PDA

צפייה בגרסה מלאה : למה שונאים אתכם

dice2
12-01-13, 08:01
תופעה נפוצה אצלנו במושב ובכלל

http://youtu.be/5nsgV3kyw6A

שימו לב לאור בצומת, וזו צומת שקרו בה לא מעט תאונות קשות

בועז

boaz avrahami
12-01-13, 11:14
אתה יכול לראות גם ג׳יפאים עם תרבות דומה.
כרוכב טרקטורון וכבעל ג׳יפ אני ״נהנה״ לא פעם מהסטיגמה שהם יוצרים. מעצבן.

במושב שבו אני גר יש כמה כאלו אז ניגשתי אליהם עם הטרקטורון ובגישה חברית דיברנו על הנזק שהם גורמים לענף.
באותו היום זה עוד עבד ולמחרת כאילו כלום.

מצאתי שלכולם מאפיין ברור: כולם גם מעשנים נרגילות ואוהבים חאפלות.
הבסיס לדעתי מתחיל בבית.

בקיצור, אפשר להתנחם שגם במכונית נם כנראה נוהגים באופן דומה.

cj 64
12-01-13, 11:38
גם אני מעשן נרגילה ואוכל וופלות \ולא סובל טרקטורון!!
למה גזענות?,זה המדינה שלא נותנת חוקים מתאימים!!

דרור ברלי
12-01-13, 11:44
המדינה הזו סובלת מיותר מדי חוקים מיותרים - או בהגדרה הרשמית - עודף רגולציה - והם אלה שאחראיים לכל התופעות הללו.
אם היה מותר לטרקטורון לנסוע על הכביש, לא היינו רואים את כל ההתנהגות הברברית הזו.
תבינו - כשאף אחד לא רודף אחריך, אתה לא צריך לברוח כל הזמן.

ואלה שתי האגורות שלי.

boaz avrahami
12-01-13, 12:07
במרבית המדינות טרקטורון לא נוסע על כביש.

אלו שנוסעים בתחומי המושב בווילי ואגזוז פתוח בורחים רק מאימת אלו שרוצים להרביץ להם עקב היותם מפגע.
הם מתנהגים ככה כי משהו בחינוך שלהם תקול.

לצערי לא מקבל במקרה הזה את עודף הרגולציה.
יש פה בעיה אמיתית של חינוך ותרבות

boaz avrahami
12-01-13, 12:09
גם אני מעשן נרגילה ואוכל וופלות \ולא סובל טרקטורון!!
למה גזענות?,זה המדינה שלא נותנת חוקים מתאימים!!

אתה לא סובל טרקטורון והשכן שלך שונא ג׳יפים...
אני מתקומם נגד תרבות מסויימת ולא כנגד גזע כזה או אחר!

איזה חוקים אתה מציע לחוקק או לתקן בכדי לפתור את העניין?

huski360
12-01-13, 13:28
תופעה נפוצה אצלנו במושב ובכלל

http://youtu.be/5nsgV3kyw6A

שימו לב לאור בצומת, וזו צומת שקרו בה לא מעט תאונות קשות

בועז

אם כבר עושים הכללות אז בואו נעשה את זה לשני הצדדים.
למה הבבון שנסע במזדה 6 לא עצר בקו העצירה כשהגיע לכיכר? אה כי ממש מעניין לו את ה*** מהחברה האלה.
הם עברינים אז נתנהג אלהם ככה!
(אנשים כאלה אני הכי אוהב כשאני רוכב על האופנוע!! הם חוטפים ממני מקלחת איומה ביציאה מהמעגל!)
אם הוא היה עוצר כמו שצריך אז גם הוא לא היה מסכן את הטרקטורון הראשון וגם הטרקטורון ש"גנב" עליו בתוך הכיכר לא היה צריך לגנוב,
כי הוא היה יכול להכנס בבטחה לכיכר פנויה!
ושלא נדבר על זה ששניכם (הפריבטים) לא השארתם לאלו שעוד לא גנבו את הרמזור קצת "מרחק נשימה"
כי החלטתם לעשות להם משפט שדה שלא בפניהם על הכביש ב"צומת שקרו בה לא מעט תאונות קשות" ?!?
כן אני מודה, הפעם במישור מסויים גם אני חלק מהם.
נהנה לרכב על אופנועים, טרקטורונים (גם מרצדס שחורה) וכו' וכמו כן גם אני "נגוע" בגנים מזרחיים ונגזר מכך שאני גם אוהב "חאפלות".
את הנרגילה נשאיר למגזר אחר, כי אני לא מעשן. (אופס השתכנזתי, נראה מה אמא תגיד על זה :rolleyes: )
דברי עלולים להיות חסרי טעם, כי אני נשמע כאחד מהם.
מי שמכיר אותי יכול להעיד עלי שאני אדם תרבותי ונעים הליכות ושאני נראה כמו "ילד אשכנזי חמודציק".
ושהגנים והחאפלאות לא אומרות כלום על הבנאדם!
כמו כן אני מסכים עם זה שזה מאוד קשור לחינוך בבית! ואת זה אנחנו יכולים רק לתקן בבית שלנו! (לצערנו)

אז לפני שאתם רצים לעשות הכללות על חאפלות ופלות ונרגילות, תסתכלו על עצמכם!
בטוח אתם גם לא תלית שכולה תכלת. אף אחד לא מושלם (גם אני לא).

