PDA

צפייה בגרסה מלאה : מזה המנורת אזהרה בסופה(!)

סופת המדבר
11-01-13, 19:05
בנסיעות האחרונות בכל לחיצה על הברקס הדוושה יורדת כמעט עד הסוף
המנורה של האזהרה נדלקת (!) עוד לחיצה על הברקס המנורה מתכבת
והדוושה כבר יותר ''מלאה''
עוד אני יכול להגיד שההמברקס מגיע עד לסוף במשיכה מה שניהיה רק לאחרונה כנראה אחרי הבוץ
אני יודע שאני צריך לעשות ריגולז' וזה ''יסדר'' את ההמברקס
אני גם בטוח שאחרי הריגולז' הדוושה\ משאבה לא ''תאבד'' את כל השמן בלחיצה כי פחות שמן ילך לברקסים האחוריים
מה שמעניין אותי זה למה המנורה נדלקת? מה החיישן מרגיש?
שאין לחץ? שאין חלוקה טובה של הברקס?
אין נזילת שמן ולא חסר שמן

omri_t
11-01-13, 20:25
מפלס נוזל בלמים

מוני אורבך
11-01-13, 22:06
נשמע כמו משאבה מרכזית שדורשת שיפוץ

סופת המדבר
11-01-13, 23:23
כתבתי שלא חסר שמן..
ואיך החיישן \ יוניט ירגיש חוסר אם היא לא נמצאת במיכל של השמן?

yanivjeep93
05-02-13, 10:11
אהלן,
קרה לי אותו דבר לא מזמן באמצע טיול בבוץ, רק שהתופעה לוותה ברעש מהתוף האחורי שמאלי, חזרתי הביתה והורדתי גלגל, הרגולאז׳ יצא מהמקום שלו כנראה כתוצאה מבלאי וכל הקפיצים והחוטים שבתוף השתחררו , תוריד גלגל ותסתכל..

סופת המדבר
05-02-13, 21:34
העיניין כבר סודר שבוע שעבר
כיוונון רציני לריגולז' (ידני כי המנגנון האוטומטי כנראה בפח של מישהו)
וזה הסתדר
ההיתי צריך לפתוח את הבורג כיוונון איזה 7-8 מ'מ ולביטחון כמו שעשיתי עד היום (חוץ מהפעם האחרונה) ליפפתי על ההברגה
קרוב ל''נקבה'' חוט ברזל וקשרתי ככה שאולי הבורג נסגר לבד אז זה יתקע אותו
ואפילו הצלחתי לנעול גלגלים קידמיים בברקס על הכביש :p

יצחק מ
27-02-13, 08:18
אולי לא ממש קשור אבל בכל זאת, אני חושב שגם אם הסופה מתחילה להתחמם נורת האזהרה נדלקת. אשמח לאישור או דחיה של הרעיון הזה....

דרור ברלי
27-02-13, 08:20
ממש לא.

יצחק מ
27-02-13, 09:15
אמרת אמרת. מחקתי מהמוח.

דרור ברלי
27-02-13, 09:28
זה לא אומר שאתה צריך להתעלם כשהמנורה נדלקת, כן?... בדרך כלל זה בעייה כלשהי באיזה חיישן. אתה יודע להריץ את בדיקת קודי התקלות, כן?

לגבי התחממות - סופה עם מערכת קירור תקינה לא מתחממת. נקודה. גם בעומס מירבי, בעלייה, עם נגרר, ביום הכי חם בשנה. זה לא מגנום/לנדרובר/דייהטסו... טמפ' העבודה התקינה במנוע שלנו, כאשר הוא במצב תקין ומשתמש בטרמוסטט המקורי היא סביב 100 מעלות. פחות מ-90 זה כבר "קר" מדי ואתה תבזבז דלק.

אם הרכב כן מתחמם - משהו לא תקין. זה יכול להיות רדיאטור סתום, משאבת מים עייפה, צינורות דולפים, משהו לא בסדר. למרות שלא מדובר ברגישות כרונית של הסופה וגם אם הטמפ' עלתה זה לא סוף העולם (בלוק וראש ברזל, מקסימום תחליף אטם ראש), תמיד מומלץ להקפיד על תקינות מערכת הקירור, שימוש בנוזל קירור איכותי (יעשה רק טוב לכל מנוע בעולם), וכמובן חיווי אמין ככל שאפשר של טמפרטורת המנוע - שעון חום ויוניט תקינים.

יצחק מ
27-02-13, 09:50
לרוב הוא תקוע על 100. אבל הפעם הוא הראה לי גם 110 (והיה על מה להתלונן, עמוסה לגמרי) את היוניט החלפתי ואני חושד בשעון. כי המנוע עצמו לא הסריח, לא היה חום בתא נוסעים, ובכלל חוץ מהחיווי הדפוק ומעט ירידה בלחץ השמן הכל היה מצויין. נראה לי שעון החום הוא הבא בתור.... ואם כבר השון האם שעון חום או דלק של סופה שנתונים 94 וצפונה יתאים גם ל שנתון 92-93 או שזו אופרה אחרת וגם המרסן האלקטרוני מאחורה שונה?

-->