PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעלה זרון

ASIS
03-01-13, 20:00
האם ניתן לעלות אותו עם גרנד ויטרה 07? ולהישאר בחתיכה אחת...

disckobi
03-01-13, 21:49
לא מומלץ !!!
אך, אם יש לך מיגונים, הרכב מוגבה והנהג טוב ומכיר את הרכב,
יש סיכוי שבמדרגה תשאר בחתיכה אחת,
תרגיש קשה ולא טוב, תעזר בכננת - שים לב רק כננת, כי אין אפשרות למשוך עם רצועות.

יורם-דרומי
03-01-13, 21:58
לא מומלץ !!!
אך, אם יש לך מיגונים, הרכב מוגבה והנהג טוב ומכיר את הרכב,
יש סיכוי שבמדרגה תשאר בחתיכה אחת,
תרגיש קשה ולא טוב, תעזר בכננת - שים לב רק כננת, כי אין אפשרות למשוך עם רצועות.
++ 1

ASIS
03-01-13, 22:17
קובי \ יורם שלום, הרכב שלי ממוגן+הגבהה בנוסף אני עם צמיגי 50\50. התכנון לטייל שם במסגרת טיולי השטח שמציע אתר השטח הישראלי, ממה שנאמר לי ע"י המדריך שמוציא את השיירה לא צריכה להיות לי בעיה. אבל מצד שני הבחור שעונה לטלפון שלהם היה קצת פחות נחרץ בקביעה האם הרכב מתאים.

asypeer
04-01-13, 00:55
אני עם גרנד ויטארה ממוגנת לפני ההגבהה אכלתי שם לא מעט קש.

gp1
04-01-13, 08:48
התשובה נמצאת בחתימה שלך.

ASIS
04-01-13, 10:09
אז לשבת ולחכות עד שיהיה רנגלר...? אני חושב לצאת לטיול הזה ולנסות את מסגרת היכולת של הרכב ושלי. אגב מישהו ביקר שם לאחרונה?

Scrusher
04-01-13, 10:46
אז תצא. לא חייבים לעלות בכל מחיר.
אפשר לעשות מע"צ,אפשר לבקש ממישהו שימשוך אותך,מותר אפילו לוותר באמצע!!
אבל אם לא תנסה,גם לא תדע מה המגבלות של הרכב שלך וגם לא תיפגש עם המעלה הזה (ועוד כמה מעלות) "עד שיהיה רנגלר" - על הרנגלר לא תפחד במעלה כזה או אחר?

ASIS
04-01-13, 12:57
Scrusher שלום, בטיול שטח אני נהנה מהטבע שלנו לא פחות מאתגר עבירות שבדרך, לנסות ולהצליח/להיכשל זה כמובן חלק מהעניין שבתחביב. לגבי הרנגלר... אני יותר בכיוון של LR3.

ד ו ר ו ן
04-01-13, 13:42
אז תצא. לא חייבים לעלות בכל מחיר.
אפשר לעשות מע"צ,אפשר לבקש ממישהו שימשוך אותך,מותר אפילו לוותר באמצע!!

במעלה הספציפי הזה, החלק הבעייתי הוא בקטע צר שאי אפשר להסתובב בו לאחור.
זה או קדימה למעלה או רוורס ארוך מאד בירידה לא ידידותית (דרדרת).

שגיא S
04-01-13, 14:01
אני מצרף לך תמונות של המדרגה הבעייתית במעלה זרון

2 תמונות של ג'ימני סטנדרטי - לא מוגבה לא נעול ועם צמיגי כביש.
עלה לאחר שבנינו וקצת מאמצים

עוד תמונה של הרנגלר, ששם לב שהוא עלה את המדרגה רק כשאמרנו לו לעצור כי אולי הוא יצטרך לגרור את הג'ימני.

682566825768258

ASIS
04-01-13, 14:13
שגיא שלום תודה על התמונות, זו תמונת מצב עדכנית?

שגיא S
04-01-13, 14:29
צודק, שכחתי לציין.
התמונה היא מלפני שנה.