שתהיה המשך שבת שלוה, רגועה ומהנה לכולנו!
תדהר ליבנה,
ילד מעורב ותרבותי. ;)

cj 64
12-01-13, 14:19
לחוקק דוגמא:א רישיון לטרקטורון מגיל מסוים,
ב.איפה מותר לסוע וכו..
ג. מי יכול להוציא רישיון,נהג ותיק?נהג ללא עבר תחבורתי וכו..
גל

נימי
12-01-13, 19:31
שראיתי את זה הדבר הראשון שעלה לי בראש זה טיול של לנדרוברים בצומת גולני לא עומדים כמו בני אדם בפקק בפניה שמאלה אילה ממשיכים ישר וליפני הרמזור חותכים בביריונות את הרכבים שעמדו בפקק, זה היה לפני כמה חודשים אבל זה הגעיל אותי ברמות,
מה זה אומר? האמת, שום דבר, יש חארות בכל מקום ובכל תחביב

דרור ברלי
12-01-13, 19:50
לחוקק דוגמא:א רישיון לטרקטורון מגיל מסוים,
ב.איפה מותר לסוע וכו..
ג. מי יכול להוציא רישיון,נהג ותיק?נהג ללא עבר תחבורתי וכו..
גל

כל אלה כבר כתובים בחוק.
רשיון לטרקטורון (רשיון נהיגה רגיל)
איפה מותר לנסוע (לא על כביש. מותר רק לחצות כבישים. מותר לנסוע בכבישים פנימיים בתוך מושבים וקיבוצים)
מי יכול להוציא רשיון? כל אחד שיכול להוציא רשיון רגיל ולרכב על טרקטורון.

איסור הנסיעה על כביש לא מובן לי, והוא זה שגורם להתנהגות הבריונית שלהם בכביש. הם פשוט מפחדים שאיזה שוטר ידוג אותם בזמן שהם עומדים ומחכים בצומת. לא שאני בעד ההתנהגות הזו, אבל אני מבין מאיפה זה בא - ככל שיהיו יותר איסורים ויותר חוקים, כך יותר ויותר אנשים יהפכו לעבריינים.
איסור הנסיעה בכביש לא מיטיב עם אף אחד - לא הטרקטורוניסטים ולא הנהגים. לדעתי היה בהחלט מקום לבדוק מחדש את האיסור הזה שיש לו ריח אופייני חזק של ירי מהמותן בלי שום מחשבה - משהו שמאפיין את מקבלי ההחלטות במדינה הזו.

מבחינתי טרקטורון צריך להיות מורשה לנסוע על הכביש כמו אופנוע וכמו אופניים. יעשה עבירה? לזמבר אותו. כמו שמזמברים כל אחד אחר.

Jacob80
12-01-13, 20:57
טרקטורון לא יכול לנוע על כביש כי אין לו דיפרנציאל ויש הרבה הגיון בחוק הזה.
מותר לו לנוע בכבישים פנימיים ולנסוע במהירות של עד 40 קמ״ש, בדיוק כמו לטרקטור, וגם בזה יש היגיון.

אם כבר יש חקיקה לא הגיונית בנוגע לטרקטורון זה מחיר הביטוח שמרוב שהוא גבוה יש מתי מעט שאכן עושים אותו וכך למעשה כמעט כל מי שנוסע בטרקטורון הוא עבריין משום שנוסע ללא ביטוח.
המחירים האלה מולידים בעיות נוספות כמו למשל שטרקטורונים רבים אחרי מספר שנים הןפכים לכלי רכב לא חוקיים ללא טסט וללא רישיונות כי מי שלא מבטח את הטרקטורון לא יכול לעשות טסט, ומי שאין לו טסט לא יכול להעביר בעלות, וככה הם מתגלגלים מיד ליד

shmil
12-01-13, 21:12
איסור הנסיעה על כביש לא מובן לי, והוא זה שגורם להתנהגות הבריונית שלהם בכביש. הם פשוט מפחדים שאיזה שוטר ידוג אותם בזמן שהם עומדים ומחכים בצומת. לא שאני בעד ההתנהגות הזו, אבל אני מבין מאיפה זה בא - ככל שיהיו יותר איסורים ויותר חוקים, כך יותר ויותר אנשים יהפכו לעבריינים.

