PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדבקת "איך אני נוהג" - ברכב ליסינג

יורם-דרומי
07-01-13, 22:32
מה הסיפור של המדבקה הזו?!,,,,
מה המחויבות של העובד להדביק את המדבקה?
מה גובה הקנס ? אם קיים?
אוכפים את זה בכלל - את מי זה מעניין?

מישהו מתמצא בזאת?

IlanHadar
07-01-13, 23:27
הסיפור שמישהו עושה סיבוב על חשבוננו, כמו שהיה פעם הפסים הזוהרים, מישהו שיש לו קשרים דוחף כל פעם את המדבקות המטופשות האלה.

הסיפור הוא שזה תקנה שנכנסה לתוקף, כל עובד בחברה עם צי רכב מעל מספר מסויים של רכבים (לא זוכר את המספר המדוייק) מחוייב לנסוע ברכב עם המדבקה.

הקנס הוא עד 14,000 ש"ח, כן והעובד ישא בקנס אם אין מדבקה.

לגבי האכיפה, אני לא מאמין ששוטר יעצור אותך לבדוק את זה, אבל אם כן עצר אותך ויוכל להכניס לך גם את זה אז למה לא...

אז בקיצור לי יש מדבקה כזו על האוטו, וזה לא ממש מטריד אותי...

דרור ברלי
08-01-13, 09:00
על הכביש, אני אחד האדישים ביותר שיש. כבר לא מתרגש ולא מתעצבן מכלום. סוג של שכבת הגנה מאוד יעילה. אבל לפני שבועיים בערך, כאשר אחד מנהגי ההייטק-ליסינג באמת נסע על הכביש כמו פיל שיכור במקרה הטוב, או סתם כמו אחד שמנסה להתנקש בחייהם של אחרים במקרה הרע... והצליח להוציא אפילו אותי מהאדישות שלי, אשכרה התקשרתי למספר שעל מדבקת "איך אני נוהג" שלו.

הלוואי שזה היה הוא שעונה, כי אז הייתי שופך עליו את מיטב הג'ורה בסגנון עדות חולון... אבל ממש מיד עונה לך מוקדן במרכזיה, מאמת איתך את המקום בו נעברה העבירה ואת סוג הרכב על פי מספרו ומבטיח להעביר את התלונה הלאה לקצין הרכב שלו.
מה קורה עם זה הלאה - אין לי מושג, אבל הייתי שמח אם היו שוללים מהחרא הזה את הרכב לשבוע-שבועיים בכל פעם שהוא נוהג בצורה כל כך מסוכנת עד שמישהו אשכרה טורח להתלונן עליו...

Pageup
08-01-13, 10:28
הסיבוב שעושים עלינו הוא לא במדבקות, זה כסף קטן. הסיבוב הוא על זה שצריך מוקדן שיענה בין שעות מסויימות
ובכל מקרה תא קולי בשעות האחרות שמיועד במיוחד לזה.
אז מה עושות חברות קטנות? פונות למרכזי שיחות ושם בא הכסף.
כמובן שהמשטרה, ח"כים ועוד כמה לא מחוייבים כי הם עובדי מדינה.
ודרור, אל תדאג, זה נזרק לפח על ידי קצין הרכב, מה יעשו לנהג? אין להם אכיפה, הוא משלם
על הרכב וכל עוד הוא לא עושה תאונות בקצב מסחרי זה לא מעניין אף אחד.
מה שכן, אם הוא יעשה תאונה, יעלו לו את כל ההיסטוריה ויראו שהוא עבריין מועד.

Tsafrir
08-01-13, 10:35
על הכביש, אני אחד האדישים ביותר שיש. כבר לא מתרגש ולא מתעצבן מכלום. סוג של שכבת הגנה מאוד יעילה. אבל לפני שבועיים בערך, כאשר אחד מנהגי ההייטק-ליסינג באמת נסע על הכביש כמו פיל שיכור במקרה הטוב, או סתם כמו אחד שמנסה להתנקש בחייהם של אחרים במקרה הרע... והצליח להוציא אפילו אותי מהאדישות שלי, אשכרה התקשרתי למספר שעל מדבקת "איך אני נוהג" שלו.

הלוואי שזה היה הוא שעונה, כי אז הייתי שופך עליו את מיטב הג'ורה בסגנון עדות חולון... אבל ממש מיד עונה לך מוקדן במרכזיה, מאמת איתך את המקום בו נעברה העבירה ואת סוג הרכב על פי מספרו ומבטיח להעביר את התלונה הלאה לקצין הרכב שלו.
מה קורה עם זה הלאה - אין לי מושג, אבל הייתי שמח אם היו שוללים מהחרא הזה את הרכב לשבוע-שבועיים בכל פעם שהוא נוהג בצורה כל כך מסוכנת עד שמישהו אשכרה טורח להתלונן עליו...

