PDA

צפייה בגרסה מלאה : מערכות ניווט

gmb
07-04-05, 13:29
שלום לכולם
רציתי להתייעץ פה לגבי מערכות ניווט... יש לפני מספר אפשרויות, לכן אמנה אותם ואקווה שמישהו כאן משתמש בדברים האלה ויוכל להכווין אותי.
ככה, יש בידי כבר פאלם פיילוט M515.
האם אפשר להוסיף לו אנטנת GPS ומערכת ניווט? מהי בערך העלות?
כמה בערך יעלה לקנות מערכת ניווט קומפלט?
יש לי חבר שמגיע מארצות הברית, ויוכל כמובן להביא משם דברים, יש לכך הצדק, האם שם מחירים זולים בהרבה או ששוה לשלם טיפ טיפה יותר ולקנות בארץ עם אחריות וכדומה?
החבר הזה, יש לו מחשב נייד שהוא כבר לא ממש צריך, מחשב חזק מאוד (מעבד פנטיום 4 2.4 GHZ) הוא מוכר, האם שווה לי לקנות את המחשב הזה (משהו כמו 500$) ולהוסיף לו אנטנת GPS ותוכנת ניווט? פתרון זה דווקא נראה משתלם כיוון שדבר כזה הוא רב שימושי, המחשב הזה ישמש גם בתור מחשב משני בבית וגם בתור מערכת ניווט?
בהתחשב בעלות קניית המחשב הנייד ועלותם של אנטנת GPS ותוכנת ניווט, האם זה עדיף על מערכת ניווט אורגינלית ומלאה או שמא תהיה להם אותה התפוקה?
האם בכלל אפשר כבר לנצל את הפאלם שברשותי למרות היותו מיושן במקצת?

בתודה מראש לכל העונים
רמי

נמרוד
07-04-05, 13:51
אתה תמצא לדעתי תשובות מושלמות לשאלות האלו ע"י חיפוש בפורום הניווט בג'יפטריפ, בניהול איתן גלבוע:
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=4

גיא
07-04-05, 21:02
אם יורשה לי,

אני יכול לתת לך את הדעה האישית שלי מהנסיון שלי.

מחשב נייד הרבה יותר נוח ממחשב כף יד ! מסך גדול יותר = שטח מפה גדול יותר.
מצד שני לא נוח להתסכל כל הזמן על המחשב ( שגם תופס המון מקום באוטו ) .

מצד שלישי, ה M515 שלך לא יכול לשמש לניווט מכוון. צר לי. זרוק אותו לפח.
אין תכנת ניווט מכוון לפאלם שיכולה לקבל מפות ישראליות. רק מחשבים מבוססי חלונות CE.

הכי טוב, זה מחשב נייד, להעביר את המסלול ל GPS נורמאלי ולנווט איתו. אם מתברברים אז לפתוח מחשב / מפת נייר להתארגן על עצמך ולהמשיך.

זאת דעתי וככה אני מטייל.

shawa
08-04-05, 01:02
כל מכשירי הפלם למינהם נחמדים מאוד ונוחים ברכב אך עקב גודלם המזערי תווי שטח הניווט הנראה מזערי.
מחשבים ניידים: לא מומלץ להשתמש באותו מחשב לניווט ולבית ממספר סיבות: בניווט המחשב חוטף מכות, נמצא כל הזמן בביברציות ומתמלא באבק מה שיכול לגרו לקריסה של המחשב וכל החומר הבייתי שבו. המחשב הבייתי גדול בנוי משני חלקים ולא נוח, המחשב בנוי לעבודה בבית ויעשה בעיות בשטח ולבסוף..הוא יקר ב 500$ אתה יכול למצוא לטעמי את ה"מחשב המושלם" כולל GPS ותוכנות ניווט. המחשב הנ"ל קטן ממחשב בייתי אך מספיק גדול לניווט, בנוי לעבודה בחוץ ובעל מסך טאץ. ישנם עוד סוגים של מחשבים מהסוג הנ"ל אך עליהם לא אוכל לחוות דיעה
ה"מחשב המושלם" ברשותי כמעט שנתיים עבר הרבה טיולים ומרוצי ראלי וללא אף תקלה
מה שכן המחשב משמש לצורך זה בלבד(גם אם הייתי רוצה יותר ההרד דיסק שלו מוגבל).
שחף

גיא
08-04-05, 08:06
כל מילה ששחף אמר נכונה ואני אוסיף מילה.

