PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות בהתנעה קרה.

tayrie
06-04-05, 23:31
סופה 92 , בפתיחת הסוויץ כאשר הרכב קר, לוקח זמן לנורות של המחשב( 2 נורות) להדלק ...אחרי כמה דקות וגם נסיונות התנעה די מיותרים , הנורות מראות סימני הדלקות ז"א מהבהבות מאוד חלש , ואז נשמעים רעשים מוזרים מכיוון המצבר - תקתוקים מוזרים ורעשים כאילו ניתן לשמוע את זרימת החשמל... :D ואז נדלקות הנורות .
לאחר שזה קורה ניתן גם לסגור את הסוויץ ולפתוח והנורות יופיעו בשניה...
בדר"כ האוטו מתניע , אבל המצב מחמיר וזמן ההמתנה מתארך , היום זה הגיע למצב שנדלקות הנורות ועדיין לא מתניע. :evil:

רעיונות ? :shock:

asafk
07-04-05, 00:13
נשמע כאילו המצבר גמור.

אסף.

tayrie
07-04-05, 00:19
מצבר גמור היה מאפשר לי לנסות להתניע במשך שעה בלי להגמר? :roll: המגעים של המצבר נוקו ...

tayrie
07-04-05, 00:23
אם זה לא מובן , יש סטרטר כל הזמן...

tomer s
07-04-05, 11:40
לי נראה מצבר חלש אין לו מספיק כוח להניע אבל לניסיונות הנעה יש מספיק תנסה להניע עם כבלים ואז תדע בודאות..

tayrie
07-04-05, 11:51
זה מסתדר , למה שזה יהיה מצבר ...
מה יכול לגרום לנורות לא להדלק?

tayrie
07-04-05, 14:23
רעיונות?

tayrie
14-04-05, 02:02
היה שבוע חם ולא הרגשתי את הבעיה , הנורות נדלקו מהר , היום בערב קצת קריר הסופה עמדה כמה שעות, ו5 דקות עד שנדלקו הנורות...
:evil: אני מזכיר ההדלקות שלהם מלוות בקליקים וזרמים מכיוון תא המנוע , אני לא מצליח לזהות מאיפה , והם מהבהבות קודם חלש עד שזה מגיע להדלקות.

:?: :?: :?: :roll:

asafk
14-04-05, 02:08
היכן אתה נמצא (גר/ מאחסן את הג'יפ)?

אסף.

tayrie
14-04-05, 12:37
עד עכשיו היה בחנייה סגורה...

tayrie
15-04-05, 00:18
עוד רמזים , התקתוקים מגיעים בברור מקופסת הפיוזים ליד המצבר , מתגברים על להדלקות נורות הבקרה ואז נפסקים. :cry:

אני יודע שאם אני יקח את את הרכב לחשמלאי אני יצתרך להשאיר אותו כדי שהחשמלאי יתקל בבעיה ( בתקווה שהבעיה לא תעלם אצלו כלא הייתה :twisted: ) - בגלל זה אני מנסה לנסות לבד.

tayrie
15-04-05, 00:20
מנסה לנסות ... :roll:

eran4x4
15-04-05, 05:55
נשמע כמו מגה חשמלי לא טוב - אולי בסוויטצ', שווה לנסות ספרי מגעים

coas
15-04-05, 07:13
נשמע כמו מגע רופף לריליי, פתח את הקופסה ונקה מגעים לריליי.

tayrie
15-04-05, 11:22
יכול להיות שזה הריליי עצמו דפוק? איך אני יודע איזה ריליי זה של מערכת ההתנעה?

מה שמבלבל פה זה העניין שזה רק בהתנעה קרה , ואת הנורות "מדליק" המחשב בעצם , אני צודק?

nir4wd
28-04-05, 07:55
חיים בוקר טוב..
אני מניח שכבר גילית שיש באתר הזה את הספר של הסופה..(אם לא תתקשר ואני יסביר לך איפה..)
כנס אליו תגיע לעמוד 323 שם מפורט לך למה שייך כל פיוז וריילי בקופסת הפיוזים במנוע..
תנסה להחליף את ריליי שמסומן E ממסר דימום..
לי יש הרגשה של קשר אליו..
אם לא.. תנסה לפתוח את הכבל של המחשב ולנקות אותו אם ספרי מגעים (לא WD40!!! ודומיו...יש חשש שהם מוליכים וזה יכול לגמור מחשב!! אך ורק ספרי מגעים..)
לי יש הרגשה שזה קשור לרילי שציינתי קודם..אולי קשה לו כשקר.. בכל זאת הוא לא צעיר :wink:

ד'א מה חדש אם הדלתות?

tayrie
28-04-05, 09:27
יש לי את הספר כמובן , הבעיה שהחשמל ברכב עבר הרבה שנויים ואילתורים ,אבל אני בכל זאת יציץ.
ניסיתי להחליף ריליי אחרי ריליי , כשהרכב קר ולא נדלקות הנורות אפילו תוך כדי ההבהוב שלהם ניסיתי ... ולא הולך :twisted:

אני מתחיל לחשוד בסוויץ , יש לי סיבה או שהוא מפסק פשוט שאין לו איפה להתקלקל?

הבעיה מחריפה , גם כשהרכב חם לוקח לנורות זמן להדלק.

nir4wd
28-04-05, 14:34
אני לא מוצא הקשר לסוי'ץ..
אבל בלי קשר.. כן הוא יכול להתקלקל..
אני כבר החלפתי..

tayrie
05-05-05, 00:44
הבעיה מחריפה...הזמנים מתארכים אפשר לשבת שעה ליד הרכב בבוקר עד שהנורות נדלקות , כנ"ל גם כשעוזבים את הרכב לדקה לוקח הרבה יותר זמן לנורות.
:(
שאלה : מה במערכת ההצתה או במחשב מושפע מזמן או קור?