אבל אני סבור שהמצב לא השתנה בהרבה

ishc
04-01-13, 15:38
זרון עביר במידה ויש לך מכוון טוב ואתה מנוסה בנהיגת שטח. אני הייתי בטיול עם שגיא לפני שנה. הסמוראי שלי, מוגבהה, ארוך ונעול אחורה עלה בלי בעיה. חודשיים א"ח ללא מכוון וטעות נהיגה שלי עלתה לי בקפיץ, זוג בולמים ודרייב שאפט.
לשיקוליך, אני עם הרכב שלך לא הייתי מנסה לעלות אותו.

שחר 9
09-01-13, 22:51
לדעתי ועל פי המצב מלפני שלושה חודשים זרון עביר לכל הילוך עם נהג שקול וצמיגים טובים.
זה מעלה דרדרתי ברובו של אבנים כך שאין בעיית אחיזה .
המדרגה אמנם קצת קשה אבל עם בניית מעצ של עשר דקות רבע שעה היא נעלמת לחלוטין.

זה לא מעלה בעייתי לנהג שקול .

ASIS
09-02-13, 22:31
שבוע טוב עדיין באותו עניין... הטיול מתוכנן לצאת בסופ"ש הבא ויש מצב שמצטרף אלינו ריינג' דנדש. מה אתם אומרים על נוסחה הבאה: זרון+ריינג'+נהג לא מנוסה*= ???

*בוא נאמר שזה יהיה הטיול שטח רציני הראשון לו ולאוטו.

גילוי נאות: המדובר הוא גיסי ואני מעוניין לשמור על שלמות המשפחה גם אחרי הטיול.

יואב פולס
09-02-13, 23:24
1. אין לריינג' שום בעיה טכנית לעלות את זרון.
2. תשאיר אותו בבית למען שלמות המשפחה.

ד ו ר ו ן
09-02-13, 23:24
א. תדאג שיהיה צלם וידאו באירוע, זה יכול להיות מזכרת לדורות..

ב. לא יודע כמה יקרים חלפים של ריינג׳, אבל יש לי הרגשה שזה עובר את החמישים אחוז מהכתבה של ברלי על רכב משומש עד 70k..

ג. אם אתה רוצה לגרום לטראומה לאיש, ואולי לגרום לו לא לרדת לשטח יותר, אז בחרת בקומבינציה לא רעה.

רמי גלבוע
09-02-13, 23:43
ריינג' עולה את זרון בלי להרגיש בכלל שיש שם עלייה, או דרדרת, או מדרגה.
במצב מוגבה ובהכוונה מבחוץ, הוא גם לא צריך לגעת בקרקע עם הפגושים או הבטן.
הבעיה היחידה עלולה להיות נזק לצמיגים - הם נמוכי חתך, לגמרי כביש (במקור), וקל מאוד לדפוק להם את הדופן. זה קצת בעיה עם כלי ששוקל 2.5 טונות ונוסע 180 קמ"ש.

דרור ברלי
10-02-13, 00:05
פעם עלינו שם עם מיצובישי קינג ארוך סטנדרטי מהיבואן, נמוך, צמיגי כביש והכל. בלי מכוון (כי לא מי שיכוון) בלגימה אחת בלי לגרד כלום ובלי להרגיש שהיה כל כך נורא.
יותר מזל משכל? לא יודע.

boaz avrahami
10-02-13, 00:17
פעם התעקש להצטרף הודנה crv.
עם קצת דחיפות והרבה קללות הוא עלה גם ואין לדרעק הזה הילוך כח בכלל

ASIS
10-02-13, 00:22
בדקתי בעמוד ענן את המסלול שהם פרסמו ולפי אבני הדרך שבו מסתמן שזרון בירידה דווקא. בכל מקרה עם או בלי ריינג' בעליה או בכלל מסביב,תמונות ובשאיפה לוידאו עליי- למען ילמדו הבאים שלנסות תמיד אפשר.

הכוכב הכחול
10-02-13, 00:57
הפעם הראשונה שפגשתי את המעלה הזה לפני כמה שנים
הייתה באמצע הלילה כשאני לבד ברכב ובמסלול
ועברתי אותו בלי שום בעיה ובקלילות. אתה יודע למה?
כי לא ידעתי שזה "מעלה זרון"
ולא התייחסתי אליו ככה.

