PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית רכב כבה בנסיעה ומאז לא מניע - כולל פתרון

gmb
07-04-05, 13:22
שלום
אתמול, חבר קפץ אלי, לראות את הסופה... בדיוק החלפתי מים ברדיאטור (בנתיים שמתי מים, היום או מחר נשים מים ירוקים (חבר'ה, שמישהו ימליץ על איזה נוזל קרור טוב, וכמה בערך צריך לקנות?))
הקיצר, שטפנו, מילאנו חזרה (דווקא היה נחמד כל הקטע של לעבוד על הרכב לבד, אבל לא נראה לי שלבנתיים אגזים עם זה ואעשה אוברול לבדי (באם אצטרך כמובן))
שטפנוף מילאנו, הנענו ונסענו לחבר אחר... משהו כמו אחרי 200 מטר הרכב כבה באמצע הנסיעה, סתם ככה... עצרנו בצד, ניסינו להניע עוד פעם, לא עבד... חשבנו וחשבנו, הבאנו כבלים, קראנו לחברים, כל אחד והצעתו הוא.. חשבנו אולי מצבר (למרות שהיה סטארטר) חיברנו התחשמלנו וניסינו להניע, נאדה. קפצנו לתחנת דלק, הבאנו 3 ליטר בנזין.. התלכלכנו כולנו בלהביא 3 ליטר בנזין בשתי בקבקי קוקה קולה שחסרו להם הפקקים... נחמד... תידלקנו וניסינו, שוב פעם ללא תוצאה... שיחקנו עם האימובילייזר (אין לי מושג בנתיים איך מנתקים אותו... שיחקנו עם הפוינטר שגם בו אין לי מושג) נאדה...
כבר היה 12:30 בלילה, והיינו עייפים, קפצנו הביתה, שתינו תה ונס (כל אחד וטעמו הוא) ונפרדנו לשלום...
קם בבוקר, מתקשר למוסכניק, הוא קופץ, מסתכל, אומר אין ניצוף... בעיה חשמלאית, תקרא לחשמלאי... קופץ לחשמלאי, משכנע אותו בכוח לבוא ולראות את הרכב (300 מטר ממנו) והוא רוצה שנגרור את הרכב אליו... שיכנעתי אותו לבוא לרכב להסתכל... הוא בא... בודק. יש ניצוץ... המכונאי טעה... אבל לא מגיע דלק למנוע... הלך אחורה למיכל דלק... בדק, אמר ששם הכל הסדר, אבל לא מגיע חשמל...שיפצר חוט מהמצבר ישירות למשאבת דלק, מנסים להניע, עובד. מנתקים, מתכבה...
ככה בודקים קטע קטע בחוט עד שמגיעים לבית הפיוזים. משם כבר לא יוצא חשמל. כאן הבעיה... (פתום אני נזכר שאתמול, כשהחלפתי מים ברדיאטור, גם פתחתי מכסה בית פיוזים, הוצאתי פיוז אחד סת םבשביל להסתכה והחזרתי אותו) כנראה שהמגעים שם ממש מלוכלכים ועכשיו הפיוז הזה עשה בעיות, שיחקנו איתו והרכב מניע, אבל לעיתים נכבה. בדקנו גם איזה ריליי, גם הוא עשה בעיות (אין לי מושג של מה היה הריליי הזה) קפצנו למוסך של החשמלאי, החליף פיוז של משאבת הדלק שזאת האחת שהוצאתי ושיחקתי בה.. אופפס... והחליף ריליי... זהו, רכב נוסע כמו גדול... מזל!!
כולי נחמד ובכיף, שואל את החשמלאי, כמה לשלם, הוא אומר 200 ש"ח.. ואני מתעצבן, על מה? על 20 דקות בדיקה של הרכב ושתי פיוזים??? נתתי לו 100 והוא לא רצה... התווכחנו קצת. ובסוף שילמתי 150... קצת יקר, אבל בכורח הנסיבות, לא היה לי מושג מה הבעיה והרכב היה תקוע שלא ליד הבית... מה שקצת הפחיד אותי... וזה, פה נגמר הסיפור...
להבא, אם קורה למישהו, אולי זה יעזור לכם לפתור את הבעיה בעצמכם... בהצלחה ונסיעה חסרת תקלות והתקעויות...

רמי

נמרוד
07-04-05, 15:02
לומדים מכל דבר.

אחד הכללים החשובים ביותר של גרנוויל קינג, הגורו של גורואי הג'יפים -

יש בעיה? סביר להניח שאתה דפקת משהו. לך לפני הכל ותבדוק את הדבר האחרון שבו התעסקת, גם אם זה נראה לך לא קשור.
מזכרוני - הסמוראי לא מניע. אבל כולה החלפתי שמן! אבל בבדיקה יסודית מסתבר שכפירקתי את הפילטר משכתי בלי כוונה חוט מהקויל. בהזדמנות אחרת שבועיים שברתי את הראש למה המצבר נגמר, טענתי שוב ושוב, החלפתי מצבר לחדש, בילבתי לחנן את המוח... ורק אז הלכתי לעבודה האחרונה. החלפתי קרבורטור, ובטמטומי חיברתי לצ'וק החשמלי + ישיר שלא דרך הסוויץ'... וכן הלאה.

יפתח
07-04-05, 19:10
תתרגל בסופה לזכור במקרה של בעיה בהנעה לפתוח חצי סוויץ ולשמוע את הרעש של משאבת הדלק, במידה ואתה לא שומע ,משם הבעיה (כדאי שתלמד להכיר את הצליל שלה)

UNIX
07-04-05, 19:29
200 שקל זה יקר?

-->