PDA

צפייה בגרסה מלאה : גראנד צ'ירוקי 4000 שנת 95

tzah
09-04-05, 19:12
שלום לכולם,

אני לקראת בדיקה ואולי קניה של הרכב.
אשמח למספר תשובות:
1.הרדיאטור של החימום הפנימי מנותק מקו המים שמגיע מהמנוע, יתכן בגלל נזילה. מהי עלות תיקון/החלפה של יחידה כזו?
2. כיסא נהג לא זז קדימה/אחורה למרות ששומעים את המנוע החשמלי עובד .
מה יכולה להיות הבעיה?, עלות תיקון?
3. נושאי מנוע,תיבת העברה וכו.. יבדקו בבדיקה (מכון 4X4)
3. האם אתם מכירים מוסך מומלץ באזור השרון/המרכז שמתמכה ברכבים אלו שאליו אפשר לפנות להתייעצות לאחר הבדיקה במכון?
4.

הרכב מיועד לאשתי בעיקר ומידי פעם לטיולים כך שגם הפינוקים אמורים לעבוד
תודה
צח

grand
09-04-05, 23:00
אשמח למספר תשובות:
1.הרדיאטור של החימום הפנימי מנותק מקו המים שמגיע מהמנוע, יתכן בגלל נזילה. מהי עלות תיקון/החלפה של יחידה כזו?
2. כיסא נהג לא זז קדימה/אחורה למרות ששומעים את המנוע החשמלי עובד .
מה יכולה להיות הבעיה?, עלות תיקון?
3. נושאי מנוע,תיבת העברה וכו.. יבדקו בבדיקה (מכון 4X4)
3. האם אתם מכירים מוסך מומלץ באזור השרון/המרכז שמתמכה ברכבים אלו שאליו אפשר לפנות להתייעצות לאחר הבדיקה במכון?
צח

1. לא יודע, בד"כ בעיות במערכת חימום הן אחרות (חשמליות).
2. הכסא מתפקד היטב בכל המצבים האחרים שלו? - אם כן, הבעיה במגעי "הפלטינות" של המתגים, אצלי היתה בעיה כזו שנפתרה ע"י פרוק בעדינות והידוק מגעים של אותן פלטינות.
3. תבדוק גיר ומנוע. תיבת העברה פחות רלונטית, הייתי מחליף אותה בכל מיקרה לכזו של סופה או 242 של צ'רוקי מסוימים.
4. מוסכים מורשים של היבואן בד"כ יקרים, כל מוסך שמתמחה בסופות וברכבים אמריקאים יכול להתאים לך.
5. מכון בדיקה לא יתן לך תמונה נכונה על מצב הרכב כיוון שבד"כ הם לא מכירים אותו כלל.
לטעמי, בזבוז כסף, אלא אם כן זה קלף מיקוח עם המוכר להורדת מחיר.
אני הייתי בודק בדקדקנות את השילדה, ואת שאר הרכב אצל מוסך שמבין עניין ברכב זה. לדוגמא - אודי מזרחי בצומת בילו, יורם - מוסך אפק בת"א, וכו'.

tzah
10-04-05, 08:00
תודה
Grand
יתכן ובעל הרכב יסדר עוד מספר בעיות חשמל שהיו ברכב בעת הבדיקה:
אור פנימי (עילי)לא עובד, רדיו לא עובד,מראות חשמליות לא עובדות, מערכת אוורור פנימי לא עובדת, מחשב דרך לא עובד.
כמו כן
בעת כיבוי הרכב והוצאת המפתח מהסוויץ' נשמא ציקצוק מכיוון תא הכפפות (יתכן מאוורר?) והאורות בדלתות נשארים דולקים - לא ברור
האם הבעיות הללו אמורות להעיד על בעיית חשמל מקיפה ?

ישנה אפשרות שהרכב ימכר As is מבחינת חשמל
האם יש הערכת עלות לתיקוני חשמל כאלו והבאת המערכות למצב תקין - לצורך מיקוח עם בעל הרכב

נמרוד
10-04-05, 11:36
תודה
Grand
יתכן ובעל הרכב יסדר עוד מספר בעיות חשמל שהיו ברכב בעת הבדיקה:
אור פנימי (עילי)לא עובד, רדיו לא עובד,מראות חשמליות לא עובדות, מערכת אוורור פנימי לא עובדת, מחשב דרך לא עובד.
כמו כן
בעת כיבוי הרכב והוצאת המפתח מהסוויץ' נשמא ציקצוק מכיוון תא הכפפות (יתכן מאוורר?) והאורות בדלתות נשארים דולקים - לא ברור
האם הבעיות הללו אמורות להעיד על בעיית חשמל מקיפה ?

