופנוע נבלם והגוף שלך ממשיך קדימה מעל הכידון(במקרים מסוימים).
בכל מקרה בהנעה בדרדור תשתדל להניע בהילוך הכי גבוהה שאתה יכול . הנבלה שלך בשילוב מנוע בריא יכולה גם לזרוק אותך לרצפה בניסיון להניע והגלגל ננעל. כלי מדהים חזק וכיפי לשבילים . לא אהבתי את רמת הבולמים שלו ,מבחינתי סבל צרוף.

אביב3
22-01-16, 14:14
דבר נוסף האופנוע שטס בבאחה 1000 הוא ממש לא מה שיש לך בסלון ,בדיוק כמו שה205 של הערס מהשכונה ,למרות המגנזיום,לא ברמה של wrc .

boaz avrahami
22-01-16, 14:22
אני לגמרי מסכים עם חנן לגבי זה שאין נזק מהתנעה בדרדור.
הגיר והקלאץ׳ מתמודדים עם מכות חזקות בהרבה בכל נסיעה...

לפני הרבה שנים, האופנוע כמו של חנן התחרה במרוצים עם שינויים מינוריים בלבד.
להבדיל מתחום הרכב, האופנועים הנמכרים בחנות כמעט מוכנים להגיע למסלול...

http://www.honda-museum.com/honda-xr600r-baja/

חנן-ג'יפולוג
22-01-16, 14:22
הידעת שפילים הם החיה היחידה שלא קופצת?

אני לא ממריא, ולכן גם לא נוחת.

boaz avrahami
22-01-16, 14:27
סחטיין חנן על החדק [emoji41]

אביב3
22-01-16, 14:31
קודם תודה על המידע על פילים ,לא ידעתי זאת או בעצם לא חשבתי על זה אף פעם😊
שנית אם ברצונך להשתמש בעגה "מקצועית" הכלי שברשותך הוא ממוטה ולא פיל.
הדיון הזה לא יסתיים לעולם כי הוא קשה להוכחה .
כלים שברשותי אני מניע בדחיפה רק במקרי קיצון , היצרן סיפק לך קיק תשתמש בו.
הכי חשוב תהנה ,אין על החופש שברכיבת שטח עם אופנוע (מיותר לציין מיגון גוף וכמה שיותר חובה) .
אחרי לא מעט כלים שהיו ברשותי ,בינהם גם xr600 במשך כשנתיים , ששימש אותי ככלי יחיד גם לשטח וגם למנהלה ,אחזור לדו"פים הנפלאים .
החלום הבא exc250 .

חנן-ג'יפולוג
22-01-16, 14:40
האמת, לא חשבתי על האופנוע, עם דימוי הפיל.

.
.
אז ממותה זה קצת מעליב.

אביב3
22-01-16, 14:49
תשמע עם כל הכבוד לxr האגדי, ויש כבוד .
הוא כבד ומיושן ,ההתנהלות איתו מסורבלת ובגדול עבר זמנו.
התאים לי כפשרה בימים שבהם הייתי סטודנט .

חנן-ג'יפולוג
22-01-16, 20:54
צחקתי על עצמי, אביב, אבל לא מסבירים בדיחות, אז נתקדם [emoji12] .

תודה על הטיפים.

חולה על הפיל הזה.

היום צברתי עוד 35 ק"מ בהרצה. אגרסיבי ככל שניתן עם רוכב לא גיבור, שטח איטי ואופנוע חזק, כולל ווילי עצבני ומאוד לא מתוכנן בשילוב של פתיחת גז מלאה ובמפ בשביל [emoji15] . כבר אמרתי שאני גיבור קטן מאוד?

מפלס השמן נשאר במקסימום. לפני זה הוא היה צורך חצי ליטר לאותם חמישים ק"מ, אז יש שיפור.
כלקח מאתמול, הפעם ישבתי בהתנעה על המושב האחורי, ושילבתי להילוך רביעי במקום לשני. התניע בקלות.

http://imageshack.com/a/img911/9110/pYTANT.jpg

אביב3
22-01-16, 21:18
אפשר איזה סיבוב , כ-3 שנים לא רכבתי😕
האופנוע נראה מעולה👍
את המסכה האדומה פחות אהבתי

חנן-ג'יפולוג
22-01-16, 22:37
תודה.
גם אני לא אוהב אותה, אבל לא בגלל הצבע, אלא בגלל שהיא לא מקורית ויושבת עקום.
גם יומה יגיע.

