PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת אוהל צדפה על ג'ימני

סמי טורבו
25-12-12, 21:21
שלום לכולם,

אני חדש בעסקי הפורומים, מגניב העניין..

לאחרונה קניתי ג'ימני 2006 ואני מנסה לקבל תשובות האם אני יכול להתקין עליו אוהל צדפה (מי שלא מכיר מצורפת תמונה).
התשובה הכי רצינית שקיבלתי, לא הכי מסתדרת לי. נאמר לי שעל מוטות האורך ניתן להעמיס עד 75 ק"ג, אם מוסיפים גגון מתאים, אפשר להעמיס בלחץ 120 ק"ג. החלק הבעייתי בעיניי היה שגם אם אני מוריד את מוטות האורך, עדיין לא אוכל להעמיס את המשקלים שאני רוצה.
האוהל עצמו שוקל 53 ק"ג (לא מהווה בעיה), כאשר ישנים 2 אנשים, מדובר על 230-250 ק"ג (אני בחור רעב..)- חשוב לציין שהמשקלים הגדולים מועמסים רק שהרכב עומד.

אשמח לדעת מספר דברים:
- האם אני יכול להעמיס כאלה משקלים על גגון שיונח על מוטות האורך ו/או על גגון יעודי? בריא לרכב, לא בריא?
- מבחינת גגון, אני מניח שבנייה של גגון טוב תחזיק כאלה משקלים. האם יש השפעה על תושבות הגגון, משהו במרכב הגג/ הרכב?
- יש למישהו ניסיון עם אוהל צדפה?

תודה מראש..

idanw
26-12-12, 07:38
בוקר טוב,

לא אמור להיות כל נזק אם תעמיד 200-300 ק"ג בעמידה על גגון איכותי - כל עוד הרכב לא נוסע, הגג כנראה יעמוד בזה (למרות שהמלצת היצרן לפי מה שאתה אומר היא 75 ק"ג בלבד)
הבעיה ברכב כזה צר היא בנסיעה - 50 ק"ג באופן זמני זה סביר, כשאתה מודע לזה ונוסע בזהירות אבל אני לא הייתי מעמיס 50 ק"ג באופן קבוע - זה ישפיע לך באופן ישיר על התנהגות הרכב בנסיעה ויעלה לך משמעותית את מרכז הכובד למצב מסוכן.(ולא בגלל הנזק לגג הרכב).

עידן

shainok
26-12-12, 10:33
באותו הקשר.
https://www.youtube.com/watch?v=vTSNvAiKhmw

-->