PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניקוי טנק דלק...

שגיא S
07-01-13, 14:00
שלום לכולם.

מישהו יכול להסביר לי על התהליך של ניקוי טנק דלק?
או מכיר מקום שעושה את זה כמו שצריך?
מדובר במיכל של סמוראי.

יש לי כרגע שני מיכלים
1. על האוטו בשימוש שאני די בטוח שהוא צבר קצת לכלוך במהלך השנים
2. אחד בצד, שהוא מטונף מעצם היותו מטונף.

אני רוצה לנקות את המיכל החיצוני ואז להרכיב אותו.

asypeer
07-01-13, 14:23
השאלה הראשונה שצריכה להישאל היא האם המיכל שבצד חלוד מבפנים, אם הוא חלוד וזה שמורכב על הרכב תקין, אל תיכנס לזה.
כעיקרון אתה צריך איזה דטרגנט שמפרק שומנים, אבל לא חזק מדי, שלא יגיב עם המתכת (חומר לפתיחת סתימות יאכל לך את המתכת..) ולהשרות ולשטוף בהרבה מים חמים.
תחכה לאיזה יום עם שמש כי אתה תרצה שהמיכל יהיה יבש לגמרי לפני שתרכיב אותו על הרכב ושלא יתחיל להחליד לך לפני שתמלא אותו בדלק.
אגב, איך הגעת למסקנה שאתה צריך לעשות את זה? הפילטר דלק נסתם מהר מדי?

שגיא S
07-01-13, 15:04
אגב, איך הגעת למסקנה שאתה צריך לעשות את זה? הפילטר דלק נסתם מהר מדי?

דווקא לא.
פשוט הנחתי שהטנק כבר מספיק זמן על הרכב בשביל שיצטרך ניקוי. ויש לי אחד ספייר

asypeer
07-01-13, 16:33
איך אומרים...אם זה לא עושה בעיות. אל
תיגע. וגם אני ממחפשי הצרות. לך תדע איזה גומיות,ברגים ומשאבות משנת 87 (?) מחכים לך שם ורק מחפשים להיזכר/להיסדק/להתפורר.
לא זכור לי יצרן שמכניס ניקוי טנק דלק לספר טיפולים..

ד ו ר ו ן
07-01-13, 21:14
בעקבות תקלת תדלוק לפני כמה שנים, יצא לי לרוקן מיכל שלא נפתח מעולם.
אחרי מעל 10 שנים ויותר מ-350k קמ, הנוזל יצא צלול.
יש אגדה אורבנית על הצטברות של ג׳יפה במיכל, אבל לדעתי אם לא תידלקו מג׳ריקן שמצאת בשטח, או שיש בעיה ספציפית אל תיגע בזה.
מה גם שבשביל זה יש פילטר דלק.

Scrusher
08-01-13, 01:09
עם החלפת הקרבורטור המכונאי שלי עשה ניקוי טנק דלק והחלפת כל הצנרת "על הדרך". הטנק דלק שלי (לך תדע ממתי הוא שם) נמצא נקי - וזה אחרי שתידלקתי מג'ריקן מפוקפק
אם אתה עדיין חושב שיש לך סתימה,תבדוק את המשאבת דלק שלך

asafk
08-01-13, 22:36
מיכל דלק עשוי פח מנקים על ידי חומר ניקוי חזק - חומצה - ושרשרת.
בחומצה מטפלים בזהירות הראויה ואני לא מרחיב כאן, רק נאמר שמי שלא יודע להיזהר שלא יעשה את זה.
מכניסים חומצה, מסובבים את המיכל, שוטפים ומנטרלים את החומצה.
אחרי זה מכניסים דטרגנט חזק עד שליש המיכל.
את השרשרת מכניסים למיכל לתוך הנוזל.
סוגרים את המיכל ומסובבים, מנערים, משקשקים.
מוציאים את הנוזל ואת השרשרת.
שוטפים במים.
שוטפים בטינר
שוטפים באציטון.
שופכים לתוך המיכל צבע יסוד עמיד לדלקים, ומסובבים עד שכולו צבוע מבפנים.

