PDA

צפייה בגרסה מלאה : הנדסת מכונות/רכב

Tomer
04-04-05, 11:18
מה המצב?
אז ככה, אני מאוד אוהב את מקצועות ההנדסה ומאוד אוהב רכבים בדגש על גי'פים ורציתי לשלב בינהם וללמוד את זה באופן מקצועי יותר, הבנתי שיש פה אנשים שלמדו או לומדים את המקצוע הזה(הנדסת מכונות/רכב).
הבעיה שהשם הזה הוא כללי מידי בשבילי אז אם מישהו יכול לפרט יותר זה יעזור לי מאוד.
הכוונה מה לומדים שם על הרכב ובאיזה רמה (אני שואל אותכם כי חשוב לי לדעת מה הדעה שלכם מבחינה מקצועית ואתם אלה בעצם שמבינים בכל זה הרבה יותר ממני)
תודה :)

moriseven
04-04-05, 14:35
תשמע אני לומד במכללת עתיד בתל אביב הנדסת רכב שחשוב להבהיר שאין תואר אקדמאי בתחום הרכב אלא אני יוצא מהמכללה עם תואר הנדסאי רכב, אני מתכוון אחרי שאני אסיים את הלימודים ללכת להשלים להנדסת מכונות בטכניון.
בעקרון מה שאני לומד עכשיו נותן לי בסוף הלימודים אפשרות לגשת למספר מבחנים שיתנו לי אפשרות להיות מנהל עבודה במוסך או בוחן רכב/קצין רכב כל זה כמובן בתנאי שיש לך שנתיים נסיון עבודה במוסך.(אני שואף ליותר מזה ולכן אני אמשיך ללמוד למהנדס)
בתחום הזה זאת המכללה מספר אחת בארץ היא גם הכי ותיקה בתחום, בשנה האחרונה פתחו גם במכללת רופין את מקצוע הרכב.
יש אפשרות ללמוד לימודי בוקר או לימודי ערב ואז לשלב גם עבודה כמו שאני עושה (קשה אבל כדאי במיוחד שאני רוצה להמשיך להחזיק בג'יפ שלי)

אם אתה מעוניין מספר הטלפון שלהם הוא 1700-50-70-90, אתה מגיע למרכזיה שלהם ואתה יכול לבקש את מספר הטלפון של המכללה שבאיזור מגורך.(יש להם אם אני זוכר נכון בחיפה,באר שבע,טבריה,נצרת,מעלות, אום אל פאחם)

מוריס

Tomer
04-04-05, 15:14
הבנתי.
ולומדים שם על כל מכלולוי הרכב למינהם מנוע,חשמל רכב וכו' עד הרמות הכי קטנות?
בעצם בסיום הלימודים אם לא ממשיכים לתואר אקדמאי אז אתה נחשב כמו מוסכניק או מעבר לזה?
חבר של אחד שעובד איתי לומד שם גם אולי אתה מכיר אותו אבל אין לי מושג איך קוראים לו, והציעו לו עבודה ב-BMW במחלקת המיני-כופר שלהם לפי מה שהוא סיפר, שזה נראה לי לא רע סך הכל בשביל התחלה.

moriseven
04-04-05, 16:53
תשמע בגדול אפשר לומר שאתה יוצא מוסכניק אבל יש לך יתרון על אלה שבחוץ.
אתה מהדור החדש אתה תלמד דיאגנוסטיקה ומחשוב כל הדברים שקשורים להתפתחות הרכב בשנים האחרונות מבחינת מחשב חיישנים וכו'.
למה אתה חושב הציעו לחבר שלך את המשרה בגלל שכל היבואנים כיום צריכים לשדרג את המכונאים שלהם שהם מהדור הישן למכונאים שלמדו דיאגנוסטיקה כי היום בכל המכוניות ישנו מחשב ובקרה.
תתקשר אליהם תקבע פגישה יסבירו לך תתרשם ותראה.

נמרוד
04-04-05, 20:29
תבדיל בין הנדסאי רכב - שזה מה שדובר עליו עד עכשיו - לבין מהנדס. אני חושב שמה שאתה מתכוון זה באמת הנדסאות רכב, ויש כאן לא מעט אנשים שיכולים לחוות דעה על המקצוע (שיכול להוביל לכמה סוגים של עיסוקים, בינהם מוסכניק) ועל הלימודים.