יצאתי לסיבוב בקטנה לכיוון הבור לנקות קצת את הראש
ומצאתי את עצמי פונה ימינה לשביל שאני לא מכיר ופשוט מטפס למעלה.
אם אתה לא מיחס לזה חשיבות אין למעלה חשיבות והוא בסה"כ עוד חלק מהמסלול..
נהיגה זהירה ושקולה ואין שום בעיה.

hadtomer
10-02-13, 08:42
חברים-עשיתם ממעלה זרון מינימום קילימנג'ארו. חביבי-סע, תעשה חיים. עלית? אשריך. לא עלית? רוורס בזהירות- ופוגשים את החברים בכביש ערד סדום עם קפה מהביל. מעניין מה היה כאן בסצנה הג'יפאית לפני עידן האינטרנט...אנשים פשוט..נסעו לטייל בלי להתייעץ האם המסלול יהיה קשה?!? אני בטוח שהיה הרבה יותר כיף. כל הקטע הזה של לקיים התייעצויות - המעלה קשה? נעבור? ראבאק, יש לאוטו רוורס ויש לנהג שכל בריא. עלה? יופי. לא עלה והמאמצים נעשו תוך הפעלת שיקול דעת (כלומר בזהירות ובלי פגיעות לרכב ולנפש)? גם יופי, אז עושים קפה. בקטע הזה אני הרבה יותר מחזיק מכל מיני ערסים שאני פוגש בשטח עם כל מיני יונדאי טוסון, הם לא טורחים לפתוח אינטרנט, הם פשוט באים. עלה? יופי. לא עלה? גם יופי, הם מוציאים קפה ונותנים שלוק. ככה זה צריך להיות.

elro
10-02-13, 11:44
בקטע הזה אני הרבה יותר מחזיק מכל מיני ערסים שאני פוגש בשטח עם כל מיני יונדאי טוסון, הם לא טורחים לפתוח אינטרנט, הם פשוט באים. עלה? יופי. לא עלה? גם יופי, הם מוציאים קפה ונותנים שלוק. ככה זה צריך להיות.

ואני ממש לא מחזיק!!!

בגלל אנשים כאלה מיישרים את השטח והורסים כל אתגר עבירות שקיים בשבילים המטוילים.
בד"כ גם אנשים כאלה לא כל כך מכירים את נושא הירידה משבילים ועוד כל מיני דברים שלא הייתי רוצה שיקרו בשטח.
ראיתי כבר קבוצה כזו בדרך למעלה מרזבה, יש פה חברה שצילמו סנטה-פה בירידה מזיק ועוד, אלו הדברים שפוגעים גם בנו, כי חלילה יקרה משהו ואז המסלולים ייחסמו או ייושרו.

עם החלק הראשון של דבריך אני די זורם.

ronen7k
10-02-13, 12:37
פעם עלינו שם עם מיצובישי קינג ארוך סטנדרטי מהיבואן, נמוך, צמיגי כביש והכל. בלי מכוון (כי לא מי שיכוון) בלגימה אחת בלי לגרד כלום ובלי להרגיש שהיה כל כך נורא.
יותר מזל משכל? לא יודע.

{ בועז אברהמי} "פעם התעקש להצטרף הודנה crv.
עם קצת דחיפות והרבה קללות הוא עלה גם ואין לדרעק הזה הילוך כח בכלל "

פעם גם אני עליתי אותו עם ויטרה ארוכה ורק מוגבההת וזה היה ב 2008 , ללא שום בעיה ,

לא זכור לי שהמדרגה היתה במצב כזה כמו התמונות ,

לדעתי בשנתיים שלוש האחרונות מצב המדרגה החמיר קצת .

ד ו ר ו ן
10-02-13, 16:55
למרות כל הגיבורים, השאלה לגיטימית ביותר.
כמו כל מעלה או מדרגה שקיבלה שם ותואר, מצב העבירות בה דינמי ומספיק שיירה לא מנוסה אחת לשנות את מה שהיה בבוקר של אותו היום.

בגלל זה כל חו״ד של לפני שנה וגם לא לפני חודש לא ממש רלוונטיים.