וזהו.

אסף.

im_ri
12-08-15, 13:14
שאלות בטקסט:

מכניסים חומצה, מסובבים את המיכל, שוטפים ומנטרלים את החומצה. אממ.. אף פעם לא קניתי חומצה. אתה יכול להיות יותר ספציפי מה לבקש ואיפה. ניטרול החומצה ע"י שטיפה במים?
אחרי זה מכניסים דטרגנט חזק עד שליש המיכל.מסתבר שגם דטרגנט לא קניתי - המלצה לחומר ספציפי ואיפה קונים
את השרשרת מכניסים למיכל לתוך הנוזל.
סוגרים את המיכל ומסובבים, מנערים, משקשקים.
מוציאים את הנוזל ואת השרשרת.
שוטפים במים.
שוטפים בטינר
שוטפים באציטון. איזה כמות צריך בשביל זה? איפה קונים כמות גדולה של אציטון אם צריך
שופכים לתוך המיכל צבע יסוד עמיד לדלקים, ומסובבים עד שכולו צבוע מבפנים. חייבים לצבוע? אם אני אשמור על המיכל מלא בדלק, זה לא מספיק? בכל אופן אשמח להמלצה לצבע עמיד בדלקים. מה שמצאתי עד עכשיו זה רק Kream וזה עולה איזה 375 ש"ח ליטר. איזה כמות אני צריך? למישהו יש שאריות שיספיקו לי?

asypeer
12-08-15, 13:40
קרים לא עולה 375 לליטר, אתה צריך לפחות 2 כאלה:
http://www.ebay.com/itm/Kreem-Gas-Fuel-Tank-Liner-Sealer-Sealant-/252044074569?hash=item3aaeff5e49&vxp=mtr
הזמנתי לפני שנתיים והגיע ללא בעיה.
השלבים שאני עשיתי במיכל של אופנוע (10 ליטר, אצלך זה בטח 30-40)

1. אטימת הפתחים והשרייה בחומצה לאיזה יום-יומיים. נשאר לי חצי מיכל אם אתה רוצה, אתה יכול לדלל במים ואז זה יעשה את העבודה אבל יותר לאט). מדובר על חומצה שמשתמשים בה לניקוי מכונות אספרסו. גופרתית או זרחתית (רשום על המיכל, לא זוכר..) עלתה איזה 200 ש"ח ל-20 ליטר.

2. שטיפה היטב עם מים חמים וסבון כלים על מנת להוציא את כל שאריות החומצה והג'יפה במיכל., אם יש לך צינור גישה בכלל טוב.
אני אישית לא שטפתי באצטון או בטינר - אני מניח שזה על מנת להסיר שאריות שומן וצבע שלא יצאו עם החומצה . מיכל של ליטר יספיק, להעביר כמה פעמים את החומר ולנער על מנת שיכסה כמה שיותר שטח. את מה שיוצא אפשר לסנן ולהשתמש שוב.

3. ייבוש מלא של המיכל כמה שיותר מהר על מנת שלא תתחיל להיווצר חלודה על המתכת החשופה.
4. שפיכת הקרים אל תוך המיכל ופיזורו באופן אחיד בתוך המיכל ע"י סיבוב, איסף השאריות וחוזר חלילה. הייבוש צריך להתבצע מאוורר ללא אבק.
5. אם יישאר לך עוד קרים (ויש מצב, השכבה די דקה) - עוד שכבה לאחר הייבוש של השכבה הראשונה - לא יזיק.

חשוב לעבוד רק במקום פתוח ולא לעשן ליד הסיפור הזה, הקרים הזה דליק ויש לו ריח מאוד חזק.