מהנדס זה משהו אחר. הנדסת מכונות לומדים בארץ בטכניון, אוניברסיטת בן-גוריון, אוניברסיטת תל אביב, ובשנים האחרונות גם במכללות מסוימות - לא מכיר. במהלך תואר של מהנדס מכונות (4 שנים, לא קלות) אתה לא תלמד שום דבר ישיר על כלי רכב, למעט אולי קורס בחירה או שניים בשנה האחרונה. אתה תלמד הרבה מאד מתמטיקה ופיזיקה, ואת הבסיס של המדע המעשי (=הנדסה) - דינמיקה, תרמודינמיקה, זרימה, חוזק, חומרים ועוד הרבה.

moriseven
04-04-05, 21:12
נמרוד צודק בהנדסת מכונות בטכניון ובכל אוניברסיטה אחרת לא מתמקדים בנושא הרכב לכן אני בחרתי ללכת למכללת עתיד ולהתמקד בנושא ולאחר מכן לעשות תואר בהנדסת מכונות והחלום אולי ללכת לעשות תואר מהנדס רכב בחו"ל (שם יש את זה).
בעקרון גם במכללה מלמדים חוזק חומרים תרמודינמיקה דינמיקה ועוד אבל בטח ברמה יותר בסיסית (לא בטוח עדיין לא הגעתי לנושא)
נחיה ונראה מה יהיה.

מקווה שעזרנו לך להבין יותר טוב לאיזה כיוון את רוצה להגיע, לי לקח כמה זמן של התלבטויות עד שהחלטתי על סוג המסלול שאני רוצה לעשות.

קיד
04-04-05, 21:47
הבנתי שיש פה אנשים שלמדו או לומדים את המקצוע הזה(הנדסת מכונות/רכב).

הנדסת מכונות, יש בישראל המון מהנדסי מכונות.
הנדסת רכב? אין אפילו מהנדס רכב אחד. אתה יודע למה? כי אין בישראל מפעל לייצור כלי רכב :!:
במידה ותתקל במישהו שיאמר לך שהוא מהנדס רכב, אז תבין כבר שהוא מהנדס מכונות, או שווה ערך, שמתעסק עם רכבים.
מהנדסי רכב יש בקרייזלר, בטויטה, אפילו ביונדאי, אבל לא כאן.
רציתי לכתוב משהו על רמת הלימודים במקצועות הרכב, אבל במקום זה, תעשה סיור במשרד התחבורה (דרך פתח תקווה מול UMI) ותבין לבד, את הרמה של האחראים על נושא הרכב בארץ.
קיד.

moriseven
04-04-05, 22:10
קיד עזוב את אלו שעובדים במשרד התחבורה בצד קודם כל הם רובם מהדור הישן של מקצוע הרכב.
מבחינת הלימודים זה שונה זה לא אותם אנשים(אצלי יש פרופסור שהוא מהנדס רכב הוא למד בגרמניה) נכון שלעומת חו"ל הרמה יותר נמוכה אבל מה לעשות זה מה שיש בארץ כרגע ואם זה מה שמעניין אותו ללמוד אז לפחות בנוגע לארץ זאת המכללה ברמה הגבוהה ביותר בתחום.
חוץ מזה אם הוא רוצה לשאוף ליותר תמיד אפשר להשלים למהנדס מכונות כמו שאני מתכוון לעשות.

בקיצור תומר הצעתי לך היא תתקשר תקבע פגישה תראה ותתרשם לבד ותחליט.

Tomer
04-04-05, 22:15
חברה באמת תודה , עזרתם לי מאוד.

asafk
04-04-05, 22:17
כמה דרכים להיות מהנדס רכב:
1. ללמוד תואר ראשון בהנדסת רכב בחו"ל.
2. ללמוד תואר ראשון בהנדסת מכונות בארץ, ותואר שני בהנדסת רכב בחו"ל.
3. ללמוד תואר ראשון בהנדסת מכונות בטכניון, בהתמחות רכב (זה היה בזמני, היום אולי כבר לא קיים), ולעבוד כמה שנים בתור מהנדס רכב. זה מקצוע שנרכש גם בפרקטיקה, לא רק בלימודים. זה מה שאני עשיתי, ולמרות שאין תעשיית רכב בארץ באופן רשמי, יש כמה מהנדסי רכב.

אסף.

moriseven
04-04-05, 22:34
נכון אסף אתה צודק בשלבים וכמו שאתה רואה אני הלכתי על השלב השלישי כאשר את ההתמחות ברכב שכבר לא קיימת בטכניון החלטתי לעשות במכללה ואחרי זה ללמוד הנדסת מכונות.
אולי בעתיד וזה יהיה תלוי בהרבה מאוד משתנים אני אלך ללמוד תואר שני בהנדסת רכב בחו"ל.

