PDA

צפייה בגרסה מלאה : בדיקת הרכב, מה לתקן בדחיפות, מה לתקן אח"כ וממה לשכוח?

gmb
04-04-05, 23:11
שלום לכולם
כיוון שהבנתי שמכוני הבדיקה נוטים להגזים בתיאורי התיקונים שלהם, חשבתי אולי לצרף לכאן את תוצאות הבדיקה של הסופה שכבר קניתי ואשמח לשמוע מכם מה צריך לתקן בדחיפות, מה לתקן אח"כ וממה אפשר לשכוח... כמו כן, כמובן, אשמח אם תוכלו לצרף עלויות בערך והאם שווה לעשות לבד/במוסך.
רמי

מנוע - דליפות לחץ גבוהות בצילינדרים, רעש מערכת שסתומים, נקישות גל זיזים, נזילת שמן, סימני שריפת שמן, תושבות מנוע פגומות, לברר זמן טיפול ומערכת תיזמון, קורוזיה וסימני נזילה בחיבורים, נזילות מים, מערכת חימום לקוייה.

מערכת פליטה - דוד עמעם אחורי פגום, דליפה בחיבורי צינורות

סרן קדמי ומערכת היגוי - חופש ונקישה בתיבת הגה, חריקות במתלה, חופש תותבים ציר קדמי, כוון זויות היגוי, בורק למוט מייצב משוחרר.

שילדה ומרכב - סדק קטן (רק מצד אחד של השמשה (החיצוני)) בשמשה, פגיעות פח ורקבונות סביב למרכב, תיקוני פח וצבע מסביב למרכב, סדקים במרכב

מערכת בלמים - יש "בשר" צריך לכוון/לאזן

תאורה ומצבר - מצבר תאריך 10/03, פנס קדמי שבור

העברת כוח - מצמד מפריד גבוה, רעידות במצמד, חופש בצלבים, חופשים במנגנוני הילוכים, חריקות בשילוב הילוכים, נקישה בדיפרנציאל, נזילות שמן מערכת הנעה.

מחוונים - מד דלק פגום (פעם מראה פעם לא מראה :) )

מנוע קומפרסיה - 23, 22, 22, 22, 23, 25
מקסימום 25
מינימום 22
מה זה אומר הקומפרסיה הזה, טוב, לא טוב?

בתודה מראש לכולם ואשמח כמובן לכמה שיותר מידע שיוכל להועיל/לעזור/להכווין

רמי

נמרוד
05-04-05, 08:20
מנוע - דליפות לחץ גבוהות בצילינדרים, רעש מערכת שסתומים, נקישות גל זיזים, נזילת שמן, סימני שריפת שמן, תושבות מנוע פגומות, לברר זמן טיפול ומערכת תיזמון, קורוזיה וסימני נזילה בחיבורים, נזילות מים, מערכת חימום לקוייה.

סע כמה שבועות וכמה ק"מ עם האוטו. האם יש בעייה של חימום? נזילות מים? אם לא, אז עוד חודש טפל טיפול מונע במערכת הקירור - החלפת צנרת גומי, החלפת נוזל, אולי ניקוי רדיאטור. אם כן יש בעיות, על אחת כמה וכמה... אבל אל תעשה את זה עכשיו, כדי לגלות עוד כמה שבועות בעייה - חבל על העבודה הכפולה. זו דוגמא, וזה נכון בעצם להכל.

מערכת פליטה - דוד עמעם אחורי פגום, דליפה בחיבורי צינורות. תקן בזמנך החופשי, אם בכלל

סרן קדמי ומערכת היגוי - חופש ונקישה בתיבת הגה, חריקות במתלה, חופש תותבים ציר קדמי, כוון זויות היגוי, בורק למוט מייצב משוחרר. נושא בפני עצמו. כאן המידע שקיבלת בבדיקה לא שווה הרבה, מדובר ברכב מוגבה משמעותית עם מערכת מתלים לא מקורית. מידה רבה של החופש וה"חריקות" הן טבעיות.

