PDA

צפייה בגרסה מלאה : רנגלר JKU או האמר H3 או FJ קרוזר או D3...

eysham
21-01-13, 10:29
הוחלט לחדש קצת.
להוריד את הנוצות ולהתקדם למשהו יותר חדש - ולהישאר פחות או יותר באותה הקטגוריה
רכב שאפשר לנסוע בו בכביש (מעט) ולא לפחד מקצת שטח טכני
נסיעה של משהו כמו 8000-10000 ק"מ בשנה,

הברירה הטבעית היא JK ארוך. שאני מכיר ואוהב, את הדגם ואת המותג. וזה הכיוון ההגיוני מבחינתי.
הבעיה היא שבלוחות אין יותר מדי אופציות ומי שכן מוכר מבקש הרבה מעבר למחירון ולתקציב שלי (ולהיגיון...)

בקיצור, התחלתי לרעות בשדות זרים ומה שמצאתי זה שיש עוד אופציות, עם יתרונות וחסרונות כאלה ואחרים.

האמר H3 שנת 2007
טויוטה FJ קרוזר שנת 2007
לנדרובר D3 שנת 2005-7

מה אומרים?
יתרונות, חסרונות ותובנות אחרות...

איל

klam
21-01-13, 14:15
מדוע שלא תנסה WK עם QD?

eysham
21-01-13, 14:28
אין סיבה מיוחדת....
בעיקר שינוי

mickyc
21-01-13, 15:23
ראה שרשור שלי באותו נושא מלפני כמה חודשים

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=67982

בגדול,
FJ קשה להשיג, מחירי עלות וחלפים יקרים יותר מ-H3 ו-JK והעיניין הפעוט של שלדות סדוקות.

H3 - עד היום לא קיבלתי תשובה חד משמעית לגבי האמינות שלו.

LR3 - לא יכול להגיד הרבה עליו. הוא היתה הקניה המועדפת עלי אך ראש הממשלה החליטה אחרת.

לבסוף נרכש JK במחיר מציאה.

אם יש לך סבלנות, תמתין.

אלו היו ה-2 אג' שלי.

שגיא S
21-01-13, 15:57
לאחרונה הצטרף אלינו בכמה טיולים האמר H3.
הרכב מאוד מאוד נוח בכביש וגם בשטח
מבחינת עבירות: עד כה בטיולים הרגילים בדרום - הרכב לא התרגש משום דבר.

הבעיה לטעמי - הוא נוח מדיי, כמו להיות בשטח מתוך האולם VIP בסינמה סיטי.

eysham
21-01-13, 16:55
אין לי בעיה עם המוחצנות של ההאמר H3.
השאלה היא איך האמינות שלו לאורך זמן ואיך דואגים לתחזוקה טובה בלי שיש לו אבא

snake-man
22-01-13, 11:20
אל תשכח להתבונן הנושא של רוחב הרכב... ה H3 אם אני לא טועה(לא בדקתי אבל ככה זה נראה ויזואלית) הוא קצת יותר רחב משאר הרכבים המדוברים..
שוב אולי אני טועה... אבל שווה בדיקה...
לפעמים רכב שהוא קצת רחב יותר מהרגיל יכול להוות מעצור בטיולים מסויימים.
במקרה שלי עם סילברדו שהוא קצת רחב ביחס לג'יפ רגיל ...
מה גם שה H3 זה הגרסה החלשה במשפחה, מנוע 3.5 ליטר, תשווה בעיקר את נתוני המרווחי גחון וכו' בין הדגצים המדוברים אולי זה כבר יעזור לך לסנן משהו..
העדפה שלי... זה ה- JK כמובן אם יש תקציב :)
בהצלחה..

שגיא S
22-01-13, 11:45
בקשר להאמר:
עד כה לא היה מקום שהרוחב שלו היווה חסרון בטיולים. בנסיעה בעיר זה בטח שונה...

בקשר למרווח גחון - טיול אחרון היינו במדבר יהודה, נחל אוג, מעלה אוגמנטין, רוג'ום אנאקה וכו'.
ההאמר היה ללא מיגונים בגלל שהוא רצה לראות אם הרעשים שהאוטו עשה נבעו מהמיגון - לא נגע בשום דבר במהלך הטיול.

