PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ ועזרה- צבע לבית (באיזה חומרים לבחור ואיך ליישם)

אסף ב
12-01-13, 23:15
ערב טוב לכולם,
אני צריך לצבוע את הדירה שאני משכיר לפני שנכנס לגור בה... זה בית ישן שלא נצבע כבר כמה שנים טובות ואחרי שקראתי פרק בספר על שיפוצים ש/עוסק בצבע יש לי כמה שאלות, תודה מראש :

1)חומר למילוי חורים- יש לי ניסיון רע מאוד מאוד עם שפכטל אמריקאי שמכרו לי בהום סנטר כחומר לסתימת חורים. בדיעבד התברר שזה לא התפקיד של החומר הזה (זה חומר למריחה על הטייח כדי להחליק אותו ממש בשכבה דקה מאוד) החומר לא מתייבש אפילו אחרי שעתיים או יותר, וקשה לשייף אותו.

אז עבדתי עם אבקת גבס מעורבבת במים, זה מתייבש תוך 10 דקות, באמת... יש איזה חומר עדיף שבא מוכן? או שלעד נועדנו לערבב כל פעם גבס ולזרוק את השאריות כי התייבש אחרי 10 דקות?

2)שכבה ראשונה- אני צריך ליצור משטח חלק לגמריי שעליו יתפס הצבע. האם צריך ליישם צבע יסוד? או משהו לפניי זה? בספר כתוב שאני צריך משהו בשם "סילר" שהוא עוזק לקשר את הצבע לקיר וסותם נימים קטנים בקיר מה לבחור? איך למרוח? עם רולר או מברשת?

3) יש מכשיר של בוש שרץ ברשתות- מין אקדח צבע רק חשמלי שאת המדחס תולים על החגורה ומרססים צבע על הקיר. בפרסומות נראה נהדר... למישהו יש ניסיון איתו?

והצבע הסופי- קיבלתי המלצות על פוליסיד של טמבור? כן לא? כמה איך ומתי?

תודה רבה, אסף

zoharami
13-01-13, 00:02
1.שפכטל אינו למילוי חורים.
גבס אפשרי צריך לדעת לעבוד איתו .
מה שאתה מחפש נקרא קליסימו או פרופילה מגיע בשק של 5 קג יבש ונותן לך זמן עבידות ארוך.
2.אם הבית מסויד (היפרסיד וכדומה) היום כבר לא משתמשים בסיד כמו בעבר הכי פשוט בשבילך להשאר ברמה הזו.
אם הבית צבוע בצבע אקרילי תצטרך לצבוע בצבע אקרילי.
אם אתה רוצה לצבוע צבע אקרילי ע"ג סיד ישן תצטרך פריימר - בונדרול.
איך תדע איזה סוג מבע יש לך פשוט תעביר יד על הקיר אם היד הלבינה הרי הבית מסויד(מלשון סיד) אם לא ירד צבע אתה עובד עם אקרילי.
לאחרונה צבעים משתמשים בצבע של יעקבי (סופרגארד) נותן לך כיסוי טוב ביחס למחיר.
3.את כל המכשירים האמריקאים שמייצרים בסין תשאיר להם (תבחר בעצמך...לסינים או לאמריקאים)
כשאני צריך לצבוע קיר בבית אני אוהב לצבוע עם מברשת (שריטה של בי"ס)

זוהי כל התורה על רגל אחת מקווה שעזרתי.
זוהר
אינסטלטור במקצועי.

אסף ב
13-01-13, 00:25
היי זהר. תודה על התשובה המהירה.

עוד שאלה. בכניסה יש קירות צבועים בצבע שמן מזעזע (שארית משנות ה60, אני לא צוחק...) אם אני מקלף את זה עם שפכטל, אני מניח שהקיר/טיח יפגעו לאללה... עם מה אני מתקן/מחליק לפני שצובע בצבע נורמאלי? אמרו לי לבקש משהו שנקרא שליכט? האמנם? זה כמו טייח? איזה כלי להשתמש? איזה גודל? תודה. אסף.

אם יש קיר גבשושי ואני רוצה להחליק אותו... לשייף ביד לא נראה לי רציונלי... שעות על גבי שעות... איזה מכשיר? יש אולי איזה דיסק שיוף שמצמידים לקיר? או עם משייף חגורה?

-->