לא דרור. הסיבה היא שהם נוסעים ללא טסטים, ללא ביטוח, וגם בד"כ על כלים שלא בדיוק שלהם, ולכן הם לא מעוניינים במפגשים עם שוטרים.
לכן בד"כ גם אין מספרי רישוי על הכלים הללו.

cj 64
12-01-13, 21:16
אני הייתי נותן רישיון רק לבן אדם,
בגיל 21 ומעלה
שיש לו רשיון נהיגה מעל 4 שנים מינימום
ושעבר מבחנים,פסיכוטכנים,ועוד
רישיון למונית ולגרר יותר קל למה?
ו

gasgas
12-01-13, 21:25
כמו שכתבו פה לפניי, זה לא קשור לעדה כזו או אחרת אלא זה קשור רק לחינוך!
נהגי טרקטורון שנוסעים בווילי על כבישים ועוברים כך בין מכוניות - אסור שינהגו!
ביום חמישי בירושלים במהלך השלג נסעתי ברכבי בירושלים, היה שלג על הכביש והמכוניות נסעו בזהירות ולפתע הגיח טרקטורון, עקף וחתך רכבים כאילו אין מחר
ורק תושיה של כמה נהגים מנעה תאונה על הכביש החלק.
הוא מבחינתי לא ראוי לנהוג! והתירוץ שהוא נוסע מהר כי הגבילו אותו מבחינת החוק לנסוע על כבישים לא מקובלת עליי.
אני בטוח שאותם נהגי טרקטורון שנוהגים בפראיות על הטרקטורונים בכבישים נוהגים בפראיות גם ברכבים פרטיים...
חבל שקבוצה קטנה יוצרת סטיגמה לכלל רוכבי הטרקטורונים...

boaz avrahami
12-01-13, 22:47
לא הרבה פעמים יוצא לי להיות לצד המחוקק בעיניני תחבורה אבל אני מלווה את הכלים האלו מהימים הראשונים שהם בארץ.

בהתחלה הכול היה כמעט מותר למעט נסיעה על הכביש ( שהיא הגיונית ומקובלת בכל העולם כמעט)
רישוי טרקטור
רשיון נהיגה מגיל 16
ביטוח פעם בשנתיים ללא אגרה שנתית
ובשנים הראשונות גם ללא קשת ״בטיחות״

בהמשך, עם ריבוי התאונות וההשתוללות שהיוו מטרד, התחילו להעמיס על הכלים האלו מגבלות.
אף אחד לא יכול היום לבוא בטענות ולומר שהמחוקק מתעלל בענף הזה - המצב הוא ממש הפוך.
בהמשך העלו גם את מחירי הביטוח שזה מקומם אותי באופן אישי אבל לא משולל הגיון. לצערי.

אני כותב את זה בצער גדול וכבעל טרקטורון שכמעט כל הרכיבות שלי הם באזורים נדחים אליהם אני מגיע על גבי נגרר.
כן, בעיקר בגלל חשש מהמשטרה שכיום רודפת אחרי כל טרקטורון
אגב, בשנתיים האחרונות נעצרתי פעמיים בשדות אצלנו ברכיבות לילה על ידי משטרה.
באחת הפעמים קצת בברוטליות אפילו.
למזלי לא עשו לי דבר ברגע שראו שלא השתוללתי ועצרתי מיד וגם כנראה בגלל שאני לא בטווח הגיל שהם חיפשו.

אגב עניין העדות והטענות על גזענות -
לא רק מזרחיים עונים להגדרות שכתבתי אבל משום מה המזרחיים תמיד קופצים.
בעידן שכולם היום מעורבבים רק ש״ס עדיין מבדילים בין מזרחיים לאשכנזים.
כולנו יודעים על מי מדובר - אין מה להיתמם.
הכול עניין של חינוך ותרבות ולא של צבע עור או עדה.

בועז

dice2
12-01-13, 23:41
הפעם זה צולם במקרה, השתוללות כדוגמת זו מתרחשת כל סוף שבוע ובכמות מפחידה
לעניין ההכללה. כמו בכל אוכלוסיה יש גם יוצאים מהכלל. הבעיה שאני נתקל במושב ובכלל בלא מעט גיפאים ונהגים חארות אבל הכלל הוא שרובם אנשים טובים וחלקם הרע משליך על שאר האוכלוסיה
פה המצב הוא הפוך, השתוללות הטרקטורונים RZR ואופנועים היא הכלל ואלו שנוסעים בהגיון הם היוצאים מהכלל. תבלו פעם שבת במושב ותבינו למה הכוונה
כל ניסיון למנוע את המצב נתקל באלימות קשה

מקווה לטוב אבל לא אופטימי
בועז

asafk
12-01-13, 23:52
תרבות מוטורית ב"מיטבה"...

http://www.youtube.com/watch?v=LBJoX6eO92I

אסף.

dice2
12-01-13, 23:54
ואגב דרור
הדוגמה שצילמתי צולמה במיקרה בכביש הראשי ביציאה מהמושב
ואם תסתכל טוב בתחילת הסרטון תראה את ההחלקות בכיכר הפנימית. ואין קשר לזה שמונעים נסיעה על כבישים ציבוריים כיוון שגם כך הם שמים פס על כל חוק שקיים
הם נוסעים חופשי בכבישים והשבילים באיזור וההתנהגות הזו גם נכנסה אפילו לתוך השביל הפנימי של המשק שלנו בצמוד לחצר שלי (תנסה להיזכר בשביל שבין הבתים אצלנו)
אגב לא רחוק מכאן התרחשה התקרית עם הרצות שנפגעו בכוונה מטרקטורון ולצערי ממש לא הופתעתי ממה שקרה
וכאשר תתרחש תאונה נוספת. מבחינתי אפילו שזו תהיה רק תאונה מבלי ל"חזור ולעשות רק אבק" כמו במקרה של הרצות ההתנהגות האלימה הזו דינה כדין כוונה תחילה

