PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקלה במכונת כביסה

ירוןש
23-12-12, 13:03
היי חברים דרוש עזרה .התוף מסתובב ממש בקושי.רצועה ניראת תקינה והמנוע חם.תודה לעוזרים

דרור ברלי
23-12-12, 13:18
כנ"ל אצלי. וגם לא סוחטת. (קריסטל ליידי בת 30 לפחות, מכונה עתיקה עם פתח עליון מהדור הישן שלא נגמר)

טכנאי אמר (בדיאגנוזה טלפונית) שלפי הסימפטומים הנ"ל יש מצב שהלך מיסב, ואז אין טעם לתקן, כי עלות התיקון תתקרב למחיר מכונה חדשה.
עוד לא פירקתי אותה כדי לראות בעצמי מה קורה שם, אבל אני תוהה אם יש טעם בכלל לעשות את זה.

בוזי
23-12-12, 14:23
אכן נשמע כמו מיסב בשני המקרים.
מכונות ישנות אפשר וכדאי לתקן, מכונה חדשה תעלה 1000 שח ותחזיק שנים ספורות.

nir.samo
23-12-12, 16:28
האם התוף חופשי למעלה למטה? אם כן זה ציר לא מיסב אם לא כנראה מיסב.
לפני שבועיים הלך לי ציר במכונה בת 10, פירקתי את התוף (לא יותר מסובך בפירוק טרנספר...), לקחתי אותו לטכנאי (עלות התיקון 400 ש"ח) והרכבתי חזרה.
מבחינת כמות עבודה ומחיר החלפת מיסב דומה לציר פחות או יותר - יש שני מיסבים אחד בכל צד.
צריך לזכור שגם מכונה חדשה יכולה להתקלקל זמן קצר אחרי סיום האחריות, הכל תלוי ברצון, בגובה ערמת הכביסה המצטברת ובהוראות מלמעלה (-:

אמיר ב.א
23-12-12, 17:50
אגב , בתור התחלה , מורידים את הרצועה , ומנסים לסובב את המנוע ביד ואת התוף ביד.

ככה אפשר להבין אם הלכו המייסבים של המנוע או של התוף.

להחליף מיסבים של המנוע זה ממש לא מסובך , סיפור של שעתיים שלוש(רק צריך למצוא מי מוכר ולקנות מייסבים מתאימים מראש).

asypeer
23-12-12, 19:46
אם התוף מסתובב כרגיל כשהמכונה ריקה, ורק כשיש כביסה הוא מתקשה (מתנדנד מצד לצד אבל לא מסתובב)
זה קבל - סיפור של 40 שקל ו5 דקות עבודה.
תנתק מהחשמל לפני הפירוק ותפרוק אותן כדי לא לחטוף זץ. בחנות שמוכרת חלקים יבדקו לך בחינם את יכולת הקיבול שלו.

Saar
23-12-12, 22:00
גם לנו היתה מכונה כזו, החלפנו מיסבים, החזיק כמה חודשים עד התקלה הבאה...
ואז כבר החלפנו מכונה...
מוסר השכל (לפחות שלנו) : גם למכשיר חשמלי בן 15 מגיע למות בכבוד לפעמים.
סביר שהמכונה שקנינו לא תחזיק 15 שנים, מצד שני למכונות היום יש 5 או אפילו 7 שנות אחריות אם אני זוכר נכון, כך שהסיכון סביר...

-->