PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לגבי יבוא ג'יפ רוביקון 2012

Ranvahaba
05-01-13, 02:11
שלום לכולם.
לאחר התלבטויות רבות החלטתי להוסיף לסיקס בחנייה ג'יפ רוביקון .
לאחר בירור אצל היבואן הרשמי, המחיר הכי טוב שהם מציעים הוא 280,000 .
מבדיקה ושיטוטים למדתי שניתן להביא מארה"ב רכב משומש עם קילומטראז' נמוך יחסית במחיר זול יותר ממה שניתן לקנות בארץ.
האם למישהו בפורום יש ניסיון בייבוא אישי או שמכיר מישהו כזה שיכול לייעץ ?

תודה מראש.

Moish Avrahami
05-01-13, 10:19
יניב גולן.
0522393363.

יורד ים
05-01-13, 10:53
בוקר טוב,

אני מציע לך לדבר עם מורן ,ידיד טוב שלי, ממש ידיד נפש 0508773010
בהצלחה
יוסי

Ranvahaba
05-01-13, 15:00
תודה.

אני לא רוצה להפריע בשבת . מחר אני אברר.
רק מהמחשבה על הרוביקון אני יושב עם חיוך ענק שמרוח לי על הפנים.

נמרוד
06-01-13, 11:32
אפשרי בהחלט ונעשה רבות. כל הרוביקונים שאתה רואה בארץ עד שנת 2011 - ויש הרבה - הגיעו ביבוא אישי. השנה התחיל היבואן לראשונה ביבוא מסודר של הדגם, וטוב שכך. המחיר לא רע בכלל, עדיין יותר יקר מאשר ביבוא אישי בשורה התחתונה אבל הפער הצטמצם וצריך לשקול היטב את היתרונות של לקנות מהיבואן, כמובן אחרי שתעשה סקר שוק ותראה מה האפשרויות בתחום היבוא האישי.

המבחן לג'יפ רנגלר רוביקון 2012 (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2526-%D7%97%D7%A4%D7%95%D7%96-%D7%91%D7%A9%D7%98%D7%97-%D7%92-%D7%99%D7%A4-%D7%A8%D7%A0%D7%92%D7%9C%D7%A8-%D7%A8%D7%95%D7%91%D7%99%D7%A7%D7%95%D7% 9F-%D7%90%D7%A0%D7%9C%D7%99%D7%9E%D7%99%D7% 98%D7%93-2012)שדרור ברלי פרסם מוקדם יותר השנה, בוצע על רכב שהגיע ביבוא אישי.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=59398&d=1342454309

Ranvahaba
06-01-13, 18:23
היי נמרוד, תודה על התגובה והקישור, הם רק גורמים לי להעלות ציפיות.

בקשר ליבואן הרשמי, עקרונית אין לי שום בעייה. הנקודה היחידה היא שלדעתי לא שווה לקנות רכב חדש ישירות מהיבואן בגלל ירידת הערך המשמעותי ישר אחרי הקנייה. לפי דעתי הרבה יותר משתלם כלכלית לקנות רכב יד 2, חדש יחסית אבל שכבר עבר את ירידת הערך העיקרית. הבעייה בארץ היא שאי אפשר למצוא רוביקון ארוך משנת 2012 ( מעדיף אותו בעיקר בגלל המנוע והגיר ) ואז האופציה היחידה שיש היא לפנות ליבוא האישי. אם הייתי מוצא בארץ רוביקון יד 2 שנקנה מהיבואן כאן והיה לטעמי ובתקציב לא הייתי חושב פעמיים.

יוני5
06-01-13, 23:45
הי רן,

אני אחדד את מה שנמרוד כתב,
לייבוא האישי יש יתרון בסוגיית המחיר ולעיתים המבחר.
החסרונות העקריים הם ביורוקרטיות ייבוא ומימוש אחריות.

בזמן האחרון קרו שני דברים במקביל:
התסבוכת של הייבוא האישי התמעטה מאוד - זה הרבה יותר קל מאשר פעם
המחיר הרשמי בארץ ירד

אתה צריך לעשות את החשבון בעיקר לגבי האחריות. אני לא בטוח שההתלבטות בעניין הזה תהיה קלה.

בברכה,
יוני5

דרור ברלי
07-01-13, 00:44
הבעיה היחידה שאני רואה זה מימוש אחריות.