מיואש.

eran4x4
05-05-05, 03:54
הבעיה מחריפה...הזמנים מתארכים אפשר לשבת שעה ליד הרכב בבוקר עד שהנורות נדלקות , כנ"ל גם כשעוזבים את הרכב לדקה לוקח הרבה יותר זמן לנורות.
:(
שאלה : מה במערכת ההצתה או במחשב מושפע מזמן או קור?

מיואש.

מגע לא טוב

לדוגמה בסוויטצ'

כאשר אתה פותח סווחטצ' מתחיל לזרום זרם שגורם להתחממות המגע וכתוצאה מהחימום המגע משתפר....

אפשר לנסות לשפר את המגע בעזרת ספרי מגעים...

ו\או לפרק ולנקות או להחליף את החלק החשמלי של הסוויטצ' (לא יודע לגבי סופה, ברכבים אחרים ניתן להחליף רק את החלק החשמלי של הסוויטצ'

tayrie
05-05-05, 10:47
אם זה מגע , אז זה יכול להיות בכל מקום בהצתה...

עוד שאלה\בקשה להסבר - מה קורה כשפותחים את הסוויץ' (בסופה כמובן) לפי הסדר?
מי נפתח , איזה מתח הולך לאן? קראתי את הספר ולא הצלחתי להבין.
אם קשה להסביר אז אשמח אם תפנו אותי לתרשים הספציפי שאני אמור להבין ממנו את התשובה.

shmil
05-05-05, 20:33
אתה יכול לפרק את מנגנון המיתוג של הסוויצ' - שים לב, הוא לא בסוויצ' ולא תחת ההגה, הוא קופסית פלסטיק לבנה שנמצאת מעל מוט ההגה, מאחורי לוח השעונים ומתחברת עם שני ברגי 3/8, נדמה לי. שים לב במהלך הפירוק איך מונח המנוף, בכדי להחזיר חזרה למקום, ואל תעקם אותו.
אחרי שהקופסית תהיה בחוץ, פתח אותה, ותנסה להניע ידנית, כלומר לראות איך ומה מצב המגענים בתוכה, או אפילו לבדוק עם מולטיטסטר. או שפשוט תחבר אותה (בלי לחבר להגה, אלא רק את המחברים) לסיקס או סופה אחרים, ולראות אם זה יוצר את הבעייה.

התלבטתי בקשר לבעיה שלך, ממש לא משוכנע שזו הבעייה. נסה לשחק עם החוטים מתחת לבית הפיוזים שבמנוע בזמן שהבעייה קימת, ייתכן שיש שם מגע מחורבן. אל תתבייש לשחק באופן לא מאד עדין.

tayrie
06-05-05, 15:35
עוד רמז , אולי ...
קראתי בספר את ההסבר על חיישן גל ארכובה , בסוף ההסבר רשום :

לא ניתן להניע ולהפעיל מנוע , אם בקר מחשב המנוע לא מקבל אות מחיישן מצב גל ארכובה

הייתכן? מה לעשות עם החיישן ? ואיפה הוא יושב בדיוק...

tayrie
06-05-05, 16:57
עוד רמז , אולי ...
קראתי בספר את ההסבר על חיישן גל ארכובה , בסוף ההסבר רשום :

לא ניתן להניע ולהפעיל מנוע , אם בקר מחשב המנוע לא מקבל אות מחיישן מצב גל ארכובה

הייתכן? מה לעשות עם החיישן ? ואיפה הוא יושב בדיוק...

מצאתי את החיישן , ניתקתי אותו , והנורות נדלקות אבל לא מתניע ...אז כנראה שזה לא החיישן.

היום הנורות נדלקו מהר בגלל החום כנראה , אני נואש... :cry:

shmil
06-05-05, 17:04
ברור שזה לא החיישן, חשיין תקול גורם לכיבוי או אי הנעה, ללא כל התו]עות שתארת.

אין לך ברירה חביבי.
פרק את קופסת החשמל שיושבת על והתוך הכנף הימנית. אם אני זוכר נכון תצטרך להוריד קודם מצבר ותושבת מצבר (אם כי ייתכן שאני טועה בצורך בפירוק תושבת המצבר), הסר את הקופסה, קח אוצה לאן שהיא יוצאת (אמורה לצאת כלפי מטה), שכב מתחת לרכב ופרק אותה לגורמים, כשהחוטים מחוברים. יש שם מכסה פלסטיק אחד או שניים, שמתחתם יש אם אני זוכר נכון בורג אחד עליו מורכב + ראשי, ומסילות שלוקחות ממנו לכל הריליים השונים.

אחרי שפירקת, תמצא שם כנראה גם קצת חלודה בכל מיני מקומות, הפטר ממנה, ודוח אח"כ מה קורה.
מאמין שזה יפתור לך את הבעיות.

tayrie
06-05-05, 17:20
מיליתי את הקופסת ריליים בספריי מגעים , לא עזר , ניסית גם להחליץ ריליי ריליי לאחד חדש בו זמנית שהבעיה מופיעה, לא עזר... יש אפשרות לפתוח את הקופסה ולנקות בתוכה מגעים?

tayrie
06-05-05, 17:21
מה נותר לבדוק?

יש מצב שהמחשב עצמו תקול?

shmil
07-05-05, 01:20
קרא שוב, חיים
מה שעשית הוא לא מה שכתבתי:

פרק את קופסת החשמל שיושבת על ובתוך הכנף הימנית (והסר אותה לגמרי). אם אני זוכר נכון תצטרך להוריד קודם מצבר ותושבת מצבר (אם כי ייתכן שאני טועה בצורך בפירוק תושבת המצבר), הסר את הקופסה, קח אותה לאן שהיא יוצאת (אמורה לצאת כלפי מטה), שכב מתחת לרכב ופרק אותה לגורמים, כשהחוטים מחוברים. יש שם מכסה פלסטיק אחד או שניים (את זה לא ניתן לפתוח אם לא מפרקים את הקופסא ממקומה, זה בחלק האחורי שלה), שמתחתם יש אם אני זוכר נכון בורג אחד עליו מורכב + ראשי, ומסילות שלוקחות ממנו לכל הריליים השונים.