שילדה ומרכב - סדק קטן (רק מצד אחד של השמשה (החיצוני)) בשמשה, פגיעות פח ורקבונות סביב למרכב, תיקוני פח וצבע מסביב למרכב, סדקים במרכב כלום, כיסו את התחת שלהם

מערכת בלמים - יש "בשר" צריך לכוון/לאזן. שוב, סע, תכיר את הרכב. אולי יש משהו בדבריו, ואולי כלום
תאורה ומצבר - מצבר תאריך 10/03, פנס קדמי שבור - פנס קדמי שבור - אם הוא לא מאיר, כמובן שתתקן. אם זה פגם אסטטי - שיקול שלך. לגבי המצבר - בן שנה וחצי, זה בסדר גמור.

העברת כוח - מצמד מפריד גבוה, רעידות במצמד, חופש בצלבים, חופשים במנגנוני הילוכים, חריקות בשילוב הילוכים, נקישה בדיפרנציאל, נזילות שמן מערכת הנעה.
שוב... :lol: סע, תרגיש בעצמך, יכול להיות שעוד כמה שבועות תחליט להחליף יזום את הצלבים - בהחלט סביר. הנקישות מהדיפרנציאל זה הנעילה האחורית. נזילות מערכת הנע - אתה תגיד לנו מאיפה בדיוק וכמה, אחרית שתכיר את האוטו. נזילות קטנות יש פחות או יותר בכל ג'יפ.

מחוונים - מד דלק פגום (פעם מראה פעם לא מראה :) ) חפש, היו פה דיונים קודמים על בדיקת ותיקוני מחוונים.

מנוע קומפרסיה - 23, 22, 22, 22, 23, 25
מקסימום 25
מינימום 22
מה זה אומר הקומפרסיה הזה, טוב, לא טוב?

בתודה מראש לכולם ואשמח כמובן לכמה שיותר מידע שיוכל להועיל/לעזור/להכווין

רמי

יפתח
05-04-05, 08:38
ראשית מזל טוב, אני מקווה שהיא בידייפ טובות.

לגבי הבעיות, מנוע- אין שום בעיה המנוע תקין. שסתומים אכן מעט מרעישים, בדוק עלות של תיקון.
אגזוז- אם רם לא החליף אז יש לך דוד פתוח כך שברור שיש רעשים, דליפות היו מסעפת הפליטה אל כמה שידוע לי רם סידר את זה בקיצור אין בעיה.

היגוי- כמו שחנן אמר לך לגבי הפנרד מעבר לזה בדוק חופש בתפוחים אך על תצפה להיגוי מדוייק, אכן יש חופש בגלל הקפיצים הארוכים.

מערכת המים- הצנרת די חדשה, בדוק את מצבה לא נראה לי שצריך להחליף, פקק הרדיאטור עם לא הוחלף לא שומר לחץ ואותו כדאי להחליף.

רעשים מסרן אחורי- הנעילה כמובן אין בעיה.

נזילות- אכן עם לא תוקן יש נזילה מינורית מהטרנספר- תחיה עם זה רק תבדוק מדי פעם שיש שמן.

מרכב ושילדה- אין שום בעיה בשילדה, אכן כמו כל סופה יש נקודות חלודה- תחיה עם זה, יחסית לסופות רבות מצבך טוב.

פילטר אוויר- עם עדיין יש את הפילטר של K&N כדאי לנקות אותו ואפילו להחליפו.

תהנה מהרכב, תזכור שאם אין לך נסיון בנהיגה ברכב נעול כדאי להתחיל לאט ולא לרוץ למקומות הקשים שעשויים להיות מסוכנים.

רם
05-04-05, 10:01
פילטר הוחלף ואינו פילטר פתוח. הפילטר חדש לגמרי אל תגע.
סעפת חדשה - אין מה לשנות.
פקק רדיאטור הוחלף.
ברקסים טופלו אבל לא הייתי מזלזל ומטפל שוב - בטיחות.
תתחדש.
אנשים כמו נמרוד ויפתח הם בור ידע ללא תחתית. תנצל אותם. מנסיוני הם תמיד מוכנים לעזור (גם כשהבת של אחד מהם בת כמה שעות בלבד :D ). דרך אגב אני נשאר באזור ואתה תמיד מוזמן לשאול.
רם.

חנן-ג'יפולוג
05-04-05, 10:16
הדבר כמעט היחיד שמכוני בדיקה טובים בשבילו הוא הטופס שמאפשר לך להוריד מחיר מהקונה. מעבר לזה מדובר ב99 אחוז חרטא.