אם אין לך בעיות וצורך להפעיל אחריות, החיסכון ביבוא אישי מול היבואן הרשמי של ג'יפ בישראל יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים.
אני הייתי מנצל את אופציית היבוא האישי כדי להביא דגמים ייחודיים שהיבואן הרשמי משום מה לא מכיר בהם ולא מביא אותם: ראשית, הבחירה הנכונה ביותר - גיר ידני... או רוביקון במרכב קצר למי שאוהב (לישראל מיובא רק הארוך), רמות גימור מיוחדות כמו "CALL OF DUTY" או "גרסת העשור" או כל מיני גרסאות מיוחדות אחרות של הרוביקון (יש המון) וכו' וכו'. הרכב גם לא חייב להיות ממש "משומש". לעתים יש עליו "יד" רשומה, אבל מספר המיילים שנסע בפועל הוא אפסי, ברמת הירידה מהמובילית לאולם התצוגה של הדילר. יש עוד כאבי ראש קלים כמו גיור מכשירי רדיו לתדרים הנהוגים כאן, ספידומטרים ממיילים לק"מ, וכו' וכו'.

יבוא אישי גם מאפשר לך, תיאורטית, לבצע כל מיני שיפורים ברכב באופן חוקי ורשמי. לא תהליך פשוט, קל או זול, אבל אפשרי - מה שלחלוטין אי אפשר לבצע ברוביקון ה"רשמי" של מכשירי תנועה, שכאילו כדי להכעיס, מגיע בדגם האירופי עם צמיגי כביש ובמידה קטנה יותר מהאמריקאי שמגיע ביבוא אישי...

ממליץ לך להתיעץ עם אסף ארצי (יבואן של רכבי יוקרה וספורט) בטל: 0577443434 ועל הדרך גם תמסור לו ד"ש...

Ranvahaba
07-01-13, 00:46
היי יוני

ממה שהבנתי כיום היבוא האישי ממש פשוט ובלי יותר מדי בירוקרטיה. פשוט לא לצריך להתחכם ולהביא רכב עם יותר מדי שיפורים.
בקשר לאחריות, הבנתי שקריזלר נותנים אחריות בינ"ל.. תקן אותי אם אני טועה..?

Ranvahaba
07-01-13, 00:56
היי דרור.

אני לא מחפש רכב ממהדורה מיוחדת. לגבי שיפורים, הגבהה של 2.5, טמבון קדמי ואחורי ומיגונים יספיקו. וגגון אף פעם לא יכול להזיק.. יותר מזה אני לא צריך נכון לעשיו. בהמשך אני בטוח שיהיה לי מספיק זמן וגם כסף לשדרג אותו כאן.
הסיבה העיקרית ליבוא אישי היא המבחר המצומצם מאוד עד אפסי ברוביקונים יד 2 מסוף 2011 והלאה שיש למכירה בארץ.. להערכתי רק בהפרשים בין רכב חדש למשומש יש חיסכון של 20-30K בשנה הראשונה, וזה עוד בלי פערי התיווך של היבואן.
כרגע יש ניסיון להתארגן עם עוד 2 חברה שגם מעוניינים בייבוא אישי וכך לחסוך גם כמה אלפים בנושא ההובלה ( אפשר להכניס 2-3 רכבים לקונטיינר 40 רגל ). חוסך כמה אלפים בהובלה עצמה ובתוספת המיסים שיש גם על ההובלה מגיעים לחיסכון נוסף של 5-10K .

דרור ברלי
07-01-13, 01:06
לשדרג אפשר עד השמיים.
ואז תשמח לגלות שהמשטרה רודפת אותך כאילו זה הסיקס הישן שלך...

רכב ביבוא אישי אפשר לשפר באופן חוקי. זה לא מוכרח להיעשות במעמד הגעת הרכב לארץ, אפשר גם אחר כך.
אבל העובדה שהרכב הגיע ביבוא אישי מאוד חשובה כאן.

החישובים שלך נכונים, אפשר לחסוך המון כסף. לגבי אחריות - כן, יש אחריות בינלאומית של קרייזלר, מכשירי תנועה גם חייבים לספק לך "אישור שירות" (אישור שהם יכולים לטפל באוטו. האישור הזה לא מגיע בחינם כמובן... זו חתיכת נייר שעולה לך כמה אלפי שקלים... תכניס לחישוב הכולל) גם השירות במוסכי היבואנים הרשמיים (לאו דווקא מכשירי תנועה, יש עוד כמה יבואנים שמתמודדים עם המוני מכוניות מיבוא אישי) לאותן מכוניות מיבוא אישי לא תמיד מדהים... לעתים בצדק, כי בהרבה מקרים יש הבדלים טכניים קלים יותר או פחות בין גרסאות אירופיות (שמגיעות לישראל ביבוא מסודר) לבין דגמים אמריקאיים שמגיעים ביבוא אישי. לא תמיד יש כל חלק במלאי וכו' וכו'. ועדיין מדובר בחיסכון כספי נכבד.

Ranvahaba
25-01-13, 01:24
אחרי חיפושים רבים יש כמה אופציות, אבל עדיין המחירים לא אטרקטיביים מספיק ( 235,000 בארץ אחרי כל ההוצאות ובלי שיפורים ) . יש למישהו המלצה על דילר טוב ואמין מארה"ב ( עדיפות לאיזור החוף המזרחי ) ??

