PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחשבה על דו גלגלי- עלות אחזקה: מי מוכן לשתף?

זרקו
19-12-12, 23:30
שלום,
עולה הצורך בכלי תחבורה נוסף במשפחה.
במקום לקנות עוד רכב, עלתה המחשבה הכלכלית (האומנם?) להוסיף דו גלגלי.
יתרונות:
1.היום אני יוצא לעבודה ב 0640 כדי שזה ייקח רק חצי שעה ותהיה חניה- מחר אפשר יהיה לגמוע את 13 הק"מ ברבע שעה ולא לחפש חניה ולצאת ברבע לשמונה
יעזור מאוד עם הקטנה בבוקר.
2. דלק
3. ?

חסרונות:
1.בטיחות
2.בגשם קצת לא נעים (אבל בשביל זה יש גם סמוראי בבית), אז זה זניח.

השאלה היא: כמה תעלה תחזוקה שוטפת?
לא מבין בזה כלום.
מניח שזה נגזרת של איזה כלי רוכשים.
אשמח לכל אינפורמציה שהיא.

תודה

ishc
19-12-12, 23:50
ג׳וי רייד 2008, 125 ססמ״ק נוסע כל יום כפר סבא - ת״א וחזרה + נסיעות בסופ״ש
טיפולים, כל 3000 ק״מ, טיפול קטן 180-250 ש״ח, טיפול בינוני 350-500 ש״ח, טיפול גדול 1000 ש״ח. רפידות בלם בין 90-140 ש״ח, צמיג בערך 400 ש״ח.
אני שם בין 200 ל-300 ש״ח דלק בחודש.
ביטוח כ-3500 שש״ח טסט עולה איזה 100 ש״ח (לא שוכר המדוייק אבל ממש זניח).
על מחיר הקטנוע יש להוסיף ציוד הגנה.
קסדה החל מ-400 ש״ח, מעיל רב עונתי החל מ-700 ש״ח, כפפות החל מ-200 ש״ח.
גשם בארץ זה בקטנה, אמצע דצמבר ואולי היה יום אחד שהעדפתי לנסוע ברכבת, יש מעיל טוב ומכנס סערה והכל סבבה.
ממליץ בחום, אני לא רואה את עצמי חוזר ל-4 גלגלים ביום יום.
יש סיכון בכביש, במיוחד אצלנו, לשיקולך.

יונימוג אדום
20-12-12, 05:52
כבר שנים אצלי זו ההתנהלות .
קטנוע פיאג'ו X.EVO 250 גומע כ: 2500 ק"מ לחודש - כפר סבא - פ"ת 24 ק"מ ב: 17 דקות וכמעט לא משנה מצב התנועה ( בין ריק לעמוס ביותר יש הבדל של שתי דקות ) .
דלק ממוצע 28 קמ"ל טיפולים כל 10000 ק"מ עלות עד 1500 ש"ח ( תלוי מה מחליפים ) ביטוח לנהג יחיד וותיק מעל גיל חמישים - 3100 ש"ח .
אני כבר שמונה שנים נוהג כך ( הסיקס חונה בצד בחניון מקורה ) , לא יכול לחשוב אפילו על חזרה לארבעה גלגלים .

ממליץ בחום - אילן

בוזי
20-12-12, 08:38
לא נותר לי אלא לחזק את דברי קודמיי.
מחזיק XEvo 250 שנקנה כחדש ליד הסיקס, אפס תקלות, כחצי שקל לק״מ כולל הכל.
אחרי כ עשרים שנה על דו גלגלי, אני יכול לומר, שעם כל היתרונות, סכנת המוות היא ברורה ויומיומית. כמעט כל יום אני רואה פקק שמסתיים בקטנוע מרוח על הכביש, ליד אמבולנס.
קח הכל בחשבון.
בהצלחה. *

benb
20-12-12, 14:14
אני בעלים גאה של ג'וי מקס 250 כבר שנתיים (קניתי חדש ב 26,000ש"ח)
עושה כ 27 ק"מ לליטר וטיפול כל 3000 שעולה בממוצע 400 (אם מחשבים גם טיפול גדול באמצע).
ביטוח עולה בערך 4000 ש"ח
בנוסף תעשה גם ביטוח חיים טוב כי הנהגים לא ממש סופרים אותך
אם בתור השוואה זה יספק אז עד לפני שנה היה לי קינג , עלות דלק חודשית באזור ה 4000 ש"ח .
היום עם הקטנוע ואותו ממוצע קילומטרז אני מוציא כ 600 ש"ח על דלק בחודש (אני נוסע המון )
קח בחשבון קניית ציוד רכיבה ש"חובה" לקנות כגון מעיל רב עונתי או אחד לקיץ ואחד לחורף , סדר גודל של 1500-1800 ש"ח .
מקווה שעזרתי