העבירות שלו מצוינת בסטנדרט, צמיגים גדולים...

בקשר לטיפול - הבחור מטפל במוסך UMI.
זול זה לא..אבל זה נובע מהמוסך
אני בטוח שאם אתה מביא חלקים מארה"ב אתה יכול להוזיל את האחזקה שלו...

asafk
22-01-13, 12:00
ההאמר ממש לא רכב גדול. הוא פחות או יותר כמו גראנד. בסהכ זו שלדה של הטנדר הקטן (בערך כמו דימקס) של שברולט.
החלונות הקטנים והניפוחים יוצרים תחושה שהכלי גדול.

אסף.

דרור ברלי
22-01-13, 12:35
זה לא "כמו", זו בפירוש השילדה והמכלולים של הקולורדו - הטנדר הקומפקטי של שברולט שהוא האח הכמעט תאום של הדימקס.

raanan
22-01-13, 13:17
בקשר לH3
בעבר פזלתי לכיוונו. התובנות שלי היו,
להעדיף את המנוע הגדול (נדמה לי מ 2007 )
הדגם המפואר (לא לטעמי) כולל נעילה אחורית חשמלית.
כנראה מוטות ההגה חלשים ורצוי להחליפם למשהו מחוזק (כמו המחלה של הטרופרים).
בדיעבד שמתי לב שמספר פעמים חיפשו עבורו (בארץ) פרונטאקס וטרנספר (לא יודע אם זה אחד ויחיד שפירסם כמה פעמים).

חוץ מזה, יחס 1:4 ב LOW זה מצויין לבלימת מנוע בירידות קשות וכמובן בטיפוס טכני. אבל,
טיול שגרתי נראה לי שלא פרקטי לעשות ב LOW ורוב הזמן צריכים להתנהל ב HIGH (יותר עומס לגיר).

בהצלחה בבחירה
רענן

דרור ברלי
22-01-13, 13:33
הדגם המפואר הוא הרצוי - בגלל הנעילה.

כל הויזואליה סרת הטעם של האוטו הזה בעייתית - אבל די קל לפרק ממנו את כל הניקלים ולהשחיר אותם, ואז הוא נראה אחרת לגמרי ואפילו יפה.
וזה נכון שבשטח הוא ממש טוב. למעט שדה הראייה החוצה שבעייתי והכל בגלל אילוצי עיצוב, הוא בנוי נכון עם הרבה מחשבה.

asafk
22-01-13, 13:59
לא רק בגלל הנעילה - בדגם היקר יותר נמכרו גם צמיגים במידה 33 פחות או יותר.

אסף.

grand
22-01-13, 14:16
ב H3 תצטרך לנחש כל הזמן היכן מונחים הגלגלים שלך.
עיצוב מוחצן בעל טעם רע לטעמי.
אין את המידע והזמינות במקרה של תקלה כמו במשפחת ג'יפ.
רנגלר אנלימיטד זה הדבר הנכון.

דרור ברלי
22-01-13, 15:02
שתי רמות הגימור הגיעו לישראל על 32' (265/75/16)
בחו"ל היה גם 33' (285/75/16) כאופציה.

eysham
22-01-13, 15:31
הרבה תובנות..

אבל מה לגבי ההימור? תחזוקה בסיסית לבד אפשרית? חלקים יש בארץ? ידע?

שתי רמות הגימור הגיעו לישראל על 32' (265/75/16)
בחו"ל היה גם 33' (285/75/16) כאופציה.

מה קורה באוטו דטה? אפשר להגדיל בצורה ישרה וחוקית?

קראתי גם שמ-2009 הדגם המפואר (אדוונצ'ר הם קוראים לו שם - בניגוד לאדוונצ'ר כאן שהוא הפחות מאובזר) בעל נעילה קדמית בנוסף לאחורית
מה קורה לגבי זה בארץ?

רמי גלבוע
22-01-13, 17:32
H3 הוא רכב שטח מצוין, אם העיצוב החיצוני לא דוחה אותך. אתה חייב לשבת בפנים, ולראות אם הקלאוסטרופוביה לא הורגת אותך. יושבים נמוך, החלונות בגודל חרכי ירי, לא לכולם זה מתאים.