בועז

boaz avrahami
13-01-13, 02:37
אני התכוונתי יותר לתרבות המוטורית הזו.

http://www.youtube.com/watch?v=wRbpPJWPBJE&feature=youtube_gdata_player

http://www.youtube.com/watch?v=Qt9Q--0Bqzg&feature=youtube_gdata_player

http://www.youtube.com/watch?v=UY9SnAQElQg&feature=youtube_gdata_playe

http://www.youtube.com/watch?v=5_WyF2Fho6Y&feature=youtube_gdata_player

רק חלק קטן מצולם ויוטיוב מפוצץ בכאלו.

sos4u
13-01-13, 08:27
אני הייתי נותן רישיון רק לבן אדם,
בגיל 21 ומעלה
שיש לו רשיון נהיגה מעל 4 שנים מינימום
ושעבר מבחנים,פסיכוטכנים,ועוד
רישיון למונית ולגרר יותר קל למה?
ו

שיבדקו רק את הקריטריון הזה. זה יפתור בעיות רבות ...

אומי5
13-01-13, 09:15
תרבות מוטורית ב"מיטבה"...

http://www.youtube.com/watch?v=LBJoX6eO92I

אסף.
דווקא עם רוב מה שקורה בסרטון אין לי בעיה.
מצאו פינה שגם ככה כבר לא טיבעית (מחצבה ישנה), אולי הם אפילו קוראים לה "הבור". ומשתוללים שם להנאתם.
יש שם כמה בלי קסדות, וזה כבר דיון אחר, לדעתי זכותו של בן אדם לסכן את עצמו.

דרור ברלי
13-01-13, 10:37
אז זהו, שמה שצולם זה בתוך מושב - ובתוך מושב מותר להם לנסוע! עבירות התנועה זה משהו אחר אבל זה עניין של המשטרה. מה אני יכול לומר? תזמין משטרה, שתעשה להם מארבים. כלים בלי רישוי אמורים להיות מוחרמים, לא?

גם נסיעה בלי ביטוח זו בעיה קשה, אבל זה מה שקורה כשמקפיצים את פרמיות הביטוח לגבהים לא הגיוניים. ושלא תגידו שלא ידעתם.

לעניין האוכלוסיה המשתוללת האופיינית - אסור לדבר על זה, כי זה לא פוליטיקלי קורקט.

dice2
13-01-13, 11:52
לא דיברתי על סוג האוכלוסיה שמשתוללת אלא על התופעה ככלל
מי שיפגע יכאב לו ללא קשר למוצאו של הפוגע או השתייכותו לדת כזו או אחרת
ואגב משטרע דרור, אתה מתאר לעצמך כיצד הגיבה המשטרה כשאחד השכנים התלונן
ניידת הגיעה אחרי שעתיים ושאלה איפה משתוללים,,,,דההה

dice2
13-01-13, 12:03
אם כבר עושים הכללות אז בואו נעשה את זה לשני הצדדים.
למה הבבון שנסע במזדה 6 לא עצר בקו העצירה כשהגיע לכיכר? אה כי ממש מעניין לו את ה*** מהחברה האלה.
הם עברינים אז נתנהג אלהם ככה!
(אנשים כאלה אני הכי אוהב כשאני רוכב על האופנוע!! הם חוטפים ממני מקלחת איומה ביציאה מהמעגל!)
אם הוא היה עוצר כמו שצריך אז גם הוא לא היה מסכן את הטרקטורון הראשון וגם הטרקטורון ש"גנב" עליו בתוך הכיכר לא היה צריך לגנוב,
כי הוא היה יכול להכנס בבטחה לכיכר פנויה!
ושלא נדבר על זה ששניכם (הפריבטים) לא השארתם לאלו שעוד לא גנבו את הרמזור קצת "מרחק נשימה"
כי החלטתם לעשות להם משפט שדה שלא בפניהם על הכביש ב"צומת שקרו בה לא מעט תאונות קשות" ?!?
כן אני מודה, הפעם במישור מסויים גם אני חלק מהם.
נהנה לרכב על אופנועים, טרקטורונים (גם מרצדס שחורה) וכו' וכמו כן גם אני "נגוע" בגנים מזרחיים ונגזר מכך שאני גם אוהב "חאפלות".
את הנרגילה נשאיר למגזר אחר, כי אני לא מעשן. (אופס השתכנזתי, נראה מה אמא תגיד על זה :rolleyes: )
דברי עלולים להיות חסרי טעם, כי אני נשמע כאחד מהם.
מי שמכיר אותי יכול להעיד עלי שאני אדם תרבותי ונעים הליכות ושאני נראה כמו "ילד אשכנזי חמודציק".
ושהגנים והחאפלאות לא אומרות כלום על הבנאדם!
כמו כן אני מסכים עם זה שזה מאוד קשור לחינוך בבית! ואת זה אנחנו יכולים רק לתקן בבית שלנו! (לצערנו)

אז לפני שאתם רצים לעשות הכללות על חאפלות ופלות ונרגילות, תסתכלו על עצמכם!
בטוח אתם גם לא תלית שכולה תכלת. אף אחד לא מושלם (גם אני לא).

