PDA

צפייה בגרסה מלאה : דוושת בלמים נמוכה

hem
27-01-13, 08:59
בוקר טוב.
זקוק ליעוץ, להזכירכם, בלייזר 90 4x4.
לאחרונה, דוושת הבלם נמוכה מהרגיל. לפני שבועיים הוחלפו רפידות קדמיות, (מקוריות) לא בוצעה חריטה מאחר ולא היו רעידות בבלימה, ולא היתה מדרגה.
הבלמים האחוריים, (סנדלים ) הוחלפו לפני כשנה וחצי. אני מאמין שהם בשלבי סיום...
הרכב עבר בהצלה טסט לפני שבועיים, ללא כל בעיה במערכת הבלמים.
אין חוסר בנוזל בלמים, אין נזילה, הכל יבש, בוצע שוב ניקוז אוויר מהמערכת, אבל דוושת הבלמים נמוכה מהרגיל.
בשבוע הבא אני מתכוון להחליף את הבלמים האחוריים, כולל חריטה של התופים. מקווה שזה אולי יפתור את הבעיה.
האם יתכן שהבוסטר תקול.? איך ניתן לבדוק אותו מבלי לפרק..?

תודה ויום נפלא.
חמי

shmulikbg
27-01-13, 19:05
דוושה תהיה נמוכה משתי סיבות. מרווח סנדלים גדול, או אויר במערכת.
כשיש אויר במערכת, בלחיצה השנייה הדוושה כבר תעלה מעט.
במידה והיא לא עולה, כנראה מרווח סנדלי בלם גדול מדי.
לבוסטר אין קשר לעניין הגובה.

hem
03-03-13, 10:45
בוקר טוב חברים.
בהמשך לעצתכם, אתמול הוחלפו הבלמים האחוריים. סט סנדלים חדשים, מקוריים, וסט דרמים חדשים...את הישנים כבר אי אפשר היה לחרוט...עברו את המידה. ראו תמונה מצורפת... ואכן, דוושת הבלמים גבוהה יותר. :) אך עדין יש לי שאלה:
המערכת בנוייה בצורה כזו שהיא מכוונת את מרווח הסנדלים באופן אוטומטי, כלומר בכל פעם שהרכב נוסע רוורס, עם לחיצה על הבלמים, המערכת מכוונת את מרווח הסנדלים, במידה ואכן יש צורך. נשאלת השאלה איך אני יודע שאכן המערכת מכוונת את המרווח..? בהנחה שהמערכת תקינה ומורכבת נכון...האם רק גובה הדוושה היא האינדיקציה שאכן הבלמים במרווח הנכון..? או אולי יש בדיקה נוספת..??
אשמח להבהרות בנושא...

יום נפלא חמי.

70563

shmulikbg
05-03-13, 22:18
אכן, רק גובה הדוושה הוא אינדיקציה לזה.
מעבר לזה, ייתכן ויש חלונית בדיקה וחלונית כיוונון.
והאינדיקציה האחרונה, לפרק ולראות.

hem
06-03-13, 08:24
אז זהו...שבדרמים החדשים, אין חלונית כיוונון, כפי שהיה בדרמים הקודמים...
במקור, הדרמים אמורים להגיע ללא חלונית מאחר והכיוונון הוא אוטומטי...
כל שנותר הוא להאמין שהמערכת אכן עושה את שהיא אמורה לעשות...ולהסתמך על גובה הדוושה...
יום נפלא..

shmulikbg
06-03-13, 20:11
חמי,
החלוניות, אם קיימות, נמצאות בפלטה שעליה מורכבים הבלמים.
אתה יכול לראות אותן רק מהצד הפנימי.
בדרמים אין חלוניות.

hem
07-03-13, 08:21
בדרמים הקודמים שהחלפתי, היתה חלונית מלבנית קטנה, שדרכה ניתן היה לכוונן את גובה הסנדלים. בפלטה הקבועה שעליה מורכבים הסנדלים, אין חלונית...בדקתי...היא אטומה לחלוטין..ככה היא נראת לפני הרכבת הסנדלים...