המחשב שאני משתמש בו לניווטים הוא פנטיום 1 מהירות 133 וזה more then enough
עלה לי כמה מאות שקלים בודדות. אין טעם להשקיע 500$ במחשב יקר לשטח.

לי כבר מת מחשב אחד בשטח. זה חבל.

gmb
08-04-05, 11:45
יצאתי קצת מבולבל
אז על איזה מחשב המלצתם? לקנות פנטיום אחד מיושן ולהשתמש בו?
או שזהו מחשב מיוחד שנמכר במקום כלשהו?
צריך להוסיף לו אנטנת GPS? יש לכם דגם, סוג משהו? כמה עולה?

רמי

גיא
08-04-05, 13:11
יש את המחשב ה"מושלם" שזה קיצור ל המחשב המושלם לניווט ברכב.

מין מחשב טבלט פיסי פנטיום 1 מהירות 133 אם אני זוכר נכון עם 32 מגה זיכרון ודיסק די קטן אולי 2 גיגה.
בזמנו כשהתארגנו להביא אותם מחו"ל הם עלו בסביבות 1500 שקל ליח' עד כמה שהבנתי. אני לא קניתי.

אני קניתי מחשב נייד רגיל ב 400 שקל.

תראה, טורבו סידי רץ אצלי גם על המחשב הנייד הישן שמת על 486 מהירות 66 עם 16 מגה זיכרון. ועבד סביר מאוד.
כלום יותר מזה אבל את זה הוא עשה מצויין.

כיום פנטיום 1 מהירות 166 עם 96 מגה ודיסק 12 גיגה.
גם אינטרנט סלולרי ואופיס.

היתקון הגדול מאוד של המחשב המושלם ( שאתה יכול לחפש ולקרוא עליו בג'יפטריפ ) הוא שאין לו מקלדת. הכל נימצא במסך.

הרבה פחות מקום על הדשבורד.

gmb
10-04-05, 16:49
יש את המחשב ה"מושלם" שזה קיצור ל המחשב המושלם לניווט ברכב.

מין מחשב טבלט פיסי פנטיום 1 מהירות 133 אם אני זוכר נכון עם 32 מגה זיכרון ודיסק די קטן אולי 2 גיגה.
בזמנו כשהתארגנו להביא אותם מחו"ל הם עלו בסביבות 1500 שקל ליח' עד כמה שהבנתי. אני לא קניתי.

אני קניתי מחשב נייד רגיל ב 400 שקל.

תראה, טורבו סידי רץ אצלי גם על המחשב הנייד הישן שמת על 486 מהירות 66 עם 16 מגה זיכרון. ועבד סביר מאוד.
כלום יותר מזה אבל את זה הוא עשה מצויין.

כיום פנטיום 1 מהירות 166 עם 96 מגה ודיסק 12 גיגה.
גם אינטרנט סלולרי ואופיס.

היתקון הגדול מאוד של המחשב המושלם ( שאתה יכול לחפש ולקרוא עליו בג'יפטריפ ) הוא שאין לו מקלדת. הכל נימצא במסך.

הרבה פחות מקום על הדשבורד.

