PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרנספר סופה

amit_san
06-01-13, 22:02
שלום לכולם.

עומד לפני שיפוץ טרנספר -התגלה חופש בשרשרת וגם בשיני ההזחה של היוק האחורי.

החלפה ל SYE ובמקביל החלפת שרשרת או לחילופין פתרון יצירתי אחר(טרנספר מדגם שונה וכו') עלות מול תועלת, כדאי ?

מה המלצתכם ?

עמית.

Neilman
06-01-13, 22:34
מההבנה שלי, ותחכה לאישור מהמוחים האחרים פה באתר, החלפה ל-SYE תדרוש גם דרייבשאפש חדש קצר יותר - זה בסעיף ההוצאות.
בסעיף הכדאיות - השאלה אם הרכב מוגבה או לא וכמה, המטרה של ה-SYE היא לתקן את הזווית של הדרייבשאפט בין הטרנספר לביצה.

amit_san
06-01-13, 22:53
דרייב שאפט אחורי ארוך יותר :rolleyes:

omri_t
06-01-13, 23:33
SYE "על הדרך" זה נחמד, במיוחד אם אתה מוגבה.
אכן ידרוש גל הינע ארוך יותר.
ואם כבר מייצרים אפשרי עם קארדן כפול.

לא יודע כמה עולה קיט SYE
גל הינע עם קארדן כפול דנדש ומחוזק עלה לי אלף ומשהו שח.
הקיט מחזק משמעותית את ציר היציאה שהוא נקודת תורפה.

מצד שני, אם לא רוצה להשקיע, ניתן להשיג טרנספר משומש סביב 1500 ש"ח ממה שראיתי.
ושרשרת באיביי סביב 150$ מהזכור לי.

מאוד לוי בקונפיגורציה של הרכב שלך והרצונות שלך.
אני בחרת ב SYE בלי הגבהה עצבנית וכשהטרנספר היה תקין.

דרור ברלי
06-01-13, 23:45
החלפה ל-SYE זה דריישפט חדש עם חלק זחיח במקום הסליפ-יוק.
אם כבר אתה משקיע ולא אכפת לך להחליף שני דריישפטים, חפש טרנספר 241 של סופה ממוגנת. ציר היציאה שלו חזק פי 2 מה-231 הסטנדרטי

six 4 life
06-01-13, 23:53
לדעתי היתרון הכי גדול של הSYE למרות שלא לשם כך הוא נוצר - הוא החוזק הגבוה יותר של הציר הראשי שמגיע איתו ומחליף את הציר הראשי המקורי של הטרנספר (231) שידוע כמקור לצרות ונגזר חדשות לבקרים בשימוש שהוא קצת מעבר לרגל עדינה.
הציר שמגיע עם הSYE קצר יותר ועבה יותר, ומחזק את כל הטרנספר (פרט לשרשרת וגג"ש ההינע הקדמי) בצורה מרשימה, אבל אתה עדין נשאר עם שרשרת ממוצעת וגג"ש הינע קדמי קטן.
מבחינת כדאיות כלכלית - SYE + שרשרת + דרייבשאפט יגיעו לסביבות ה2000 ש"ח אם תזמין הכל מחו"ל והכנה של דרייבשפט בארץ.
יש גם אופציה של הסבה לטרנספר 241, שחזק ועמיד עשרות מונים מה231.
ההסבה לטרנספר הזה גם לא זולה (התעסקות עם התאמת הידית + סליפיוק והתאמות דרייבשאפטים + רכישת סליפיוק אחורי תואם), ובאופציה הזו אפשר לעבור את ה3000 ש"ח בלי בעיה מיוחדת ואולי אפילו יותר, תלוי בכמה קנית את הטרנספר עצמו. מה שבטוח באופציה הזו היא שזו השקעה חד פעמית. כל המכלולים חזקים יותר - צירים, גג"שים, שרשרת, מיסבים. לצורך העניין, עוד לא נתקלתי ב241 שהחליפו בו שרשרת.

אין ספק שהאופציה הקלה יותר שדורשת פחות התאמות ובמקרה ההשוואה בין השניים גם הזולה יותר, היא הSYE ושרשרת חדשה.

*דרור הקדים אותי בדקה.

Neilman
08-01-13, 16:28
יש מישהו שמפרסם עכשיו חלקים לטרנספר 231, יכול להיות ששווה לך לבדוק...

d master
08-01-13, 17:07
היי,
יש לי טרנספר סופה למכירה צור קשר בפרטי, אם מעניין אותך.

-->