PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה בין RHS ופרופיל ריבועי?

kobiarava
04-01-13, 20:23
כמו בכותרת, מה ההבדל בעצם? מה אומר בכלל RHS? האם יש משמעות כשמקבלים עבודה ממתכנן כשמשתמשים בכינוי אחד או אחר?

בתודה מראש-קובי

baga
04-01-13, 21:10
אולי התפר ?
פרופיל ריבועי מיוצר גם במשיכה , אקסטרוזיה.
אם אינני טועה RHS לרוב הוא פרופיל ריבועי/מלבני העשוי מיריעת פח + כיפוף +תפר כלשהו לסגירה.
כמתכנן .................
חוזק / הומוגניות / מחיר / זמינות / דרישה.
שבת שלום וד"ש למדבר :)

lizard
04-01-13, 21:10
עד כמה שאני יודע, RHS זה פרופיל מרובע. אבל יש סיכוי מאוד טוב שהכוונה לפרופיל מרובע מיוחד. אתה חייב לדבר עם מחסן ברזל שממנו אתה קונה ושיסביר לך את ההבדלים. למשל בדאבל טי יש את הדאבל טי ה"רגיל" ויש פרופיל שנראה כמו דאבל טי אבל שונה בשימוש וכמובן במחיר.

מלכי
04-01-13, 21:13
round hollowbar steel ברמת ההכרות שלי מדובר בפרופיל שההבדל העיקרי הוא שהפינות החיצוניות מעוגלות לפני שנים היו ענינים של הרכב הפלדה ומטרות שימוש להבנתי הצנועה מבחר הפרופילים המרובעים אם הפינות החדות סגר את הפינה הזאת מזמן.
אם זאת בבניה קונבנציונלית המהנדסים מצינים RHS כפרופיל ללא תפר ולטענת שניים מהם שאני מכבד "הוא יותר חזק" בטבלאות של יצרן נתניתי אתה יכול לבחור כזה או כזה באותם נתונים.

נמרוד
04-01-13, 22:21
RHS זה ראשי תיבות של Rectangular Hollow Section וזה בהגדרה כל חתיכת פלדה עם חתך חלול, מלבני, וסגור.

עידו לוריה
05-01-13, 08:48
אכן ההגדרה של RHS זה " פרופיל מלבני חלול " אין קשר לעם "תפר" או בלי "תפר" וגם לא סוג החומר .

עידו

baga
05-01-13, 10:22
למדתי.
תודה.

kobiarava
05-01-13, 14:08
אז בעצם אני מבין מכך, שאין הבדל ושני השמות מתארים את אותו הפרופיל למעשה? אם המתכנן כתב לי RHS, והספק כתב בהצעת המחיר פרופיל ריבועי, אני מקבל את מה שביקשתי בסופו של דבר?

קובי

lizard
05-01-13, 14:40
המתכנן צריך לומר לך איזה סוג חומר להשתמש. אם בפרופיל עם תפר או לא, עובי דופן וכדומה.
אם כל מה שהוא כתב זה RHS אז כנראה הכוונה לפרופיל מרובע פשוט.

עידו לוריה
05-01-13, 17:29
קובי אני לא הייתי מסיק מכך כלום מסיבה נורא פשוטה עולם המונחים בשפה המקצועית בארץ זה דבר מאוד איך לומר סובל מחוסר אחידות במונחים , או בקיצור תברר טוב טוב עם שני הצדדים (המזמין והספק חומר גלם ) מה צריך ומה אתה מקבל , כך תחסוך לעצמך הרבה עגמת נפש .

עידו

-->