אחרי שפירקת, תמצא שם כנראה גם קצת חלודה בכל מיני מקומות, הפטר ממנה, ודווח אח"כ מה קורה.

אני מניח, לפחות לפי תאור התקלה שלך, שזה לא המחשב.

tayrie
08-05-05, 03:42
קרא שוב, חיים

פרק את קופסת החשמל שיושבת על ובתוך הכנף הימנית (והסר אותה לגמרי). אם אני זוכר נכון תצטרך להוריד קודם מצבר ותושבת מצבר (אם כי ייתכן שאני טועה בצורך בפירוק תושבת המצבר), הסר את הקופסה, קח אותה לאן שהיא יוצאת (אמורה לצאת כלפי מטה), שכב מתחת לרכב ופרק אותה לגורמים, כשהחוטים מחוברים. יש שם מכסה פלסטיק אחד או שניים (את זה לא ניתן לפתוח אם לא מפרקים את הקופסא ממקומה, זה בחלק האחורי שלה), שמתחתם יש אם אני זוכר נכון בורג אחד עליו מורכב + ראשי, ומסילות שלוקחות ממנו לכל הריליים השונים.

אחרי שפירקת, תמצא שם כנראה גם קצת חלודה בכל מיני מקומות, הפטר ממנה, ודווח אח"כ מה קורה.

שיחקתי עם האזור בדקות הקריטיות לפני שהנורות נדלקות , וזה לא משפיע בצורה כלשהי , אז נראה לי די מיותר לפרק את זה. :shock:

היום התחלתי לחשוד בסוויץ' :? (אולי המחשב מקבל ממנו זרם קטוע) , הקופסה הלבנה שדיברת עליה נידמה לי שזהיתי אותה , היא מאוד קטנה , מחוברים אליה 2 קונקטורים (?) אני באמת יכול לפתוח אותה בזמן שהיא מחוברת ?! היא תקועה בקיבינימט.
בתרשים של הסוויץ לא רשום איזה בדיוק איזה קו מוביל למחשב :twisted: , אבל יש קו אחד שמוביל פלוס גל במצב "מופעל" וגם במצב "התנעה" אז הוא החשוד העיקרי
, גם לא רשום אם יש משהו בינו לבין המחשב ...מישהו יודע יותר?

אגב אני עדיין בטוח שקור משפיע בצורה ישירה על הבעיה , אז אם קופץ למישהו רעיון , לא להתבייש...

:cry: :|

shmil
08-05-05, 21:10
לפי תאור התקלות שאתה מתאר זה לא מחשב, זו קופסת המתח, שהסברתי איך לפרק ומה לבדוק..

אבל אני, מה אכפת לי, אתה זה שיעבוד כפול :lol: , ואני רק תורם מנסיוני והידע למה שאתה מחליט לעשות - הסופה שלך..... :twisted:

ועכשיו ברצינות ולשאלתך - את הקופסא שמעל ההגה אתה צריך להוריד. לפתוח את שני הברגים שמחזיקים אותה להגה ולהוריד אותה. ואז לבדוק אותה בזמן שהיא מחוברת לקונקטורים שלה (נדמה לי ששניים שנראים כמו אחד - ארוך ושטוח).

ואגב, אם גר לידך מישהו שיש לו קופסית כזו שלא מורכבת, קל יהיה לבדוק אם זו אכן הבעייה. לחבר אותה לחוטים בלי להרכיב על ההגה, ולבדוק מה סממני ההתנעה. אותה קופסת סוויץ לסיקס סופה וכמעט לכל אמריקאית אחרת, יש שמאל ויש ימין, אבל בעקרון זה כמעט זהה.

היכן אתה גר?

tayrie
09-05-05, 21:38
מיואש לקחתי את הסופה לחשמלאי , ניסינו לעקוף את הסוויץ' , לא עוזר ... עברנו על מה שרק אפשר , החשמלאי התייאש... :shock:

מה הלאה?

אני חוזר על זה כי זה חשוב ובדוק , הבעיה מחמירה כשקר בצורה דרסטית.

מה בעצם קורה במערכת ההצתה בפתיחת סוויץ' ?

shmil
09-05-05, 23:14
shmil כתב:

קרא שוב, חיים

שיחקתי עם האזור בדקות הקריטיות לפני שהנורות נדלקות , וזה לא משפיע בצורה כלשהי , אז נראה לי די מיותר לפרק את זה.

אני התייאשתי.
הפעם הבאה שיהיה לי מה לתרום תהיה כנראה אחרי פירוק לגורמים של תיבת החשמל שעל הכנף הימנית, פעולה שכבר הסברתי איך לבצע.

צר לי, ובהצלחה.

tayrie
09-05-05, 23:36
אצל החשמלאי מילינו אותה ספריי מגעים וניקינו בסוף עם לחץ אויר , וגם החשמלאי לא חשד בה יותר מידי
:? אבל אני יפרק אותה , זה לא מסובך אצלי כי הרכבתי לא מזמן חזית פיבר(הבעיה היתה לפני ההרכבה של החזית) ומיקמתי אותה במקום הרבה יותר נגיש - אני די פוחד מהעניין כי איך אני ידע איזה חוט הולך לאן בחזרה?! ומי יודע מה אני ימצא שם...