70878

lindner
20-03-13, 21:47
וואלה נראה שאין לך פתח כוונון בפלטה האחורית ,
לחיצה על בלם חירום מכוונת אוטומטית את הסנדלים , לפני שאתה מרכיב את הדרם חזרה תלחץ ותשחרר כמה פעמים ותרכיב את הדרם ככה שיכנס צמוד אבל לא יותר מדי לרפידות.
אני ניסיתי מוסך בעניין , הרכיב לי סנדלים מודבקים וחרט את הדרמים אבל לא אהבתי את התחושה של הדוושה, קניתי סט של AC delco התקנתי וכיוונתי כמו שכתבתי ללך עכשיו הדוושה גבוהה והתחושה מעולה.

shmulikbg
20-03-13, 21:55
לא נכון יהיה ללחוץ על הדוושה כאשר הדרמים לא מורכבים.

hem
26-05-13, 08:32
בוקר טוב.
מעלה שוב את השירשור...הבעיה עדין לא נפתרה...לקראת הקיץ והטיולים...דוושת הבלמים עדין נמוכה..להזכירכם:
הוחלפו רפידות קידמיות - הוחלפו סנדלים אחוריים - הוחלפו דרמים אחוריים - הוחלפה כל המערכת של הכיוון האוטומטי בבלמים האחוריים, בלם היד בולם וגבוה יחסית, כלומר מרווח הסנדלים האחוריים כנראה תקין...הוחלפה הצנרת הגמישה קדימה ואחורה - כל החלקים שהוחלפו הם מקוריים..!! כבר כמה פעמים נוקז אוויר מהמערכת, שמן יוצא רצוף וללא בועות - כל הצנרת נבדקה ונמצאה יבשה, אין נזילות ולא חסר נוזל בלמים. בבדיקת בלימה...יש נעילת גלגלים קדמיים...יש בלימה בגלגלים אחוריים...אבל מה לעשות...הדוושה עקשנית ונשארת נמוכה...
אשמח לרעיונות והכוונה...
יום נפלא ושבוע נהדר
חמי

CUCV M1009
26-05-13, 15:55
בוקר טוב.
מעלה שוב את השירשור...הבעיה עדין לא נפתרה...לקראת הקיץ והטיולים...דוושת הבלמים עדין נמוכה..להזכירכם:
הוחלפו רפידות קידמיות - הוחלפו סנדלים אחוריים - הוחלפו דרמים אחוריים - הוחלפה כל המערכת של הכיוון האוטומטי בבלמים האחוריים, בלם היד בולם וגבוה יחסית, כלומר מרווח הסנדלים האחוריים כנראה תקין...הוחלפה הצנרת הגמישה קדימה ואחורה - כל החלקים שהוחלפו הם מקוריים..!! כבר כמה פעמים נוקז אוויר מהמערכת, שמן יוצא רצוף וללא בועות - כל הצנרת נבדקה ונמצאה יבשה, אין נזילות ולא חסר נוזל בלמים. בבדיקת בלימה...יש נעילת גלגלים קדמיים...יש בלימה בגלגלים אחוריים...אבל מה לעשות...הדוושה עקשנית ונשארת נמוכה...
אשמח לרעיונות והכוונה...
יום נפלא ושבוע נהדר
חמי

החלפת כמעט הכל, אבל מה בנוגע לבוסטר אותו החלפת? שפצת?
אם הגומיות בפנים גמורות אז הוא לא מייצר למערכת לחץ ואז הדוושה נמוכה
היה לי מקרה כזה..

דייב

hem
26-05-13, 19:15
החלפת כמעט הכל, אבל מה בנוגע לבוסטר אותו החלפת? שפצת?
אם הגומיות בפנים גמורות אז הוא לא מייצר למערכת לחץ ואז הדוושה נמוכה
היה לי מקרה כזה..

דייב

היי דייב.
אכן, בוסטר לא נבדק...ולא הוחלף...הרכב אצלי כבר 5 שנים.....
האם יש דרך לבדוק תקינות של הבוסטר.? או פשוט לפרק ולתת לשיפוץ...?