הסיבה שאתה חייב לצבוע היא שהקרים גם אוטם סדקים וחורים במיכל. אחרי החומצה אתה בעצם ממיס חלק מהציפוי הפנימי והקרים מצפה את הפנים של המיכל. חבר עם סיקס נוסע ככה כבר שנים ואצלו היו לא מעט חורים בטנק.

im_ri
12-08-15, 15:27
קרים לא עולה 375 לליטר, אתה צריך לפחות 2 כאלה:
http://www.ebay.com/itm/Kreem-Gas-Fuel-Tank-Liner-Sealer-Sealant-/252044074569?hash=item3aaeff5e49&vxp=mtr
הזמנתי לפני שנתיים והגיע ללא בעיה.
השלבים שאני עשיתי במיכל של אופנוע (10 ליטר, אצלך זה בטח 30-40)

1. אטימת הפתחים והשרייה בחומצה לאיזה יום-יומיים. נשאר לי חצי מיכל אם אתה רוצה, אתה יכול לדלל במים ואז זה יעשה את העבודה אבל יותר לאט). מדובר על חומצה שמשתמשים בה לניקוי מכונות אספרסו. גופרתית או זרחתית (רשום על המיכל, לא זוכר..) עלתה איזה 200 ש"ח ל-20 ליטר.

2. שטיפה היטב עם מים חמים וסבון כלים על מנת להוציא את כל שאריות החומצה והג'יפה במיכל., אם יש לך צינור גישה בכלל טוב.
אני אישית לא שטפתי באצטון או בטינר - אני מניח שזה על מנת להסיר שאריות שומן וצבע שלא יצאו עם החומצה . מיכל של ליטר יספיק, להעביר כמה פעמים את החומר ולנער על מנת שיכסה כמה שיותר שטח. את מה שיוצא אפשר לסנן ולהשתמש שוב.

3. ייבוש מלא של המיכל כמה שיותר מהר על מנת שלא תתחיל להיווצר חלודה על המתכת החשופה.
4. שפיכת הקרים אל תוך המיכל ופיזורו באופן אחיד בתוך המיכל ע"י סיבוב, איסף השאריות וחוזר חלילה. הייבוש צריך להתבצע מאוורר ללא אבק.
5. אם יישאר לך עוד קרים (ויש מצב, השכבה די דקה) - עוד שכבה לאחר הייבוש של השכבה הראשונה - לא יזיק.

חשוב לעבוד רק במקום פתוח ולא לעשן ליד הסיפור הזה, הקרים הזה דליק ויש לו ריח מאוד חזק.

הסיבה שאתה חייב לצבוע היא שהקרים גם אוטם סדקים וחורים במיכל. אחרי החומצה אתה בעצם ממיס חלק מהציפוי הפנימי והקרים מצפה את הפנים של המיכל. חבר עם סיקס נוסע ככה כבר שנים ואצלו היו לא מעט חורים בטנק.

איזה כיף זה הג'יפולוג הזה! לאחרונה אני שואל הרבה בעקבות השיפוץ וממש מבסוט על החבורה :)

בהחלט אגיע לקחת את החומצה. צפה הודעת וואטסאפפ.
יש לי גישה אל תוך המיכל עם צינור ואפילו עם הקצה של הגרניק.
אם האציטון והטינר הם להסרת שומנים יש לי חומר טוב לזה. אנסה לארגן איזה מברשת שתכנס פנימה.
הקרים ששלחת עולה 170 ש"ח לפיינט - שזה קצת פחות מחצי ליטר. ליטר בארץ עולה 375. זה כבר יוצא כמעט אותו דבר ולא צריך לחשוש מהמכס.

אם למישהו יש דרך להשיג קרים זול יותר אני אשמח.

מבטיח לעדכן בתמונות לכשאגיע לזה.

im_ri
25-09-15, 19:58
הרגע הגיע.
עדיין מחפש תשובות לשאולות הבאות:
חומרים:
1. איפה קונים חומצה ואיזה כמות אני צריך למיכל של סמוראי (30 ליטר אני מניח)? עלות משוערת?
2. איפה קונים דטרגנט? כנ"ל איזה כמות צריך? עלות משוערת?
עבודה:
1. האם צריך לדלל את החומצה?
2. אין לי לחץ של זמן, האם עדיף להשרות לילה בחומצה?
3. לנער עם השרשרת רק עם הדטרגנט או גם עם החומצה?