וה"מצחיק" הוא שכולנו מממנים את שווי השימוש של רכבי הליסינג כדי שיוכלו לחרבן לכולם על הראש....

dice2
08-01-13, 11:06
דרור תקנה מצלמת דשבורד ואז תוכל לשלוח סירטון לא תצטרך להתעצבן ואפילו לא לדבר רק לשלוח במייל, תשאל את נאור איך זה עובד

בועז

boaz avrahami
08-01-13, 11:29
אני הייתי עד לשיחה של קצין הרכב שלנו עם חבר לעבודה שהתלונן עליו רוכב אופנוע שנחתך.
לא נעים אבל אני לא חושב שזה מרתיע במיוחד...
מה שבטוח שזה יופי של פרנסה למוקדים

zerez
08-01-13, 11:59
וה"מצחיק" הוא שכולנו מממנים את שווי השימוש של רכבי הליסינג כדי שיוכלו לחרבן לכולם על הראש....

סתם שאלה מטומטמת,
איך "אנחנו" ממנים את ריכבי הליסינג?

אני החזרתי את רכב הליסינג שלי כי זה ממש לא משתלם.

דרור ברלי
08-01-13, 14:10
סתם שאלה מטומטמת,
איך "אנחנו" ממנים את ריכבי הליסינג?

איך?
חשבת למה מכוניות כל כך יקרות בישראל?
כן, נכון, עיקר האשמה מוטלת על הממשלה והמיסוי המטורלל, ועדיין... מישהו צריך לממן את הנחות הענק שיבואני הרכב נותנים לחברות הליסינג, לא?... המישהו הזה זה אתה. וגם אני.

יותר מזה? תופעת הליסינג הרסה, ממש כך, את שוק הרכב בישראל. חברות הליסינג הן אלה שמכתיבות, פחות או יותר, את היצע הדגמים ואת המחירים. היבואן מתאים את עצמו לדרישות הלקוחות הגדולים - חברות ליסינג וציי רכב. אלה דורשים מפרטים מאוד אחידים - סדאן, 1.6 ליטר, אוטומט, לבן או כסוף. לפעמים, אם יש מזל, תמצא גם גם אפור עכבר. זה מה בדרך כלל יש במלאי. רוצה משהו אחר? תזמין, תשלם ותחכה חודשים, לאוניה הבאה שאחרי הבאה.

הליסינג הרס גם את שוק המשומשות. אם חברת הליסינג קונה מכוניות בהנחה מטורפת של 20-30%, היא גם יכולה למכור אותן בזול, וכך מושכת את כל השוק כלפי מטה. יותר מזה - כמויות בלתי נתפסות של מכוניות ליסינג נפלטות כל הזמן לשוק המשומשות, ובועטות את מחירי השוק שוב - כלפי מטה. לאלה מבינינו שחרדים לגורל ה"השקעה" המטופשת שלהם במשפחתומטית "סחירה, ששומרת על ערכה" - בבקשה.

שלא לדבר על הנזק שנגרם לתשתיות, והעומסים בכבישים, והאין-חנייה לכל המכוניות האלה, ובזבוז הדלק. כשכל קאקער נוסע ב"אוטו מהעבודה" אז כולם עומדים ביחד בפקק שלא נגמר, וכמובן בכל משפחתומטית כסופה עם מדבקת הייטק על התחת נוסע רק נהג. 3 או 4 מכוניות כאלה, שמובילות ביחד ארבעה אנשים, תופסות על הכביש מקום של אוטובוס שמסיע 70 איש (50 יושבים ועוד 20 עומדים). אבל אם במדינת הליסינג "לכולם יש מכוניות" אז למה שהממשלה תשקיע בכלל בתחבורה ציבורית?... תחשוב גם על זה.

tamir128
08-01-13, 16:46
איך?
חשבת למה מכוניות כל כך יקרות בישראל?
כן, נכון, עיקר האשמה מוטלת על הממשלה והמיסוי המטורלל, ועדיין... מישהו צריך לממן את הנחות הענק שיבואני הרכב נותנים לחברות הליסינג, לא?... המישהו הזה זה אתה. וגם אני.