אתה מוזמן לרכוב. גם בועז, שאיים, ולא הגיע עדיין.

boaz avrahami
23-01-16, 00:30
תגמור את ההרצה ואני אבוא עם הטרקטורון אליך ונצא לטייל יחד. יפה אצלכם בעונה הזו

six 4 life
23-01-16, 00:41
לרגע היה נדמה לי שמישהו פה מגדיר אופנוע ששוקל 130 קילו כ-פיל.

חנן-ג'יפולוג
23-01-16, 10:39
ביחס לצרצר שאביב מפנטז עליו, גם ה120.5 ק"ג של הxr יחשבו למשקל פיל.
ביחס לגוצי ntx שהיה לי, עם משקל רטוב של 210 ק"ג (ושאהבתי מאוד לרכוב עליו, גם בדשדש של נקרות וגם בחולות חלוצה) זה מרגיש כמו חגב. הכול יחסי.

רכבתי שלוש פעמים על אופנועי שתי פעימות. 250 ו300 סמ"ק. הם חזקים הרבה מעל לליגה שלי, ולגמרי לא מתאימים לצרכים ולאופי הנסיעה שלי.
מי שמצליח לשלוט בכח הזה, מנצל אותו ונהנה מזה, שיהיה לו לבריאות. בשבילי זה היה תמצית של סבל ופחד, והחזרתי אותם לבעלים לאחר פחות מדקה, וגם זה רק לאחר שהרמתי להילוך הגבוה ביותר בנסיון לחנוק את המנוע ולהרגיע אותו.

עידו לוריה
23-01-16, 10:53
ישנם דגמים היום קלים יותר עם נפח מנוע / סוסים טוב יחס רכיבה /גובה רכיבה נוח והרבה יותר ידידותיים לרכוב .
אבל זה חדש ודורש הרבה כסף .
תמשיך עם ה - XR יחס מחיר / "תמורה" משתלם ביותר .

עידו

יוני5
25-01-16, 20:44
תשמע עם כל הכבוד לxr האגדי, ויש כבוד .
הוא כבד ומיושן ,ההתנהלות איתו מסורבלת ו

איך שגלגל מסתובב לו.
בגזרת ה 600, הסטנדרט היה DR ו XT. כשהגיעו ה TT וה XR, הם נחשבו לשיא המקצוענות. (נשים בצד את ההאסקים שלא יובאו באופן סדיר).

וחנן, אל תתבאס, הכשרון שלי עם ה NTX היה כנראה הרבה יותר נמוך משלך. פעם הצלחתי ליפול איתו לקוליסים עמוקים של טנקים בין חושנייה ליוסיפון.
שעה הסתובבתי במעגלים, עד שהבנתי שאין מנוס מלהרים אותו בידיים מעל הקוליס.
ואז הגיעו שתי תובנות:
1. להרים את הקדמי זה הרבה יותר קל מלהרים את האחורי (כאילו דא?)
2. ליד כל קוליס יש עוד אחד

אז הזדמן לי לתרגל את סעיף מס 1 די הרבה פעמים :(

* נמרוד, יש לי הרושם שהיית מוכן לשלם הרבה כדי לצפות מהצד בסיטואציה הזו.

בברכה,
יוני5

boaz avrahami
25-01-16, 21:00
היה בגיזרה הזו גם ה DR BIG

ומי שזוכר את מרוצי הדקר עם גסטון ראהיה האגדי שהיה בגובה המושב והיה חופר תחת האופנוע בשביל להחזיר אותו לגלגלים או יוצא לדרך כשהוא עומד לצד האופנוע וקופץ עליו כי לא הגיע לריצפה...
ופעם האופנועים היו באמת מפלצות
זכרונו לברכה...

105627
105628
105629
105630

ד ו ר ו ן
25-01-16, 23:33
זה היה אחד המצחיקים לראות אותו רץ וקופץ על האופנוע.

-->