שתהיה המשך שבת שלוה, רגועה ומהנה לכולנו!
תדהר ליבנה,
ילד מעורב ותרבותי. ;)

מה אתה מתלהם עוד לא הבנתי
אני לא האשמתי אשכנזים מזרחיים נוצרים ו/או מוסלמים במאום אני הבעתי דעה על ההתנהגות של הרוכבים ותו לא
מסכים שהמזדה ביצע עבירה בכך שעמד על שני נתיבים אבל לעומתם הוא לא סיכן אף אחד ולהגדיר אותו בבון? כפי שאמרתי בתחילה מתלהם
היית צריך לראות את הפרצוף הלבן שלו מהבהלה ממה שהטרקטורונים עשו לו בככר ותאמין לי במציאות זה נראה הרבה יותר חמור מהסרטון, הם עברו סנטימטרים מהפגוש כך שאני לא שופט אותו על כלום

דרור ברלי
13-01-13, 12:34
שוב בועז, בתוך המושב מותר להם לנסוע!
עבירת התנועה זה משהו אחר. לא קשור לסוג הרכב. עבירה זו עבירה.
אבל - וזה אבל גדול... אם היה מבצע את אותה עבירה סתם פרייבט תמים או כל מכונית אחרת, אפילו משאית או אוטובוס מלא בתלמידים, הרי לא היית מעלה את השרשור... כי טרקטורון זה כלי מרעיש, כי על טרקטורון קל להשתולל, לעשות ווילי וכו' וכי לטרקטורון יש תדמית פורעת חוק. איך אומר העורך שלי בעיתון על כל מיני כלי רכב שמיועדים לפאן, מאופנועי שטח וספורט דרך מכוניות ספורט דרך ג'יפ וכמובן טרקטורון - "זה נראה אשם ולכן הוא תמיד אשם - גם כשהוא חונה". וכולנו - גם אתה וגם אני, מודה, שבויים יותר מדי פעמים בדעות קדומות על אחרים. אני מנחש שהסיבות לזה הן פסיכולוגיות ואנתרופולוגיות, אבל זה כבר ממש לא התחום שלי. אולי יש מישהו שזה מקצועו וירחיב על זה... וכן, לדעתי ל"רקע" של הערסים יש קשר ברור להתנהגותם האלימה - בבית הספר, על הכביש, במועדון, ברחוב, וגם במקרה שמעירים להם והן באפשרות לסגירת החשבונות העתידית אתכם. אלה אנשים שבאים מרקע מאוד ברור ובמדינה שבה השד העדתי עוד לא מת ועדיין יש כאן מגזרים שלמים שתחושות קיפוח זה הדבר היחיד שנותן להם טעם בחיים. ברור שבמציאות כזו זה לא פוליטיקלי קורקט לדבר על זה - ואני רוצה להרגיע כאן כל מיני חברים ממוצא מסויים שהם אנשים טובים לא פחות ממך וממני והם שומרי חוק לעילא ולעילא אבל נעלבים בשביל כל מי שצבעו לא לבן - זו ממש לא גזענות אלא ביטוי מובהק לנורמה השולטת במרחב שאנחנו חיים בו, ויש המון אנשים בארץ הזו, מכל מיני עדות ומוצאים, כולל "לבנים" למהדרין - שהרקע שלהם מגיע ממקומות בהם נורמות כאלה הן מושרשות. וזה לא סוד שלמערכות החינוך והאכיפה העלובות כאן יש שיניים רק כנגד אלה ששומרים על החוק, לא כנגד אלה שמצפצפים עליו.

למה בכל זאת אמרתי לך לפנות למשטרה? כי זה הכי קל ופחות או יותר האקט החוקי היחיד שאתה יכול לעשות ולמי אם לא לי ברור כשמש בצהרי יולי-אוגוסט שהמשטרה לא תעשה עם זה כלום כי אלימות ובריונות ועבירות רכוש ושמירה על חוק וסדר באופן כללי הם דברים שממש לא מעניינים אותה - ממש כמו שחיפוש המטבעות מתחת לפנס דוגמת אכיפת מהירות, ים של דו"חות על עבירות קלות של מה בכך שמכניסות המון כסף לקופת האוצר וסתם הצקה לאזרחים תמימים - מעניינים אותה מאוד מאוד?....

לא יודע איך מתנהלים עניינים במושב שלכם, שנחשב דווקא לשקט ויוקרתי - לי ברור שבמושבים בעמק יזרעאל למשל, שמקובל לשייך אותם ל"מלח הארץ" ודווקא שם אופנועי שטח וטרקטורונים הם כמעט "ספורט לאומי", ברגע שתבקש יפה שלא ישתוללו כי ילדים משחקים בחוץ וכו' - יקשיבו לך וירגיעו.
לעומת זאת, במושבים מסויימים בדרום, על הערה שכזו אתה עלול לקבל סכין. הכל עניין של נורמות ורקע של אנשים והנה זה אני שחוטא בדעה קדומה...
רוצה פתרון יעיל שערסים משתוללים כן מבינים? תתארגנו בתוך המושב, כמה עשרות גברים בריאים עם נבוטים וטוריות, מסכות סקי על הפרצוף כדי שלא יזהו אתכם - תארבו להם, וכשהם מגיעים, תחסמו אותם ותגידו להם מה שיש לכם להגיד ותזהירו אותם בצורה שלא משתמעת לשתי פנים. במידה והם מגיבים באלימות - תשברו להם את כל העצמות.

