PDA

צפייה בגרסה מלאה : זרועות קדמיות...אורך ריאלי?

lizard
02-01-13, 11:57
ברכב שאני רוצה לבנות יוצא לי שאורך הזרועות התחתונות הקדמיות מגיע לסביבות המטר ארבעים (מדידה גסה , כנראה אפשר להוריד עשר סניטמיטר לפחות, תלוי אם הגלגל בולט מהפגוש הקדמי או לא).
לטעמי מעט ארוך. מה דעתכם?

תודה

נמרוד
02-01-13, 15:20
מה תצורת המתלה? יש לך איזה סקיצה? ממה נובע האורך הזה?

בפני עצמו, המספר לא אומר כלום...

lizard
02-01-13, 16:14
תצורת המתלה 3 לינק+פנהארד.
הצורך נוסע מכך שהשלדה של הסיקס צרה לעומת הסרן שאני רוצה לשים, רק בתחילת האמבטיה השלדה מתרחבת מספיק. זאת בהנחה שאני שם זרועות ישרות כמו שרציתי ולא אלכסוניות.
הסרן הוא דנה 60 של אביר. הבעיה היא שהתימרון במיקום של התושבות על הסרן בצד הקצר, לא מספיק. אידיאלית הייתי שם את הזרועות ברוחב של השלדה.

חשבתי לבנות זרועות בצורת ל אבל הן פשוט יתעקמו לדעתי. אולי שווה לנסות רק בשביל לראות איך זה יתעקם.

נמרוד
02-01-13, 16:33
תראה, קודם כל 1.4 מטר זה ארוך. זרוע אופיינית של ג'יפים זה בין 50-70 סנטימטר (צ'רוקי למיניהם, רנגלרים, דיפנדרים). יותר מזה כששמים לונג-ארמס. בשביל קנה מידה, זרוע תחתונה של סרן אחורי נגרר בטרופי טראק בגודל מלא זה סדר גודל של 1.4-1.5 מטר.

אתה לא צריך כזה אורך בשביל מהלך המתלה שאתה הולך להוציא ממה שאני מבין הוא רכב עבירות מבוסס סיקס. זרוע ארוכה מדי חשופה לסכנת קריסה, ולכן צריכה להיות עבה/מחוזקת יחסית.

אבל מה הבעייה עם זרועות באלכסון (אני מניח שאתה מתכוון במבט על, שהזרועות יתכנו מהסרן לכיוון השלדה)? למה אתה רוצה שיהיו ישרות? בכל מקרה - זרועות מתלה, מוטות היגוי - כל הדברים האלו שמחברים בין שתי נקודות - ישרים בלבד! צריך סיבה טובה מאד, מאד, מאד כדי לייצר זרוע עקומה בכוונה.

lizard
02-01-13, 16:52
אין בעיה, אני צריך לשנות את התושבות הקיימות (והמגניבות שקניתי מחו"ל) או לקנות חדשות. עוד לא החלטתי. במקור היה אמור להיות שם דנה 44, אבל החלטתי להשתמש בדנה 60 במקום.

מהלכי מתלה מדהימים לא יהיו בכל מקרה, הגודל בולם מקסימאלי הוא 14" ואני לא יכול לשים אותו על הזרוע. (אסור להשתמש ביתרונות מכניים כלשהם שיאפשרו מהלך מתלה ארוך יותר. מותר תצורת קפיץ שוכב - מה שאני חושב לעשות בחלק האחורי).

נמרוד
02-01-13, 16:55
"אסור יתרונות מכאניים..." - מה בדיוק אתה בונה מיכה?

lizard
02-01-13, 17:58
לא משהו רציני, ג'יפ לקטגוריית MODIFIED של ULTRA4. כמה שאפשר על פי התקנון שלהם.
יש לי בעיה עם הברזלים של הכלוב אבל אולי יאשרו לי ASTM106 GRADE B.
2 תנאים. 1 - עומד עד כמה שאפשר בתקנון של ULTRA4. זה אומר צמיג עד 37, בולמים 14" מקסימום.
2 - לא משנה את השלדה. מקורית להחריד ללא שינויים, עיסויים, קיצורים ושו"ת. חשבתי בהתחלה על קפיצי עלים מאחור אבל אם כבר משקיעים אז משקיעים. יהיה 4 לינק מאחור עם תצורת קפיץ/בולם מאוזנת, אם אצליח לבנות את זה. היתרון הוא שבעצם איפה שהבולם צריך להיות יש זרוע דקה (סביבות 40 מ"מ), מה שמאפשר לבצע את המתלה הזה ללא שינוי שלדה. החסרון הוא משקל אבל אני לא מודאג מזה.

רכשתי עכשיו סט נוסף של תושבות ומגדלי בולמים, בטח יגיע עוד חודשיים (אונייה). הסט הראשון עושה רושם טוב. כמו שאומרים, בריא :-)

נמרוד
03-01-13, 08:51
לא יותר הגיוני לבנות רכב לתחרויות עבירות בארץ? בכל מקרה בהצלחה, ואם אתה רוצה פידבק יעיל (מה שנראה לי שאתה צריך) אז תצרף תמונות/שרטוטים.

lizard
03-01-13, 09:53
אני מקווה שזה מה שיהיה בארץ. בכל מקרה הדומה רב מהשונה. למעשה יחסית לאדוונצר שאנחנו מכירים יש יותר מגבלות.
זה פרוייקט קטן כדי להתחיל "ללכלך" את הידיים בבניית מתלים.

-->