PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה האנשים בחברה להגנת הטבע חושבים על האיזור של הבור למשל ?

אמיר ב.א
20-01-13, 13:24
אפשר לקרוא בקישור :

http://www.teva.org.il/?CategoryID=386&ArticleID=8643

אני לא מביע דעה בנושא ,
אבל אפשר לחשוב על הרבה פתרונות ....

דרור ברלי
20-01-13, 13:40
בטבע אין ואקום.
בכל שטח פתוח שלא מסתובבים בו בני אדם, תמצא כל מיני בעלי חיים וצמחים.

אבל אצל "ירוקים" הצביעות היא ערך עליון.
שטח ה"בור" הרי מיועד לבנייה. העניין מתעכב שנים ארוכות מכל מיני סיבות אבל הסוף ידוע מראש - מדובר בשטח הכי יקר במדינה, וברגע שטייקונים ובעלי הון ירימו בו עוד שכונת מגדלי יוקרה אקסקלוסיבית למולטי-מיליונרים עם דירות של 200 ו-300 מ"ר במחירים של עשרה מיליון דולר לחדר, אף ירוק צבוע לא יפצה פה ויצפצף ולא יהיה אכפת לו מאף קוץ, דרדר או חרק שנמצאים שם.
ראה את שכונת סי אנד סאן הסמוכה, שנבנתה על קו המים בניגוד לחוק, ואף אחד לא מעיז לומר מילה עליה- כי מתגוררים בה כל מיני שועים וידוענים.

joy
20-01-13, 14:07
מצטט תגובה שלי במקום אחר. צביעות בהתגלמותה. יש מקומות שאכן נדרשים לשימור. וזה לא אחד מהם. בין בסיס צבאי לפרוייקט נדל"ן שאפתני (שהוא באמת פרטי) פיסת רכס שמשמשת את כל מי שרוצה (בניגוד למה שכתוב בכתבה שהמשתמשים באזור כמגרש פרטי), ואכן, פרט לג'יפים שיורדים מהרכס לחוף, אני לא רואה כל בעיה עם כך...עדיף על חילוט הקרקע על ידי מקורבים וכרישי נדל"ן לפרוייקטים "חוסמי חוף וים". ואני אחד שנוסע בטח ואם זאת גם נרתם לפרוייקטים לשמירת טבע, יוזם ועושה. זה מרגיז באמת וכל כך פופוליסטי...עמיר בן דוד, תפס טרמפ על נושא כל כך קל. בזיון שלא מכבד את הכותב או את המסר בכתבה.

a (http://www.facebook.com/photo.php?fbid=296443327144138&set=o.272090202844773&type=1&comment_id=741625&offset=0&total_comments=4)

elro
20-01-13, 15:21
רוצים שנחיה בתוך קופסה.
מה קרה? תנו לחיות ולהנות, כמו שמקצים שטח לכדורגל, כדורסל ושאר מיני סוגי ספורט, שאם לא היו אז הטבע היה שם,
אז שישאירו את המקום הזה כדי שאנשים יוכלו לפרוק את בעיות השבוע ולהתפרק בו (תרתי משמע).
האם כאשר בונים ספורטן זה לא אותו דבר?
פשוט מאוד, כואב לאנשים לראות את רכבי ה 4X4 , אני לא יודע אם מצרות לב או מקנאה...

נ.ב.

הארוע הזה "מלך הבור" רק גרם לכל "יפה הנפש" לצוץ ולהרים גבה, זו היתה אחת הסכנות וזה הולך ומתממש.

דרור ברלי
20-01-13, 16:58
זהו, שאני ממש לא רוצה ש"יקצו" לי שטח ייעודי לנסוע בו. אנחנו לא חיות בר שצריכות שמורה או ספארי או כדורגלנים שצריכים אצטדיון.
רק זה חסר לנו, שנגיע למצב של גרמניה ששם אסור לנסוע בכלל בשטח, ופה ושם יש "פארקים" ל-4X4 שרק בהם מותר להשתעשע. שם אתה משלם תועפות בכניסה, ומחוייב לשטוף את האוטו היטב-היטב תמורת עוד הון קטן ביציאה... כדי שחס וחלילה לא תלכלך להם את הכביש.