דרור ברלי
22-01-13, 17:35
יש בקרת אחיזה מאוד יעילה. בדגם המפואר יש גם נעילה אחורית נשלטת חשמלית.

למיטב ידיעתי 285/75/16 (שזה 33') זו מידה אופציונלית מהיצרן. מין הסתם היבואן הישראלי התעקש לייבא את האוטו עם המידה היותר קטנה שיצרן נותן... שזה 265/75/16 (32). בכל מקרה, הגיר האוטומטי העצל שלו הורג את המנוע שבסה"כ הנתונים שלו יפים. מין הסתם זה לא Jeep עם מבחר שיפורים ויחסי העברה להחלפה, כך שעם יותר גלגל גדול הוא יהיה עצל עוד יותר.

snake-man
22-01-13, 23:46
הרבה תובנות..

אבל מה לגבי ההימור? תחזוקה בסיסית לבד אפשרית? חלקים יש בארץ? ידע?

תחזוקה אישית של הרכב אפשרית .. בדר"כ תלוי ברמת כישוריים וידע של בעל הרכב.. חלקים זה לא תמיד הבעיה.. הבעיה בדר"כ היא במחירים שלהם בארץ!!
אני משתדל להביא מארה"ב לסילברדו שלי.. כי יש הרבה חלקים שלא נפוצים כלכך ולכן מחירם גבוה מאוד ביחס לחו"ל.. ויש דברים שההפרש לא גדול בכלל ולכן אני קונה בארץ..
ידע??? זה לא שונה מכל אמריקאית אחרת בצורה חריגה.. באינטרנט יש הרבה מידע,הסברים,וידאו וכו' איך לבדוק\לתקן\להחליף.. ככה גם למדתי הרבה על הרכב שלי בפרט.
שוב אני חוזר... לא יודע אם בדיוק על H3 אבל כמו כל אמריקאית סביר להניח שיש מידע בשפע... לא בעיה לעשות חיפוש מקדים ולבחון על קצה המזלג מה יש ברשת..
בהצלחה.

sos4u
23-01-13, 10:37
חפש H2
זו כבר ליגה של גדולים

eysham
23-01-13, 10:48
למה לא H1? או משאית OSHKOSH... שיהיה מקום לפק"ל קפה מדוגם...

raanan
23-01-13, 11:26
חפש H2
זו כבר ליגה של גדולים
רעיון מצוין !
רק צריך לברר אם הבת של יצחק תשובה פנויה ....

רענן

נמרוד
23-01-13, 17:08
אני לא יכול שלא להצטרף לדרור ולרמי. הנסיון שלי עם H3 במבחני רכב היה מפתיע לטובה. זה רכב שטח מצויין, בדיוק בגלל הסיבות שצויינו - צמיגים גדולים במקור, גם 265.75.16 זה יותר גדול מהצמיג המקורי בכל מתחרה אחר, מרווח גחון טוב, זויות מרכב טובות, נעילה אחורית מקורית וטרנספר 4:1 (שזה רק טוב, רענן, הלוואי על כולנו בכל רכב).

הוא לא דורש שיפורים מהותיים, אפילו לא צריך הגבהה - גראנד או JK דורשים הגבהה של 2 אינץ' ועלייה במידת הצמיגים כדי להגיע למרווח ולזוויות המקוריות של H3.

המנוע לא רע בכלל - בטח בהשוואה לרנגלר JK עד 2011.

מה נשאר - העיצוב, הפנימי והחיצוני, לטוב ולרע - עניין של טעם וריח.

אם אתה חושב על זה ברצינות, תבדוק לעומק ותגלה שמדובר על אחד מכלי השטח הטובים יותר בתצורה המקורית שלו, וזה שהוא סובל מעיצוב ותדמית בעייתית יכול להיות במקרה זה לטובתך, מבחינת המחיר.