יוני5
25-01-13, 03:01
הי רן,

אני הייתי מחפש את ההבדל בין טופס האחריות הבינלאומית למימושה בפועל.

היבואן, זה שלא קנית דרכו, ימצא כל דרך למרר את חייך. כל בורג הדרוש החלפה, אכן יוחלף, אבל רק לאחר קבלת אישור בכתב משלושה טיפוסים שונים, תוך דרישה ממך להמצאת מסמכים שיגרמו לך לגרד את פדחתך עד כדי קרחת.

במחירים שנתת כלל לא שווה לדעתי להביא את הרוביקון מחו"ל (235K לרכב משומש לעומת 280K לחדש בארץ, כולל אחריות).
לייבוא האישי, במקרה של הנתונים הכספיים שנתת יש הצדקה אחת: שיפורים שלא ניתן להתקין בארץ באופן חוקי.

בברכה,
יוני5

רמי גלבוע
25-01-13, 04:06
בהמשך למה שכתב דרור, אני רוצה להדגיש - בזמנו (לפני פחות משנה) הגיע הרוביקון ה'רשמי' לארץ במפרט אירופאי - צמיגים קטנים יותר (ב-1 אינץ') ופחות קרביים, פגושים יותר מעודנים, ובולמים פחות קרביים (מפרט, וגובה, 1 אינץ' פחות מהמקורי). סה"כ חבילה פחות קשוחה מאשר המפרט האמריקני הסטנדרטי. אני לא מעודכן מה בדיוק מגיע היום לישראל (השווה מידת ואיפיון צמיגים, מרווח גחון, סה"כ, בזמנו היה הפרש של 1.5 אינץ' לרעת המפרט האירופאי).

זה די מעצבן להזמין "רוביקון", ולקבל "רובי-ספורט". לא יודע איך לשקלל את זה מול הפרשי המחיר ובלבול המוח.

דרור ברלי
25-01-13, 12:04
בהמשך למה שכתב דרור, אני רוצה להדגיש - בזמנו (לפני פחות משנה) הגיע הרוביקון ה'רשמי' לארץ במפרט אירופאי - צמיגים קטנים יותר (ב-1 אינץ') ופחות קרביים, פגושים יותר מעודנים, ובולמים פחות קרביים (מפרט, וגובה, 1 אינץ' פחות מהמקורי). סה"כ חבילה פחות קשוחה מאשר המפרט האמריקני הסטנדרטי. אני לא מעודכן מה בדיוק מגיע היום לישראל (השווה מידת ואיפיון צמיגים, מרווח גחון, סה"כ, בזמנו היה הפרש של 1.5 אינץ' לרעת המפרט האירופאי).

זה די מעצבן להזמין "רוביקון", ולקבל "רובי-ספורט". לא יודע איך לשקלל את זה מול הפרשי המחיר ובלבול המוח.

מצד שני, מי מבעלי הרוביקון נשאר עם הגלגלים והמתלים המקוריים?
הרי בארץ מתנהל כבר לא מעט זמן "מירוץ חימוש" בין בעלי הרוביקונים. מי יותר גבוה/מופלץ/משופר/מושקע ביותר כסף.
תנסה להיכנס לראש של בעל הרוביקון הישראלי הממוצע שזה עתה שפך 280K זוזים על ג'יפ חדש. הרי לא תקנה רוביקון ותשאיר אותו קטן סטנדרטי על צמיגי 31-32 ובגובה של פיאט פונטו, כשכל החבר'ה שלך כבר על צמיגי 35, יחסי העברה 4:88, מערכת מתלים לונג-ארם מוגבהת 6 אינץ', בולמי FOX , רובי-קרולרים, צ'יפים למערכת ניהול המנוע, פגושים מתכת גיבורים עם כננות מופרעות ומה לא....... קניית הג'יפ עצמו היא רק ההתחלה של רומן ארוך ויקר. אז מה זה כבר משנה איך הוא הגיע מהיבואן אם אחרי חודש אתה כבר שופך בו עוד 100K ומחליף חצי אוטו?