CUCV M1009
26-05-13, 19:48
טוב אני יגיד לך דבר כזה יצאנו חברים לטייל לרמת הגולן בדרך חזור אני קולט שאין לי דוושה בכלל,
הבלייזר עוצר אבל בזמן הלחיצה הדוושה יורדת עד הסוף כפי שאתה מתאר הגעתי לבית ולאחר כמה ימים גררתי את הרכב למוסך שאני מכיר וסומך עליו מה שקרה זה שעל הסרן האחורי יש צינורות מתכת של הברקס אחד הצינורות מרוב שעשה את שלו נשבר בקצה איפה שההברגה,
עכשיו בגלל שנסעתי ככה ולא היה שמן בתא הקטן (יש שני תאים הקטן זה של הברקסים מאחורה והתא הגדול יותר הוא של הברקסים מקדימה) במכל של המשאבה המרכזית נדפקו הגומיות...
עד פה הסיפור היה ללא הוצאות של פפלינוס מהכיסים, גומיות לשיפוץ המשאבה המרכזית עולים גרושים אבל אני גר ברמת הגולן לך תשלח למשהוא שמשפץ במרכז אם יש כאלה בכלל בסופו של דבר קניתי משאבת בלם מרכזית חדשה של AC DELCO עכשיו אצלי המערכת קצת שונה משלך כי אצלי הבלייזר הוא צבאי לך יש בוסטר רגיל כמו לרוב הבלייזרים אצלי זה איידרו-בוסטר כמו בהאמר צבאי או באבירים מהדגמים האחרונים של שנות ה-90, האבדלים הם שבדגמים הצבאיים קוטר הבוכנה במשאבה גדול יותר.
ככה שרוב הסיכויים שאתה צריך להחליף את משאבת הבלם המרכזית שלך.

זה איידרו בוסטר בסגנון כמו שיש לי איפה שממלאים את השמן זאת המשאבת הבלם המרכזית (כנראה מה שנדפק אצלך)
http://image.4wdandsportutility.com/f/editorials/vanco-hydroboost-brakes-are-the-best-brake-performance-upgrade/10783622/vanco-hydroboost-brakes.jpg

וזה רוב הסיכויים הבוסטר שיש לך (המיכל פלסטיק ומה שמתחתיו זאת המשאבת הבלם המרכזית)
http://i201.photobucket.com/albums/aa104/HEAVY_METALYO/Picture008-30.jpg

דייב

hem
26-05-13, 21:29
דייב.
לפני שנתיים משאבת הבלמים המרכזית עברה שיפוץ אצל שולמן ״הבלם״ בתל אביב...ומאז למעשה היא מורכבת ומתפקדת...כך שאני לא מניח שהיא תקווה שוב....
כפי שציינת, למעשה החלק היחידי שלא עבר שיפוץ/ בדיקה הוא הבוסטר...
לידיעה...כשהמנוע כבוי, אני לוחץ פעמיים על דוושת הבלם, ומחזיק...הדוושה נשארת קשה וגבוהה...אין נפילת לחץ...והיא לא נופלת....כשהמנוע דולק, הדוושה כמובן רכה, ונמוכה...אבל כשאני מחזיק בה לחוצה...היא אמנם נמוכה אבל לא נופלת...גם במצב הזה היא מחזיקה לחץ...
חמי.

CUCV M1009
26-05-13, 22:08
לפי דעתי והניסיון שלי לפי הרשימה שהחלפת ואין נזילות וכדו'.. זה או שנשאר לך אויר בצינורות (סתימה כל שהיא) או הבוסטר תקול.

דייב.

shmulikbg
26-05-13, 22:45
חמי,
אל תתן לבלם החנייה להטעות אותך.
בדוק שוב מרווח נעלי בלם אח'.