קראתי עליו (על המחשב המושלם) כאן בפורום המפרסמים.
קצת יקר בשביל כזה מחשב, אבל יש לו את היתרונות של מיגון חיצוני מפני מכות טלטלות וכמו כן את המסך מגע.
יפה.
אבל עדיין, לעניות דעתי, יהיה הרבה יותר זול לקנות איזה מחשב נייד ישן משהו בסדר גודל של פנטיום 1 או 2 ואז להתקין עליו את הדברים.
מה בדיוק אני צריך? מקלט GPS? איזה בדיוק? כמה עולה?
תוכנת ניווט? איזה? כמה עולה? איפה קונים/משיגים?
ודרך אגב, למי שלא הבין, המחשב נייד שהתכוונתי לקנות לא יהיה מחשב ביתי ראשי, הוא יהיה משני, כך שאפשר להסתכןן בלקחת אותו בתור מחשב ניווט ובנוסף להשתמש בו גם בתור מחשב נוסף בבית. מה שכן, האם אפשר יהיה לחבר את המחשב הזה לחשמל הרכב ולא מסוללה על מנת להשאירו דולק לאורך זמן ולא להתבסס על סוללות שיכולות להגמר אחרי שעה שעתיים (כבר לא מחשב חדש..)
מה שגם, אפשר להוסיף עליו איזה סרט או שתיים ואפילו להנות מאיזה סרט אקשן באמצע המדבר :) או סתם להוסיף מוזיקה בזמן הנהיגה, או בהפסקת הצהריים, ואפשר לחשוב על עוד אי אלו שימושים נחמדים למחשב שאיתך ברכב...

מה עוד צריך לקחת בחשבון במערכות כאלה שלא חשבתי עליהם?

רמי

gmb
17-04-05, 19:06
אילו תוכנות מומלצות לניווט קיימות כיום בשוק (כמובן תוכנות שמתאימות למחשבי PC)

איפה אפשר לקרוא עליהם או לבצע סקר שוק?

רמי

אריה פאהן
18-04-05, 00:13
אתה יכול להשוות בין נווגיטור לבין נוויגיטור , אה גם יש את סקיילוק אבל חבל להתאמץ ולהשוות המחיר שלה לא רלוונטי

gmb
18-04-05, 00:29
אתה יכול להשוות בין נווגיטור לבין נוויגיטור , אה גם יש את סקיילוק אבל חבל להתאמץ ולהשוות המחיר שלה לא רלוונטי

מה עם התוכנות האלה בהשוואה לטורבו CD? האם הן עדיפות עליה, או נחותות ממנה?

בכל זאת, אשמח לקבל מחירים או לפחות לברר היכן ניתן לקנותם

בתודה מראש
רמי

אריה פאהן
18-04-05, 00:54
אין היום טורבו CD ,הם סגרו את העסק וזה נמכר היום כנויגייטור, אתה יכול לקנות בכמה מקומות אני יכול להמליץ על רז היימן 0505-5562519,

אריה פאהן
18-04-05, 00:55
050-5562519

gmb
02-05-05, 17:59
שלום
הנני מתכוון לרכוש מחשב נייד ולהוסיף לו אנטנת GPS וכך לנווט
חבר שמגיע מחו"ל (ארה"ב) יכול להביא אותו
איזה דגם בדיוק צריך להביא? (עדיפות לכאלה שלא בלוטות')
באיזה חיבור להשתמש? USB/מקבילי/טורי?
יש אתרים שאפשר להזמין מהם?
עלות? מישהו יודע?
די דחוף כיוון שהוא מגיע עוד שבועיים וצריך כבר להזמין כדי שיגיע אליו לפני שיבוא לארץ...