וסתם לידע כללי, מה עושה החומצה ומה עושה הדטרגנט לחלודה?

תודה!

im_ri
06-10-15, 02:58
בוצע. וזה לא היה קל בכלל.
לפני שאתאר את התהליך, מצרף תמונה שמתארת את התהליך שעבר המיכל.
ממצב החלודה ההתחלתי, אחרי הניקוי ולבסוף אחרי צביעה פנימית.
102032
102033
בשלב הראשון היה עליי לבחור בין 2 מיכלי דלק ישנים. האחד עם לא מעט מכות וכיפופים בתחתית אך נקי יחסית מחלודה, והשני ישר לחלוטין אך עם חלודה בפנים.

לאחר שלא הצלחתי ליישר את המיכל העקום וגילית שגם לו יש לא מעט חלודה, החלטתי לנסות את כל התהליך בעצמי.
102031

סדר פעולות אחרי שהמיכל נקי ויבש מדלק, מפורק מהרכב:

ניקוי חיצוני ותיקון חורים:
1. ניקוי ושיוף של החלודות החיצוניות של מיכל הדלק. כלל אצבע, עדיף לשמור את השלב הזה לסוף, כיוון שהעבודה עם החומרים בהמשך תפגע בצביעה. במקרה שלי היו חלודות גם בחלק החיצוני, ולכן החלטתי לשייף ולצבוע ביסוד לפני תחילת עבודה. ואכן, חלק מהחלודות הפכו ל-2 חורים יפים.
2. תיקון החורים. כיוון שהמיכל שלי עמד ריק מדלק לא מעט זמן (סיבה לחלודה), לא חששתי מריתוך. שטפתי טוב במים וסבון את החלק הפנימי, הוצאתי את המצוף ודאגתי שאף פתח לא יהיה סגור.
3. צביעת המיכל חיצונית (ממיר+יסוד) – בעיקר כדי שלא יחליד לאורך התהליך. בגדול מומלץ לחכות עם זה לסוף כיוון שאם במהלך הניקוי יווצרו חורים חדשים הצבע החדש יסתום אותם. הדלק שצפוי לשבת במיכל יכול להמיס את הצבע ולמצוא את דרכו החוצה מהמיכל.
102034 102035102036
102037 102038

ניקוי פנימי:
4. השריית המיכל ב30 ליטר חומץ 5% מהסופר. לקחתי את הכי זול שהיה במבצע והוספתי מים לדילול עד שהמיכל היה מלא (5-10 ליטר מים). העדפתי ללכת על חומץ ולא על חומצה בעיקר כדי לשמור על עצמי ועל הסביבה. עשיתי ניסוי קטן עם כמה ברזלים חלודים שבילו לילה בחומץ והתוצאה הייתה מספקת. 102039
5. אחרי 12 שעות בערך, רוקנתי את החומץ. ושטפתי טוב עם גרניק ביתי (זה יורד בקלות גם עם צינור גינה ושפריצר).
6. החזרתי 2-3 ליטר חומץ למיכל, זרקתי חופן ברגים ושרשרת ברזל סובבתי לכל כיוון. המטרה להעיף את כל החלודה שלא נשפכה החוצה. חזרתי על הפעולה עד שיצאו מים נקיים לחלוטין מהשטיפה.
102041102042
7. שטפתי שוב עם צינור גינה וגרניק וזו התוצאה:
102044102045