hem
04-06-13, 10:41
בוקר טוב...
קצת התעכבתי בטיפול בבעיה...חוסר זמן אתם מבינים...אבל בכל זאת עידכון קצר...
בעצה ובעזרתו של מומחה בנושא, ומאחר ואצלי כל מערכת הבלמים חדשה לחלוטין, ( פרט לבוסטר ) התחלתי בסידרה של בדיקות..ראשית לבדוק האם משאבת הבלם + בוסטר תקינים..וזו הבדיקה:
חסימת 3 צינורות השמן ( בפלייר פטנט ), כשמנוע דולק, לחיצה אחת על דוושת הבלם..אם המשאבה והבוסטר תקינים - דוושת הבלם צריכה להיות גבוהה וקשה כמו אבן. אם אכן כך המצב, כשהדוושה עדין לחוצה, יש לפתוח כל חסימה בנפרד..כל פתיחת חסימה - הדוושה אמורה לרדת כ - 7 - 8 מ"מ...
זו הבדיקה והמצב האופטימלי.
אצלי התוצאות היו - הדוושה אכן גבוהה וקשה, כלומר, משאבה + בוסטר תקינים. בכל פתיחת חסימה, הדוושה ירדה כ - 10 מ"מ, כלומר, ירידת דוושה של כ - 30 מ"מ...מסקנה, לא ממש תקין..
בשבת הקרובה יערכו הבדיקות הבאות..( שוב בהמלצתו של המומחה )
האם בזמן לחיצה על הבלם, הקליפרים זזים...אם כן - צלחת הבלימה אינה ישרה, וחייבת בליטוש.
שוב ניקוז של אוויר מהמערכת..למרות שכבר בוצע מספר פעמים.
כיוון נוסף של נעלי בלם האחוריים + כיוון כבל בלם היד למצב הכי אופטימלי שניתן..
עידכון יבוא.

יום נפלא חברים..
חמי

hem
09-06-13, 09:02
בוקר טוב.
כפי שהבטחתי, אני מעדכן..אבל לצערי לא יכול לדווח על הצלחה...
אתמול, לאחר ששוב נבדקה כל מערכת הבלמים, שוב פורקו הדרמים האחוריים...ונעלי הבלם כוונו למצב הכי אופטימלי שאפשר...הקליפרים הקדמיים יציבים..( תנודה של כחצי מילימטר..) אבל דוושת הבלם נשארה נמוכה מאוד. שוב פניתי לניקוז אוויר מהמערכת, ולהפתעתי, יש אוויר במערכת...במשך כמעט כשעתיים ניסיתי לנקז אוויר, אבל אני לא מצליח להגיע למצב שאין אוויר...הדבר היחיד שכן הצלחתי הוא לקבל כאב גב....
למי שלא יודע, בבלייזר, מערכת הבלימה מחולקת ל-2...למשאבת הבלם יש 2 יציאות..אחת למערכת האחורית, ואחת למערכת הקידמית...אין קשר בין 2 המערכות..יש להן אפילו 2 מיכלי שמן ...
בבדיקה בפורום האמריאאי, הם מציינים במפורש, שניקוז אוויר ממערכת הבלמים, יכולה לקחת הרבה מאוד זמן...ושיש להתאזר בסבלנות...והם מאוד ממליצים להשתמש במכשיר לניקוז אוויר...
בבדיקה הבוקר, מכשיר שכזה אמור לעלות כמה מאות שקלים...
האם יש למישהו מכשיר שכזה שניתן להשאיל..?
בכל מקרה במידה ולא אצליח להתגבר על הבעיה לבד, אני כנראה אכניס את הרכב למוסך שמתמחה ומבין, על מנת לסיים את הנושא המטריד הזה..
כל עזרה תתקבל בברכה.
יום נפלא
חמי

hem
15-06-13, 12:29
שבת שלום..
התייאשתי...אני כבר לא ממש יודע איך להמשיך...אני לא מצליח להגיע למצב שאין אוויר במערכת....
בלמים קדמיים אין בעיה, אין אוויר בצנרת. כפי שהסברתי, הבלמים הקדמיים והאחוריים מופרדים...
הבעיה היא בבלמים האחוריים...בגלגל אחורי ימני, הכל נראה תקין, שמן יוצא ללא בועות אוויר, נראה נקי...הבעיה היא בגלגל אחורי שמאלי...לא משנה כמה אני מנקז, לא מפסיק לצאת אוויר...
אתמול התחלתי הכל מחדש...ניקוז אוויר מהמשאבה המרכזית...נמצא תקין...בדיקה של כל הצנרת..נמצאה תקין...אין נזילות...רטיבות..או כל דבר מחשיד אחר לאורך כל הצנרת,..קליפרים קדמיים יבשים...משאבות אחוריות יבשות ולא נוזלות...ובכל זאת אני לא מצליח להגיע למצב בו השמן מהמשאבה אחורית שמאלית יצא ללא אוויר....והדוושה...כמובן נמוכה....יש בלימה...הרכב עוצר...גם בבלימת חרום...יש נעילת גלגלים...אבל הדוושה מאוד נמוכה...כמעט מגיעה עד לרצפה...ומרגישה ״ספוגית״...בלם היד גבוה ובולם....
בקיצור..אני לא ממש יודע איך להמשיך...
האם המשאבה האחוריים לא תקינה.? האם יש שאיבת אוויר ממקום כלשהוא.?
רעיונות ועזרה יתקבלו בברכה...
תודה חמי

shmulikbg
15-06-13, 19:35
חמי,
בלחיצה השנייה, לאחר שהדוושה ירדה נמוך, הדוושה גבוהה יותר?

hem
16-06-13, 07:12
אממ....קצת ...כן....