על החיים ועל המוות , אין לי מה להפסיד.
:cry: רק אל תפסיק לחשוב :)

shmil
09-05-05, 23:52
אצל החשמלאי מילאת בספריי מגעים מהצד החיצוני. אני מדבר על פירוק כולל פתיחת הצד האחורי, וניקוי פיסי שם.

לא אפסיק לחשוב, זה מוטמע אצלי, ובלתי הדיר.... :twisted:

שום חוט לא אמור להתנתק לך כשאתה פותח, ולכן אין לך מה לחשוש.
על הדרך, חפש ליד התיבה חוט מעוך...

שואל שוב - היכן אתה גר, או לחילופין - באיזה איזור הסופה נמצאת?

tayrie
10-05-05, 00:24
אהה אופס , אני מהרצליה.

tayrie
11-05-05, 17:26
פירקתי , החיבורים מהצד החיצוני לא חשופים אז מה שנותר לי לעשות זה למלות את זה ספריי מגעים מהצד החיצוני , המצב כאילו השתפר בזכות זה אבל אחרי כמה שעות הכל חזר לקדמותו...

מה הלאה?

moriseven
11-05-05, 19:34
השלב הבא...

תמכור! :(

קיד
12-05-05, 00:26
מה הלאה?
תגשר בעזרת 2.5 מטר חוט בעובי 2.5 ממ"ר את הרגל של הכניסה אל מתג ההתנעה, עם קוטב + של המצבר.
כן, אני שקשה להגיע אל הכניסה למתג.
אבל תנסה לדחוף לרגל כניסה 12V ישר מהמצבר.
זה יספק לך תשובה חד משמעית בנושא הזנת מתח, וגם יוריד לך את שמיל מהזנב :D
עבודה נעימה,
קיד.

shmil
12-05-05, 16:35
או לחילופין, אם אני עדין על הזנב :lol:

תבוא אלי לעמק חפר ואראה לך איך פותחים כדי להגיע לצד האחורי. מישהו הרי סגר את זה, גם אם בתע"ר, לא? :twisted:

tayrie
12-05-05, 17:12
החשמלאי גם גישר על המתג התנעה וגם הזין אותו מפלוס אחר... :cry:

HELP ME!

tayrie
13-05-05, 15:02
סיפור חשוב :
התארגן טיול של החבר'ה לבקעה להיום, יום שישי(בחרנו בכוונה מקום חם שסופה תוכל לעמוד בזה) .
אתמול בלילה שמים מפתח בסוויץ' והולכים לארגן כמה דברים - כדי שנוכל לנסוע לתדלק עוד שעה , מסיימים הכל ו...הנורות לא נדלקו(מהבהבות בצורה חלשה) , הולכים לעשות עוד כמה דברים חוזרים ו...הנורות לא נדלקו.
הטיול היה מאוד חשוב לנו החלטנו להשאיר מפתח בסוויץ' לקום בבוקר ולקוות לטוב , קמים ב5 בבוקר והנורות לא נדלקו , חוזל"ש הטיול כמובן .

אני יודיע תוך כמה זמן (אם בכלל) נדלקו הנורות היום ואז הסיפור יושלם

tayrie
13-05-05, 19:16
בצהרים פתחתי סוויץ' חצי שעה והנורות נדלקו...

יובל48
13-05-05, 19:17
השארתם סוויץ פתוח כל הלילה? :shock:
תבדוק טוב אם לא נשרף הקויל (סליל הצתה בשפת הקודש)
שבת שלום
יובל

tayrie
13-05-05, 19:21
שבת שלום
יובל

איך בודקים?

יובל48
13-05-05, 19:39
שבת שלום
יובל

איך בודקים?

מניע?,לא נשרף,לא מניע? הבנת כבר.
יובל

tayrie
13-05-05, 20:50
יש דרך אחרת לבדוק , פשוט הג'יפ לא הניע גם קודם :twisted: :cry: :? :evil:

AvigdorAharon
14-05-05, 07:17
איך בודקים?

באופן עקרוני צריך לבדוק התנגדויות בין המגעים בקויל.
את הערכים המדויקים, אני מאמין שתוכל למצוא בספר.
לא לשכוח לנתק את מקורות המתח - חוטי ה 12V.

אביגדור

eran4x4
14-05-05, 12:53
לעניות דעתי אפשר לשרוף קויל רק ברכב עם פלטינה פשוטה ללא הצתה אלקטרונית.

חיים - נורות נדלקות חלש = מפל מתח בדרך לנורות - כאשר מופיע התקלה חפש או תמצא מישהוא שיודע לחפש איפוא נופל המתח.

אם אין לך מושג איך לעשות את זה אתה מוזמן להשאיר את הרכב אצלי בערב ובבוקר ננסה למצוא - מחר בבוקר אפשרי.

tayrie
14-05-05, 16:44
לעניות דעתי אפשר לשרוף קויל רק ברכב עם פלטינה פשוטה ללא הצתה אלקטרונית.

חיים - נורות נדלקות חלש = מפל מתח בדרך לנורות - כאשר מופיע התקלה חפש או תמצא מישהוא שיודע לחפש איפוא נופל המתח.

אם אין לך מושג איך לעשות את זה אתה מוזמן להשאיר את הרכב אצלי בערב ובבוקר ננסה למצוא - מחר בבוקר אפשרי.

הבעיה היא שהרכב לא מתניע (יש סטרטר) עד שהנורות נדלקות , לא עצם הענין שהן נדלקות חלש. :?

ערן איפה אתה נמצא?

אדי
14-05-05, 20:46
חיים, מה כבר הספקת לעשות לג'יפ שלי? :?

אם יש סטרטר, והרכב לא מניע ניסית לבדוק את האופציות הפשוטות? מגיע דלק? הצתה?

tayrie
14-05-05, 21:05
חיים, מה כבר הספקת לעשות לג'יפ שלי? :?