רמי

יובל48
02-05-05, 19:38
רצוי לרכוש מחשב קשיח TABLET PC כמו FUJITSU 3400S
ה S חשוב כי הוא מתאים לצפיה בחוץ.
המסך בגודל 10" בערך והוא מסך מגע נוח לתפעול.
http://www.fujitsupc.com/www/products_pentablets.shtml?products/pentablets/stylistic_3400
יובל

boba banay
29-06-06, 22:46
אני מעלה את השרשור מהשאול ע"מ לשאול:
יש לי מחשב נייד עם GPS עכברי שמתחבר באמצעות כניסה טורית - ויש לי בבית גם את טורבו CD
האם אפשר להשתמש בתכנה הזאת בניווט מקוון או שאני אהיה חייב לקנות משהו אחר ?
תודה

זאביק
30-06-06, 09:53
כן.

tal_96
01-07-06, 16:02
צהרים טובים
יש לי אפשרות לקחת מכשיר K- JEM בחינם יש לא מקלדת בתמיכה בבלוטוס אינפר אדום מיני כרטיס הרחבה ומיני שקע USB מעבד של 200 מגה .
או I MET JEM בלי מקלדת עובדים על המסך מגע מעבד 400מגה אותם נתונים רק שהUSB וכרטיס הרחבה הם רגילים ולא קטנים
חשבתי לקנות מקלט בלוטוס ותוכנת ניווט כמו IGO האם יש אפשרות להשתמש המכשיר גם פלאפון וגם מכשיר ניווט ?

תודה

tzurlis
08-07-06, 18:19
לכל השואלים:
1. פנטיום ישן עם אנטנה חוטית או CF, או ג'פס גארמין, יעבדו יופי.
2. גם טאבלט.
3. יש שתי גרסאות לנויגויאד: למחשב PC ( טבלט, לפטופ, שולחני בביית) בלבד (כ- 760 ש"ח) ולמחשב PC + מחשב כף יד (כ- 1360 ש"ח). למי שיש טורבו סידי, ניתן לשדרג תמורת הדיסק והרשיון הישנים. כל המידע באתר.
3. לרוב מחשבי כף היד אפשר להוסיף מערכת נווט נויגויאד. יש המקבלים אנטנה חוטית, אלחוטית, או CF. תלוי במכשיר.
4. סקיילוק עובדת על מחשב כף יד בלבד, עם עברית אירון בלבד. מפות לבנות, לא ניתן לעבוד עם מחשב שולחני.
5. אפשר לנווט על כל דבר. השאלה מה הצורך והכישורים.

tzurlis
08-07-06, 18:29
נ.ב: האמור לגבי מחשבי כף יד בעלי מערכת הפעלה חלונות. לגבי פאלמים, יש שרוול ל- 505 - ניתן למצוא האיביי. התוכנה היחידה שתרוץ על זה זה אוזי אקספלורר, אחרי המרה די מסובכת. לא שווה.
לכל פאלם מתקדם מדגם 550 ומעלה (זייר 71-72, טונגסטנים) אין בעייה בחיבור חוטי \ אלחוטי ויש אנטנות, וגם תוכנת נווט עיר. לשטח, כנ"ל, כמעט לא מעשי.

עמרי2
02-09-06, 00:05
שלום
הנני מתכוון לרכוש מחשב נייד ולהוסיף לו אנטנת GPS וכך לנווט
חבר שמגיע מחו"ל (ארה"ב) יכול להביא אותו
איזה דגם בדיוק צריך להביא? (עדיפות לכאלה שלא בלוטות')
באיזה חיבור להשתמש? USB/מקבילי/טורי?
יש אתרים שאפשר להזמין מהם?
עלות? מישהו יודע?
די דחוף כיוון שהוא מגיע עוד שבועיים וצריך כבר להזמין כדי שיגיע אליו לפני שיבוא לארץ...

רמי

ברשותי מחשב נייד ישן (מעבד AMD מקביל לפנטיום 2) ללא חיבור USB. אני מעוניין לקנות מקלט על מנת לנווט איתו.

האם מגלן טרקר יכול לעשות את העבודה (לשמש בתור מקלט או שהוא עובד רק עצמאית)?
על איזה מכשיר/ מקלט הייתם ממליצים?

התקציב מאוד מוגבל (בשאיפה לא לעבור את ה 300/400 ש"ח)

תודה, עמרי

-->