PDA

צפייה בגרסה מלאה : להתחדש בסופה

gmb
04-04-05, 14:30
שלום לכולם
לאחר חיפוש מייגע וארוך (מצטער אם שיגעתי פה כמה אנשים מרוב השאלות שלי :) )
נקנתה אתמול הסופה של רם (במקור הייתה של יפתח).
בנתיים חזרנו הביתה...
כיוון שלא תשמש לנסיעות אמצע שבוע (רק סופ"שים) אני מתכוון לתקן לאט לאט את הריג'קטים הקטנים שיש.
בנוסף צריך לבדוק תקלות מהמחשב, לא? באם אני מדליק את הרכב ונורת CHECK ENGINE יחד עם החץ דולקת לאיזה שנייה או שתיים זה תקין או לא?
האם כדאי לאפס את המחשב ע"י ניתוק המצבר לשעה על מנת למחוק רשומים ישנים של תקלות? או שמא לבדוק אחד אחד לפי הרשימה שיש כאן בדביק (צריך לראות אם בכלל י איזה תקלה כלשהי)
בנוסף, הרדיאטור די חום בבפנוכו, האם לרוקן ולהחליף נוזל קירור לבדי או שלגשת למומחה רדיאטורים? האם למלות במים או בנוזל קירור? איזה נוזל קירור מומלץ?
בגדול הרכב עבר בדיקה של מכון בהצלחה יתרה, שום דבר לא נזוק או תקול, רק מספר דברים קטנים שאפשר לעבוד עליהם לאט לאט.
בנוסף, צריך לעשות כיוון ברקסים, הם לא מאוזנים בצורה שווה, האם ללכת למוסך מתמחה או שגם כאן עדי בשיטת ה"עשה זאת בעצמך"?
האם בגלל ההגבה יש "חופש" מוגזם כזה בהגה בזמן נהיגה על כביש במהירויות גבוהות (70-80 קמ"ש ומעלה) (מצחיק אותי לומר מהירות גבוהה ולדבר על 70 קמ"ש, בנתיים רק על רכבים פרטיים נסעתי....)
האם לעשות כיוון פרונט או משהו אחר על מנת למתן זאת או שמא פשוט להתרגל לזה? (להזכירכם, יש לרכב הגבהות של רוביקון אקספרס אקסטרים דיוטי) ואולי יש שם עוד כמה דברים שעוד לא גיליתי בנתיים :)

אשמח לקבל עוד טיפים/עצות/עזרה בכל דבר אחר שנוגע לרכב....
בתודה מראש
רמי

six 4 life
04-04-05, 14:52
בראש ובראשונה תתחדש!
קנית את אחת הסופות היותר טובות שניתן למצוא בשוק.
אתה הולך להינות ממנה מאוד. אבל חשוב שתדע לכבד אותה, כי אם לא תכבד- היא תבעט בך.

לגביי הרדיאטור
אתה יכול לעשות נקיון פשוט
לפרק את צינור המים העליון והתחתון של הרדיאטור, להכניס צינור מים של הגינה לרדיאטור ולשטוף אותה ככה דקה או שתיים, עד שאתה רואה שיוצאים רק מים שקופים. אחרי הניקוי הזה חבר את צינורות המים לרדיאטור, ומלא נוזל קירור יעודי. (המלצות מבינים ממני ייתנו.)

לגביי הברקסים
ניתן לכוון לבד, אבל אישית, הייתי ממליץ לך לגשת למוסך/ חבר שמבין ברמת מוסך, ולסדר את זה. ברקסים זה החיים שלך. לא כדאי לחסוך עליהם 100 - 200 שקל.

את החופש בהיגוי שעליו אתה מדבר, תצטרך לתת למכר שנהג על סופות לנהוג בשלך, ולאמר לך מה הוא מרגיש-אם הוא סביר, או יתר על המידה.
באותה הזדמנות תבדוק אם המוט מייצב שלך מחובר.

דבר אחרון

כיוון שלא תשמש לנסיעות אמצע שבוע (רק סופ"שים)
זה מה שנדמה לך......... :twisted: חכה...

ושוב
תתחדש
יופי של קניה.

בהצלחה

-ארז 8) -

חנן-ג'יפולוג
04-04-05, 14:57
אני מכיר מלמטה את הרכב שלך, ואלא אם כן יפתח או רם סידרו את זה, אז מוט הפאנהארד של הסרן הקדמי לא מחובר אצלך כמו שצריך.

אתה תראה שהוא מחובר בצד ימין אל הסרן, עם פלאח קטן. הפלאח הזה צריך להיות מקובע בצורה חזקה מאוד אל הסרן. הוא הגיע עם קיט ההגבהה, רק עם חור אחד, ובורג, והסידור הזה גרם לפלאח לשחק ביחס לסרן ולהפוך את מוט הפאנהארד לחסר תועלת, וכמובן לדפוק את ההיגוי.

אני הצעתי בזמנו ליפתח לרתך את הפלאח הזה ולא לנסות לחזק שוב ושוב את הבורג.

gmb
04-04-05, 17:03
אני מכיר מלמטה את הרכב שלך, ואלא אם כן יפתח או רם סידרו את זה, אז מוט הפאנהארד של הסרן הקדמי לא מחובר אצלך כמו שצריך.

