PDA

צפייה בגרסה מלאה : "בגלל ששילבת לוקרים,נהרסו הברקסים" - חארטה חדשה ששמעתי על F350

Scrusher
17-01-13, 21:21
יש לנו בגדוד F350 מודל 2002. עשה 300,000 קילומטר. סוס עבודה.
הדוושת ברקס התחילה לעשות קצת דברים מוזרים,הכניסו אותה למוסך. הדיאגנוזה - בגלל ששילבו לוקרים אז הצלחות ברקס הקדמיות נהרסו.
?! יש דבר כזה בכלל? מהו הקשר בין הלוקרים לברקסים?
הלוקרים האוטומטיים לא עובדים,אז כשצריך אנחנו משלבים ידנית (קורה בערך פעמיים בשנה). גם אם מישהו לא היה משחרר אותם אז ההבדל היה של 5% בצריכת דלק. איך הגיעו לברקסים?
אם זה היה נכון,זה אומר שבסופות נהרסים הברקסים כל שני וחמישי? :lol:

יניב.

חנן-ג'יפולוג
17-01-13, 21:34
חארטה.

orend
17-01-13, 21:42
זה לא חדש שלהרבה אנשים מתחום הרכב בצבא אין מושג קלוש! לך תתוכח עם נגד שבטוח שהניצוץ יוצא לו מהתחת ולא מהפלגים. לוקרים משולבים=ציריות מסתובבות ומסובבות את רכיבי הדיפ' גם כשהנעה קדמית לא משולבת. מעט יותר דלק, מעט יותר בלאי לחלקים הנעים. סופה חיה ככה כל חייה [ללא לוקרים בכלל].
זה בקלות יכול להתחרות בשטות שאמרו לי פעם במילואים בזמן ריענון נהיגה על דיפנדר ממוגן[נשבע,ככה אמר נגד הרכב!]:"בנסיעה רגילה אתה נוסע ב4X4H ובכבישים עם שיפועים חדים ועליות אתה משתמש ב4X4L עם דיפ' מרכזי נעול" [כמובן שהוא לא ידע לתאר את מצב הדיפ' אבל הצביע בהחלטיות על המצב הזה בטרנספר]?!?!?!

דרור ברלי
17-01-13, 22:41
נגדים זה משהו.
איך כתבו אצלנו בגדוד, לפני 27 שנים, על הקיר באחד מתאי השירותים של מגורי אנשי הקבע?
"לא תלמד - תהיה נגד".

Scrusher
17-01-13, 22:42
הדיפנדר הממוגן באמת בטטה מרוב משקל ודיי קשה לו לחיות עם שיפועים רציניים,גם בכביש. אבל באמת אין קשר לדיפ המרכזי.
קרה לי פעם אחת שאחד הנהגים הצעירים התקשר אליי לתמיכה טכנית "תגיד למה הדיפנדר זורק תחת בסיבובים בכביש? יש בדשבורד איזה ציור עם X"
אהבל. נסע עם דיפ' נעול בכביש.

היה לי גם קטע עם סופה 2. אם פונים כשהרכב משולב בהילוך,מרגישים דפיקות,רעשים,פיצוצים,מה לא. הרגשה של נעילת זיקה שרוצה להתנקם בך. הפתרון היה לקחת כל סיבוב עם קלאץ' דחוס כדי לא להשאיר איזה גלגל בתחילת הפניה. טלפון לבוחן רכב שלנו והוא אומר לנו "אה כן הגל הינע קצת עייף"
נכון. הגל הינע מסתובב רק בפניות. בכביש ישר הרכב עושה פוטוסינתזה כדי להתקדם.

רון נחמן
18-01-13, 11:25
הגל הינע מסתובב רק בפניות. בכביש ישר הרכב עושה פוטוסינתזה כדי להתקדם.

חנקת אותי מצחוק.