השטח הזה מיועד לבנייה כבר הרבה שנים ואם עמיר בן דוד הנכבד היה טורח לשוטט קצת בכל מיני שטחי בור הוא היה מוצא "בתי גידול" של עשבים, נמלים, יתושים, ג'וקים וצפרדעים בכל פינה שבני אדם לא נמצאים בהם. לא שאני מזלזל בבעלי חיים ובצמחיה, אבל גם במקום שבו נשפך ביוב, עולה וצומח תוך כמה ימים עולם עשיר של חיות וצמחים.

פעם, לפני שג'יפים נסעו באיזור הבור, (ועדיין בשטח שבין מנדרין להרצליה) זה היה מקום ריכוז לשפיכה פירטית של אשפה ופסולת בניין. אף ירוק לא הזדעק ולא ייבב.
אבל למה אפשר כבר לצפות?... בולשביזם במסווה של שמירת הסביבה. הצביעות הירוקה במיטבה. זה רק הג'יפים שקופצים להם לתוך העין ואירועים נוסח "מלך הבור" בטח לא הביאו שום תועלת.

boaz avrahami
20-01-13, 17:32
גם לי סרטון שמוכיח שגם מבקרי הבור האלו הם חיות מוגנות...
מומלץ לצפות עד הסוף

http://youtu.be/CNJcZXFJUPY

Scrusher
20-01-13, 21:42
מסתבר שמהראשון לינואר,הבור מוכרז כשמורת טבע.
איך יבנו מגדלים בתוך שמורת טבע? והאנשים שיגורו שם,מותר להם לנסוע לחניה שלהם? הרי הם נוסעים בשמורה...
לא הבנתי את זה. אוי ואבוי לג'יפ שדורס את הדיונה המסכנה עם הגלגלים הגדולים שלו,אבל אם שופל מזיז אותה כדי שיבנו שם מגדל זה אקולוגי?

אומי5
20-01-13, 23:23
דרור מה אתה מבלבל ת'מוח ? אני אישית הפגנתי נגד סי אנד סאן במסגרת החברה להגנת הטבע, וואלה אחרי שכבר בנו אין הרבה מה לעשות.
החברה להגנת הטבע ככלל לא נכנסת לפעולות אלימות, כי כולם שם שמאלנים, סתם, רק הרוב.
זה נכון שאין ואקום וצריך למצוא את האיזון, במקרה הזה אני לא מכיר לעומק את הנושא, אבל במיקרים אחרים החברה להגנת הטבע יחסית מאוזנת.
(עוד לא ראיתי את הקישור)
עריכה:
באופן כללי אני אישית לא אוהב את תרבות הבור, אתם מוזמנים לעשות עלי עליהום עד מחרתיים, אבל עשרות ג'יפים אחד על השני בארבע מטר מרובע לא עושים לי את זה, וגם נראים לי כדבר די מסוכן.
מנגד ברור שצריך להיות מקום שבו ניתן לחובבי עבירות לשחק קצת, לדעתי הפינה ההיא של המצוק מופרת כל כך, שלא יקרה כלום אם תישאר כנק' משחק.
לצערי בחברה להגנת הטבע וגם ברשות הטבע והגנים עוד לא הבינו שצריך להקצות מקום גם למשחקים האלו.
ובמקום להקצות ולוותר על מקומות שכבר הופרו, מנסים לשמר גם מחצבות ואתרי פסולת לשעבר. למה לא להפוך את כל המחצבות הנטושות למגרשי משחקים? שכל אחד יבוא ויבנה שם מה שבא לו עם שופל ונראה למי יש יותר גדול (מהלך מתלה כן?).