אם יש סטרטר, והרכב לא מניע ניסית לבדוק את האופציות הפשוטות? מגיע דלק? הצתה?

ניסיתי, אין הצתה עד שהנורות נדלקות .

יוני5
15-05-05, 08:33
סתם שאלת תם.

מותקנת או היתה מותקנת ולא הוסרה ברכב איזה מערכת אזעקה / אימובלייזר / איתוראן?
אם כן, תתחיל בהסרה מוחלטת / נטרול של כל הרכיבים.

אופציה נוספת היא: בחלק מהאימובלייזרים יש סוללה פנימית. כשהיא נגמרת היא אינה מאפשרת הנעה.
אנא דווח על הממצאים.

בהצלחה,
יוני5

tayrie
15-05-05, 14:46
סתם שאלת תם.

מותקנת או היתה מותקנת ולא הוסרה ברכב איזה מערכת אזעקה / אימובלייזר / איתוראן?
אם כן, תתחיל בהסרה מוחלטת / נטרול של כל הרכיבים.

אופציה נוספת היא: בחלק מהאימובלייזרים יש סוללה פנימית. כשהיא נגמרת היא אינה מאפשרת הנעה.
אנא דווח על הממצאים.

בהצלחה,
יוני5

הכל נותק בצורה מקצועית מהשורש...

קיד
15-05-05, 19:50
סופה 92 , בפתיחת הסוויץ כאשר הרכב קר, לוקח זמן לנורות של המחשב( 2 נורות) ? :shock:
אתה יכול להרחיב על נושא הנורות?

דרך אגב, תקלות מחשב הוצאת?
זה נהיה שרשור מוזר, אם לא תבוצע פעולה מתקנת, אז המצב ישאר סטטי. יש להכין תוכנית פעולה.
ידיד,
איתור תקלה כזו, לא יעשה בהתכתבות.
אתה צריך להכין רשימה מפורטת של כל הדברים שנעשו, נבדקו, ונמצאו תקינים / לא תקינים.
פרוט על הרכב = כל הפרטים הרלוונטים כמו למשל כמה זמן הרכב אצלך, מי פרק את האזעקה, רכב פתוח/סגור וכו.
אתה יכול בהחלט לפרסם אותה כאן, ואז לבנות תוכנית פעולה.
לצערי כמו שהמצב כרגע , ממש קשה לעזור לך.
אתה כנראה בשלב שבו זה יעלה לך כסף, או שתשקיע משאבים אחרים (זמן שלך + זמן לימוד).
בברכה,
קיד.

tayrie
15-05-05, 21:17
קיד צודק , הגיע הזמן לעידכון רציני.

לשאלתך , הרכב סופה 92 פתוחה , אצלי חודשיים , הבעיה היתה והחמירה מאז הקנייה.

הבעיה , כמו שאני מבין אותה היום:
פותח סוויץ , אין כל תגובה ... מחכה ...(אם אני יתן סטרטר לא יתניע)
אחרי X זמן קורים 2 דברים , מד הסל"ד מתחיל לרטוט ולעלות ל1 ולרדת לאט לאט למטה כשהוא כמעט למטה הוא נעמד שם ורוטט, הדבר השני שקורא זה שהנורות בקרה (אחת אדומה ואחת צהובה) מתחילות להראות סימן, מהבהבות ממש חלש בקושי ניתן לראות את זה .
אחרי Y זמן הנורות מתחילות להדלק טיפה יותר חזק עדיין מהבהבות.
אחרי Z זמן מתחילים להשמע תקתוקים מכיוון קופסת הריליים בתא המנוע , התקתוקים מתגברים ונפסקים בבת אחת בזמן שהנורות נדלקות.

עכשיו ניתן להתניע את הרכב.
הזמנים מתארכים בצורה משמעותית מאוד בקור ומתקצרים בחום, כבר קרו מקרים שבלילה הנורות פשוט לא נדלקו (ראו סיפור עצוב מיום שישי)

מה נעשה חלק על ידי וחלק ע"י חשמלאי רכב :
1.הוחלפו ריליים .
2.פירוק קופסת ריליים וניקוי משני הכיוונים (נתן תחושה כאילו זה עזר לבעיה לשעה ומשהו)
3.עקיפת סוויץ , הזנה לסוויץ' מפלוס אחר.
4.פירוק ההזעקה והאימובילייזר מהשורש ע"י מתקין הזעקות .
5.הזנת מינוס מהמצבר לכל מיני מקומות ברכב .
ועוד...

מחר בבוקר קבעתי עם חשמלאי מומחה אחר בהמלצת חשמלאי המשפחה...

asafk
16-05-05, 00:02
בסוף זה יהיה משהו מטופש כמו מצבר גמור או נעל כבל למצבר שלא מחוברת טוב לכבל...
בקיצור- אל תשכח לספר מה היה.

אסף.

tayrie
16-05-05, 07:09
בסוף זה יהיה משהו מטופש כמו מצבר גמור או נעל כבל למצבר שלא מחוברת טוב לכבל...

אסף.

זה מה שמכעיס :evil:
אגב ניקיתי את המגעים של המצבר איך שקניתי את הרכב וגם חיברתי מצבר אחר ...

בקיצור- אל תשכח לספר מה היה.

מקווה שאני יהיה פה כדי לספר...

תומר א.
16-05-05, 10:43
חיים, מה כבר הספקת לעשות לג'יפ שלי?
א. אז בו נעבור על מה שעשית לו מהקניה עד להופעת התקלה.
ב. לא הצלחתי למצוא התיחסות למחשב- הוא נבדק?
ג.
הזנת מינוס מהמצבר לכל מיני מקומות ברכב איך הוא עשה את זה?
הוא ניסה לבדוק עם מד רציפות במקרה?