Ranvahaba
25-01-13, 18:40
קודם כל, הבעייה הראשונה היא שבקנייה מקומית לא ניתן לקבל אישור רשמי להגדיל את מידת הצמיג לעומת היבוא מחו"ל.
דבר נוסף שעלה מברור אצל היבואן, הוא שלאחר שיפורים שנעשים לרכב מתבטלת אחריות היבואן ( תוספת רק על רכב סטנדרטי שלא עבר שיפורים )
אז כל הקשקושים שיהבואן מנסה למכור לנו על עדיפות שלו בגלל נושא האחריות בעצם לא תקף, אלא רק לכאלו שלא רוצים לבצע שיפורים ברכב.
חיסכון של 45K ביבוא אישי הוא אטרקטיבי וזה מה שיש לי כבר היום, אבל אני מאמין שעם סבלנות וחיפושים נוספים יהיה אפשר להגיע גם לחיסכון עם 60K, וזה כבר די משמעותי..
ד"א, אני מאלו שלהם רוביקון עם שיפורים סבירים כמו הגבהה, פגושים ועוד כמה שטויות יספיקו, ולאחר חישוב שעשיתי אני לא אוציא על זה יותר מ 15,000.
אני חוזר לשאלה הקודמת שלי, אם מישהו מכיר דילר טוב זה יעזור לי מאוד.. תודה ושבת שלום לכולם.

klam
25-01-13, 23:54
היבואן לא מבטל אחריות. רק על המכלול שהחלפת ושום דבר מעבר לכך. גיר, מנוע, מערכת חשמל וכד' (כולל מערכת היגוי!)- נשארים באחריות מלאה. בדוק.
אם אתה יכול לעשות הגבהות, פגושים ועוד "כלמיני שטויות" ב 15K - כדאי לך לפתוח סדנת שיפורים..

Ranvahaba
26-01-13, 00:51
היבואן לא מבטל אחריות. רק על המכלול שהחלפת ושום דבר מעבר לכך. גיר, מנוע, מערכת חשמל וכד' (כולל מערכת היגוי!)- נשארים באחריות מלאה. בדוק.
אם אתה יכול לעשות הגבהות, פגושים ועוד "כלמיני שטויות" ב 15K - כדאי לך לפתוח סדנת שיפורים..

אחרי בנייה של סיקס אני מאמין שכמה שיפורים לא יהיו בעייה. אני מדבר על 15k והרוב בהרכבה עצמית.
בקשר לאחריות היבואן, אני הבנתי מהם קצת אחרת ממה שאתה מציין כאן, אבל אני אעשה בירור נוסף. אבל בלי ביטול אחריות או לא, בשביל חיסכון של 60k אני מכון לחיות בלי אחריות היבואן.

ofiredri
26-01-13, 08:05
ישנה סברה שלעולם לא נבדקה, שאחריות על רכב ביבוא אישי ניתנת למימוש באופן בו אתה מתקן את הנזק במוסך מקומי ורשמי של קרייזלר בארץ, ותובע החזר כספי מהיצרן בארה"ב. אם דרור המליץ על סוכן יבוא אישי טוב, הייתי ממליץ לבדוק איתו האם הסברה הזו אכן נכונה.

Ranvahaba
26-01-13, 12:23
ידוע שלאחר תיקון התקלה במוסך רשמי של היבואן תזכה אותך בהחזר מצד היצרן לאחר הצגת חשבונית. הבעייה היא שכמו שכתבו למעלה, הדרך לשם ארוכה ומייגעת, בעיקר בשל טרטרת ועוד, בירוקרטיה מצד היבואן שרוצה כמובן להקשות על מי שמביא ביבוא אישי. מצד אחד מובן אבל מצד שני די מעצבן. בכל מקרה, הטרטור הזה, במקרה ויגיע ואני מקווה שלא, זה לא מה שימנע ממני להביא רכב ביבוא אישי. הפערים הכספיים גדולים מדי בשביל לוותר על זה.

ofiredri
26-01-13, 13:53
למיטב ידיעתי, הזיכוי נעשה על ידי היצרן בחו"ל כלומר אין כל התעסקות עם היבואן המקומי למעט חשבונית כשרה המעידה על מהות ועלות התיקון.

דרור ברלי
27-01-13, 09:37
JK זה לא סיקס או סופה.

לא שזו טכנולוגיית חלל או טילים שמצריכה דוקטורים בחלוקים לבנים שעובדים במעבדה סטרילית, אבל זה כבר לא הג'יפ המאוד פשוט של פעם.
וגם אם נניח שאתה בעל ידע במכונאות ותסתדר עם עבודה עצמית, עדיין עלויות החלקים אחרות.

15K משפרים לך יפה מאוד סיקס או סופה, אבל ב-JK המחירים קצת אחרים.

ofiredri
28-01-13, 07:38
JK זה לא סיקס או סופה.

לא שזו טכנולוגיית חלל או טילים שמצריכה דוקטורים בחלוקים לבנים שעובדים במעבדה סטרילית, אבל זה כבר לא הג'יפ המאוד פשוט של פעם.
וגם אם נניח שאתה בעל ידע במכונאות ותסתדר עם עבודה עצמית, עדיין עלויות החלקים אחרות.

15K משפרים לך יפה מאוד סיקס או סופה, אבל ב-JK המחירים קצת אחרים.

זה אכן שיקול למי שיודע לטפל לבד !

-->