PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ לרכב שטח שזולל הרבה דלק

elibaba
06-01-13, 15:24
אז בקרוב אני מתחיל עבודה שיש אליה הסעה נוחה והנסועה היומית תרד לקילומטרים ספורים.
רק אני נוהג, בתמונה יש גם את האישה שלא נוהגת ושני ילדים קטנים, אוהבים לטייל וגם לישון בשטח לפעמים.

* כמה אתם רוצים להשקיע?
משהו כמו 40K ובשאיפה פחות כדי שלא יכאב אם רוצים להעיף משהו שמתגלה כנבלה.

* הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע?
זה יהיה רכב יחיד, עקרונית אפשר להסתדר גם אם הוא יעמוד כמה ימים בגלל תקלה אבל עדיף משהו שנוסע, רצוי מעט יותר מפנק מאביר צבאי.

מי נוהג בו?
רק אני

כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות?
זוג מבוגרים ועוד 2 ילדים קטנים (3,5). 7 מושבים יכול להיות נחמד כדי להוסיף את סבא וסבתא לטיולים קצרים אבל לא חובה.

כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה?
פחות מ 10,000.

יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'.
הכל הולך, אבל בגלל הנסועה הנמוכה יש לי חשק למשהו שטוחן בנזין ואוטומטי, סטייל גרנד צ'רוקי.

אני כן רוצה רכב עם פוטנציאל לשיפור, כדי שאם נראה שחיידק השטח נתפס נוכל להתקדם איתו. אבל לפחות להתחלה מדובר על רמה בינונית ומטה של עבירות, אבל יותר מג'יפון או פורסטר.

חושב על סורנטו, רקסטון וכו' אבל הם נראים לי ישנים מדי בתקציב, וקל וחומר הגרנד צ'ירוקי.
האם אין ברירה ורק ג'ימני ?

Scrusher
06-01-13, 15:48
נראה לי שאתה יותר בכיוון של ג'ימי מאשר ג'ימני
אם באמת לא היה אכפת לי מהדלק,הייתי מחפש ונדורה 4X4. רכב עם כיסאות כמו של סלון שאפשר גם לישון בו מאחורה בכיף או להעמיס בו חצי בית למדבר

elibaba
06-01-13, 16:24
והג׳ימי שווה משהו בשטח ? אפשר לטייל איתו בלי שיישבר לחתיכות ?

jonny boy
06-01-13, 16:39
תבדוק גם את הכיוון של פג'ארו Q 3.0 בנזין

lizard
06-01-13, 19:40
לדעתי הג'ימי ישבר לחתיכות וגם אי אפשר ממש לשפר.
גראנד צ'ירוקי נשמע סבבה, אפילו לא משנתון גבוה. בשנתונים הגבוהים הסרן הקדמי הוא מתלים נפרדים. קצת יותר קשה לשיפור.
אפשרות נוספת, אם כי קרובה לאביר צבאי, זה להשיג רכב אספנות. גם אם תשלם יותר על הקנייה, האחזקה יכולה להיות פשוטה יותר. ראיתי ווגוניר או רכב דומה למכירה במלך הביצה, רכב שנראה יפה מאוד חיצונית, עם ציפוי עץ. לא מכיר ולא יודע אבל שווה לבדוק. רכב עם אופי ויופי :-)

elibaba
07-01-13, 15:20
עקרונית המועמד המושלם הוא גרנד 2004.
אבל ממה שאני רואה בלוחות המחירים שמבקשים גבוהים, 60 ומעלה.
זה סביר או שסוגרים בד"כ על מחירים נמוכים משמעותית ?