יותר מזה? תופעת הליסינג הרסה, ממש כך, את שוק הרכב בישראל. חברות הליסינג הן אלה שמכתיבות, פחות או יותר, את היצע הדגמים ואת המחירים. היבואן מתאים את עצמו לדרישות הלקוחות הגדולים - חברות ליסינג וציי רכב. אלה דורשים מפרטים מאוד אחידים - סדאן, 1.6 ליטר, אוטומט, לבן או כסוף. לפעמים, אם יש מזל, תמצא גם גם אפור עכבר. זה מה בדרך כלל יש במלאי. רוצה משהו אחר? תזמין, תשלם ותחכה חודשים, לאוניה הבאה שאחרי הבאה.

הליסינג הרס גם את שוק המשומשות. אם חברת הליסינג קונה מכוניות בהנחה מטורפת של 20-30%, היא גם יכולה למכור אותן בזול, וכך מושכת את כל השוק כלפי מטה. יותר מזה - כמויות בלתי נתפסות של מכוניות ליסינג נפלטות כל הזמן לשוק המשומשות, ובועטות את מחירי השוק שוב - כלפי מטה. לאלה מבינינו שחרדים לגורל ה"השקעה" המטופשת שלהם במשפחתומטית "סחירה, ששומרת על ערכה" - בבקשה.

שלא לדבר על הנזק שנגרם לתשתיות, והעומסים בכבישים, והאין-חנייה לכל המכוניות האלה, ובזבוז הדלק. כשכל קאקער נוסע ב"אוטו מהעבודה" אז כולם עומדים ביחד בפקק שלא נגמר, וכמובן בכל משפחתומטית כסופה עם מדבקת הייטק על התחת נוסע רק נהג. 3 או 4 מכוניות כאלה, שמובילות ביחד ארבעה אנשים, תופסות על הכביש מקום של אוטובוס שמסיע 70 איש (50 יושבים ועוד 20 עומדים). אבל אם במדינת הליסינג "לכולם יש מכוניות" אז למה שהממשלה תשקיע בכלל בתחבורה ציבורית?... תחשוב גם על זה.

אופס, טוב שזה בא עכשיו.
כמעט והחלטתי להצביע ברלי בבחירות הקרובות, אבל הפעם אתה מפשל, ובגדול...!
המכוניות יקרות מדי אבל המשומשות זולות מדי, והכל באשמת הליסינג?!
קבלני בניין קונים בטון בהנחה גדולה (כי הם צרכנים גדולים), אז אנחנו מממנים את הבטון שלהם כשאנחנו עושים איזה יציקה?
נכון שיש עיוותים בשוק הרכב, ושלליסינג יש חלק נאה בזה. לכן יש את זליכה וועדתו, אבל רוב טענותיך סותרות את עצמן או לא נכונות,
והעיקר הוא שזה שוק חופשי. גם אתה יכול לקחת רכב בליסינג. אין יותר הטבת מס.

ד ו ר ו ן
08-01-13, 16:53
מישהו שמע פעם על מקרה שעשו משהו עם תלונה כזו למוקדים האלו?

נמרוד
08-01-13, 17:00
דרור, באמת שאתה קצת סותר את עצמך...

בכל מקרה - תודה לך ולצפריר על העזרה במימון מכונית הליסינג שלי :D

דרור ברלי
08-01-13, 17:11
למה אני סותר את עצמי?

מה לא נכון כאן?

את ההנחה שחברות הליסינג מקבלות בגלל שהן קונות מאסות, אתה כצרכן פרטי בחיים לא תקבל. זה לא גורם לניפוח מחיר המכוניות לצרכן הפרטי?

הצפת שוק המשומשות - זה לא נכון? לכו למתחם פי גלילות ותראו מה הולך שם. חברות הליסינג מנסות להיפטר שם מאלפי זונות עם ארבעה גלגלים ומנוע במחירי ריצפה. אם יש לך פרייבט מהדגמים הנפוצים ואתה רוצה למכור אותו, תצטרך לשחוט חזק במחיר ולהתפלל שמישהו בכלל יתקשר. זה לא נכון?

נמרוד
08-01-13, 17:18
נגיד שהעובדות נכונות לצורך הדיון.

הם מקבלים הנחה גדולה על הקנייה - אתה לא בתור קונה רכב חדש, אז אפשר להגיד שהפסדת.