אתה תראה שהוא מחובר בצד ימין אל הסרן, עם פלאח קטן. הפלאח הזה צריך להיות מקובע בצורה חזקה מאוד אל הסרן. הוא הגיע עם קיט ההגבהה, רק עם חור אחד, ובורג, והסידור הזה גרם לפלאח לשחק ביחס לסרן ולהפוך את מוט הפאנהארד לחסר תועלת, וכמובן לדפוק את ההיגוי.

אני הצעתי בזמנו ליפתח לרתך את הפלאח הזה ולא לנסות לחזק שוב ושוב את הבורג.
יצא לי לקרוא קצת על כל השיפצורים שעשה יפתח ואתה על הרכב הזה... היה נחמד לראות מאיפה הגיע ולאיפה נחת.... :)
הפלאח הזה, או הבורג בעצם, אולי זה היה זה מה שדיבר עליו הבוחן במכון הבדיקה... אבל, אני עדיין חדש בתחום וכבר שכחתי איזה מהם זה היה :) טעות שלא תחזור שנית, מעכשיו לשים לב לכל דבר קטן, גם אם לא נראה חשוב...
מה בכלל תפקידו של מוט הפאנהארד?
יש לך אולי צילום או הסבר איך להגיע או לדעת מה זה בדיוק הבורג הזה שאוכל לחזק ולבדוק אם זה באמת זה...

וחבר'ה... מתי המפגש הבא? כבר יש לכם עוד אדם נוסף שמוכן/רוצה/יכול להגיע...

דרך אגב, יפתח, על מה הוא נוסע עכשיו? (סתם לסקרנות)

רמי

נ.ב
מישהו יכול לתת תשובה על איזה נוזל קרור למלות ברדיאטור, ואיזה כמות צריך בערך (לדעת כמה לקנות)

tayrie
04-04-05, 19:07
תתחדש! , גם אני קניתי סופה לפני חודש , גם שלי יושבת על אותו קיט ... וגם אצלי הבעיות בהיגוי , אני שמח שהעלת את זה , גם אני אבדוק את אותו פלח סורר.

לגבי הרדיאטור כדאי לקחת אותו לבעל מקצוע לניקוי , הזרמת מים ברדיאטור לא תפתח תעלות סתומות...ראדיאטוריסט (נורמלי) "מעביר חוטר" תעלה תעלה ופותח אותה.
אם אתה רוצה לחסוך את עלות הפירוק , זה ממש קל לפרק אותו.

AvigdorAharon
05-04-05, 07:16
לגביי הרדיאטור
אתה יכול לעשות נקיון פשוט
לפרק את צינור המים העליון והתחתון של הרדיאטור, להכניס צינור מים של הגינה לרדיאטור ולשטוף אותה ככה דקה או שתיים, עד שאתה רואה שיוצאים רק מים שקופים. אחרי הניקוי הזה חבר את צינורות המים לרדיאטור, ומלא נוזל קירור יעודי. (המלצות מבינים ממני ייתנו.)

ומה עם המים שנשארו במנוע???
לדעתי, לאחר ניקוי כמו שארז כתב, כדאי לנקות את מעברי המים במנוע ע"י הכנסת צינור בכניסת המים העליונה (אם אני זוכר, זה בצד ימין של המנוע) ולחכות למים הנקיים במוצא.
כדאי לנקות נוזל - אינני זוכר את שמו - מדובר בבקבוק כחול שמוהלים אותו במים ביחס של 1:1.
אם לאחר הטיפול הזה, הרכב לא מתחממם, אני לא רואה סיבה ללכת למצנאי (רדיאטוריסט...).

בנוסף, צריך לעשות כיוון ברקסים, הם לא מאוזנים בצורה שווה, האם ללכת למוסך מתמחה או שגם כאן עדי בשיטת ה"עשה זאת בעצמך"?

תן קצת יותר פרטים, איזה גלגל בולם טוב יותר? קדמי או אחורי?
אישית, אני חושב שאת רוב הדברים ניתן לעשות לבד, ויותר טוב מהמוסכים!
תן כמה שיותר פרטים לגבי כל בעיה.

בהצלחה,
אביגדור

חנן-ג'יפולוג
05-04-05, 09:56
מוט הפאנהארד הוא מוט שמחובר בצידו האחד אל קורת השילדה האורכית השמאלית, ובצידו השני אל הסרן הקדמי, בצידו הימני.
המוט הזה מונע מהסרן לשחק ימינה ושמאלה.
תשכב מתחת לאוטו עם התיאור הזה ואתה תראה את המוט, בלי בעייה.

ברכבים שעברו הגבהה, הסרן מתרחק מהשילדה ואז המוט הזה מקבל זווית אלכסונית יותר, והוא גם קצר מדי ועקב כך מושך את הסרן לצד שמאל. לכן יצרן הקיטים מספק פלאח שתפקידו להרים את התושבת על הסרן של צידו הימני של מוט הפאנהארד. הפלאח הזה חייב להיות מקובע אל הסרן בצורה חזקה מאוד, וזה לא היה המצב לאחר שהתקנו את קיט ההגבהה.

-->