יש לזה כמובן השלכות - הן חוקיות (כי כשאזרח רגיל מנסה להתגונן מפני עבריינים, המשטרה דווקא ממהרת להגיע ולעצור - אותו) והן באפשרות ל"פתיחת החשבון" עם הערסים הללו שברור שבאים מרקע של אלימות, גסות רוח וציפצוף על חוקים. סביר להניח שהם לא יעברו בשתיקה על הפגיעה ב"כבוד" המזרח-תיכוני שלהם. אם הנושא עד כדי כך מפריע לכם ואתם מוכנים לפתוח כזו חזית ולשאת בתוצאות, לכו על זה. (כי ברור שבסוף הם יגיעו אליכם, כי תמיד יהיה איזה שכן עם נשמה טובה שילשין עליכם. הלשנה ושת"פ עם אויב היו תמיד חלק מהגנום היהודוני הדפוק. אבל מי יודע? אולי זה לא יקרה ובכל זאת תצליחו...)

huski360
13-01-13, 13:59
מתלהם מה מתלהם :D
ובזה שהוא לא עצר בכניסה למעגל ואפילו לא האיט זה בסדר?
ואני לא האשמתי אותך בתגובה הגזענית, אע"פ שאם את מגיב ואו מרגיש אשם, אז אולי יש דברים בגו. :rolleyes:
ולמה שוב אתה מכניס צבעים בתיאור של הפרצוף? :p וברצינות זאת לא סיבה לעשות עברת תנועה!
אם אתה לא במצב לנהוג בגלל שקפץ עליך דינוזאור בכביש או שרבת עם אישתך (יותר שכיח) או וואט אבר זה לא משנה, אל תנהג בכביש הציבורי!
תעמוד בצד הדרך, תתאפס בניחותה ותחזור לנהוג כמו כל נהג מין המיניין!

ולגבי התגובה של דרור- אלימות זה לא פטרון אלה רק יתרון!
וכן "זאת השפה שהם מבינים הכי טוב ובלה בלה בלה, אבל זה מוציא אותך קטן בדיוק כמוהם אם לא יותר.
למה "אם לא יותר" כי אתה מודע לנורמה יותר תקינה לכאורה (אם כי לפי התגובה שלך, אני כבר לא בטוח ;) )

חברים הכל ברוח טובה וחיובית!
זה חשוב לפתוח את הנושאים הללו, כי רק נוכל לקדם את החברה הישראלית!
ושוב אני מדגיש ברוח טובה!
תדהר.

dice2
13-01-13, 21:08
חברים הכל ברוח טובה וחיובית!
זה חשוב לפתוח את הנושאים הללו, כי רק נוכל לקדם את החברה הישראלית!
ושוב אני מדגיש ברוח טובה!
תדהר.

באותה רוח טובה זה רק עניין של זמן עד שמישהו יפגע / יהרג
ואגב תדהר באמת בוער לי הכובע על הראש נולדתי ברמלה ואני חצי מזרחי ואני הכי רחוק מערס שאפשר כך שערס זה לא עניין של צבע או מוצא
(אם יש משהו שממש אבל ממש נמאס עלי במדינה הזו, זה השד העדתי שמאוד נוח לחלק לשמר אותו בכח אפילו יותר מערסים משתוללים במושב)

בועז

דרור ברלי
13-01-13, 21:26
תבין, את המשטרה זה לא יעניין לפני שהתקשורת תעשה מזה סיפור - והתקשורת תבוא רק כאשר מישהו ייפגע.
רצוי שהנפגע יהיה מישהו שהוא סיפור טוב - ילד קטן, או זקן/ה ערירי, או ילדה אתיופית שמתאמנת לאולימפיאדה או משהו כזה.

מצטער על הציניות, אבל ככה זה עובד.

תנסה לשלוח את הסרטון למערכות החדשות של ערוץ 2 ו-10. תנסה לצלם איך ההשתוללות הזו חוזרת על עצמה בכל שבוע ביום שישי.
תתעד את עצמך מזמין משטרה ותוך כמה זמן היא מגיעה. דברים כאלה - פשוט להכין למשטרה מארב תקשורתי מתוכנן. רק בצורה הזו מבינים שם ועושים משהו.

boaz avrahami
13-01-13, 21:31
וזה אולי תמצית הסיפור כולו.
כשאין חינוך ואין אכיפה כל ערס הישר בעיניו יעשה.

