PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת דיון - מה בעצם כל כך נורא במתלה קידמי ifs ?

גיא
06-04-05, 20:19
חוץ מזה שסרן יותר טוב.
אז מה נורא כל כך ?
למה היילקס מודל 98 כל כך רע ?

הנסיון היחיד שהיה לי עם כזה הוא בניבה ושם יצא לי פעם אחת שנגחתי את המגן גחון בשעת התפרעות במהירות גבוהה בשביל בוצי.

זה הדבר היחיד ? המרווח גחון הדינאמי ?

או שיש עוד נבלות שם ?

נמרוד
06-04-05, 20:59
גיא, אתה לוקח דברים לקיצוניות, שחור לבן, וזה לא נכון - אם אתה רוצה דיון טכני רציני.

*אף אחד לא קבע שסרן יותר טוב.
* זה "לא נורא כל כך".
* ובוודאי שהיילקס 98 הוא לא כל כך רע... הוא טוב! ואיזה נבלות?

הנה דיון טוב בדיוק על הנושא הזה. אחד האהובים עלי, זהירות זה ארוך!
http://jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=1053

בוזי
06-04-05, 21:02
זה, ומהלך מתלה אפסי עד לא קיים....

כל השאר הם יתרונות, בעיקר בכביש.
ניסית פעם לבלום חזק תוך כדי התחמקות ממכשול ברכב בעל סרן חי? מכיר את ההרגשה?
אז ברכב עם IFS אין את הבעייה הזאת.

אריה פאהן
07-04-05, 01:58
עוד משהו ,אני לא מכיר רכב עם IFS קידמי נעול שמחזיק מעמד

גיא
07-04-05, 07:10
מכיר את הדיון ההוא.

אכן מעניין ..

אבל מצד שני, תראה איזה שוק מטורף יש להיילקס עד 97 ולעומתו מ 98 ו/או שאר הטנדרים.
גם למגנום יש נעילה מקורית אבל רבע שוק "מטורפים" ממה שיש להיילקס.

ולא כי ההילקס אמין יותר מהמיצובישי..... או בעל מנוע חזק יותר :twisted: אני גם מפקפק אם עשירית מהקונים האדוקים של היילקס כזה קראו את המאמר הזה ...

ניראה כי למהלך המתלה יש יד בדבר. איך המהלך מתלה המקורי של היילקס סרן חי ?
במצב מקורי ?

ואגב, מה המידה המקורית של צמיג להיילקס כזה ?

גיא
07-04-05, 07:12
אריה,

תסתכל על הסרן הקידמי של רוני מ. .... בתור דוגמה חייה ובועטת.

בוזי
07-04-05, 08:47
חסרון נוסף שחשבתי עליו לגבי ה-IFS, הוא שהוא עדין יותר, בעל חלקים רבים יותר, ויקר יותר לתחזוקה וכיוון (אבל לפחות יש מה לכוון).

בעז.

נמרוד
07-04-05, 09:06
מכיר את הדיון ההוא.

אכן מעניין ..

אבל מצד שני, תראה איזה שוק מטורף יש להיילקס עד 97 ולעומתו מ 98 ו/או שאר הטנדרים.
גם למגנום יש נעילה מקורית אבל רבע שוק "מטורפים" ממה שיש להיילקס.

ולא כי ההילקס אמין יותר מהמיצובישי..... או בעל מנוע חזק יותר :twisted: אני גם מפקפק אם עשירית מהקונים האדוקים של היילקס כזה קראו את המאמר הזה ...

ניראה כי למהלך המתלה יש יד בדבר. איך המהלך מתלה המקורי של היילקס סרן חי ?
במצב מקורי ?

ואגב, מה המידה המקורית של צמיג להיילקס כזה ?

מי אמר לך שהשוק של הילקס 98 ומעלה חלש? הוא ממש לא. יש שוק מסוים של אנשי שטח שמחפשים את הטנדר הספציפי הישן שיש לו סרן חי. הוא דומיננטי מאד בפורומים של אתרי שטח כמו ג'יפולוג וג'יפטריפ, זה לא צריך להפתיע אותך... אבל יש חיים מעבר לפורום, גיא, אתה יודע. השוק הזה הוא חלק קטן מכלל שוק הטנדרים.

אם אתה מחפש רכב עבודה אמין וטוב ונוח יחסית, הילקס 98-99 הוא רכב מצויין, יתן לך את כל מה שאתה רוצה. אל תצפה שהוא יהיה זול, הם נמכרים במחירון ומהר, לא פחות מהישנים.

גיא
07-04-05, 10:30
אז אתה אומר שתמונת המצב המעוותת שקיבלתי בפורומים היא בעצם שגוייה.

טוב,
תודה למדתי משהו.

אגב, אם כבר. אז מה היתרון של קפיצי סליל ב IFS לעומת מוטות פיתול אם יש בכלל כזה ?
או הפוך ... ?

אריה פאהן
08-04-05, 00:05
אריה,

תסתכל על הסרן הקידמי של רוני מ. .... בתור דוגמה חייה ובועטת.

לא מכיר את הדוגמא שאתה רומז עליה , הנסיון שלי שסרני IFS קדמיים נשברים במאמץ קל עם נעילה ,לפחות אלה שאני מכיר

גיא
08-04-05, 08:03
לרוני ( האיש הזקן ) יש פוראנר עם נעילה קידמית אוטומטית כבר שנים ארוכות.

אני לא שמעתי שמשהו נישבר שם.
( ל 4runner יש ifs )

והאיש לא בדיוק נהג "סבתא" ....

סוזי המשתוללת
09-04-05, 16:40
אריה
אתה וצביקה לא דוגמא
בסה"כ ifs זה לא רע ואפילו טוב ולראייה הקינג ששרד את התחרויות והוא עוד נסע עם צמיגי בובקט
נכון מתלה נפרד ברכב סטנדרטי חלש יותר מאשר סרן לפחות בתיאוריה במעשי ירון נוסע על פורנר נעול קדימה ואין שום בעייה עם הציריות ולעומתו חברים אם רכבים עם סרנים חיים שוברים חופשי באותם המכשולים
כמו תמיד בשורה התחתונה התשובה טמונה בנהג וסגנון נהיגה
יש כאלה שאין להם בעייה עם דנה 30 וצמיגי33 ויש כאלה שעם אותו הסרן ו31 זה לא מספיק
ככלל למרבית מסלולי הטיול ניתן להסתפק ברכב נעול אחורה ובשביל ה4-5 מכשולי אקסטרא הנעילה הקדמית תעשה את העבודה
יותר מזה
הסיכוי גבוה יותר שנתונים אחרים של הרכב כגון זויות גישה/נטישה /בטן / מרווח גחון יהוו מגבלה יותר מאשר הifs + נעילה

-->