PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרופר או....

אלעד ג
27-01-13, 21:57
שלום חברים
אני קבלן שיפוצים וכרגע חושב על מעבר לגיפ.
תקציב בין 40 ל 50 k
הצורך זה רכב שיכול לסחוב עגלה כבדה ומספיק מקום מאחורה בשביל ציודים(בלשון צהלית). עכשיו הרצון זה גיפ 7 מקומות נוח בכביש סוחב טוב זה ממש חשוב לי. וכמובן שאוכל להנות איתו בשטח.
עכשיו חשבתי על טרופר או טראנו אולי משהו אחר. אשמח לשמוע דעתכם בנושא וכמו כן צריכת דלק ,אמינות , בנזין או דיזל וההבדל וכו... אשמח לעזרה תודה מקרב לב אלעד*

raanan
27-01-13, 22:41
הצורך זה רכב שיכול לסחוב עגלה כבדה ומספיק מקום מאחורה בשביל ציודים(בלשון צהלית).
הגיר של טרופר בנזין מתקשה לשרוד עם המשקל העצמי. כול שכן עם עגלה כבדה.
טרופר דיזל 3.0 , כדאי שתבצע חיפוש בפורום ותחליט בדעה צלולה לאן אתה נכנס.

והכי חשוב, אין מילה כזאת "ציודים" . המילה "ציוד" כוללת את הרבים (מספר פריטים).

רענן

אלעד ג
27-01-13, 22:44
עדיין אשמח לתשובה מפורטת ואולי הצעות נוספות. כמובן שאין מילה כזאת זה מילת מילואים....

שי קרנצלר
28-01-13, 07:07
בנזין או דיזל?
כמה ק"מ בשנה?

אלעד ג
28-01-13, 07:53
אני כאן כי אין לי מוסג אך קראתי שהדיזל יש לו בעיה באטמים של הצינורות הזרקה. וזה לא בא בחשבון מבחינתי לאחר חוות הדעת של המקצוענים באתר. מבחינת קמ לא פחות מ30,000 תודה רבה מראש

raanan
28-01-13, 08:44
לא הגדרת משקל לעגלה הכבדה, יתכן שאתה זקוק "לבהמה" אמריקאית (סילברדו, F350 אבל זה לא נראה לי בתקציב).

בכול מקרה, לו הייתי אני במקומך, לא הייתי מערבב עבודה בהנאה !
כלומר, רכב עבודה לחוד, ג'יפ לטיולים אם זה התחביב וההנאה שלך.
פשוט, בשטח לפעמים חוזרים עם נזקים, מאוד בעייתי לבנות על יום א' לצאת לעבודה איתו.

אם לא השתכנעת,
אז ממליץ לך על ג'יפים דיזל ידניים :
טרופר דיזל 3.1 (עד שנת 98) , פאג'רו Q דיזל 2.8 (עד שנת 2000 ) או קינג דיזל 3.0
אוטומטיים :
שוב הפאג'רו והקינג, פראדו (אם בכלל נכנס לתקציב), טראנו
לבסוף, חבורת הקוראנים (רקסטון/טקראן/סורנטו).