המשטרה נשארה חכמה רק על אנשים ישרים.
ערסים ועברינים חוגגים

huski360
14-01-13, 00:06
באותה רוח טובה זה רק עניין של זמן עד שמישהו יפגע / יהרג
ואגב תדהר באמת בוער לי הכובע על הראש נולדתי ברמלה ואני חצי מזרחי ואני הכי רחוק מערס שאפשר כך שערס זה לא עניין של צבע או מוצא
(אם יש משהו שממש אבל ממש נמאס עלי במדינה הזו, זה השד העדתי שמאוד נוח לחלק לשמר אותו בכח אפילו יותר מערסים משתוללים במושב)

בועז

אני התכוונתי לרוח טובה פה ביננו, חברי הפורום. :)

תדהר.

דרור ברלי
14-01-13, 00:52
למה אין חינוך? באים הורים לבית הספר להרביץ למורה לפני כל התלמידים.
אחלה חינוך.

בגיל 17 הבן של האבא המרביץ יקבל טרקטורון או RZR ליומולדת...

tzagi
14-01-13, 05:18
כבבבוד למגזר.....

עודד זנטון
03-02-13, 23:58
הפתרון היחיד הוא כבל משיכה בגובה 1.2 מטר לרוחב הכביש וטיפה סבלנות...
אחרי פעם אחת, הרחוב יהיה שקט יותר.

boaz avrahami
04-02-13, 00:13
הפתרון היחיד הוא כבל משיכה בגובה 1.2 מטר לרוחב הכביש וטיפה סבלנות...
אחרי פעם אחת, הרחוב יהיה שקט יותר.

ופה ראוי לשאול מי/מה מזיק יותר.
חזור בך ידידי פן מישהו לא יציב במיוחד יאמץ את הרעיון האווילי שלך. גם אם מבחינתך זה בהומור.

דרור ברלי
04-02-13, 00:35
כבר בקיץ של שנת 1975 מישהו בבני ברק שרצה לשמור על קדושת השבת ולחסום רחוב, אימץ את הרעיון הזה.
אז לא היו טרקטורונים, אבל בחור צעיר שנסע בג'יפ פתוח עם חלון מופשל, איבד בגלל זה את הראש. תרתי משמע.

עודד זנטון
04-02-13, 00:39
הלואי בהומור, הטרור שערסים מטילים במושבים גרוע הרבה יותר מאשר בעיר!
כשאני רואה פושע כזה טס!! מטר מהבן שלי אני מצטער שאני לא חמוש!
בעיר עוד יש איזו מודעות לילדים, במושב הם מסתובבים בתמימות גם על הכביש, זו חלקת גן עדן משפחתית עד שאיזה חוליגאן מגיע.
את המשטרה זה ממש לא מעניין (הזמנתי אותם כמה עשרות פעמים, טרם נצפתה ניידת...)
אם לא יקום מישהו ויתיחס לפחות באותה החומרה בא אנו מתיחסים לשודדי הג'יפים שלנו מבני דודינו, כלום לא ישתנה.
צריך אדיוט אחד מת כדי שהשאר יבינו שעדיף הם מהילדים שלנו!
במדינה עם משטרה נורמאלית, הם היו נענשים ולא המסכן ששמר על בטחון ילדיו.
פה, אני לא פועל כך רק מאימת בתי המשפט שמאימים על שלום הציבור באכיפה סלקטיבית (נגד הציבור השפוי) ולא בחקיקה אנטי עברינית!

אתה לא תאמין כמה הייתי רוצה את האומץ להסליק מנגנון כזה...

ואל תגיד לי לשמור על הילדים על המדרכה, לכל חצר כאן יש גדר חי חצי מטר מהכביש וילד שעושה טעות ולא יוצא מהחצר בזהירות, מסתכן בחייו.

אני לא מתחסד, גם אני הישתוללתי עם באגים תוצרת בית, דו גלגליים למיניהם ושאר ירקות אבל מחוץ למושב, בשדות, שם הנפגע היחידי יכול להיות אני!

עודד זנטון
04-02-13, 00:42
כבר בקיץ של שנת 1975 מישהו בבני ברק שרצה לשמור על קדושת השבת ולחסום רחוב, אימץ את הרעיון הזה.
אז לא היו טרקטורונים, אבל בחור צעיר שנסע בג'יפ פתוח עם חלון מופשל, איבד בגלל זה את הראש. תרתי משמע.

ברור לך שיש הבדל משמעותי בין הרצון לכפות שמירת שבת לבין הרצון לכפות שמירת חיים, נכון?

אגב, בעניין ההכללות, סיפור.
שכן חדש עבר לגור ליד ההורים במושב. כל יום ו' מגיעים אל הבן שלו חברים עם עגלה ועליה טרקטורונים.
הרבה רעש לכמה דקות ואז בסבבה שלהם יוצאים מהישוב.
איך שהם עולים על שביל עפר בשדות אתה יכול לשמוע פול טורים, נתקלתי בנסיעה לא זהירה בתוך הישוב רק פעם אחת מצידם. הערה ברוח חברית, עם טיפה ניצוץ קינאה בעניים ישבה את הבעיה.
אחלה חבר'ה.
הם לא הבעיה, הבעיה היא הערסים..