סע עם הרכב ותטפל על פי התחושות שלך, לא לפי הטופס.

skhaikin
05-04-05, 21:18
כדי לפתח תחושות, צריך המווווון ניסיון... אני זוכר את עצמי לפני שנה, רעדתי מכל אפצ'י שהאוטו עשה. נו טוב, גם היום אני רועד מרובם :lol:

אבל לאחת השאלות שנשאלו כאן - לגבי נתוני קומפרסיה, הייתי גם אני רוצה לקבל תשובה.

תודה !

-סרגיי

יוני5
06-04-05, 09:36
הנתונים שנתת הם לא נתוני קומפרסיה אלא נתוני דליפת לחץ (לחץ הפוך) הניתנים באחוזים.
המספרים הללו הם של מנוע שעבד. בהחלט לא מנוע חדש. אבל מהיכרותי עם מנוע הסופה ומנסיונם של אחרים, כרגע אל תיגע. המנוע אדיר ואמין מאוד, עזוב אותו. הוא כנראה ימשיך לשרת אותך שנים רבות, וגם את אלה שאחריך.

לגבי הנתונים: ראשית הנתונים הללו יכולים להשתנות מבדיקה לבדיקה (מנוע חם / קר - את הבדיקה אגב מבצעים למיטב זכרוני במנוע חם). שנית, הנתון המרכזי לגבי הבדיקה הזו לא נאמר לך, והוא מהיכן הדליפה. כלומר X% מהלחץ שהוכנס למנוע "בורח". השאלה מאיפה.
יכולים להיות 3 מקומות: שסתומי יניקה, פליטה או מהרינגים. אם מהשסתומים אז אולי צריך לטפל בראש המנוע.
דיאגנוזה דרך האינטרנט היא לא בדיוק משהו רצוי ואני גם לא מכונאי, אבל בגדול, עזוב את זה.
אתה יכול לקחת את האוטו לאילן מהרצליה או לכל מכונאי שמכיר סופות ואתה סומך עליו, שיקשיב ויתן לך חוות דעת מוסמכת. מכוני הבדיקה עושים הכל שחור.
אם זו הסופה לשעבר של יפתח אז כנראה שיש לך אחלה סופה ביד.
סע לשלום ותהנה.

יוני5

ניר ל
07-04-05, 13:07
הבדיקה היא סבירה לרכב בן 10, המנוע נראה לא משהו,
אם נוזל הקרור הוא מים חלודים כמו שתיארת - שחרר את צינור המים התחתון, שטוף את הרדיאטור מבפנים, מלא נוזל קרור ירוק ותעקוב אחרי מצב נוזל הקרור ומפלס השמן.

gmb
07-04-05, 13:33
הבדיקה היא סבירה לרכב בן 10, המנוע נראה לא משהו,
אם נוזל הקרור הוא מים חלודים כמו שתיארת - שחרר את צינור המים התחתון, שטוף את הרדיאטור מבפנים, מלא נוזל קרור ירוק ותעקוב אחרי מצב נוזל הקרור ומפלס השמן.

פתחתי צינור תחתון, פתחתי צינור עליון, רוקנתי הכל (יצא הרבה חלודה :) )
שטפתי עם הרבה מים, סגרתי ומילאתי... האם פעלתי כשורה? האם גם המים שבאזור המנוע הוחלפו (כלומר בין שית הצינורות שניתקתי). עשיתי את הכל כשהרכב קר ועמד כמה שעות טובות לפני. האם צריך לחמם אותו על מנת לפתוח את כל מערכת הקירור וקח כל המים במערכת ינוקזו וינוקו?
ראיתי בספר הסופה שהורדתי כאן מהאתר שאמור להיות גם ברז ניקוז, איפה הוא נמתא?
איך אני מנקה את מיכל העיבוי? גם זה יש הרבה חלודה.
איך אני ממלא מים, מראש הרדיאטור או שמא ממיכל העיבוי?

רמי

skhaikin
07-04-05, 18:57
אני ראיתי איך מוסכניק עושה את זה: צריך למלא דרך הרדיאטור ישירות, לחמם את המנוע עד שהטרמוסטט נפתח. אז מה שקורה זה שחלק מהמים ברדיאטור עוברים למנוע ואפשר למלא עוד - רק לפתוח את הפקק מאד בזהירות. ככה ממלאים עד שמנוע חם ואין יותר מקום ברדיאטור. ככה אני חושב גם האוויר נדחף החוצה ונוצר ואקום במערכת.
תקנו אותי אם אני (או המוסכניק) טועים

-->