אומי5
20-12-12, 14:44
רוכב על ג'ויי רייד 200. מטפל בעיקר לבד, דלק כ25-29 ק"מ לליטר.
ביטוח חקלאי אם זה רלוונטי לך כ1800 שקל.
רוכב בכל מזג אוויר (אין ברירה).
ציוד ברמה סבירה :
מעיל חורף כ800 שקל כולל מיגון גב, מעיל קיץ עלה לי אחרי הנחה גדולה 380, הרבה פחות ממוגן, אני מרגיש איתו "ערום" שוקל רכישה של אחד בקיץ הבא.
כפפות, הראשונות עלו פחות מ300, היו סבירות, קניתי עכשיו כפפות שאמורות לעלות 450, בנתיים יותר מחממות, עוד לא חוויתי גשם חזק ברכיבה איתן.
מגני ברכים, הרוב רוכבים בלי, לי זה נראה בסיסי ביותר, עלו לי פחות מ300, מפרקיים עם הגנה הקפית.
מכנסי סערה, 80 שקל.
קסדה, שלי עלתה כ800 שקל במקום 1600 בחיסול, לדעתי אחד הדברים הקריטיים יותר לא רק בתאונה אלא ביום יום, קסדה רועשת פחות תעלה את הריכוז והנוחות שלך בעשרות מונים.

מבחינה כספית אין ספק שזה משתלם. מבחינת הסכנה, היא יום יומית, צריך להבין את זה ולהחליט בהתאם.

itayhi
20-12-12, 14:49
ביטוח חקלאי אם זה רלוונטי לך כ1800 שקל.
.

ביטוח חקלאי??? האר נא את עיניי, תודה :)

איתי

נימי
20-12-12, 14:56
אני כבר הרבה שנים לא רוכב על דו גלגלי, חשבתי ליפני מיספר חודשים לקנות קטנוע או אופנוע לנסיעות של 30 ק"מ ביום (האמת שיותר לכיוון אופנוע), מחברים שיש להם קטנועים ונוסעים מעט ק"מ נאמר לי שזה לא מישתלם כלכלית עקב הוצאות ביטוח גבוהות יחסית ומרווח טיפולים קטן

אין ספק שמבחינת פקקים וחניה זה הרבה יותר נוח אבל במקומך הייתי חושב טוב טוב על המישפטים של אילו שיש להם ניסיון וענו לך בשירשור

יש סיכון בכביש, במיוחד אצלנו, לשיקולך.

אחרי כ עשרים שנה על דו גלגלי, אני יכול לומר, שעם כל היתרונות, סכנת המוות היא ברורה ויומיומית. כמעט כל יום אני רואה פקק שמסתיים בקטנוע מרוח על הכביש, ליד אמבולנס.
קח הכל בחשבון.
בהצלחה. *

מבחינת הסכנה, היא יום יומית, צריך להבין את זה ולהחליט בהתאם.

לצערי, אני אישית החלטתי לרדת מהעיניין רק בגלל הסכנות בכביש, זה לא מישחק אין לך אפשרות לניסיון נוסף ...

אומי5
20-12-12, 15:22
ביטוח חקלאי??? האר נא את עיניי, תודה :)

איתי
חברי קיבוצים יכולים לבטח דרך חברת ביטוח שנקראת ביטוח חקלאי.
אבל רק אם אתה חבר קיבוץ .

ishc
20-12-12, 15:34

תוכל זה נאמר - סעמק!!!