וגם יוריד לך את שמיל מהזנב מהרגע ששמיל ננעל הוא לא עוזב :twisted:

tayrie
16-05-05, 11:11
חיים, מה כבר הספקת לעשות לג'יפ שלי?
א. אז בו נעבור על מה שעשית לו מהקניה עד להופעת התקלה.
ב. לא הצלחתי למצוא התיחסות למחשב- הוא נבדק?
ג.
הזנת מינוס מהמצבר לכל מיני מקומות ברכב איך הוא עשה את זה?
הוא ניסה לבדוק עם מד רציפות במקרה?

וגם יוריד לך את שמיל מהזנב מהרגע ששמיל ננעל הוא לא עוזב :twisted:

א.הבעיה היתה בקנייה והחמירה עם הזמן - בדוק.
ב.אופס שכחתי את זה , המחשב נבדק בעזרת המכשיר בדיקה , אין תקלות...ולא היו בזכרון.
ג.חיבר קבל חשמל לקוטב (-) והצמיד את הצד השני לכל מיני מקומות .

מד רציפות ? מה זה ? לא יודע ...

תעזבו את שמיל , בגללכם הוא הפסיק להציע רעיונות :twisted:

תומר א.
16-05-05, 13:43
תעזבו את שמיל , בגללכם הוא הפסיק להציע רעיונות
שמיל עסוק בשטויות כרגע, הוא מכוון צפלינגים ורודף אחרי תחנות קמח. :twisted:
אבל אני מניח שלקראת סוף השבוע נתפנה.
מד רציפות- רב מודד על מצב צפצפה.
יכול להיות שיש לך בעית מינוסים רצינית (בין השאר) מד רציפות יגיד לך אם יש או אין מינוס.

נ.ב.
פטיש 5 ק"ג ניסית?

shmil
16-05-05, 22:53
חיים - מזכיר לך הצעה מלפני כמה ימים.

או לחילופין, אם אני עדין על הזנב :lol:

תבוא אלי לעמק חפר ואראה לך איך פותחים כדי להגיע לצד האחורי. מישהו הרי סגר את זה, גם אם בתע"ר, לא? :twisted:

ואם הבעיה לא שם, ולפי התיאורים שלך אין סיכוי שהיא לא שם, היא יכולה להיות רק בחיבור של שני חלקי תיבת הפיוזים, אם כי זה פחות סביר בעיני.

תומר - תרגע. המלפפון עוד לא צמח. בפעם הבאה אני ארפה, בדיוק כשתהיה מתחת לגיר/מנוע, ואנחנו הרי יודעים שהיא לא רחוקה... :twisted: :twisted:

tayrie
16-05-05, 23:25
פירקתי , החיבורים מהצד החיצוני לא חשופים אז מה שנותר לי לעשות זה למלות את זה ספריי מגעים מהצד החיצוני , המצב כאילו השתפר בזכות זה אבל אחרי כמה שעות הכל חזר לקדמותו...

מה הלאה?

אופס טעיתי בהודעה הנ"ל , התכוונתי מהצד הפנימי , ולא החיצוני...ז"א הצלחתי לפרק את הקופסה ומה שראיתי זה את הפלוסים נכנסים לתוך הפלסטיק והשפרצתי קצת ספריי מגעים.

, היא יכולה להיות רק בחיבור של שני חלקי תיבת הפיוזים, אם כי זה פחות סביר בעיני.

זה לא כל כך משנה עכשיו כי הסופה אצל חשמלאי , אבל תסביר על איזה חיבור 2 חלקים בתיבת פיוזים אתה מדבר ? בין הריליים לפיוזים?!

אני אשמח להגיע אליכם במידה והחשמלאי לא יצליח לרפא אותה , אבל לא מדברים על זה...

shmil
16-05-05, 23:43
תסביר על איזה חיבור 2 חלקים בתיבת פיוזים אתה מדבר ?

לוח החשמל הראשי, שבתוך הסופה, מעל הקלאץ', מורכב בעצם משני חלקים, ביניהם מחבר בורג 1/2 או 3/8. הסרה שלו מאפשרת את פירוק הצמה לחלוטין, כלומר - כל החלק של צמת החוטים שבתוך תא המנוע נפרד לגמרי מקיר האש ומתיבת הפיוזים שברכב. לא זוכר כרגע אם הבורג הוא מתוך הרכב או מתא המנוע.
לעיתים, שמים שם זפת לאטימה והזפת נמסה ומתפשטת עם השנים, ולעיתים רחוקות המגעים שם מקבלים קורוזיה. נדיר, אבל קורה.

פחות סביר בעיני, אני עדיין בדיעה שזו התיבה שעל כנף שמאל.

קיד
16-05-05, 23:56
שמיל, אתה מדבר על לוח הפיוזים הפנימי, והבןאדם מדבר על "מרכז חלוקת זרם" אשר בתא המנוע.

להמשך של שמיל, הבורג הוא ראש 1/4" ומתפרק לכיוון המנוע, אז אל תחפש אותו בפנים.
קיד.

tayrie
17-05-05, 12:27
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

גם החשמלאי השני שבר את הכלים

אני שוקל להציע פרס על ראשה של הבעיה....

שמיל , אם תוכל להשאיר לי טלפון אני יותר מישמח להגיע ...

shmil
17-05-05, 15:41
השארתי לך את הטלפון בה"פ.

asafk
19-05-05, 00:22
אני שוקל להציע פרס על ראשה של הבעיה...

