PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בקשר לכלוב התהפכות לרכב רגיל.

lizard
06-04-05, 00:04
רכב רגיל = רכב לעבודה, רכב שצריך לעבור טסט.

האם זה אפשרי?

תודה
מיכה

ארז
06-04-05, 00:15
כלוב נחשב כשינוי מבנה ולכן יש לעבור תקינה מחדש, דבר שלא אתה או אף אחד אחר עושה או יעשה.....
מצד שני אני מכיר רכבים שכלוב הוא אחד השינויים היותר קטנים בהם והם עוברים טסט.....

lizard
06-04-05, 08:22
טוב קשרים במשרד הרישוי אין לי.
בתא מטען אין בעיה להתקין כלוב נכון?

מעניין למה זה נחשב שינוי אם לא מדובר בכלוב שמחזק את השלדה. מילא.

זאביק
06-04-05, 11:30
אם זה רכב פתוח, אתה תמיד יכול לטעון שזה גגון או שזה הקשתות של הברזנט.

אם זה רכב סגור, וזה כלוב חיצוני, שוב אתה יכול לטעון שזה גגון.
שיראו לך בתקנות, איפה מוגדר מה זה גגון, וכמה חיבורים יכולים להיות לו.

כלוב פנימי ברכב סגור ? אין לי תירוץ טוב :roll:
(בדיסקו, תירוץ טוב יהיה להחזיק את ריפוד הגג הנופל :twisted: ).

עמי
06-04-05, 11:34
הם לא צריכים להראות לך.

אתה צריך להראות להם אישור להתקנת גגון (כמה מופרך - ככה נכון).

אגב לי (עדיין) מעולם לא העירו על ה"גגון".

נמרוד
06-04-05, 14:08
אולי לפי הלשון היבשה של החוק זה שינוי מבנה, אבל כלום בנוי כמו שצריך לא משפיע בגרוש על שום דבר משמעותי ברכב, וברכב פתוח הוא יכול להציל את החיים שלך.

מעשית, זה לא משהו שמפריע לעבור טסט, עברתי כמה פעמים, נעצרתי על ידי שוטרים, פעם אחת אפילו קיבלתי חיזוק חיובי משוטר על זה שאני דואג גם לבטיחות. בקיצור, כל בר-דעת רואה שזה משהו חשוב ברכב פתוח.

AvigdorAharon
06-04-05, 15:40
כלוב פנימי ברכב סגור ? אין לי תירוץ טוב

אם התכוונת לסופה סגורה, אזי סגירת הפח לא שווה אגורה אחת שחוקה.
הסגירה קורסת במקרה של התהפכות, ולו הקלה ביותר!
כלוב חשוב, לדעתי, בכל רכב שטח שאין לו קורות חיזוק בגג (כמו דיסקו, SUV ודומיהם).

ד"א,
ע"פ צה"ל, בסופה פתוחה (בעלת כלוב או לפחות שתי קשתות) קיימת חובה לנסוע עם קסדות רכוסות על הפדחת, ובסופה סגורה החובה הזו לא קיימת.

ואומרים שההגיון נשאר בש"ג...
לדעתי הוא לא הגיע לאזור!

אביגדור

lizard
06-04-05, 19:01
על התא מטען של המגנום יש כיסוי פייבר.
חשבתי להתקין תחתיו כלוב התהפכות שיאפשר לי לחבר גם גגון. פשוט אין מצב לדעתי שהפייבר יחזיק גגון נורמלי.

השאלה היא האם יעשו לי עם זה בעיות. אם זה יותר מידי כאב ראש אני אוותר. בסופו של דבר המגנום שלי הוא טנדר, לא ג'יפ ולא מכונית מרוצים.

נמרוד
06-04-05, 20:06
על התא מטען של המגנום יש כיסוי פייבר.
חשבתי להתקין תחתיו כלוב התהפכות שיאפשר לי לחבר גם גגון. פשוט אין מצב לדעתי שהפייבר יחזיק גגון נורמלי.

השאלה היא האם יעשו לי עם זה בעיות. אם זה יותר מידי כאב ראש אני אוותר. בסופו של דבר המגנום שלי הוא טנדר, לא ג'יפ ולא מכונית מרוצים.

כלוב התהפכות, בהגדרתו, הוא משהו שנועד להגן על הנוסעים, על תא הנוסעים! אתה לא מדבר על כלוב התהפכות, אלא על קונסטרוקוציה כלשהי בתוך ארגז סגור של טנדר. אין לך שום בעייה, תבנה שם מה שאתה רוצה, ארמונות מחול אם בא לך, תבנה גגונים מעל הארגז, חופשי. אין לך שום בעייה חוקית כלשהי.

אני לא יודע איזה סגירת פיבר בדיוק יש לך, אבל בטוח שיש בצד הפנימי שלה מבנה כלשהו של צלעות חיזוק. את הגגון אתה צריך לחבר עם ברגים דרך צלעות החיזוק האלו, ולא תהיה שום בעייה.

אתה יכול לצלם כמה תמונות של העסק מבפנים ומבחוץ אם אתה רוצה עוד יעוץ. ועצה עוד יותר טובה - לך למי שהתקין את הסגירה, תתיעץ איתו. אתה מדבר כאן על סגירות, גגונים ומתקונים לטנדרים, משהו שנעשה באינסוף ואריאציות אינסוף פעמים, ממש לא סיפור.

lizard
06-04-05, 20:38
אוקי, אני אצלם ואעלה לפה.

תודה
מיכה

MAZDA 4X4
17-04-05, 20:23
שמעתי שקונסטרוקציה כזאת או אחרת שתבנה על טנדר - אסור שתגיע עד לדלת האחורית ( מעל הגג)

מישהו יכול לאמת את זה או שכל החום הזה פרוץ - "איש הישר בעיניו יעשה"?

אלכס.

-->