נמרוד
07-01-13, 15:28
גרנד צ'רוקי זו בחירה מצוינת. לאו דווקא 2004 - מה שנכנס בתקציב, גם אם זה גרנד ZJ ולא WJ (על המושגים - בפורום האינדיאנים) - אישית אני מעדיף ZJ. מה שחשוב זה לקנות רכב במצב טוב, שנתון לפה או לשם לא משנה. בתור בסיס לרכב שטח וטיולים משפחתי זו בחירה אידיאלית, במקרה שלך זה אינו רכב יומיומי עיקרי אז אתה צודק בשיקולים שלך, והתמיכה של חברי הפורום כאן באתר היא בונוס אדיר. בא לך Jeep? לך על זה!

שי קרנצלר
07-01-13, 17:48
יוקון בנזין
מלך העולם !!!

ilan.sch
09-01-13, 22:03
באופן אישי לא אהבתי את הנושא של השרשור "רכב שטח שזולל הרבה דלק"

נשמע כמו הילדים באינטרנט בני 12 שמחפשים לקנות לאחות הגדולה רכב כי קיבלה רשיון ולא יודעים מה לקנות מרצדס או BMW.

סתם רציתי לשתף, אם אין ערך לכסף, אפשר להביא אותו לי או להמון משפחות נזקקות שיש בארץ ולהן אין כסף לבזבז על דלק ללא הגבלה. ואם השירשור רציני אז אפשר לכתוב נושא קצת יותר מהותי.

בהצלחה בחיפושים. תודה רבה

elibaba
10-01-13, 10:05
אילן, אני מקבל שבקריאה שניה זה לא נראה טוב כל כך, מתנצל אם עצבנתי :rolleyes:

המטרה היתה לתת כותרת הומוריסטית שתמשוך תשומת לב, ממש אין לי כסף מיותר לזרוק - אני שכיר סטנדרטי וכך גם אשתי, עם הכנסה ממוצעת.

רציתי להדגיש שנושא צריכת הדלק ברכב שאני מחפש איננו בעל חשיבות כי הנסועה שלו תהיה נמוכה מאד, אז לא משנה לי אם אם הוא צורך ליטר ל 5 ק"מ או ליטר ל 10.

בינתיים נראה שלצרכים שלי טרופר ארוך בנזין נותן כל מה שאני צריך במחיר יותר ידידותי מאשר גרנד צ'ירוקי, ZJ זה מרגיש לי ישן כבר, ויש לי חשש שאני אבלה כל הזמן מתחתיו בתחזוקת שבר רק שימשיך לנסוע.

לגבי הטרופר - יש מוסכים "ידידותיים למשתמש" במרכז שאינם של UMI ?

orend
10-01-13, 14:31
תרשה לי לזרוק עוד אופציה לדיון. איסוזו רודיאו. נפוץ יותר מטרופר בנזין ארוך [צורה חדשה 3.5]. קל יותר למצוא אחד שמור, רובם לא הריחו שטח. פחות גדול ומאיים לנהיגה עירונית ושימוש יום-יומי של ה"שתחייה". טיפ - לחפש אחד משנתון 03-04 וכך גם לדלג מעל בעיית הגיר הבעייתי שדגם 02 חולק עם הטרופר בנזין.
גילוי נאות - הרכב שלי מוצע למכירה [רודיאו 04 משופר ומוכן לשטח]

elibaba
05-03-13, 11:11
אני מקפץ את הנושא שוב כי 7 מקומות הפכו להיות קריטריון פוסל. משמע חובה 7 מקומות.
המועמד הטבעי - איסוזו בנזין (ושמא דיזל ? נראה שיש פתרון לבעיות המוכרות של ערבוב סולר-מים-שמן).

האישה שמה עינה על רקסטון, אבל אני לא מוצא מידע על אפשרויות הגבהה וצמיגים, והוא נראה שביר, במיוחד עם מדרגות הצד האלה.

עוד משהו ? נקח הגבלת תקציב עד 60K.

Tourist
05-03-13, 11:23
מה עם יונדאי טראקאן ?
יש מודל עם 7 מקומות

Sent from my iPhone using Tapatalk

-->