לפני 20 שנה עברנו בזיק עם סיקסים סטנדרטים עם צמיגי 7/16, נו, זה אומר משהו על סיקס או המעלה היום?

grand
11-02-13, 10:58
חברים-עשיתם ממעלה זרון מינימום קילימנג'ארו. חביבי-סע, תעשה חיים. עלית? אשריך. לא עלית? רוורס בזהירות- ופוגשים את החברים בכביש ערד סדום עם קפה מהביל. מעניין מה היה כאן בסצנה הג'יפאית לפני עידן האינטרנט...אנשים פשוט..נסעו לטייל בלי להתייעץ האם המסלול יהיה קשה?!? אני בטוח שהיה הרבה יותר כיף. כל הקטע הזה של לקיים התייעצויות - המעלה קשה? נעבור? ראבאק, יש לאוטו רוורס ויש לנהג שכל בריא. עלה? יופי. לא עלה והמאמצים נעשו תוך הפעלת שיקול דעת (כלומר בזהירות ובלי פגיעות לרכב ולנפש)? גם יופי, אז עושים קפה. בקטע הזה אני הרבה יותר מחזיק מכל מיני ערסים שאני פוגש בשטח עם כל מיני יונדאי טוסון, הם לא טורחים לפתוח אינטרנט, הם פשוט באים. עלה? יופי. לא עלה? גם יופי, הם מוציאים קפה ונותנים שלוק. ככה זה צריך להיות.

תומר.

לא פשוט בכלל..
במעלה זרון קשה מאוד לחזור רוורס או לחזור חזרה.
ישנן 3 נקודות קשות במעלה לרכב רך יחסית.

1. המדרגה הראשונה שיחסית קלה למשופרים וקשה לרכבים לא משופרים נמצאת בדיוק לפני פניה חדה ימינה לתוך אמבטיה עמוקה, ברגע שעברת אותה ונכנסת לאמבטיה, קשה עד בלתי אפשרי לחזור אחורה.
2. האמבטיה עמוקה וחדה בקצוותיה, אין מקום למשחקים, צריך לטפס אותה בנחישות, אני עם גראנד מוגבה עליתי במכה ראשונה אך עם צלקת במיגון מיכל הדלק, רכב רך ללא נעילות וגובה יחטוף.
3. והיה והצליח לעבור אותה ההמשך בעליה דרדרתית , לא בעיה קשה לרכב שטח אמיתי, קשה לרכים ולרכבים לא נעולים.

היו כאלה שהצליחו לעקוף את אותה אמבטיה מימין, דרושה הכוונה רבה ומשנה זהירות.

סרטון עכשוי מהרשת מראה יפה את המעלה.

http://youtu.be/1lJOl1EGvIw

elro
11-02-13, 17:14
הייתי שם לפני שבועיים.
בסרטון רואים בדיוק איך לא לעלות...
ישנן שתי דרכים לעלות, לקחת את הסיבוב ימינה חד (יותר מומלץ) או להמשיך ישר ליד האמבטיה ולתקן עם רוורסים, בשום פנים ואופן לא להיכנס בצורה הזו שמתוארת בסרטון...

עלינו עם מספר סוגים של רכבים, טרופרים, האמר, ג'ימני ואני (טויוטה 73).

hadtomer
12-02-13, 22:58
ואנחנו סתם באנו,עלינו ונסענו הביתה.....

ASIS
19-02-13, 08:13
אז כאמור בסופ"ש האחרון טיילנו בדרום מדבר יהודה, חלק ממסלול הטיול היה מעלה זרון שהיה אימתני לרכבים הלא מוגבהים והלא נעולים אבל בעיקר ללא ממוגנים. לגרנד ויטרה (07) היה קשה אבל הצלחנו להעלות אותה עם קצת עב' מע"צ,הנזק היחידי פלטת מיגון שהשתחררה מעט. בעצתכם החכמה הריינג' נשאר בבית...

yazool
20-02-13, 11:57
ואנחנו סתם באנו,עלינו ונסענו הביתה.....

תומר אני איתך לגמרי.
איסוזו טנדר צמיגים 50/50 אכן עליה מאתגרת ומדרגה שגורמת לנהג להזיע אבל עולה כמו גדול.
אחר כך שבדקתי הבנתי שעליתי את מעלה זרון.

-->