דרור ברלי
20-01-13, 23:30
אז מה אתה אומר בעצם? לא הבנתי מה אתה רוצה.

את סי אנד סאן ברור שלא יזיזו.
וכשירימו שם את מגדלי היוקרה לאף אחד לא יהיה אכפת מ"בתי גידול" של צמחים ו/או חיות.
אבל כל עוד נוסעים שם ג'יפים, הצווחות של הירוקים מחרישות אזניים...

לא נורא, ברגע שיאושרו התוכניות והבנייה תתחיל, הכסף ידבר. זו פיסת האדמה הכי יקרה בישראל. כסף גדול באמת סותם הרבה פיות ירוקים צעקניים.

אומי5
20-01-13, 23:36
תקרא את העריכה, ואגב החוק נגד בניה בחופים הוא מ2004 אם אני לא טועה סי אנד סאן כבר נבנה או היה בשלבים מתקדמים כשחוקק.
אתה טוען שלאף אחד לא אכפת אני טוען שלאלו שיצאו נגד הנסיעה שם אכפת, זה שלא מקשיבים להם זה משהו אחר.

דרור ברלי
21-01-13, 00:02
אני טוען שאלה שצועקים נגד עצם הנסיעה שם הם צבועים.
נראה אותם כשתתחיל הבנייה המסיבית בשטח הזה. אם למישהו מהם יהיה אכפת מאיזה שהם "בתי גידול" ואיך יסתמו להם את הפה במעטפות עם כסף.

"תרבות הבור" זה משהו שאתה יכול להגיד על כל מקום מפגש.
חלק באים להשתולל, חלק באים לשתות קפה עם חברים.
גם אתה יודע שאם חס וחלילה תתחיל האכיפה שם, הפקחים לא יעיזו להתעמת עם הערסוואתים שמשתוללים (כי שם הם עלולים לחטוף תוך דקה-שתיים סכין או גרזן), אלא יעדיפו להציק לאלה שבאים לשבת בשקט על המצוק מעל לים ולשתות קפה.
אם יסגרו את הבור לג'יפאים זה אולי לא אובדן גדול ברמה המיידית (כי למחרת נמצא לנו דיונה אחרת להיפגש בה ולשתות קפה), אבל ברמת הפרינציפ - זו התחלת הסוף של התחביב שלנו, כי הסגירות הבאות יהיו של כל מיני שמורות ושבילים גם במדבר עד כדי איסור נסיעה בשטח בכלל שזה החלום הרטוב של הירוקים.

tzagi
21-01-13, 05:57
החברה להגנת הכסף

מה כבר אפשר לצפות?

אומי5
21-01-13, 10:05
דרור אני לא פעיל בחברה להגנת הטבע כבר שנים, אבל הטענה שלך כאילו הם יסתמו את הפה כשיבנו שם היא לא קשורה למציאות שאני מכיר.
זה שבסוף כרישי הנדל"ן ינצחו אותם זה כנראה נכון (למרות שבשנים האחרונות הצליחו לעצור כמה פרויקטים).
הם נאבקים נגד בניה הרבה יותר ממה שהם נאבקים נגד ג'יפים, הבעיה שלהם שהם עושים את זה נחמד מידי וחוקי מידי.
בתקופה שלי בחברה להגנת הטבע, כל עיניין הבניה בחופים פרץ לתודעה, נעצרו כמה פרויקטים, וחוקק חוק הבניה מאה מטר מהחוף שבלם עוד כמה.
אז יש מושחתים שהצליחו לעקוף את החוק? בטוח, אבל החברה להגנת הטבע לא שתקה להם ולא תמכה בהם.
על תערבבו בין החברה להגנת הטבע לבין רשות שמורות הטבע, הרשות היא גוף של המדינה ולכן לא יכולה לפעול נגד המדינה שבעצם מממנת אותה, החברה זה גוף פרטי שממומן מתרומות מהדרכת טיולים ומבתי ספר שדה. יש לא מעט יריבות בינהן, ולא תמיד הם משתפים פעולה לפעמים גם הפוך.
הייתי פעיל בחברה להגנת הטבע כל מי שפגשתי שם היה אוהב טבע אמיתי, רובם המוחלט אנשים צנועים שגרים בקצות הארץ וחיים מהדרכת טיולים (רמז, זה לא שכר של מהנדס).
החברה להגנת הטבע מוציאה בעצמה טיולי ג'יפים.
בקיצור לדעתי יש כאן הרבה מאוד בילבול בין הגופים.