דרור ברלי
04-02-13, 00:55
שמע, מה זה משנה מה מנסים לכפות.
ברגע שמגיעים לדבר כזה - למתוח כבל מתכת בגובה הצוואר פלוס מינוס ולמרות שהתכוונת רק שייפול מהכלי, מסתבר שהוא נסע כל כך מהר שמה שנפל זה רק הראש שלו...

הבעיה כרגיל רק במשטרה שלא עושה כלום.

עודד זנטון
04-02-13, 01:03
בטח שזה משנה, שבת, עם כל חשיבותה, מדורגת נמוך יותר בכל סולם ערכים, מחיי אדם, כל אדם!
חיי בני, עם זאת, מדורגים הרבה יותר גבוה מחיי כל אחד אחר, בטח מאלו של אותם חוליגאנים.

ולא, לא היתכוונתי שיפול מהכלי, דווקה רציתי את הראש שלו, רגע לפני שזה הילד שלי!

דרור, לוויות במושב זה גורם מאוד מרתיע.
לא רוצה שזו תהיה חלילה לוויה שלי מי מיקירי!
לכל אבא מספיקה פעם אחת של "כמעט ונפגע" כזו כדי להגיע למסקנה החותכת, זה או הם או אני, וזה אני!
כך שאם אין משטרה ויש אנרכיה, אני יותר חזק. (זהו שלא, אותי ישימו אחרי סורגים, להם יעשו "נו נו נו")

(וחוץ מזה, אתה מתרכך עם השנים. )

אגב, למי שלא ברור, זוהי מדינת חוק והדיון הינו תיאורטי בלבד.
נא עיין בשלט הצהוב בתחתית הדף..
שלא יבואו אלי הקלאבוש מחר בבוקר..

דרור ברלי
04-02-13, 01:15
הבעיה עודד, שאיזה ילד בגיל ההתבגרות שקורא את זה ובא לו על מעשה קונדס, עלול לבצע את הרעיון הזה ולגרום לאסון.
אני מאחל לכל ערס שיהרוג את עצמו ב"תאונה עצמית", ללא עזרתי או עזרתך.

boaz avrahami
04-02-13, 01:44
למה ללכת רחוק...
מיודענו אביב קדשאי כמעט השאיר את הראש בגלל חוכמה כזה בלב ליבו של עמק יזרעאל.
במזל זה נגמר רק בחתך עמוק.

גם אני התלבשתי פעם על תיל חשמלי לא משולט על דרך צמודה לשדה שלף ליד אלונים... במזל הספקתי להאיט למהירות לא מסוכנת וחטפתי רק את החשמל.

החוטים האלו לא יודעים להבדיל בין ערס לסתם רוכב.

יקיר גרין
04-02-13, 12:57
חברה, תחליפו את הכבל בפס מסמרים על הכביש, ותוך כמה שבועות, הם ימצאו מקום אחר לשעשועים ...
הבעיה היא באמת שכל פעולה נגד אנשים כאילה גוררת אלימות, ובזה הם ממש טובים. צריך לגרום להם לרצות להשתולל במקום אחר.

תמיר .א.
25-02-13, 17:25
בתור רוכב טרקטורון לשעבר,

האוכלוסיה מתפלגת ל2,

1) רוכבי טרקטורוני ספורט - רוכשים את הכלים (לא מכליל), אך לרוב כדי לסחוט את המצרעת גז עד הסוף, וכמה שפחות לנהוג על 4 גלגלים. וחוקים זה "לילדים".
2) רוכבי טרקטורוני עבודה - 90% זה החבר'ה האיכותיים, שרכשו את הכלים לטיולים ולהעביר את הזמן.

מבחינתי זה תמיד הזה כזה שקוף.

boaz avrahami
25-02-13, 18:18
מה שאתה מנסה להגיד זה שרוב הרוכבים הספורטיביים הם אלו שעושים את הבלאגן... ?אני טוען שהמגזר שמשאיר חותם שלילי הוא אחר

דרור ברלי
25-02-13, 19:48
יש בזה משהו. רוב הרוכבים על הכלים הספורטיביים (לא אמרתי "רוכבים ספורטיביים", אלא רוב בעלי הכלים הללו) מתחרעים על הגז ולא רואים ממטר שום דבר - לא חוקים, לא בני אדם אחרים. יהיה מי שיאשים בזה את האופי של הכלים שלא באמת מאפשרים רכיבה רגועה - אני טוען שמדובר בעיקר באופי של האנשים שהם ערסים. מה לעשות. וזו לא רק הבעיה של רוכבי טרקטורונים - כל בעלי הסופות סובלים מאותה תדמית מחורבנת בגלל כמה חבורות של ערסים שפורעות חוק.

boaz avrahami
25-02-13, 20:55
שים ערס על כל רכב מאופנוע ים דרך טרקטורון, אופנוע, גיפ ועד רכב רגיל והוא יעשה בלאגן ורעש.
תן לו להוסיף אגזוז מרעיש או מערכת סטראו קולנית ויש לך מפגע...
האמת גם חבורה של כאלו עם נרגילה ובקבוק אלכוהול מתחת לחלון הם צרה דומה...

אז צריך לזכור במי לטפל ולא להיטפל סתם.
חינוך וכיבוד האחר זה המפתח לדעתי

-->