PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבחירת רכב עד 30 K

belair
01-01-13, 22:04
שלום לכולם.
אני מעוניין להחליף את הכרכרה שלי ברכב שטח

1. כמה אתם רוצים להשקיע?

רשמתי בכותרת 30 K לרכב מדוגם

2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע?

יום יום זה לא הגדרה טובה וגם לא פנאי זה יהיה רכב ראשי אבל אני נוסע פעם בשבוע מי-ם למרכז בערך.

3. מי נוהג בו?

רק אני (רווק)

4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות?

לרוב זה בטח יהיה זוג עד 3 מבוגרים (כולל אותי כמובן) -רכב קטן
וכנראה שרוב רובם של הטיולים יהיו ליומים אולי פעם ב יותר אבל אז מאלתרים למשהו בודד.
אין לי מטרה לרכב שבולע סלים ולהתפרע, אלה יותר רכב טיולים כלומר מסלולים מוכרים.

5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה?

בערך 12-15 K

6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'.

לא חובב גדול של דיזל.

עוד קצת מידע לרוב הטיפולים יעשו במוסך (או אם אני אמצא ספר רכב טוב אז חלק אני אעשה ואת המסובכים מוסך).
הייתי מאוד רוצה CJ\ סופה אבל לא חושב שזה יהיה נכון כרכב ראשון לכן לא אותם כרגע, אולי בעתיד.

צריכת דלק סביב ה10 +-

חשבתי על סוזוקי גימיני או קיה ספורטאז' דור א' אבל פתוח לרעיונות חדשים ואשמח לדעת מה ההבדלים העיקריים בניהם למעט מערכת מתילים וגודל מנוע.

תודה.
יותם.

שגיא S
01-01-13, 22:25
אתה הפרופיל הקלאסי לסוזוקי ג'ימני !

לך תעשה עליו סיבוב...תראה אם אתה מתחבר לרכב, ויכול להסתדר עם הגודל והתנהגות הכביש שלו.

אם כן - תתחדש.
אם לא - נחפש משהו אחר שיתאים.

נ.ב
אני ממליץ לחפש רבים משנתון שאחרי 2001 - שם כבר אין רצועת טיימינג אלא שרשרת

asypeer
01-01-13, 23:43
סוזוקי ויטארה במצב מושלם או גרנד ויטארה סטנדרטית יכולים גם להיות אופציה.
הספורטאג׳ שתיין דלק לא קטן, הג׳ימני די קופצני בכביש (וקצת עגלה..). גיר אוטומטי בעייתי בשנתונים הנמוכים המתאימים לתקציב.
הויטארה היא פשרה הגיונית בין השניים. יכולת שטח לא מבוטלת (עם שיפור אחד או שניים), אמינות יפנית, צריכת דלק נורמלית ונוחות של פרייבט בכביש.

belair
02-01-13, 14:17
תודה, אמרת שנספורטאז' שתיין אני הבנתי שהוא סביב ה 1-10 הלא כך?
מה ההבדלים בין ויטרה לגאנד ויטרה?

asypeer
02-01-13, 19:34
אני שמעתי יותר בכיוון של 1:7, עדיף שתשאל בפורום שלהם..
ההבדלים בין הויטארה לגרנד ויטארה (עד 2006) לא מאוד גדולים:
אותו מנוע 1.6 הזרקה (אני מדבר על הדגם הקצר..) בויטארה זה משנת 95, עד אז היה קרבורטור 8 שסתום, חלש יותר.
הגרנד קיים עם גיר ידני עד 2003, הויטארה הקצרה הגיעה ידנית בכל השנתונים.
לגרנד מיכל דלק יותר גדול (50 מול 32)
ואין גרסאת ברזנט (לפחות לא בארץ)
מגיע עם אבזור ובטיחות מעט יותר מודרניים תא מטען מעט יותר גדול (מעט)
בשטח לדעתי הויטארה עדיפה, יותר קלילה ומרגישה פחות עדינה.
בכביש הגרנד מרגיש יותר יציב, הוא מגיע עם ג׳אנט 16 שמבחר הצמיגים בו הוא די מצומצם (אין שטח מלא) והצמיג הסטנדרטי ברוחב 215
ויטארה מגיעה עם ג׳אנט 15, מבחר יותר גדול של צמיגים. ויש כאלה עם רוחב 235 ברישיון.
מבחינת צריכת דלק הם די זהים. הויטארה שהייתה לי עשתה 1:11 והגרנד עושה 1:10.