גלדיאטור
16-06-13, 18:52
יש לי גלדיאטור
השירשור שלך דומה לבעיה שיש ברכב שלי 2 טיפות מים.
לפני יומיים גם החלפתי את 2 המשאבות אופן (המשאבות של התופים מאחורה)
התסמינים זהים
אם תגלה מה הבעיה אבוא לחבק אותך

אמיר מ
16-06-13, 19:12
זה להתעסק עם בלמים בהתכתבות. היה לי פעם מקרה דומה אבל עם פורד פיסטה. בסופו של דבר הכנסתי אויר בלחץ מקומפרסור בכוסית המילוי תוך כדי פתיחת הניפל בגלגל. בנינו מכסה עם יציאה לצינור. לא יודע אם אפשרי במקרה שלך. יש לסגור את הניפל בגלגל לפני שהלחץ יורד. תנסה עם עוד מישהו. תוודא שהכוסית מלאה ולא בלחץ גבוה מדי.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

גלדיאטור
16-06-13, 19:14
היום בבוקר עשיתי מה שאמיר מ אמר (היה לי את המכסה של המשאבה הישנה ועשיתי בו חור)
אמנם הגיע שמן באמת למשאבה, אך הדוושה עדיין הייתה נמוכה

sos4u
16-06-13, 20:15
קראתי את השרשור הזה, את כולו. אפילו הצלחתי להתאפק משך כמה ימים שאני עוקב אחריו, אבל ...
איך לומר בעדינות, מבלי לדרוך על גאוותו של אף אחד מה"מומחים " שמשרשרים פה, משהו בכל זאת מפריע לי בזה שאנשים ללא הכשרה מקצועית [ ואל "תדלקו" אני כותב את הדברים על פי השאלות שאתם מעלים פה ואפילו אני יודע את התשובות, ואני בהחלט לא מחשיב את עצמי כמכונאי מוסמך, מנוסה או אפילו קרוב לזה ] מתעסקים בברקסים של רכבים משנות ה 80 של המאה הקודמת ואוליי לפני כן, ונוסעים איתו ככה על הכביש.

ושלא נגיד שזה איזה סמוראי קטן וחסר משקל.. מדובר פה על בהמה כבדה, עם פוטנציאל לנזק משמעותי, אם תפגוש ברכב ממול כשיכולות הבלימה שלה לוקות בחסר.

אז תעשו טובה, תמצאו פתרון לבעיה, או תגשו למוסך שמסוגל לתת מענה לעניין. ואם אתם צריכים המלצות על בעלי מקצוע רציניים, רק תגידו.
אבל לנסוע ככה על כבישי ישראל, זו הזמנה לצרות, ולקטל מיותר.

אמיר מ
16-06-13, 20:23
האם שבלם היד מופעל הפדל נמוך? תנסה לתפו אותו בשן הראשונה של בלם היד, כשהרכב עדיין יכול לנוע יחסית בחופשיות ולנסות האם גם אז הדוושה נמוכה. אם הדוושה גבוהה יותר ישנה בעיה של כיוון. אם לא, לא הייתי שולל בעיה באחת המשאבות. האם אין שמן בתוך מגני האבק במשאבות האחוריות?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

גלדיאטור
16-06-13, 21:08
קראתי את השרשור הזה, את כולו. אפילו הצלחתי להתאפק משך כמה ימים שאני עוקב אחריו, אבל ...
איך לומר בעדינות, מבלי לדרוך על גאוותו של אף אחד מה"מומחים " שמשרשרים פה, משהו בכל זאת מפריע לי בזה שאנשים ללא הכשרה מקצועית [ ואל "תדלקו" אני כותב את הדברים על פי השאלות שאתם מעלים פה ואפילו אני יודע את התשובות, ואני בהחלט לא מחשיב את עצמי כמכונאי מוסמך, מנוסה או אפילו קרוב לזה ] מתעסקים בברקסים של רכבים משנות ה 80 של המאה הקודמת ואוליי לפני כן, ונוסעים איתו ככה על הכביש.