או... עכשיו אתה מדבר.. :wink: :lol: :lol:

סתם.. לא צריך פרס. :lol:
פנה לך סופ"ש שלם לעניין. תעמיד את הג'יפ. תבדוק עם רב מודד את הפרש המתח בין נקודה בגוף, לא ליד המצבר (נגיד, בצד השני של התא מנוע) לבין ה(-) של המצבר. אם יש הבדל של יותר מעשירית וולט- תתחיל לחפש למה ה(-) של המצבר לא מחבר טוב לגוף. אחרי זה, לך לקונקטור של הסוויץ' (יש שני קונשטורי על עמוד ההגה, אבל רק אחד מהם של הסוויץ', וכן, זה חרא רציני להגיע אליו). תבדוק מתחים על הרגליים שלו, עם סוויץ' סגור ועם סוויץ' פתוח בכל אחד מהמצבים. הכל תקין? נלך הלאה. זה שלב שדורש אומץ. קח חוט חשמל עבה, תן מתח ישירות לסטרטר. מסתובב (כנראה שכן)? יש לך בעיה במעגל בין הסוויץ' לממסר, כי את הסוויץ' כבר בדקת.
בקיצור, מה שאני מתחיל לתאר לך זה תהליך של איתור תקלות, שדורש הרבה זמן, ואת כל תרשימי החשמל של הג'יפ- פשוט עוברים מהסטרטר אחורה בצמוד לתרשימים, ומחפשים מאיפה אין מתח. ממה שאתה מתאר, זה משהו באזור המצבר- קופסת פיוזים ראשית- הזנה לבית פיוזים בקבינה- סוויץ' או הקונקטור שלו- קונקטור 60 פינים (שכל מה שקשור למנוע עובד דרכו).
אזהרה חשובה לסופה ולכל רכב עם אלקטרוניקה- לא משתמשים בנורת ביקורת ולא מקצרים שום דבר בשביל בדיקות. זה שורף חיישנים ומחשבים. בשביל זה אלוהים המציא את הרב- מודד הדיגיטלי.

אסף.

tayrie
19-05-05, 00:45
פנה לך סופ"ש שלם לעניין.

כמה שצריך... :twisted:

תבדוק עם רב מודד את הפרש המתח בין נקודה בגוף, לא ליד המצבר (נגיד, בצד השני של התא מנוע) לבין ה(-) של המצבר. אם יש הבדל של יותר מעשירית וולט- תתחיל לחפש למה ה(-) של המצבר לא מחבר טוב לגוף. אחרי זה, לך לקונקטור של הסוויץ' (יש שני קונשטורי על עמוד ההגה, אבל רק אחד מהם של הסוויץ', וכן, זה חרא רציני להגיע אליו). תבדוק מתחים על הרגליים שלו, עם סוויץ' סגור ועם סוויץ' פתוח בכל אחד מהמצבים. הכל תקין? נלך הלאה. זה שלב שדורש אומץ. קח חוט חשמל עבה, תן מתח ישירות לסטרטר. מסתובב (כנראה שכן)? יש לך בעיה במעגל בין הסוויץ' לממסר, כי את הסוויץ' כבר בדקת.
בקיצור, מה שאני מתחיל לתאר לך זה תהליך של איתור תקלות, שדורש הרבה זמן, ואת כל תרשימי החשמל של הג'יפ- פשוט עוברים מהסטרטר אחורה בצמוד לתרשימים, ומחפשים מאיפה אין מתח. ממה שאתה מתאר, זה משהו באזור המצבר- קופסת פיוזים ראשית- הזנה לבית פיוזים בקבינה- סוויץ' או הקונקטור שלו- קונקטור 60 פינים (שכל מה שקשור למנוע עובד דרכו).

הסוויץ' נבדק , ומינוס שללנו ע"י כך שהוצאנו כבל עבה מהמינוס והצמדנו לכל מיני מקומות בבודי , ולא היה שינוי בבעיה.
אני מזכיר חשמלאי יסודי בדק את הרכב , ואני מתאר לעצמי שתהליך איתור תקלות סטנדרטי הוא עשה .
הוא שלל את קופסת הפיוזים ואת הסוויץ' - אני לא יכול להסביר איך בדיוק ,אבל שלל...

שמיל התנדב לנסות לאתר את התקלה , קודם כל תודה , דבר שני הוא יוכל לעדכן בצורה יותר רצינית מאשר אני במקרה (לא עלינו) שלא יצליח.

tayrie
22-05-05, 00:29
עדכון (או מכתב התאבדות) :

הרכב נבדק בצורה מקיפה ע"י שמיל , הוחלט שהצעד הבא זה לנסות להחליף מחשב (צעד לפני צמת חשמל :shock: )

אני זקוק למחשב סופה בהשאלה לכמה שעות או שבוע , עדיפות לכמה שיותר ...

tayrie
23-05-05, 21:40
עקב חוסר הענות , חשבתי על רעיון לבדוק את המחשב שלי על סופה אחרת ולבדוק אם הבעיה קיימת .

אם יש מתנדבים ...

six 4 life
23-05-05, 22:00
לא שאני מכיר את עניין המחשב של הסופה יותר מדיי-
אבל למה שפשוט לא תשקיע כמה שקלים ותכניס את הסופה למקום שיתחבר אל המחשב שלך לדיאגנוסטיקה מדוייקת שתסביר לך מה לעזאזל הולך שם?

-ארז 8) -

tayrie
23-05-05, 22:11
לא שאני מכיר את עניין המחשב של הסופה יותר מדיי-
אבל למה שפשוט לא תשקיע כמה שקלים ותכניס את הסופה למקום שיתחבר אל המחשב שלך לדיאגנוסטיקה מדוייקת שתסביר לך מה לעזאזל הולך שם?

-ארז 8) -

נעשה , לא היו תקלות בזכרון...
ואגב אם זה לא מובן , כבר מזמן אין פה שיקולים כספיים...

asafk
23-05-05, 22:17
בשביל לשלול תקלה במחשב- תיכנס עם הסופה למוסך שיש לו DRB, שיסרוק את המחשב.
מעבר לזה- עכשיו כבר מדובר באתגר לשמו. תרים לי טלפון מחר, והרב- מודד שלי ייתקע לך בכל חור אפשרי (בסופה), מתישהו בימים הקרובים.