זה מה שכתבנו עליו לפני שש שנים:

http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1365

הרכב, המורכב בקו ייצור חדש בדרום אפריקה, נראה ומרגיש טוב יותר ממוצרי GM המקובלים. אם הוא יחזיק מעמד יפה, יש כאן פוטנציאל ליורש לג'יפ צ'רוקי הקלאסי כרכב השטח המשפחתי הנכון, עם דגש על שטח. רכב עם צמיגי 33 אמיתיים, חוקיים, שלא צריך בכלל להגביה, עם נעילת דיפרנציאל אחורי מקורית, וגם אם קניתם את הדגם ה"זול" בלי הנעילה - אפשר לדחוף לסרן האחורי מבחר נעילות טפשות זולות כמו לכל ג'יפ אמיתי.

http://www.jeepolog.com/UserFiles/Image/with_watermark/hummer_cross_negev2/hummer1.jpg

http://www.jeepolog.com/UserFiles/Image/with_watermark/hummer_cross_negev2/hummer4.jpg

eysham
23-01-13, 17:16
אני לא מפחד מהתדמית, ולא מהעיצוב - בטח לא אם כל הניקלים מודבקים מספיק חלש.
לגבי קלסטרופוביה זה לא בעיה לבדוק בסיבוב קצר אצל מוכר פוטנציאלי (וזה גם ייתן ייתרון במבצע הבא כשכדאי לנסוע במצב חרך...)

הדאגה העיקרית שלי זה מה קורה עם התחזוקה.
הולך משהו במנוע/גיר... יש חלפים? יש בפירוקיות?
זכור לי שרשור על מישהו שחיפש בנרות סרן אם אני לא טועה...
הייתי בסרט הזה עד לא מזמן עם אלפא 159 דיזל. וזה היה כואב...

איל

נמרוד
23-01-13, 17:22
זה לא אלפא. זה GM! הכל יש והכל קיים ויהיה זמין שנים קדימה. רמת האמינות הכללית בדיוק כמו ג'יפ, זה GM אז החלקים אוניברסליים ברובם הגדול ותוכל למצוא לא רק במחסני היבואן, שלא לדבר על איביי.

אני לא חושב שזה שונה בהרבה מלהחזיק צ'רוקי למשל - הבעייה היא בחלקי פנים וחוץ "עיצוביים" - ידיות, כפתורים, מראות, חלקי פח ופלסטיק שהם יחודיים לרכב, אבל איתם בדרך כלל אפשר לחכות למשלוח מחו"ל.

orend
23-01-13, 19:58
אייל, מצאתי לך רכב!!!:D
http://expensivecar.org/wp-content/uploads/2012/04/hummer-h3-pink-wallpaper-1.jpg

asafk
23-01-13, 21:07
http://www.hummerguy.net/hummer-news/hummer-myths-and-misconceptions-the-off-road-customer

http://www.hummerxclub.com/forum/index.php
http://www.clubhummeroffroad.com/forums/forum.php

אסף.

שגיא S
24-01-13, 12:36
כמה תמונות מהחיים האמיתיים:

69226

zik5
24-01-13, 15:26
בהאמר מנוע יקר לשיפוץ וכנראה שלא אוהב גז.

zik5
24-01-13, 15:58
בהאמר מנוע יקר לשיפוץ וכנראה שלא אוהב גז.

דרור ברלי
24-01-13, 16:05
מודל 2006-2008 וכבר מדברים על שיפוץ?.....
יש מנועים כמו זבל באמריקה.

קליש
24-01-13, 17:35
יש לי איזה סיפור....
בעברי הרחוק בצבא היינו לפעמים עוזרים ל"ירוקים" לרדוף אחרי "מבריחים" למיניהם, להם היו בד"כ סופות מדוגמות ול"ירוקים" (למי שלא הבין ירוקים=צה"ל) היו גם האמרים, כואב לי לומר, אבל האמרים פשוט לא הצליחו לרדוף אחריהם...מזל שהיו סופות נוספות ותצפית אווירית כדי לתפוס אותם....והמבין יבין!!!

שגיא S
24-01-13, 17:36
יש לי איזה סיפור....
בעברי הרחוק בצבא היינו לפעמים עוזרים ל"ירוקים" לרדוף אחרי "מבריחים" למיניהם, להם היו בד"כ סופות מדוגמות ול"ירוקים" (למי שלא הבין ירוקים=צה"ל) היו גם האמרים, כואב לי לומר, אבל האמרים פשוט לא הצליחו לרדוף אחריהם...מזל שהיו סופות נוספות ותצפית אווירית כדי לתפוס אותם....והמבין יבין!!!