בהצלחה בבחירה
רענן

אלעד ג
28-01-13, 22:17
תודה רבה רענן

Scrusher
29-01-13, 16:40
בתור מחסנאי לשעבר ששמע דעות על כל רכב עבודה אפשרי (מסובארו טנדר ועד סילבראדו), אל תערבב בין השניים. במיוחד לא ברכב אוטומטי.
הרכב שטח יכול להיות הרכב היומיומי שלך כל עוד אתה לא גורר איתו עגלה כל הזמן. עגלה ומשקל עודף יכסחו לך קפיצים ובולמים בקצב מסחרר. זה יהיה כמעט אותו הבלאי ברכב שהוא רק רכב עבודה,אבל ברכב עבודה אתה לא נכנס לבורות ולא מחפש מהלכי מתלה. כמו כן,במידה וקפיצי עלים שוקעים קצת,מערגלים אותם,מוסיפים עלה וממשיכים הלאה. ברכבים עם קפיצי סליל זה יעלה לך הרבה ונדיר למצוא רכבים כאלה שנועדו לנשיאת משקל (יש דיפנדרים כאלה. לא מכיר עוד רכב כזה. עזוב,הם לא סוחבים) וכמובן הגיר ממש לא יאהב אותך. רכב בסגנון טרופר נועד להיות חסון בשטח + משקל של ציוד שלוקחים לשטח, הוא לא נועד להיות בהמת משא (בשביל זה יש את האיפון לדוגמה. הדימקס הוא כבר קצת יותר רך)
הרכבים שיסחבו יפה בכביש עם עגלה מאחוריהם זה האמריקאים הקלאסיים- סוואנה,נוואדה,ונדורה.... והם הרכבים היחידים שעונים לכל דרישותיך אבל דיי נדיר למצוא סוואנה 4X4 (ולך תשכנע את בת הזוג להחנות את הסוואנה בשביל לעשות קניות בסופר,או לצאת לבית קפה עם החברות כשהיא באה עם ונדורה)
לדעתי,אתה צריך טנדר סונומה\נוואדה שיעשה את העבודה השחורה ורכב שטח למשפחה.
יניב.

נמרוד
29-01-13, 17:14
אתה צריך טנדר דיזל יפני ידני, לא ג'יפ.

אלעד ג
29-01-13, 17:33
טוב באמת אני מבין שאני צריך טנדר ולא ג׳יפ. אז בטוח שממש הועלתם לי.
כמו כן אני לא הולך לסחוב איתו כול יום אך לפחות פעם בשבוע. וכסף לגיפ ולבהמת משא יחדיו אין לי אז אני מחפש את השילוב...
כמו כן אני אוהב טיולי שטח אך לא מחפש את המקומות הכי קשים... חשבתי על מאזדה b2500 מהשנתונים של הטורבו דיזל. כי חשוב לי שיסחב בעליות אשמח לשמוע את דעתכם

Scrusher
29-01-13, 18:03
תגדיר "יסחב"
B2500 זה אחלה טנדר לעבודה. אני מכיר הרבה קבלנים שקנו אותו ומבסוטים. הוא לא נוסע מהר אבל משייט על 90 קמ"ש כמו כל טנדר יפני אחר. לא ראיתי אותו בשטח
היילקס משנת 97 ומעלה דווקא דיי מפתיע (אפילו שאומרים עליו שהוא עגלה ולא סוחב. נהגתי על שניים כאלה - אחד עם 500,000 קילומטר והשני עם 550,000 והייתי מרוצה מהם.)
אל תקנה מגנום אוטומטי.
L200 בנזין ידני הוא דיי חזק אבל מצד שני הוא מאוד ישן. לא ידוע לי על L200 בנזין 4X4 (אם יש דבר כזה באפלו בנזין,כנראה שזה הדבר הכי טוב בשבילך)

אלעד ג
29-01-13, 18:25
יסחב בעליות כמו שצריך התקציב הוא לא בשביל רכב ישן. אני לא אקנה היילקס 97 זה אומנם רכב אמין אך כתבתי שמה שמעניין אותי זה שייסע טוב ולא עגלה, וכו

asafk
29-01-13, 21:13
רכב שהפרנסה שלך תלויה בו צריך להיות כמה שיותר חדש. כלי ישן עשוי להתבקר כהרפתקה, והכי גרוע הוא שביום שתצטרך אותו לעבודה הוא לא יהיה תקין.
טנדר יפנן, מה שיותר חדש, זה מה שאתה צריך. אם אתה גורר משקלים גדולים חפש טנדר אמריקאי גדול.

אסף.

אלעד ג
29-01-13, 21:20
תודה רבה!!!

אפרים
30-01-13, 09:11
תגדיר מה זה עגלה כבדה.
מה המשקל הכולל.

-->