הכנסתי שרשרת חלודה לחלוטין!
102043

איטום פנימי:
8. הכנת פנים המיכל לאיטום – זה השלב הקשה ביותר. עבדתי עם לחץ אויר ואציטון. באמצעות לחץ האויר שאבתי את שארות המים שנשארו במיכל (אקדח של התזת חול הקל מאוד על שאיבת עודפי הנוזלים מהמיכל). כמה שטיפות באציטון והמיכל יבש. הבעיה העיקרית שצריך לעבוד מאוד מהר. החומץ אומנם מנקה את כל החלודה אך הברזל החשוף מחלידה במהירות מסחררת (10-15 דקות ורואים ג'ינג'ים).
השלב הזה הוא גם המשפיע ביותר על איכות ועמידות האיטום לאורך זמן (אדהזיה של הקרים).
9. צביעה בKreem, בהתאם להוראות היצרן – מקום מאורר היטב.
a. סגירת הפתחים, פרט לפתח המצוף.
b. הכנסת החומר (ליטר מספיק למיכל בנפח 35 ליטר של הסמוראי).
c. סגירת פתח המצוף.
d. סיבוב איטי לכל הכיוונים לכיסוי כל הפאות.
e. המתנה של 5-8 דקות על צד אחד – כאשר לפחות פתח אחד פתוח.
f. סיבוב נוסף של המיכל לכל הכיוונים.
g. המתנה על צד אחר 5-8 דקות (וכן הלאה עד שכל 6 הדפונות מכוסות).
h. לבסוף מנקזים את כל החומר שנשאר חזרה לקופסא.
i. ממשיכים לסובב כל כמה דקות את השאריות האחרונות.
j. אחרי שאין יותר שאריות משאירים לייבוש 24 שעות כאשר כל הפתחים פתוחים.
102047 102046

דגשים כלליים:
1. זו עבודה קשה שלוקחת הרבה מאוד זמן.
2. בגלל הביקורות הגרועות על ה Kreemת, אחרי הנקיון עם החומץ התלבטתי אם לרוץ לתחנת הדלק הקרובה, לתדלק פול ולוותר על האיטום. כיוון שאצלי היה חור שסגרתי וחלודות רציניות פחדתי שהניקוי בחומץ פתח חורים שיגרמו לנזילות. ולכן בחרתי לנסות את האיטום.
3. חשוב לנקות טוב חיצונית את המיכל. אם תמצאו חורים חדשים אחרי שביצעתם את האיטום מצבכם לא משהו.
4. אם חשבת להשתמש בסבון כלים יחד עם המים צריך לקחת בחשבון שלרוב הסבונים מוספים שמן כדי לשמור על הידיים.
5. בסוף אטמתי שוב את כל החורים וניסיתי לטבול אותו בפיילה מלאה במים ולראות אם יוצאות בועות. לא יצאו בועות אך נכנסו מים. ככל הנראה גמישות הפח איפשרה למיכל להתרחב מעט לפני שהאויר רצה לצאת החוצה. כדי שיצאו בועות הוא היה צריך להשאר בפיילה זמן ארוך יותר. ניסיתי גם להכניס למיכל אויר בלחץ ולראות אם יוצאות בועות אך ברח אויר מהסתימות שעשיתי לצנרת שנכנסת למיכל. רעיונות נוספים יתקבלו בברכה.
102050

