PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרכב נוסע מצויין רק כשהוא קר וכשמגיע לטמפרטורת עבודה מתחיל להשתגע, במה להתמקד?

ybar
06-01-13, 06:22
הרכב הוא שברולט סיירה 87 עם הזרקה חד נקודתית tbi ומנוע 5 ליטר בנזין, הרכב מתנהג ונוסע דיי טוב כאשר הוא קר בלבד ועד אשר הוא מגיע לטמפרטורת עבודה(שהוונטה נכנסת לפעולה)ואז הכל מתחיל להשתבש,כלומר מתחיל לזייף קשות ולרעוד בהילוך בעמידה ובנוסף בכל שילוב לדרייב/רוורס הוא מיד נכבה(אם לא לוחצים על הגז מהר)ואפילו נכבה כמעט בכל האטה/עצירה, על מה מעיד הדבר ובמה עליי להתמקד ע"מ לעלות על מקור הבעיה/תקלה?

lizard
06-01-13, 07:09
תבדוק את החשמל של הוונטה. אולי מקצר. לי בסונומה היה כבל שקיצר לשלדה. במזל לא נשרף האוטו. הרכב הי מתנהג כמו אחוז דיבוק כשהכבל היה מקצר.

ybar
06-01-13, 17:22
ייתכן ומדובר במשאבת דלק חשמלית תקולה אשר אינה מספקת מספיק לחץ דלק למזרקים בזמן שהמנוע חם? כאשר המנוע קר יש העשרה בכמות הדלק שמוזרקת לסעפת היניקה ואז אין שום בעיה של זיוף או כיבוי הרכב וכאשר המחשב מזהה שהמנוע כבר חם והגיע לטמפרטורת עבודה אז הוא מוריד את כמות הדלק.

shmulikbg
06-01-13, 17:32
כן, בהחלט יכולה להיות בעיית משאבת דלק. אם יש לך אפשרות בדיקת לחץ דלק,
זו תהיה הבדיקה הנכונה.

ybar
06-01-13, 22:26
יש לי אפשרות לבצע בדיקת לחץ דלק בעזרת שעון ייעודי אך איני יודע את הנתונים הנכונים/מדוייקים שקבע היצרן למנוע כזה(305 סמול בלוק 5 ליטר בנזין הזרקה חד נקודתית tbi )מישהו אוליי יודע כמה בר/psi אמורה לספק המשאבת דלק במנוע הזה?
יש לי גם ברכב קודן בעל ניתוק למשאבת הדלק(רק כאשר מקישים את הקוד המשאבה מתחילה לבנות לחץ),ייתכן והקודן הוא למעשה מקור התקלה/הבעיה ?

shmulikbg
06-01-13, 22:32
ייתכן שקודן יגרום לבעייה כזו, אבל הסבירות נמוכה, מאחר וזה קורה לך רק כשהמנוע
כבר חם, מה שמצביע ככל הנראה על משאבה.
לא יודע להגיד לך מה הנתון המדוייק שלה, אבל ממילא בתחילת עבודה היא תקינה.
בדוק לחץ עד שמתחיל הזיוף. אם זו אכן בעייה במשאבה, תהיה לך נפילת לחץ.

ybar
07-01-13, 06:20
התופעה החלה גם כאשר המנוע היה קר לחלוטין אך מכיוון שלא היה ברשותי שעון לחץ דלק ייעודי לצורך הבדיקה סתמתי את צינור החזרות של הדלק שמתחבר בtbi ובכך למעשה העלתי קצת את לחץ הדלק בקוו מהטנק למזרקים ומאז התופעה קימת אך רק כאשר הרכב חם ומגיע לטמפרטורת עבודה,מה שמחזק למעשה את האבחנה שלי שאכן מדובר במשאבת דלק מעט עייפה אשר לא מצליחה לספק לחץ דלק מתאים ,מה דעתכם,הכיוון העיקרי הוא אכן משאבה תקולה/עייפה או שיש לבדוק כיוונים נוספים טרם החלפתה?

polar bear
12-01-13, 19:18
לבדוק את הלחץ של המשאבה זה תמיד טוב. אבל נראה לי יותר שתלך בכוון של חשמל, אטו איזשהו קצר כמו שכבר נכתב, או משהו במנגנון ההצתה . כי אם המשאבה היתה עייפה המנוע היה מזייף כל הזמן. אתה מדבר על תופעה שמתרחשת רק כשהמנוע חם,ף זאת אומרת שיש איזושהי מערכת שמשנה מצב פעולה ואז מתחיל הבלגן.

בהצלחה

ybar
13-01-13, 06:21
כפי שכבר ציינתי בהודעה הקודמת(7),תופעת הזיוף הקשה(טורים עולים/יורדים) במנוע וכיבוי הרכב בכל שילוב להילוך ובעזיבת הרגל מהגז/האטה/בלימה הייתה בעבר בכל מצב,כלומר גם ממש בהתנעה ראשונה(אחריי שהרכב עמד מספר שעות)כשהמנוע עדיין היה קר לחלוטין,התופעה "יישתפרה" מעט רק לאחר שסתמתי הרמטית את צינור החזרות/עודפים שיוצא מהtbi ולמעשה בעקבות זה הלחץ דלק בקוו/מזרקים עלה קצת וכרגע התופעה מתרחשת רק כאשר המנוע כבר חם ובטמפרטורת עבודה(מהרגע שהוונטה נכנסת לעבודה בפעם הראשונה),זה לא סימפטומים המעידים על משאבת דלק עייפה שלמעשה מאבדת ספיקה כשמיתחממת?

polar bear
13-01-13, 23:30
המשאבה לא יושבת במנוע ולכן לא קשור חום המנוע חימום המשאבה. מת בדקת את המזרקים שלך לאחרונה? למרות, שגם אם המזרקים סתומים אני לא רואה קשר להגת המנוע לטמפ' עבודה כיוון שהמזרקים עובדים כרגיל כשהמנוע מתחיל להיתחמם והרבה לפני טמפ' עבודה.

ybar
14-01-13, 06:09
לבדוק את הלחץ של המשאבה זה תמיד טוב. אבל נראה לי יותר שתלך בכוון של חשמל, אטו איזשהו קצר כמו שכבר נכתב, או משהו במנגנון ההצתה . כי אם המשאבה היתה עייפה המנוע היה מזייף כל הזמן. אתה מדבר על תופעה שמתרחשת רק כשהמנוע חם,ף זאת אומרת שיש איזושהי מערכת שמשנה מצב פעולה ואז מתחיל הבלגן.

בהצלחה

בהנחה שאכן מדובר בבעית חשמל כלשהי,איזה חלקים/רכיבים עלולים לשנות/לשבש את פעולתו התקינה של המנוע כשהם מתחממים?

רפי לין
14-01-13, 11:31
דבר ראשון הייתי בודק את חיישן חום מנוע.
הוא משדר למחשב ההזרקה את נתון חום המנוע ולפי זה המחשב קובע את זמן ההזרקה, קרי כמות הדלק למנוע.
זה די נדיר שמזרק דלק חד נקודתי נסתם, אבל הכל יכול להיות.
בברכה - רפי לין

ybar
14-01-13, 18:38
המזרקים לא סתומים בוודאות(רואים רסס יפה), בוצע ממש לאחרונה ניקויי ייסודי למזרקים כחלק משיפוץ הtbi ,החיישן חום מנוע נראה תקין ומפעיל את המאווררים בזמן והמנוע לא מתחמם, כרגע אין טרמוסטט ברכב,יכול להיות שחוסר בטרמוסטט הוא הגורם לבעיה/תופעה?

-->