יונתןמצפה
18-01-13, 20:50
בניגוד לדברים שנכתו כאן, ברכב כבד כמו הדוד יש חשיבות גבוהה לנעילת הדיפ' המרכזי בעליות תלולות מאוד. גם על אספלט!
אם מסיבה כלשהי הרכב עוצר באמצע עליה תלולה כזו (אבל באמת תלולה, כמו שיש בלא מעט כפרים באיו"ש) עם דיפ' מרכזי פתוח יהיה מאוד קשה להביא את הרכב לעצירה מוחלטת ומה שיקרה הוא שהגלגלים הקדמיים ינעלו ואחוריים יסתובבו והרכב ידרדר לאחור.
במצב כזה (שלרוב מלווה בכיבוי המנוע אצל נהגים קצת פחות מיומנים....) אין ברירה אלא להשאיר את הרכב בהילוך ולהרים קלאץ' כדי שהרכב יעמוד בהילוך (מנוע כבוי).
מכיוון שכעת המנוע כבוי וכנראה דוושת הבלם כבר נלחצה מספר פעמים והואקום ירד, אין אפשרות ללחוץ על הקלאץ' כדי להניע (ההנדברקס לא יחזיק את הרכב, והברקס כבר לא אפקטיבי...) וצריך להניע את הרכב בהילוך עם קלאץ מורם ולהתחיל מיד בנסיעה קדימה.
נסיעה עם דיפ' מרכזי נעול מונעת את כל התסבוכת הזו!
ואלו דברים שקורים כל הזמן עם הרכבים האלו בעליות המטורפות שהם צריכים להתמודד איתן בפעילות השוטפת.

מוזמנים להביא טיעוני נגד.

Lidor Shtruzer
18-01-13, 21:22
בניגוד לדברים שנכתו כאן, ברכב כבד כמו הדוד יש חשיבות גבוהה לנעילת הדיפ' המרכזי בעליות תלולות מאוד. גם על אספלט!
אם מסיבה כלשהי הרכב עוצר באמצע עליה תלולה כזו (אבל באמת תלולה, כמו שיש בלא מעט כפרים באיו"ש) עם דיפ' מרכזי פתוח יהיה מאוד קשה להביא את הרכב לעצירה מוחלטת ומה שיקרה הוא שהגלגלים הקדמיים ינעלו ואחוריים יסתובבו והרכב ידרדר לאחור.
במצב כזה (שלרוב מלווה בכיבוי המנוע אצל נהגים קצת פחות מיומנים....) אין ברירה אלא להשאיר את הרכב בהילוך ולהרים קלאץ' כדי שהרכב יעמוד בהילוך (מנוע כבוי).
מכיוון שכעת המנוע כבוי וכנראה דוושת הבלם כבר נלחצה מספר פעמים והואקום ירד, אין אפשרות ללחוץ על הקלאץ' כדי להניע (ההנדברקס לא יחזיק את הרכב, והברקס כבר לא אפקטיבי...) וצריך להניע את הרכב בהילוך עם קלאץ מורם ולהתחיל מיד בנסיעה קדימה.
נסיעה עם דיפ' מרכזי נעול מונעת את כל התסבוכת הזו!
ואלו דברים שקורים כל הזמן עם הרכבים האלו בעליות המטורפות שהם צריכים להתמודד איתן בפעילות השוטפת.

מוזמנים להביא טיעוני נגד.

למה שהרכב יעצר בעליה? בגלל שהוא לא סוחב או בגלל שהנהג לחץ על הברקס?

יונתןמצפה
19-01-13, 09:40
למה שהרכב יעצר בעליה? בגלל שהוא לא סוחב או בגלל שהנהג לחץ על הברקס?

כל התשובות נכונות.
הילוך לא מתאים, HI במקום LOW, מפקד שאומר לנהג: "כאן כאן תעצור!", טעות בניווט, או סתם רוורס כי הסמטה צרה מדי או שהיא ללא מוצא...
תרחישים ראליים לחלוטין. וכשמדובר בנהגים לא מיומנים (שלעתים רגילים לנהוג רק על המשפחתומטית) בהרבה מקרים זה מלווה בכיבוי מנוע ורכב שמתדרדר לאחור ללא אפשרות בלימה (ראה הסבר לדיפ' מרכזי פתוח בהודעתי הקודמת).

ובאופן כללי: רכב עם דיפ' מרכזי פתוח לא יעצור טוב באמצע "עלייה שנכשלה", וזו טעות מסוכנת למדי!