על ה- Kreem
1. יש הרבה טענות שה Kreem הוא חומר גרוע מאוד. הוא מתחיל להתקלף מהר וגורם לסתימות דלק. הבעיה העיקרית היא שכמעט בלתי אפשרי להפטר ממנו אחרי ששפכתם אותו פנימה. בפורומים ממליצים על חומר בשם POR-15.
2. אני החלטתי לתת לו צ'אנס בעיקר כי כבר קניתי ולא היה לי סבלנות לחפש חומר אחר. אני בטוח שיש פתרונות זולים בהרבה ואולי אף טובים יותר.
3. לדעתי, הוא מתקלף בעיקר כי עבודת ההכנה לא נעשתה כראוי. אני לגמרי יכול להבין את זה. זו עבודה קשה והמיכל מתחיל להחליד במהירות. מספיק שלא עבדת מהר והחלודה חזרה, או שנשארו שאריות שומניות במיכל וחומר האיטום פשוט לא יקשר חזק למתכת.
4. החומר הזה רעיל ודליק בטירוף. עבדתי עם מסכה כל הזמן ומשקפי מגן. באיזשהו שלב הרגשתי את האדים בעיניים ורק שהורדתי לרגע את המסכה הבנתי כמה הוא מסריח וחזק. חייבים לעשות את זה באויר הפתוח ולהצטייד באמצעי מיגון. אם אין לכם מסכה מתאימה ממליץ לכם להשיג אחת, כנ"ל משקפי מגן וכפפות.
5. במהלך העבודה עם הKreem, פחדתי שהוא יסתום את הצנרת של הדלק ולכן בכל כמה דקות נתתי לחיצה קטנה של לחץ אויר לצנורות הנכנסים למיכל (בעיקר צינור יציאת הדלק שיושב בתחתית המיכל).
6. זה חומר דוחה, מסריח, מסוכן ויקר. אם הוא לא עושה את העבודה זה יהיה ממש מבאס. ככה נראה החומר כשהוא נשפך ובא במגע עם האויר. זו התכונה שעוזרת לו לאטום סדקים וחורים קטנים במיכל. הוא מתייבש בשנייה שהוא נשפך.

102048
עלויות:
ליטר Kreem -350 ש"ח.
30 ליטר חומץ – יינות ביתן – 120 ש"ח (אפשר למצוא בגלונים בזול הרבה יותר).
ליטר אציטון – Home360 – 10 ש"ח.
מצוף חדש עם גומיית אטימה - איביי (לא חובה) – 120 ש"ח.
4 שעות עבודה קשות.

102049
מחזיק אצבעות שהאיטום לא יתקלף. כרגע זה נראה כמו שכבת פלסטיק פנימית עמידה וחזקה.
לא לוקח אחריות על כל הקשור לתהליך הזה, עדיף למצוא מיכל אחר.

מי שצריך יש לי 30 בקבוקי חומץ מוכנים לפרויקט. ;)
102040

סולי
06-10-15, 09:49
עבודה יפה עימרי!
סחטיין על העבודה הקשה והדבקות במשימה, ובעיקר תודה על התיעוד.

המלצה חמה לבדיקת איטום, על מיכל נקי לחלוטין חיצונית.
בחוץ מורחים מים עם גיר בעזרת מברשת, צובעים את כל החיבורים של המיכל/תיקונים, מחכים שייתבש (אפשר להאיץ את הפעולה בעזרת פאן של החברה)
בפנים שופכים נפט, לנפט יש תכונה להיכנס בחריצים מאוד קטנים.
מסובבים את המיכל ונותנים לנפט להגיע לכל החיבורים ואז בוחנים מבחוץ אם יש נזילות, הן יופיעו ככתמים של נפט על הגיר הלבן.

GodsFather
06-10-15, 10:17
מאמץ עילאי, ללא ספק. וכאן נשאלת השאלה - לא היה יותר נכון לבנות טנק דלק ייעודי חדש ? או שאתה רוצה מקוריות עד רמת הבורג ?

im_ri
06-10-15, 11:11
מאמץ עילאי, ללא ספק. וכאן נשאלת השאלה - לא היה יותר נכון לבנות טנק דלק ייעודי חדש ? או שאתה רוצה מקוריות עד רמת הבורג ?

דווקא הפעם, לגבי המיכל מקוריות זה פחות משהו שהכווין אותי.
אחרי הכל, זה היה סיפור של יום עבודה ואיזה 500 ש"ח. קראתי על התהליך ונכנסתי לזה אז רציתי לעבור אותו.
בטנדר יש כל כך הרבה מקום מתחת לארגז אז באמת תכנון נכון של מיכל גדול יותר היה פתרון מוצלח. כרגע נראה לי שלתכנן ולהוציא לפועל מיכל דלק זו לא אופרציה פשוטה.
הדבר היחיד שמבאס פה, הוא שאני רק מקווה שזה יחזיק ואני לא יכול להיות בטוח שזה ייתן שקט שנים.