asafk
21-01-13, 10:27
הדיון שלכם מבוסס על עובדות בסיסיות לא נכונות.
הכתבה באתר שלה חברה מגמתית ולוקה בהמון אי דיוקים. אבל זה כלום לעומת האי דיוקים הדיון הזה.
מי הסתכל בתכנית המתאר? ייבנו שם מגדלים. מגורים לעשירים. איך אתם יודעים? היה כתוב בפורום.
יש תכנית מאושרת לאזור. במקום הבור אושרה בניה של.... פארק חופי. זאת אומרת לא מגורים, לא נדל"ן אלא פארק טבעי. עכשיו עם עובדה אחת בסיסית שטרחתי לבדוק, תראו כמה חלק מהתגובות שלכם נראות מטופשות.

אסף.

Scrusher
21-01-13, 10:42
זאת התשובה שקיבלתי מהחברה להגנת הטבע. הם אומרים שכן תהיה שם בניה של מגורים ליד הפארק
ואני מסכים עם דרור,יש עוד מספיק מקומות לטייל או לשחק בהם. 20 דקות דרומה משם יש את חירייה ו20 דקות צפונה יש את תל יצחק/הר הזבל.

אומי5
21-01-13, 11:02
השאלה במקרה הזה היא מה אמור לקרות בבור עצמו, מגורים או פארק חופי (מה זה פארק חופי?).
ותסלחו לי כולכם, אבל לדעתי הנסיון למצוא שטח פראי מטר מתל אביב הוא קצת מוזר, אתם רוצים גם לגור במרכז וגם שישמרו במיוחד בשבליכם שטח פראי לשחק בו.
20 דקות לחיריה ו20 דקות לתל יצחק, אז תיסע חצי שעה שעה, ותגיע לבן שמן, לחורשן, לשומרון, לשפלת יהודה. תלחם על הפיכת מחצבות ישנות לאתרי משחקי ג'יפים.
לא, אני רוצה גם לגור במרכז תל אביב וגם לקבל פינת שטח פראי למשחקים מטר מדיזנגוף.
Scrusher לאן שלחת את ההודעה ?

Scrusher
21-01-13, 11:20
זה בדף פייסבוק של החברה להגנת הטבע

asafk
21-01-13, 11:29
אבל אזור הבור יהיה פארק. יש אתר של העירייה עם כל תכניות המתאר. אני ממליץ להסתכל.

אגב, מי שהעלה את הבור לכותרות הם לא החברה ולא שום ירוקים. שנים עשינו בבור מה שרצינו כל סוף שבוע. אבל החבורה שהחליטה לעשות אירוע מתוקשר וגם השאירו שם טינופת (כי במילא הולכים לבנןת כאן, אמר הקבלן המארגן) - להם צריך לומר תודה על זה שהבור בפוקוס של כולם.

אסף.

elro
21-01-13, 14:21
עדיף להשאיר אתר "הרוס" למשחקים מאשר להרוס אתר אחר שלכאורה נראה הרוס כמו מחצבות ישנות.
מחצבות ישנות מהוות איזורי קינון לציפורים כגון כוסות, שרקרקים, אוחים (במקרים מסוימים), בזים ועוד.

נ.ב.

בחיים לא הייתי בבור, זה פשוט פחות מעניין אותי, אבל זה מקום מפגש ומגרש משחקים להרבה אחרים.
היום זה הבור, מחר זה מקום אחר.

-->