ישנה אפשרות שהרכב ימכר As is מבחינת חשמל
האם יש הערכת עלות לתיקוני חשמל כאלו והבאת המערכות למצב תקין - לצורך מיקוח עם בעל הרכב

הרכב הזה לא היה עובר אצלי אפילו את שלב הטלפון - אם המוכר היה כנה מספיק ומספר לי על כל התקלות. ואם הוא לא היה מספר לי, הייתי עולה עליהן תוך חמש דקות, ואומר לו שלום ותודה, נקודה.

זה לא שאי אפשר לתקן כל דבר - אפשר, אבל תמיד התקלות שאתה יודע עליהן ברגע הקנייה הן רק אחוז מסויים מסך התקלות - ואם יש כל כך הרבה... גם אם הן לכאורה קטנות וקלות לתיקון - הן מצביעות על רכב פשוט מוזנח. אור פנימי לא עובד, מראות לא עובדות, רדיו לא עובד (זה הכי מחשיד - איך נסעו ברכב הזה בלי רדיו? גם הנהג הכי מזניח בעולם רוצה לשמוע רדיו בנסיעה) מערכת אוורור לא עובדת, חימום לא עובד...

אישית, לא הייתי קונה רכב כזה, בשום מחיר.

עמיקם
10-04-05, 13:08
סתם לידע כללי
אם רדיאטור החימום נוזל זה אומר פירוק דש בורד,עלות גבוהה.

grand
10-04-05, 14:38
אורות פנים נשארים דולקים תמיד למשך כדקה או עד נעילת הרכב עם השלט.
ציקצוק מכוון תא הכפפות בהחלט יכול להצביע על בעיה בתריס של החימום.

שאר בעיות החשמל עלולות להיות קשות לפיתרון או .. מאוד קלות ( אולי פיוז שרוף שאחראי לכל הדברים שלא עובדים) צריך לבדוק. - לא אופייני שכל כך הרבה אלמנטים לא עובדים ברכב זה.
יום אחד ניתקתי בטעות צמת חיבורים מתחת לדש בורד שהשביתה חצי מהחשמל ברכב.
מצד שני יתכן שבאמת כל הנ"ל התקלקל.
כפי שנאמר קודם, אם הרכב מוזנח תתרחק ממנו מהר.

asafk
10-04-05, 14:51
נראה לי שכל בעיות החשמל ביחד- סה"כ פיוז אחד מנותק או קונקטור ראשי של כל החשמל בודי... משהו בסגנון. לא הגיוני שהכל ביחד לא עובד, והכל באותה "שכונה".

אסף.

tzah
10-04-05, 22:49
תודה על התשובות הן מעלות ספקות רבות לגבי רכב זה

בכל מקרה האם יש לכם הערכת מחיר(לצרכי התמקחות במקרה של קניה) של החלפת רדיאטור חום פינימי, תריס חימום כולל פירוק דשבורד

לגבי בעיות החשמל הבחנתי בלפחות פיוז אחד שרוף - אם אני לא טועה זה היה מס' 8.

הרכב יחזור לאותו מוסכניק שאמור לסדר את כל בעיות החשמל ואז אגש לבדוק את הרכב בצורה יסודית יותר במוסך או שאבקש יעוץ נוסף מכם (לפני הבדיקה).

לידיעה
איני להוט על דגם זה ספציפי אך היכן ניתן למצא רכב ב- 50-55K שגם האישה (נוחות ופינוקים) וגם אני (מנוע חזק ,יכולות שטח למתחילים, ואופציות שיפורים קלות אולי בהמשך) ניהיה מרוצים ממנו.
אם יש לכם הצעות נוספות אשמח לשמוע

Saar
11-04-05, 08:11
מבחינת דגם הרכב - בחירה טובה, אולי תמצא גם צ'ירוקי XJ במחיר, גם הוא מספק את הסחורה (אבל קטן יותר)
רכבים נוספים באותו סדר גודל של מחיר - דיסקברי בנזין, אופציה חביבה אבל אמינות שנויה במחלוקת. (לא שהרכבים שלנו הם שיא האמינות....)

סער.

grand
12-04-05, 00:44
פיוז 8 אכן אחראי לכל הדברים שציינת שלא עובדים.
קצת תמוה בעיני מדוע לא החלפתם את הפיוז השרוף כאשר זיהיתם אותו? אלמנטרי לא? :D

tzah
12-04-05, 08:14
פיוז שרוף + מוכר לא מבין כלום ברכב - לא נוגע
הרכב היה במוסך ותוקן ריליי וכל המערכות עובדות אבל
לא המשכנו בגלל אלוקציית זמנים של המוכר - הוא לא לחוץ
בנתיים חושב על השקעה יותר גדולה אולי לכיוון 8V למודל 97,98
נראה

שוב תודה !

-->