נראה לי שלא מדברים פה על אותו האמר...אתה מדבר על H1 הצבאי, ואנחנו על הH3 ה"אזרחי"

raanan
24-01-13, 17:46
יש לי איזה סיפור....

אין סופה שעומדת בקצב וביציבות של H1 !!!
יותר סביר שיכולת הנהיגה והתעוזה של הנהג הצבאי לא ברת השוואה למבריח (כולל הכרת השטח ).

רענן

דרור ברלי
24-01-13, 19:36
אין סופה שעומדת בקצב וביציבות של H1 !!!
יותר סביר שיכולת הנהיגה והתעוזה של הנהג הצבאי לא ברת השוואה למבריח (כולל הכרת השטח ).

רענן

מה שאני הכי אוהב זה את הנחרצות שלך.
אני זוכר טוב שגם בצבא ניסו לא מעט פעמים... סדר המילים הנכון הוא שאין הרבה האמרים שעומדים בקצב של סופה...

raanan
24-01-13, 19:44
מה שאני הכי אוהב זה את הנחרצות שלך.
אני זוכר טוב שגם בצבא ניסו לא מעט פעמים... סדר המילים הנכון הוא שאין הרבה האמרים שעומדים בקצב של סופה...

ללא ההגבלות,
H1 ו F350 הם טילים קרקעיים (כמובן לא מדובר ב H1 ממוגן ).

רענן

דרור ברלי
24-01-13, 20:22
אני זוכר טוב את ההאמר הצבאי. גם לא ממוגן. איטי ומסורבל. עגלה.
ולמרו תשזה היה מזמן, אני עדיין זוכר מצוין האמר H1 אזרחי שביליתי איתו יום שלם. גדול, יציב, בהמה, אבל, וזה לא נעים... עדיין עגלה.

אני לא מזלזל בו חלילה. יש לו את היתרונות המובהקים שלו לשימושים צבאיים, אבל עובדה שזה לא רכב מירדף.
צה"ל ניסה לאורך שנים כל מיני פתרונות על מנת להתמודד עם הסופות של המבריחים. כמעט כולם כשלו, וזה כולל כל מיני רכבים מיוחדים, באגים, פלאיירים, מה לא... כנראה שבדואי נחוש על סופה פתוחה עם 500 ק"ג גראס מאחור זה בכל זאת שילוב מנצח.

raanan
24-01-13, 20:30
אני זוכר טוב את ההאמר הצבאי. גם לא ממוגן. איטי ומסורבל. עגלה.
ולמרו תשזה היה מזמן, אני עדיין זוכר מצוין האמר H1 אזרחי שביליתי איתו יום שלם. גדול, יציב, בהמה, אבל, וזה לא נעים... עדיין עגלה.

אני לא מזלזל בו חלילה. יש לו את היתרונות המובהקים שלו לשימושים צבאיים, אבל עובדה שזה לא רכב מירדף.
צה"ל ניסה לאורך שנים כל מיני פתרונות על מנת להתמודד עם הסופות של המבריחים. כמעט כולם כשלו, וזה כולל כל מיני רכבים מיוחדים, באגים, פלאיירים, מה לא... כנראה שבדואי נחוש על סופה פתוחה עם 500 ק"ג גראס מאחור זה בכל זאת שילוב מנצח.

אין ספק כשהם בורחים אין להם אלוהים !
לא יכול להרחיב כאן. אבל, ראה ה"פ .

רענן

ד ו ר ו ן
24-01-13, 21:55
דרור,
כשהדבר היחיד שאכפת לך הוא לא להיתפס, כל מה שנמצא לך מתחת לידיים הוא הרכב הכי מהיר.. במקרה סופה היא גם פלטפורמה מצויינת בתור נק׳ פתיחה.
בסופו של יום, כדי להחזיר אותה לכשירות הברחה הם באים להשלים חוסרים בחולון לדוג׳..

הם לא כאלו נהגים טובים, הם נהגים שאם הם יתפסו, יהיה להם הרבה מה להפסיד.
ברוב הדרכים שמחייבות עבודת מתלה טובה, סופה סטנדרטית נחותה המאמר סטנדרטי עם מעט משקל.

