PDA

צפייה בגרסה מלאה : הוצאות חודשיות

itayalle
04-01-13, 18:57
שלום לכולם . אני מחפש רכב , מתלבט בין רכב פרטי לגיפ. אם אחליט ללכת על גיפ אז אני מחפש גיפ שישמש אותי ליום יום(נסיעות בתוך ומחוץ לעיר) וגם לטיולים בסופי שבוע (טיולי שטח עדינים עד קרובים לאגרסיביים ) התקציב שלי נע בין 40000ל 70000 שח . אני רווק אך עדיין מחפש שהרכב יכיל זוג עד רביעיה . בשטח אני לא מתכוון להתפרע ( לא בגלל הרצון אלה בגלל הממון והחוסר ניסיון ..) יש לציין שאני אוהב לעשות נסיעות כביש ארוכות פעם בשבוע , שמשלבות כניסה לשטח ( בוודאי שעם צבירת הניסיון והרצון אכנס יותר ויותר לשטח) , לכן חשוב לציין שאני מחפש נוחות בכביש . לאחר בדיקה בפורומים השונים נראה לי שהגרנד ויטרה הוא הרכב המתאים . השאלה המרכזית שלי היא מהו הפער הכספי בהוצאה שוטפת חודשית ( ביטוח , דלק , טיפולים ) בין רכב פרטי ( נניח i30) לגיפ ( נניח גרנד ויטרה בטווח המחיר שלי) . השאלה המשנית היא האם הבחירה שלי בגרנד ויטרה היא הבחירה הנכונה ?

נמרוד
04-01-13, 22:33
דלק - מכונית פרטית כמו I30 סדר גודל של 12 ק"מ לליטר, גראנד ויטארה 8.

ביטוחים - סכומים דומים, הן חובה (שתלוי בגיל ובהיסטוריה שלך כנהג) והן מקיף שזה נגזרת במידה רבה של מחירון הרכב.

טיפולים ותיקונים - כאן יש הבדל. קשה לכמת אותו בדיוק, אבל אני חושב שככלל אצבע אפשר לומר שההוצאות על ג'יפ ואפילו אחד אמין וחדש יחסית, יהיו כפולות לפחות מאשר פרייבט. טיפולים עולים יותר, משמעותית. באופן כללי, תחשב את מספר החלקים הנעים - בפרייבט יש מנוע גיר ודיפרנציאל אחודים ושתי ציריות. ברכב שטח יש מנוע וגיר נפרדים, ובנוסף תיבת העברה, גלי הינע קדמי ואחורי, , שני דיפרנציאלים בסרנים, ארבע ציריות - מספר המיסבים, המפרקים, האטמים, מחזירי שמן ואגני שמן כפול ומכופל...

-->