קיד
19-01-13, 12:37
).
ובאופן כללי: רכב עם דיפ' מרכזי פתוח לא יעצור טוב באמצע "עלייה שנכשלה", וזו טעות מסוכנת למדי!

אני מבקש לדייק. צריךלהיות כתוב: באופן כללי ה"דוד" הוא רכב מסוכן לנהיגה, שאינו עוצר טוב, אינו מאיץ כנדרש, ואינו יכול לעבור מבחן יציבות תקני ללא הורדת רף המעבר של הבדיקה. שאר הרכבים בעולם יכולים לבצע כל םעילות נדרשת עם דיפ' אורכי פתוח.

קיד,

Lidor Shtruzer
19-01-13, 14:07
אני מבקש לדייק. צריךלהיות כתוב: באופן כללי ה"דוד" הוא רכב מסוכן לנהיגה, שאינו עוצר טוב, אינו מאיץ כנדרש, ואינו יכול לעבור מבחן יציבות תקני ללא הורדת רף המעבר של הבדיקה. שאר הרכבים בעולם יכולים לבצע כל םעילות נדרשת עם דיפ' אורכי פתוח.

קיד,

אז מה אתה אומר על הסופה הממוגנת?? ;)

ד ו ר ו ן
19-01-13, 16:36
ההבדל עם הסופה הממוגנת היא שאין לה דיפ׳ מרכזי..
ואז, במצב של תחילת נסיעה בשיפוע חיובי רב, גם במצב של 2x4, מרכז הכובד של הרכב על הגלגלים המניעים, יש אחיזה והרכב מתקדם.
ברכב עם דיפ׳ מרכזי פתוח, במצב זהה, בהרבה מקרים אחד מהגלגלים הקדמיים מאבד אחיזה (כי המשקל מאחור), והרכב עומד במקום.
זה המקרה הטוב.
במקרה הפחות טוב, הנהג נותן הרבה גז כי הוא לא מזהה נכון את הבעיה, הגלגל מחדש אחיזה בבת-אחת והצירייה נשברת.

דיפנדר עם דיפ׳ מרכזי פתוח מסוגל לעמוד במקום גם על דשא רטוב ומישורי.

יונתןמצפה
19-01-13, 18:05

קיד,

קיד, באמת שקטונתי...
אבל,
אני חולק עליך במקרה הזה.
א. הדוד אכן בעל מרכז כובד גבוה, אבל מבחינת המשקל העצמי שלו, הוא אינו חורג בהרבה (או אולי בכלל?) ממה שהמפעל ייעד את הרכב להיות מסוגל אליו. הוא בולם ומאיץ בסדר גמור ואפילו יותר מזה. גם בעליות מהירות ותלולות הוא מפתח מהירויות שלא מביישות חלק מהמשפחתומטיות (מעל 110 ב- 443 בעליה...). לגבי שיפועי צד ופניות פתע- זה כבר סיפור אחר.
ב. לגבי דיפ' מרכזי פתוח- לא יעזור, ברוב הרכבים שנהגתי עליהם, לבלמים האחוריים במצב סטנדרתי אין מספיק כוח לנעול את הגלגלים כשהרכב בעלייה תלולה ומתדרדר לאחור. התוצאה: הרכב מתדרדר לאחור כשגלגלים הקדמיים נעולים וללא אפשרות היגוי.
עם דיפ' מרכזי נעול/תיבת העברה רגילה במצב משולב, הבלמים הקדמיים משתתפים בבלימת האחוריים דרך רכבת הכוח ומסייעים לגלגלים האחוריים להינעל ולבלום את הרכב.

ניסוי פשוט של בלימה פתע ברוורס יוכיח את הטענה שלי. (גם בדיפנדר רגיל. מנסיון.)

אתה חושב שאני טועה?

Scrusher
19-01-13, 19:12
דיפנדר עם דיפ׳ מרכזי פתוח מסוגל לעמוד במקום גם על דשא רטוב ומישורי.

