PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוצה ישראל ב 5 ימים , טיול או סוג של גיבושון ?

שלומי
03-04-05, 01:49
בפסח השנה נפתח חלון הזדמנויות נדיר לזוגות דתיים עובדים/לומדים - חמישה ימי חול המועד משני עד שישי ללא קיטועי שבת/יום טוב באמצע.

המטרה - לנצל את ההזדמנות ולטייל בארץ ישראל ממטולה עד אילת.
הכוחות - שלומי עדי ואגם הקטנה.
האמצעים - ???.

היום שמתי סוף סוף יד על חוצה ברקאי ו :cry: - המסלול מתוכנן ל 10 ימים ,
מצד שני זכור לי טיול משנה שעברה של מועדון "ארץ אהבתי" שגמעו את הנ"ל ב3 ימים (לא נראה לי במסלול של ברקאי).

אשמח מאוד אם מישהוא שכבר ניסה / מכיר יוכל לשתף בניסיון - אין לנו (או לפחות לרובנו :wink: ) רצון להפוך את הטיול למסע מפרך .

נ.ב

הפורום לו חיכינו , מברוק מזל טוב ויישר כח

נמרוד
03-04-05, 02:04
זה באמת נשמע כמו גיבושון.

אנחנו מנצלים את פסח וסוכות כל שנה לטיולים של 3-4 ימים, לחלק הדרומי יותר של הנגב, שפשוט לא שווה להגיע אליו בטיול רגיל של יום וחצי.

המסלול הקלאסי הוא לרדת לאילת, לתדלק ולהתארגן (מים, קרח...), ולהצפין, לאט לאט. בחמישה ימים אתה מכסה חלק ניכר מהמסלולים הכי יפים של הנגב. 4 לילות עם משפחה, הייתי מתכנן לפחות לילה אחד בצימר/מאהל מסודר, בשביל המקלחות. אלא אם כן המשפחה קרבית מספיק :lol:

ד ו ר ו ן
03-04-05, 02:19
זה באמת נשמע כמו גיבושון.
בהחלט, ק"מ רב שלא מאפשר להנות ומכניס לסוג של ראלי ולא טיול,תשנה את הכותרת ואז זה מתאים..

אנחנו מנצלים את פסח וסוכות כל שנה לטיולים של 3-4 ימים, לחלק הדרומי יותר של הנגב, שפשוט לא שווה להגיע אליו בטיול רגיל של יום וחצי.
סתם בשביל השיפור, אנחנו יוצאים מידי פעם בחמישי בלילה, גם אם מגיעים לחניון לפנות בוקר עדיין אנחנו כבר בתחילת המסלול וגם אם קמים בשמונה-תשע עדיין יש זמן לעשות מסלול נורמלי בקצב רגוע.

המסלול הקלאסי הוא לרדת לאילת, לתדלק ולהתארגן (מים, קרח...), ולהצפין, לאט לאט.
או לסיים באילת בזולה על החוף, חצי יום אחרון ברביצה על החוף עם כניסה לים ותנועה צפונה בערב.

זאביק
03-04-05, 11:26
את החלק הצפוני-מרכזי של החוצה אפשר לעשות תמיד, בחלקים.
אם אני זוכר נכון, יש שתי אפשרויות בחלק הדרומי.

תטייל חלק אחד בארבעה-חמישה ימים.
רגוע, עם המשפחה, אף אחד לא רודף אחרייך.

לפני שנתיים, כמו שנמרוד אמר, היינו חמישה ימים בדרום.
התחלנו בציחור, ירדנו עד אילת (יום חמישי נסענו דרכה ממש מהר :wink: ),
והצפנו חזרה.

חנן-ג'יפולוג
03-04-05, 11:58
יש לך עוד הרבה שנים לטייל, ומכל יום טיול צריך לצאת עם "טעם של עוד" ולא בתחושת מיאוס.

לטעמי, אל תתכנן יותר מ60 ק"מ ליום, ועדיף פחות. סע לאט, עצור הרבה, תביא כדור, שחק עם המשפחה בהפסקות, עצור כמה שיותר באתרים ואטרקציות למיניהן. נסיעה רצופה של שעה ויותר נחשבת לתקלה, לטעמי. חצי שעה זה גג סביר.

בקיצור, הרעיון המקורי הוא רעיון גרוע ובעל סתירה עצמית:

חוצה ישראל ב 5 ימים

אין לנו (או לפחות לרובנו ) רצון להפוך את הטיול למסע מפרך

אסור לשכוח, שלנו, כנהגים, עוד יש במהלך הנסיעה את האתגר/עניין שבנהיגה, מה שאין לשאר הנוסעים.

אבירם ברקאי
18-04-05, 02:12
אהלן שלומי,
אתה מצהיר שבכוונתך לטייל נכון?
איזה "חוצה" שלא תיקח: את זה שלי, עצמאי שלך, של חברים - אל תתפתה לעשות זאת בפחות מ-8-10 ימים. גם אז כפי - שכתבתי בהקדמה ל"חוצה ברקאי - אורך המסלול מתאים ככפפה ליד למטיילים בוגרים. ללא ילדים.
עם ילדים? המסלול בוודאי ירתק אותם אבל ייתכן שתצטרך להגדיל את כמות הימים בשל יכולתם המוגבלת של הצאצאים להיצמד לאורך זמן למושבי הרכב. במילים פשוטות. הרבה יותר הפסקות מכאן ייתכן ויהיה צורך בתוספת ימים.
תהנה,
אבירם

שלומי
18-04-05, 02:25
תודה רבה לכל העונים ,

לילדתי עוד אין ממש טעם בטיולים , היא בעיקר נהנית לישון :lol:
אבל אכן נראה ש 5 ימים לכל הארץ זה קצת הרבה , אפילו שאנחנו נורא גיבורים :P
אז בעצתכם נחצה רק את חלקו הדרומי של חלקה הדרומי של המדינה - זה יהיה גם טיול חניכה לגלגלים החדשים שלנו (בקרוב תמונות)

חג שמח :!: :!: :!:

-->