אלי אהרוני
03-01-13, 17:44
אם מדברים על עגלות, גם הויטארה חלשה מאוד מאוד בכביש. אם היא ידנית אולי טיפה פחות אבל עדיין. הספורטאז שהיה לי, עם צמיגיםם 235 אוטומטית, עשתה אחד ל 6. וגם היא חלשה. ויטרה אוטומטית מקורית לגמרי, עשתה אחד ל 8-9.
סתם שיהיה לך קנה מידה.

asypeer
03-01-13, 17:57
זו הסיבה שתמיד העדפתי ידני..

קליש
03-01-13, 18:31
ברוך הבא אלינו!!!
אני לא מבין את השיקול שלך שתמיד רצית סופה/CJ ואתה לא הולך על זה...
הרי אתה רווק...ואם תנהג בכלים האלו בצורה רגועה, הדלק יהיה בסביבות 1:5, אז מה אם לא כמו ג'ימיני...
בסופו של עניין אתה כנראה תתחתן, יהיו לך ילדים, יהיה לך משכנתא גדולה וחלום רטוב שהיה לך הזדמנות לקנות סופה/CJ וכנראה שלא תממש את החלום..לא חרם??
אני מאחל לך שתהנה מכל בחירה שלך ואל תשכח שחיים רק פעם אחת!!

belair
03-01-13, 19:13
תודה רבה על העזרה,
עם עגלות אני יכול להסתדר אני מאמין (מקווה)
לגבי צריכות הדלק כמו שאני רואה את זה לצפות מכולם ל1:6-7 זו יכולה להיות בעיה , הג'מיני יותר טוב בקטע הזה?

לגבי למה לא סופה זה כי היא גניבה מאוד ולא מתאים רכב כזה (גניב)
לגבי CJ אני לא רואה איך הוא יכול להיות רכב יום יום בשבילי גדש על בשבילי מכמה סיבות
נוחות ניסע (אם כבר אז פתוח)
הצורך להניע אותו כ 10-15 דקות לפני שיתחמם
גודל
וכל זה אני אומר מנסיון של רכב אמרקאי ישן שיש לי מודל 64 ועונה למודל של השם שלי
שבא לי לנסוע לכייף אני ךוקח אותו אבל לחיות איתו באופן יומי הספיק לי
אבל אני עדיין משתעשע ברעיון של לקנות גיפ אספנות כרכב שני.

Scrusher
03-01-13, 20:19
להניע אותו בשביל שיתחמם? לא נראה לי שצריך לחכות, במידה ויש צ'וק ותרמוסטט תקינים
אל תעשה "סקר שוק של פשרות". תעשה סיבוב על סיקס,על סמוראי,על ויטרה,ג'ימני,ספורטאג',לאדה ניבה ותקנה את מה שהכי אהבת

8ball
03-01-13, 20:59
אני היחיד שחושב שויטארה ארוכה מהשנתונים סביב 96 היא אידיאלית?
מניסיון עם ויטארה קצרה, מאחורה לא נכנסים מבוגרים, אלא אם אתה ממש לא אוהב אותם ואין לך בעיה שהם ישנאו אותך. אגב גם ציוד מאחור לטיוצ של יותר מיום מבטל את המושב האחורי או גורר העמסה מוגזמת על הגג. לגבי חוסר בכח, עגלה אי אפשר להגיד על הויטארה, לא רכב מירוצים אבל בנסיעה שפויה גם נוחה מאוד, מאיצה יפה, ובמהירות 110 עם ארוכה אוטמאטית מוגבהת עם צמיגים 215 גגון שיש בו מספיק ברזל לבניין גלגל ספייר על הגג ופגוש פלדה שמשמש בזמן עבודה כמגש כלים מגיעה לצריכת דלק של 1/9-8.5 אמיתיים ונוחים. כמובן שתשאיר לך מהתקציב גם כמעט 7k ליישור קו ושיפצורים. ואין כמו הזלזול של כולם לפני הכניסה לשטח שמתחלף במבט של עגל אחרי שעברת כל מה שה"גדולים" עברו

-->