ושלא נגיד שזה איזה סמוראי קטן וחסר משקל.. מדובר פה על בהמה כבדה, עם פוטנציאל לנזק משמעותי, אם תפגוש ברכב ממול כשיכולות הבלימה שלה לוקות בחסר.

אז תעשו טובה, תמצאו פתרון לבעיה, או תגשו למוסך שמסוגל לתת מענה לעניין. ואם אתם צריכים המלצות על בעלי מקצוע רציניים, רק תגידו.
אבל לנסוע ככה על כבישי ישראל, זו הזמנה לצרות, ולקטל מיותר.

הרכב שלי במוסך כבר שנה מקווה שזה מרגיע אותך

hem
16-06-13, 21:35
תודה לכם חברים על התגובות...ועל מנת להרגיע את כולם, מאז התקלה בבלמים, הרכב לא מסתובב לו על כבישי ישראל....למרות שכפי שציינתי, הרכב בולם בצורה טובה, גם בבלימה רגילה וגם בבלימת חרום...אלה מה... נמאס שהדוושה נמוכה...תופעה שאני רוצה לפתור.
לגבי מוסכים, אני בהחלט מוכן לקבל המלצות על מוסך שיודע לטפל ברכב הזה...פניתי למספר מוסכים, כולל מוסך של UMI וקיבלתי תשובות שליליות לגבי טיפול ברכב....
אני מאזור המרכז ואם יש לכם המלצה...היא תתקבל בברכה...
בכל מקרה, לאחר התייעצויות , כנראה הבעיה במשאבת אופן אחורית, ששואבת אוויר בכל פעם שעוזבים את דוושת הבלמים...ולמרות שהבנתי שגלדיאטור כבר ניסה את הפתרון הזה...אני רוצה גם לנסות...
מחר כנראה ארכוש 2 משאבות חדשות ואדווח לאחר התקנה....
שוב תודה לכל המגיבים...
חמי

hem
18-06-13, 08:27
בוקר טוב חברים..
אתמול נפגשתי בתל אביב עם איש יקר שמלווה אותי בכל שלבי פתרון התקלה במערכת הבלמים, שמו אהרון שולמן מהבלם בתל אביב. ( גילוי נאות - הכרתי את האיש במסגרת שיפוץ מערכת הבלמים...ולא מעבר לכך, אין לי כל קשר אישי או חברי עימו..).
עברנו אתמול שוב על כל סדר הפעולות שבוצעו ברכב, החל משיפוץ הקליפרים הקדמיים, ועד להחלפת נעלי הבלם האחוריים...עברנו פרט..פרט...על מנת לנסות ולזהות האם בשלב כלשהו פיספסנו או טעינו..קיבלתי הסבר מפורט ומקצועי לסיבות שעלולות לגרום לדוושת בלמים להיות נמוכה..החל מאוויר במערכת ועד לחופש בגלגלים קדמיים...קיבלתי הסבר מפורט איך אפילו כל עשירית המילימטר של חופש בגלגלים הקדמיים, או בקליפרים, מתורגם לכמה מילימטרים בדוושת הבלם...אינפורמציה שאשמח לשתף בה כל מי שזקוק לעזרה בבעיה דומה...
נכון לעכשיו, הגענו למסקנה, ששווה להחליף את משאבות האופן האחוריות, שהוחלפו לפני כשלוש שנים, למרות שהן לא רטובות, על מנת לשלול אפשרות של שאיבת אוויר למערכת מאחת המשאבות דרך הגומיות הפנימיות. נרכשו אתמול 2 משאבות חדשות שיורכבו בשבת הקרובה...בתקווה שאכן זה יפתור את הבעיה.

עדכון כמובן בהמשך.