אבל בתור קונה רכב משומש - אם השוק מוצף והמחירים נמוכים, אז הרווחת - גם אם אתה קונה לא מהליסינג אלא ממישהו פרטי שמתחרה בהם, לצערו. מה שאתה אומר זה שחברת הליסינג מעבירה את ההנחה שהיא מקבלת הלאה אליך בתור מיש קונה רכב בן שלוש שנים, אז זה צד חיובי של העניין מבחינתך כצרכן.

mate
08-01-13, 17:32
לפי קצין הרכב שלי: אכן מחויבים לשים מדבקה, אכן יש קנס של עד 14000 ש"ח, ולגבי מה שהבנתי ממנו כל תלונה כזו למוקד מועברת אליו. הוא מחוייב לרשום, לצור קשר עם הנהג ולקבל את תגובתו. אם יש מעל 3 תלונות אז הוא מחוייב לעשות משהו, לא ברור מה...
בכל מקרה, כרגע זה נסיוני לשנתיים, ואז יחליטו.
אכן חייבים כיום חיוג מקוצר עד 4 ספרות למוקד, ושעות עבודה מסוימות של מוקדן... עוד כסף...במקום המספר הקודם שהיה בד"כ של משרד קצין הרכב.
בנוסף הבעיה שלי עם העניין הוא שכל דביל שחושב שחתכת אותו, נהגת לא נכון\טוב יכול להתלונן, ומה אז?
לך תוכיח שאין לך אחות
חלם בהתגלמותו

יקיר גרין
08-01-13, 17:38
דרור, מי שטיפש מספיק לקנות סדאן 1.6 לבנה או אפורה חדשה פרטית, מגיע לו. כל השאר מרוויחים.

Pageup
08-01-13, 17:44
שמתם לב איך מחירי רכבי היוקרה מהיבואן ירדו? ומה עם הקומפקטיות? פחות מ 70 אלף שקל.
ומי לא ירד? כל המשפחתומטיות? למה? כי אם המחיר ירד, מחיר המשומשות ירד גם ומה אז?
ההון העצמי של חברות הליסינג ירד פתאום ב 20% (וזה בלי להזכיר את הבעלות של היבואן וחברת הליסינג).
זה עוד סיבה למה מחירי הרכב החדש בארץ יקרים.
ואם כבר קנית רכב חדש (כן יש כאלה), שאתה מנסה למכור אותו יד ראשונה בן 5 עם 45 אלף ק"מ
שטופל במסירות, לא מבינים למה אתה מבקש מחירון (לא אמרתי מעל), "בחברות הליסינג אני מקבל
שנה אחריות, 20% הנחה ומימון".
אז בסוף מגיע מישהו שמבין שרכב שטופל בחברת ליסינג זה דרעאק, והאחריות שלהם לא מכסה כמעט
הכל, ואתה מוכר אותו ב 3000 מתחת למחירון (שזה יותר מ 5%) רק כדי להפטר כבר מהרכב.

הציבור לא מממן את ה"צורך מס" אבל משלם יפה מאוד שהוא קונה/מוכר מכונית.

עוזי עידן
08-01-13, 17:50
בסך הכל מי שגוזר קופון מרכבי הליסינג זו המדינה רבותי , יש כסף גדול ועצום .
זהו מס שמשלם כל משתמש עבור שווי שימוש מדי חודש בחודשו בתלוש המשכורת .
מס קנייה בגין קניית הרכב.
מס על הדלק הנצרך כי הרי ידוע שכמות הנסועה של רכבי ליסינג למעלה מ 30K ק'מ לעומת 16K לרכב פרטי.
אחלה כסף .........אז למה לוותר עליו?

יורם-דרומי
08-01-13, 21:04
מישהו שמע פעם על מקרה שעשו משהו עם תלונה כזו למוקדים האלו?

בחברת הובלות ארצית פוטר נהג לאור תלונת אזרח נגדו,
הנהג הגיש תביעת נזיקין/פיצויים נגד המתלונן על שגרם לפיטוריו ללא עוול בכפו - בכתב התביעה נרשם שהמתלונן סתם העליל עליו תלונת שווא על מקרה שלא היה כלל,,,,,

ועכשיו לך תוכיח שאין לך אחות - זו מילה של המתלונן מול הנהג,,,
תחשבו פעמיים לפני שאתם מתקשרים

סופת המדבר
08-01-13, 22:30
אם אני לא טועה לפני כמה זמן היתה כתבה בחדשות שאם אתה מתלונן על מישהו
אתה צריך לבוא להעיד מולו בבית משפט וכו.. אז זה כבר לא כלכך משתלם להתלונן

מעניין גם אני עם רכב חברה (חייב.. טכנאי) ואין לנו שום מדבקה כזאת

-->