GodsFather
06-10-15, 11:35
המיכל הזה קטן יחסית, היתרון היחיד אולי שיש בו הוא המיקום שלו ברכב, להבדיל מהסמוראים שבאו אחריו.

מציע שבמקביל לעבודותיך הקדחתניות, תנסה לחפש תכנונים זמינים של טנק דלק מבניה עצמית ברשת, או תבקש מאחד החברים שיעזור לך בתכנון של כזה.

זה לא סיפור גדול במקרה כמו שלך, יש לך ידיים טובות וראש טוב (אני מרגיש קצת כמו אמא עכשיו...) אז קח את זה כפרויקט צד.

והכי חשוב, תמשיך.

יונימוג אדום
06-10-15, 21:29
עמרי , כל הכבוד על ההתמדה בפרוייקט .
אתה מכיר את הסדנא שלי ואת הפרוייקטים אשר כעת בביצוע .
בכל פרוייקט כזה ישנם הרבה רגעי שבירה , לא צמיד קל להמשיך הלאה .
אני מכיר לא מעט פרוייקטים אשר נתקעו ברגעים אלו .
לגבי ניקוי מיכל הדלק בפרט וחלודה בכלל - משתמשים בחומצה זרחתית 85% מדוללת ביחס של 1/16 בערך , החומצה מסירה את החלודה ולא נותנת לחלודה לצוץ מחדש , ממש כמו ממיר חלודה .
כמובן שבעבודה עם חומצה יש צורך בציוד מיגון .
גם לי זה נשמע בהתחלה קצת לא רציני , אולם בחור נחמד אשר מקצועו שיפוץ רכבי אספנות הראה לי את התהליך והתוצאה .
אינני יודע מחיר של מיכל דלק ( חדש בלבד ) בחו"ל , אולם לדה שבו רכשתי מיכל בעלות של 80 אירו , הגיע בדואר ללא בעיות ( קצת תוספות לאוצר המדינה היו גם היו ) .

אילן

im_ri
06-10-15, 21:33
תן לי לנחש.. הוא ממוקם בקיבוץ אייל :) דיברתי איתו על בנושא לפני שהתחלתי
לעבוד. יש משהו מאוד נוח בעבודה עם חומר שאינו מזיק לך ולסביבה.

lizard
06-10-15, 22:43
השיטה הזו להורדת חלודה עם החומץ תעבוד גם על צבע ? יש לי ג'אנטים חלודים ואשמח למצוא דרך לנקות אותם.

im_ri
06-10-15, 23:14
הורדת צבע זה לא הצד החזק של החומץ.. אם יש הרבה חלודה מתחת לצבע אולי כן.

yehuda75
07-10-15, 00:39
מצידי, כל נושא קו הדלק (מיכל, צינורות) הינו נושא בטיחותי ממעלה ראשונה והשקלים שנחסכים ממש לא לעיניין. בשיפוץ הסיקס שלי, מיכל חדש עלה כולל משלוח ומיסים 700 שח. לאחר מיכן קיבלתי גם הצעה של 1200 שח עבור מיכל 80 ממפעל נירוסטה עפי הזמנה. בכל מקרה סחטיין על המאמץ.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

GodsFather
07-10-15, 10:39
מצידי, כל נושא קו הדלק (מיכל, צינורות) הינו נושא בטיחותי ממעלה ראשונה והשקלים שנחסכים ממש לא לעיניין. בשיפוץ הסיקס שלי, מיכל חדש עלה כולל משלוח ומיסים 700 שח. לאחר מיכן קיבלתי גם הצעה של 1200 שח עבור מיכל 80 ממפעל נירוסטה עפי הזמנה. בכל מקרה סחטיין על המאמץ.