ערב טוב :wink:

מוריס

חנן-ג'יפולוג
05-04-05, 10:12
אני לא יודע לתרום הרבה לדיון הזה, אבל בזמנו, כשלמדתי בבן גוריון (הנ' חשמל) , היה שם מרצה אחד, נדמה לי ששמו היה ערן שר, אבל אני לא סגור על השם, שבין השאר גם הוציא ספרים מאוד מקצועיים על תחום הרכב. בגלל ההתעניינות שלי בתחום קראתי קצת בספרים שלו שהיו בספריה (אחד הספרים מנתח בצורה מאוד מעמיקה את תחום הבעירה בתא השריפה) , אז אני לא יודע להעיד על החומר שנלמד בהרצאות.

מה שבעצם רציתי לומר זה שאם יש מרצה מהתחום, אז מן הסתם גם יש שם קורסים, או שלא?

moriseven
05-04-05, 10:36
חנן כמו שאסף אמר בהנדסת מכונות בשנה האחרונה יש שני קורסי בחירה הקשורים לרכב אחד אחד מהם על מנוע הבעירה אם אני לא טועה אז אם יש קורס כזה אז כמובן שיש גם מרצה בתחום.

מוריס

RoCo
07-04-05, 17:11
קישור לאתר הטכניון:
http://www.undergraduate.technion.ac.il/
דרכו ניתן להוריד את קטלוג הלימודים של הפקולטה להנדסת מכונות.
בעבר הועברו 2 קורסים במערכות רכב ובהם נלמדו נושאי דינמיקה של הרכב, אחיזה, יציבות , מנגנונים וכו'...
על פי הקטלוג קורסים אלו כבר אינם מועברים אך עדיין מועבר הקורס במנועי שריפה פנימית.
לגבי פרופסור ערן שר מבאר שבע - אכן , עוסק בתהליכי שריפה במנועים ופרסם ספרים בנושא, אך מכאן ועד להנדסת רכב הדרך ארוכה.
לדעתי, גם אם מגמה מיוחדת להנדסת רכב לא קיימת בטכניון, אך ברצונך לעסוק דווקא ברכבים - הטכניון הוא מוסד מצוין. הכלים החשובים ביותר שתקבל ממנו הם רקע הנדסי רחב וכלי למידה מצויינים. ומכאן - הכל בידיך בשילוב של טיפת מזל.
בהצלחה.

Tomer
09-04-05, 15:42
חברה תודה לכולם על העזרה.

נמרוד
10-04-05, 10:42
קישור לאתר הטכניון:
http://www.undergraduate.technion.ac.il/
דרכו ניתן להוריד את קטלוג הלימודים של הפקולטה להנדסת מכונות.
בעבר הועברו 2 קורסים במערכות רכב ובהם נלמדו נושאי דינמיקה של הרכב, אחיזה, יציבות , מנגנונים וכו'...
על פי הקטלוג קורסים אלו כבר אינם מועברים אך עדיין מועבר הקורס במנועי שריפה פנימית.
לגבי פרופסור ערן שר מבאר שבע - אכן , עוסק בתהליכי שריפה במנועים ופרסם ספרים בנושא, אך מכאן ועד להנדסת רכב הדרך ארוכה.
לדעתי, גם אם מגמה מיוחדת להנדסת רכב לא קיימת בטכניון, אך ברצונך לעסוק דווקא ברכבים - הטכניון הוא מוסד מצוין. הכלים החשובים ביותר שתקבל ממנו הם רקע הנדסי רחב וכלי למידה מצויינים. ומכאן - הכל בידיך בשילוב של טיפת מזל.
בהצלחה.

גם לדעתי שווה ללמוד בטכניון, אם כבר אז כבר. בלי קשר לג'יפים, שם המוסד שבו למדת חשוב בחיים.

יש עוד יתרון חשוב לטכניון - אתה יכול להכשל בקורס כמה פעמים ולא יקרה שום דבר. אני מכיר אישית שני מקרים, אחד בתל-אביב ואחד בבאר-שבע, שאחרי כשלון שני בקורס מסויים - הלימודים פשוט הופסקו. ככה, בלי ערעור, בלי כלום. רק בגלל המדיניות הזאת שווה ללכת לטכניון. מצד שני הלימודים קשים ויש בהחלט על מה להכשל... :lol:

הלוחש לטרנו
06-05-05, 23:35
בפקולטה להנדסה חקלאית בטכניון יש מסלול הנקרא מיכון.
נלמדים קורסים הקשורים ברכב ויש גם קורס חד שנתי הנקרא עבירות רכב.
האחראי על המגמה הוא פרופ שמילוביץ.

-->