בסרטון הדרכה שמראים בקורס על דוד,רואים אחד עם סרן קדמי על מצע חול קשה יחסית וסרן אחורי על אספלט והרכב לא מתקדם לשום מקום (והוא בירידה קלילה)
זה רכב שדורש ממך להתנהג אליו כמו למשאית והוא במימדים של סמוראי ארוך (קצת יותר רחב אבל עם מרכז כובד הרבה יותר גבוה). הוא בדרך פלא עדיין מצליח לנסוע על המומנט ולא נרדם בעליות קלילות בכביש,אבל זה ממש לא רכב בשביל נהג לא מנוסה ולא רק בגלל המשקל. אין לך שדה ראיה לצדדים ואם אתה מסתכל במראה הימנית אתה רואה גלגל ספייר יפה של גודייר,אבל לא הרבה מעבר.

shay_love_off_road
23-01-13, 08:36
נגדים זה משהו.
איך כתבו אצלנו בגדוד, לפני 27 שנים, על הקיר באחד מתאי השירותים של מגורי אנשי הקבע?
"לא תלמד - תהיה נגד".

"עדיף להיות חמור בטבע מאשר נגד בקבע" (זה היה אצלינו)

Scrusher
27-01-13, 10:56
עדכון חם מארץ עוץ:
עכשיו נסעתי בפורד המהוללת. כשנותנים טיפה גז יש שריקה של מיסב בנוסף לשריקה של הטורבו. הדיאגנוזה כרגיל..."הלוקרים הרסו את הברקסים אז שומעים את זה"
אהבתי! אני נותן גז זה מפעיל את הברקס! דלחץ לגזיא דהפעיל ברקסיא דהרס לוקריא דזבין צבא בתרי זוזיא! (חד פורדיא...)
יניב והלוקרים ^^.

דרור ברלי
27-01-13, 11:34
תתנחם בעובדה שעוד לא נולד המניאק שיעצור את הפז"מ.
עוד יום עובר ועוד יום, ואתה הולך ומתקרב ליום השחרור ולסיום הפארסה הזו.

Scrusher
27-01-13, 12:00
אני דווקא נהנה. בשום מקום אחר לא הייתי שומע שטויות כאלה מאנשים ש"למדו" את המקצוע שלהם ומרוויחים עליו כסף. בכל זאת בזכות הצבא נכנסתי למחלת השטח (חושב אם לתבוע אחוזי נכות נפשית על סעיף "התמכרתי לרכבים אמריקאיים" ו"אובדן יכולת פסיכולוגית לנהוג על משפחתומטית"). אני מסיים את הבדיחה עוד 95 ימים אז בינתיים אני רק צוחק. הסברתי לנהגים הבאים אחריי קצת מכונאות בסיסית שלא ינהגו ברכב לא תקין (על משאית שיוצא לה שלולית מהדיפרנציאל לא נוהגים) ואני מקווה שיקפידו על זה שלא יעוף להם גלגל מתישהו

דרור ברלי
27-01-13, 14:38
ואני מקווה שיקפידו על זה שלא יעוף להם גלגל מתישהו

לא מצחיק.
לי עף גלגל אחורי שמאלי של סופה ממוגנת שעתיים-שלוש אחרי שיצאה מיום טיפול באחת הסדנאות המרחביות באיו"ש...
העיקר שהרס"רים שם עשו מהומה גדולה מסדק במראה. אנשי מקצוע ללא ספק.

yes1952
27-01-13, 17:04
מאחר ואני בבית(גירשו אותי מהחנות
ומאחר וקמתי משינה מלאה בהתעורריות
אז אני כולי רוח קרב מתוסכלת
אינני יודע באם הסדנא המשטרתית בנתניה עדיין שם
אך בשנים שנהגתי בדיפנדר ירוק מג"ב במשך כמה שנים שכל ערב קיבל צוות אחר ורוב הנהגים חשבו שהם מומחים לשטח
עובדי הסדנא המשטרתית טיפלו באכב כאילו היה רכבם הפרטי
למען הגילוי הנאות-הם נהגו לבקר הרבה במעבדת המחשבים שלי
אז לא כל מכונאי הצבא והמשטרה הם ז----------------
אני בהחלט מכיר בעל מוסך אחד בשוק הפרטי שהצליח להרוס לי שלושה רכבים ועד היום אני משלם את מחיר ה"מקצועיות"שלו
אז בחיי שעדיף פוטוסינטזה בעליה שיורדת

-->