אלה מחירים טובים מאד בשביל מיכלים חדשים, אלה מחירים שבדר"כ לוקחים למיכלים משומשים בשוק הסוזוקי.

yehuda75
07-10-15, 12:38
מפעל נירוסטה ברק בחדרה. זה המחיר למיכל 80 ליטר עם מחיצות ושאר ירקות. בדיעבד הייתי צריך להזמין אצלו ולהנות מ 25 ליטר נוספים עבור השתיין שלי.

GodsFather
07-10-15, 12:57
זה כלל תכנון או שאתה הבאת לו CAD מוכן והוא רק מייצר ?

yehuda75
07-10-15, 15:56
לא כולל תכנון

im_ri
07-10-15, 21:54

לקנות מפירוק או מרכב אחר זה לא אופציה במקרה שלי. אני עוקב אחר כל חלק של הטנדר שאני משפץ בכל הלוחות בעולם וזה פשוט לא קיים.
בנייה זו אופציה טובה כמו שאמרתי. אך זה לא כזה פשוט.
לא חושב שהטיפול שהוא עבר זה חסכון בכסף, זה חלק מהעניין של שיפוץ רכב אספנות.

סולי
07-10-15, 23:05
כאמור... בדקת נזילות?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

im_ri
08-10-15, 02:05
החומץ עמד במיכל 12 שעות ללא נזילות - אך כמו שציינתי למעלה זה לא מספיק כיוון שייתכן שהצבע החיצוני (לא עמיד בדלק) מנע ממנו לצאת.
בגלל שמדובר בפרויקט ארוך טווח, יש את הפריבילגיה שטנק הדלק יעמוד שבועות-חודשים ארוכים עם דלק.
כשאתחיל להרכיב את הטנדר, אמלא את המיכל, הדלק ישב שם לפחות חודש של הרכבות וכיוונונים עד שאתחיל לזוז לאנשהו עם האוטו.

im_ri
04-11-15, 23:38
סימנים ראשונים של קילוף במיכל. וזה מאוד מבאס. קילפתי רק בכמה נקודות שקרובות לפתח של המצוף. ניסיתי לגעת במקומות אחרים ונראה שהצבע עדיין חזק. מתחת לצבע בנקודות הקילוף התפתחה חלודה שהרימה את הצביעה, לא יודע אם זה בעיה מקומית בנקיון או משהו בכל המיכל.
מזהיר את כולם לגבי ה Kreem, זה חומר גרוע - לא מומלץ!
.
עד כה המיכל עמד בלי דלק (בערך חודש) , עכשיו מילאתי את המיכל בדלק. נראה איך זה יראה בעוד חודש מהיום.
אמשיך לעדכן.

im_ri
30-01-16, 23:00
עוד 3 חודשים עברו. המיכל עמד מלא בדלק.
אופטימיות באויר. הקילופים היו באמת רק צמוד לפתח.
רוקנתי את המיכל מדלק, וסיננתי עם פילטר עדין מאוד - הדלק יצא נקי בלי חתיכות צבע.
הצבע בפנים נראה חזק ובריא.
הוחלט להרכיב את המיכל לטנדר. אמשיך לעדכן.

talb_s
02-02-16, 21:28
היי עמרי עבודה יפה, באיזה צבע ויסוד השתמשת לחלק החיצוני?
ד"א הPRO5 עמיד בדלק?
לי יצא לנקות מתכת חשופה בסנו אנטי קאלק גם עשה את העבודה ודחה את התפתחות החלודה.

im_ri
02-02-16, 21:32
PRO5 אמור להיות ייעודי למיכל דלק.
חיצונית עשיתי צבע יסוד בהתזה, כבר לא זוכר איזה. משהו סטנדרטי דו רכיבי, עליו שכבת זפת דקה.

im_ri
24-01-19, 21:55
עדכון של כמעט 3 שנים, האיטום מחזיק מעמד יפה. אני מחליף פילטר דלק בתדירות ומקפיד לבדוק את הפילטרים הישנים. עד כה, אין שאריות של חומר איטום. אולי בהזדמנות ארוקן את המיכל ואציץ פנימה.

-->