אסף.

עירא
23-05-05, 22:27
תרים לי טלפון מחר, והרב- מודד שלי ייתקע לך בכל חור אפשרי
אסף.

:lol: :lol: :lol:

קיד
23-05-05, 22:28
עקב חוסר הענות , חשבתי על רעיון לבדוק את המחשב שלי על סופה אחרת ולבדוק אם הבעיה קיימת .

אם יש מתנדבים ...
יש לך את הטלפון שלי, אתה מוזמן.
קיד.

tayrie
23-05-05, 23:08
בשביל לשלול תקלה במחשב- תיכנס עם הסופה למוסך שיש לו DRB, שיסרוק את המחשב.
מעבר לזה- עכשיו כבר מדובר באתגר לשמו. תרים לי טלפון מחר, והרב- מודד שלי ייתקע לך בכל חור אפשרי (בסופה), מתישהו בימים הקרובים.

אסף.

1.המחשב נבדק בהנדסת חלומות ע"י המכשיר , לא היו תקלות...ההגיון שלי אומר שזה לא אומר כלום על תקינות המחשב עצמו , או שבזמן הבדיקה המחשב עבד...

2.תודה על ההצעה , אני באמת לא רוצה לבזבז את הזמן לעוד אנשים , שמיל ותומר בדקו את הרכב ביחד(דרג ג' לפחות , תודה!) והקביעה היתה שהדבר הבא לשלול זה המחשב ע"י חיבור מחשב אחר , אם יש למשהו רעיונות מיוחדים שיעלה אותם פה ושמיל\תומר יוכלו להגיד אם זה נבדק...

shmil
23-05-05, 23:14
אסף:

עבדתי גם עם מוליטסטר.
פורקה לו תיבת הממסרים שעל הכנף לגורמים, אין מצב שיש שם בעיית מגעים.
פורקה לו תיבת הפיוזים שעל קיר האש, כולל פירוק המחברים בפנים ובחוץ, ניקוי מזפת שנזלה שם (והיה הרבה), ובדיקת חיבורי תיבת הפיוזים מהצד שמאחורי הפיוזים.
התיאור שלו אכן נכון - למנורות בלוח השעונים שמאירות חלש כשאין הנעה (ויש סטרטר), וזו לא בעיית מצבר כי יש לו מצבר חזק מאד, שהאורות בו כמעט לא נחלשים אפילו כשנותנים סטרטר במצב שהוא לא מניע.

תופעה מוזרה נוספת - לעיתים כשקיימת הבעייה ניתוק של מחבר הדיסטריביוטור משפר את המצב (והמחבר עצמו בסדר, בדקתי זאת עם כויל אחר), ואגב, המתח המגיע לכויל בזזמן תקלה הוא מתח לא יציב.
במצב של בעייה קיימת , גם 3 השניות של משאבת הדלק עם פתיחת סוויץ לא עובד כמו שצריך, ולכן, בפרט לאור 2 התופעות האחרונות, ודאי לאחר שלילת המחברים והתיבות - הביאו אותי למסקנה שזהו המחשב ככל הנראה.
ואגב, מערכת החשמל שלו הפתיעה אותי לטובה, כי אין בה כמעט חוטים עודפים.

עבדתי לו על הסופה 3 שעות, עם סיוע של תומר א., ולא היו מקרים שהרמתי ידיים בעבר.
מודה - מעולם לא ראיתי תקלה כזו.

tayrie
23-05-05, 23:41
לסיכום:

1.

אם יש מתנדבים ... טיפה יותר קרובים לאזור המרכז...

2.
אני זקוק למחשב סופה בהשאלה לכמה שעות או שבוע , עדיפות לכמה שיותר ... או קנייה בתנאי שזאת הבעייה...

3.
אם יש למשהו רעיונות מיוחדים שיעלה אותם פה ושמיל\תומר יוכלו להגיד אם זה נבדק...

eran4x4
24-05-05, 09:45
דבר עם אילן אסיג (הבחור שהיה לו מוסך בנחלת עדה ועבר לפיתוח)
תבדוק איתו עם הוא יכול לעזור לך בבדיקה ע"י החלפת מחשב

הבחור מכונאי מצוין וגם בחשמל אני לא חושב שהוא תומן את ידו בצלחת, ראש בריא בטוח יש לו.

0523656462

בהצלחה
ערן

tayrie
21-06-05, 03:25
הרכב נבדק ע"י אילן אסייג ,נאמר לי שנמצאו מינוסים לא טובים(מגעים אני מתאר לעצמי) וקצרים שגרמו למחשב להדפק , הכל תוקן והמחשב הוחלף הכל במחיר הוגן.

תודה רבה רבה לכל מי שניסה ,עזר ,תמך, תרם לפתרון הבעיה .

תודה.

tayrie
21-06-05, 03:30
הרכב נבדק ע"י אילן אסייג ,נאמר לי שנמצאו מינוסים לא טובים(מגעים אני מתאר לעצמי) וקצרים שגרמו למחשב להדפק , הכל תוקן והמחשב הוחלף הכל במחיר הוגן.
.

למי שיש ספק לגבי עדינותו של המחשב של הסופה , ראיתי במו עיני מחשב שעלה באש עקב חיבור לא נכון של כבלים להתנעה כאשר הסוויץ' פתוח... :shock:

שמרו מחשבכם.

coas
21-06-05, 10:15
מזל טוב!

יובל48
21-06-05, 21:20
בשעה טובה!!!
נקווה שבזה יתמו כל תלאותך
והסופה נוע תנוע.
יובל

-->