amirk
20-12-12, 15:39
או חבר מושב או חקלאי

ינון
24-12-12, 11:20
רוכב על באנדיט 1200
צמיגים 2700 ש"ח כל 4000 קילומטר בערך
דלק בין 13 ל18 קילומטר לליטר לפי מזג האוויר והמצב הנפשי.
טיפולים במוסכי חברה כל 6000 קילומטר קטן סביב 800 ש"ח גדול כ1600 ש"ח
ביטוח סביב ה5000 ש"ח חובה +ג+גרירה
ציוד אני לא מתפשר מעיל סביב 2000 קסדה 2500 כפפות קיץ 300 ש"ח חורף 500 ש"ח חליפת סערה כ400 ש"ח מגף רכיבה 1000 ש"ח מכנסי רכיבה 1000 ש"ח
מגני ברכיים 500 ש"ח מעיל רשת לקיץ 1500 ש"ח קסדה לילד 700 ש"ח מעיל מידות קטנות 1000 ש"ח שרשרת מסיבית 500 ש"ח
בקיצור תגדיר איזה ולגבי ציוד רכיבה אל תתפשר!!! פגיעה במהירות גבוהה היא פגיעה זהה ללא הבדל בין סוגי הכלים.
מותגים דוגמת ספידי דיינז אומנם יקרים מאוד אבל שורדים מעל 10 שנים.
לגבי קסדות יש את תקן שארפ http://sharp.direct.gov.uk/ המגדירים את בטיחות הקסדה לרוב יש להחליף את הקסדה פעם בכמה שנים ובמקרה שהיא מקבלת מכה (סתם נופלת) יש לשקול את החלפתה.
בקיצור בהצלחה וברוך הבא!

oferl
24-12-12, 12:57
13 ק"מ ? אופניים???

GodsFather
24-12-12, 18:02
אופניים זה זיעה ואו מלחמה בגשם וגם אז לא סופרים אותך בכביש, אז אלא אם יש מקלחת בעבודה או מכון כושר ליד ולהתקלח שם, זה פחות פרקטי עוד לפני הקטע של סיכון החיים.

125 סמ"ק כי 50 סמ"ק יסריח אותך אפילו שהוא יותר זול. ציוד מיגון קונים פעם אחת כמו שצריך וזה נשאר שנים רבות, רק הקסדה מוחלפת אחת לתקופה של כ5 שנים כמו שנרשם פה למעלה. מבצעים יש בשפע, גם בארץ וגם בייבוא מחו"ל, לוחות יד שניה מלאים במגוון התוצרת גם של כאלה שקנו חדש ולא התאים, גם כאלה שרוצים לשדרג וגם כאלה שיורדים מאופנועים. יש כל כך הרבה קבוצות רכישה ומועדונים בארץ שמארגנים דילים, אתה פשוט לא מבין. לוקחים את הג'יפאים בסיבוב מהבחינה הזו.

הדוגמה של ינון היא של רוכב מקצועי עם אופנוע מקצועי, זה לא מתקרב להשוואה שאתה צריך לעשות. צחי הוא הכיוון שלך.

תאונות יש בכל מצב, פרייבטים, משאיות, ג'יפים, אופנועים, קטנועים. מי שפוקח עיניים ולא מזלזל בחיים שלו ובסביבה, זוכה לעוד כמה שעות של חסד בעולם הזה (אני רוצה לרשום שנים אבל נזהר במילותיי כדי לא להפוך את השרשור הזה להתנצחות מיותרת).

אני רוכב במנילה, ישראל זה גן עדן בהשוואה. היחידים שלוקחים את מנילה הם ההודים.
אני על דו"ג כעשור במצטבר, כולל כמה תקלים.

רון נחמן
24-12-12, 22:17
זרקו, אם זה משהו כמו 13 ק"מ בינעירוני בלבד אז אין מה לדבר -
אבל אם אתה יכול לנסוע ברוב המוחלט של הדרך בדרכים עירוניות, הייתי שוקל אופניים חשמליים.

אני הייתי עושה איתם כ-50 ק"מ בין טעינות, ועכשיו הסוללה כבר עייפה (אחרי משהו כמו 3000 ק"מ) ועדיין מחזיקה את ה-14 ק"מ היומיים שלי.
גם אם תחליף פעם בשנה סוללה, זה יצא יותר זול מכל אופציה אחרת.
אני מאמין שתגיע לעבודה ב45 דקות בערך, אבל לא תגיע מזיע. אני אישית נוסע גם בגשם שוטף, עם חלפס של אופנוע (וכובע של טמבל).
וכמובן שאם אתה רוצה לנסות פעם, אתה מוזמן לשאול את האופניים העייפים שלי.

ishc
24-12-12, 23:07
זרקו יש פה בפורום את ITAYHI שמוכר אופניים חשמליים אולי שווה לך להתייעץ איתו.

-->