בשבילי טנקים ברמה סופות לא הצליחו להתקרב בכלל לקצב של H1, וגם לא בשבילים משובשים באמת בדרום.

ishc
25-01-13, 02:18
כנראה שבדואי נחוש על סופה פתוחה עם 500 ק"ג גראס מאחור זה בכל זאת שילוב מנצח.

מנצח בלי שום קשר לסופה או להיותו בדואי :)

רמי גלבוע
25-01-13, 04:09
דרור, נדרש לאלתר מבחן 'מבריחים', עם 2 באלות חשיש מאחור...

Lidor Shtruzer
25-01-13, 08:06
דרור, נדרש לאלתר מבחן 'מבריחים', עם 2 באלות חשיש מאחור...

נראה לי שאתה טועה במקור זה צנצנות עם אלכוהול שהבריחו בגבול בארה"ב והמכונית שעשתה זאת בזמן הכי מהיר ושברה הכי פחות צנצנות ניצחה .. ד"א ככה התחיל הנסקאר.

אם אתה מדבר על ההברחות בישראל .. היום הבדואים מבריחים באלות של חשיש גם עם טויוטה קורולה חחח אין להם אלוהים.

ד ו ר ו ן
25-01-13, 08:27
נראה לי שאתה טועה במקור זה צנצנות עם אלכוהול שהבריחו בגבול בארה"ב והמכונית שעשתה זאת בזמן הכי מהיר ושברה הכי פחות צנצנות ניצחה .. ד"א ככה התחיל הנסקאר.
הוא לא טועה, זאת הגרסא המקומית..

דרור ברלי
25-01-13, 11:12
עם כל הכבוד לרדנק'ס מבריחי המונשיין, זה לא פחות רציני...

amitaikl
22-05-16, 23:40
מקפיץ שרשור מהעבר....
פוזל חזק לכיוון H3 ומחפש תובנות:
עלויות תחזוקה? יש חלפים בכלל? עלויות ביטוח? איך מסתדר עם גז?

eysham
23-05-16, 07:19
מקפיץ שרשור מהעבר....
פוזל חזק לכיוון H3 ומחפש תובנות:
עלויות תחזוקה? יש חלפים בכלל? עלויות ביטוח? איך מסתדר עם גז?

אני (פותח השרשור) בסוף הלכתי על רנגלר. לא מצטער לרגע. אתה מוזמן לבוא להתרשם.

מודה שאני לא מכיר את ההאמר אינטימית, אבל ה-H3 קלסטרופובי הרבה יותר ולדעתי הרבה פחות מהנה.

איל

AnakinV
23-05-16, 07:28
נוסע על ההאמר כמעט שנה. הדגם הפשוט עם המנוע 3.7 ( צמיגים 33 מאושרים ברשיון ) האוטו מרגיש מאוד בטוח בשטח ובכביש . אין שום תחושה קלסטרופובית. מטפל במוסך מורשה. בנתיים.. ללא בעיות מיוחדות.. הרבה יותר זול מלהחזיק wj crd.

Sent from my iPhone using Tapatalk

GodsFather
23-05-16, 08:45
אין בעיית חלפים או שלא נתקלת עדיין בחלק שאין במלאי?

AnakinV
23-05-16, 10:28
לא נתקלתי בחלק שלא במלאי. וגם אמרתי שלא נתקלתי בבעיה מיוחדת. הזמנתי מאיבי לוח פיקוד לחלונות.. עלה 20 דולר כולל משלוח ( מסתבר שטוב גם לטנדר איסוזו ). בכלל הרבה חלקים משותפים לאיסוזו ו שברולט קולורדו

Sent from my iPhone using Tapatalk

amitaikl
23-05-16, 10:35
AnakinV (http://www.jeepolog.com/forums/member.php/16612-AnakinV) - תודה על התגובות המהירות.
אני מבין שאתה עם דגם Adventure? זה הדגם בלי הנעילת דיפרנציאל, נכון? האם התקנת?
האם מיגנת את הרכב/קנית ממוגן?
האם במקרה יש לך מערכת גז?
האם יצא לך לעשות חישוב של צריחת דלק במקרה?
האם תוכל לשתף בעלות הביטוח?

-->