יום נפלא
חמי

גלדיאטור
18-06-13, 23:25
תמשיך לעדכן כי אני ממשיך לעקוב

גלדיאטור
29-06-13, 23:04
ח​מי יש חדש?

hem
30-06-13, 08:29
בוקר טוב....הקדמת אותי במקצת...
ובכן...הוחלפה המשאבת אופן האחורית, זו שדרכה לא הצלחתי לנקז אוויר...נכון לעכשיו...אין יותר אוויר במערכת...הדוושא טיפה יותר גבוהה..אבל זה עדין לא בגובה האופטימלי. מאחר וכל המערכת בבלמים האחוריים חדשה...מכוונת ובולמת כראוי, החלטנו לחזור לבלמים הקדמיים, ולבדוק שוב את הכל מהתחלה.
ואלו המסקנות והממצאים: ( אני לא בטוח שאכן אלו הסיבות...)
1. במבט מלמעלה ללא לחיצה על דוושת הבלם, ראינו שהרפידות אינן נוגעות בצלחת באופן שווה, כלומר, הרפידה נוגעת בצלחת רק בחלק אחד שלה, ובזמן לחיצה על דוושת הבלם, קודם יש מגע עם החלק הקרוב יותר, ורק אז יש מגע נוסף עם יתר שטח הרפידה...מצב שבהחלט אינו תקין, ומביא למהלך דוושא ארוך ומיותר...מצב המצביע כנראה על צלחת לא ישרה שמחייבת חריטה. מה שלא בוצע בהחלפת הרפידות האחרונה.
2. כרגע בהתלבטות האם לרכוש שתי צלחות חדשות, כולל רפידות...( סיפור של כ - 1000 ש"ח..) או לתת לחריטה...ההחלטה תתקבל במהלך השבוע לאחר התתיעצות עם שולמן..( הבלם.).
אני כמובן אמשיך לעדכן...
שבוע נפלא
חמי

ד ו ר ו ן
30-06-13, 20:39
בוקר טוב....הקדמת אותי במקצת...
ובכן...הוחלפה המשאבת אופן האחורית, זו שדרכה לא הצלחתי לנקז אוויר...נכון לעכשיו...אין יותר אוויר במערכת...הדוושא טיפה יותר גבוהה..אבל זה עדין לא בגובה האופטימלי. מאחר וכל המערכת בבלמים האחוריים חדשה...מכוונת ובולמת כראוי, החלטנו לחזור לבלמים הקדמיים, ולבדוק שוב את הכל מהתחלה.
ואלו המסקנות והממצאים: ( אני לא בטוח שאכן אלו הסיבות...)
1. במבט מלמעלה ללא לחיצה על דוושת הבלם, ראינו שהרפידות אינן נוגעות בצלחת באופן שווה, כלומר, הרפידה נוגעת בצלחת רק בחלק אחד שלה, ובזמן לחיצה על דוושת הבלם, קודם יש מגע עם החלק הקרוב יותר, ורק אז יש מגע נוסף עם יתר שטח הרפידה...מצב שבהחלט אינו תקין, ומביא למהלך דוושא ארוך ומיותר...מצב המצביע כנראה על צלחת לא ישרה שמחייבת חריטה. מה שלא בוצע בהחלפת הרפידות האחרונה.
2. כרגע בהתלבטות האם לרכוש שתי צלחות חדשות, כולל רפידות...( סיפור של כ - 1000 ש"ח..) או לתת לחריטה...ההחלטה תתקבל במהלך השבוע לאחר התתיעצות עם שולמן..( הבלם.).
אני כמובן אמשיך לעדכן...
שבוע נפלא
חמי

כשאתה אומר שחלק אחד של הרפידה נוגע ראשון, הכוונה היא שמישור הרפידה אלכסוני (לא מקביל) למישור הדיסק?

hem
01-07-13, 08:07
אכן זה נכון...חלק אחד של הרפידה קרוב יותר לצלחת...והחלק השני מרוחק יותר..( הכוונה למרווח קטן ביותר..) וידוע שכל מרווח בבלמים, מתורגם למהלך דוושה ארוך יותר..

ד ו ר ו ן
01-07-13, 09:57
כשאתה אומר שחלק אחד של הרפידה נוגע ראשון, הכוונה היא שמישור הרפידה אלכסוני (לא מקביל) למישור הדיסק?

א. יש דיסקים שככה עובדים, לא בטוח שאצלך.
ב. אם הבעיה שלך היתה הדיסק, היית רואה שמיניות והמרווח היה מתכנס ומתרחק עם השמיניות.

מה שאתה מתאר נשמע לי יותר כמו בוכנה תפוסה שלא יוצאת, וזה בהנחה שיש לך יותר מבוכנה אחת בקליפרים.

hem
01-07-13, 10:03
דורון..
הקליפרים עברו שיפוץ יסודי לפני זמן לא רב...הם תקינים.
המרווח בין הרפידה לצלחת נובע כנראה מצלחת לא ישרה..אמנם בזמן בלימה אני לא מרגיש את הדוושה רועדת..אבל כנראה שיש לה מדרגה שגורמת לרפידה לא להיצמד באופן שווה.

shmil
01-07-13, 10:27
חמי,
אם יש מדרגה, אתה אמור להרגיש אותה באצבע.
מנגנון ה"ציפה" של הקאליפרים חופשי?

hem
01-07-13, 11:00
היי שמיל.
אכן יש מדרגה..ואני אכן מרגיש אותה באצבע..
ההתלבטות היא האם לרכוש סט צלחות חדשות ורפידות, או לחרוט...האמת אני נוטה יותר לכיוון של רכישה...כל המערכת חדשה..למה לקפח את החלק הקידמי..??
לא ראיתי בשירשור את דעתך בנושא, מדוע הדוושה נמוכה...אשמח לדעתך המקצועית..
יום נפלא
חמי

ד ו ר ו ן
01-07-13, 12:18
משהו מכני לא מסתדר לי.
גם אם הדיסק בלוי עם מדרגה עדיין המישורים אמורים להישאר מקבילים.
אז או שהבוכנות בכל זאת לא תקינות, לפחות אחת מהן, או שהעסק לא מורכב כמו שצריך/עקום.

hem
01-07-13, 13:18
דורון.
שלא תהיה אי הבנה...זה לא שיש מרווח גדול בין הרפידות לצלחת...הם כן מקבילים..במצב אופטימלי, כשלא לוחצים על הדוושה, הרפידה מתחככת בצלחת..מקבילה לכל אורכה ורוחבה...במקרה אצלי, יש מרווח קטן של כמה עשיריות בחלק הפנימי של הרפידה...כלומר היא איננה מקבילה לגמרי...
וכן..המערכת הותקנה כראוי...

shmil
01-07-13, 13:29
חמי, עברתי שוב על כל השרשור.

כשפתחת את השרשור בינואר, כתבת:

הוחלפו רפידות קדמיות, (מקוריות) לא בוצעה חריטה מאחר ולא היו רעידות בבלימה, ולא היתה מדרגה

עכשיו אתה אומר שיש מדרגה מורגשת. כמה המדרגה?

לפני 3 שבועות כתבת:

הקליפרים הקדמיים יציבים..( תנודה של כחצי מילימטר..)
איזו תנודה? גם כשהדוושה לחוצה, או רק כשהיא משוחררת, והאם מדובר על תנודה ימינה ושמאלה בלבד?

לא ענית לי על השאלה לגבי מנגנון הציפה...

ביומייםהאחרונים כתבת לגבי אי מקבילות הרפידה לצלחת.
זה מוזר, ומשהו שלהבנתי לא אמור להיות.

מעבר למענה על השאלות, נסה אולי לקפוץ אלי. אין טוב ממראה עיניים.....

hem
01-07-13, 13:45
אכן, כשהוחלפו הרפידות הקידמיות, לא בוצעה חריטה של הצלחות כי על פניו הן נראו תקינות, ללא מדרגה, וללא רעידות דוושה בבלימה..דבר המעיד על צלחת לא מעוותת..
נכון להיום, יש מדרגה בחלק העליון של הצלחת...לא גדולה..
בלחיצה על הדוושה, הקליפרים נעים קדימה ואחורה כמילימטר או שתיים.....כפי שהם אמורים לזוז, על גבי השרוולים...
אשמח לקפוץ אליך...אני אבקש מירין לתאם איתך...
תודה חמי

גלדיאטור
16-07-13, 14:32
???????????

hem
17-07-13, 08:39
בוקר טוב..
עדיין אין חדש...לא היה לי ממש זמן לטפל בנושא...
אני מקווה שבסוף השבוע הזה, אמצא את הזמן לחזור ולחקור את התופעה...
אני מבטיח לעדכן...
יום נפלא
חמי

-->