PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש ערכת מילוי חנקן לבולם

אביעד פ.
28-01-13, 12:58
שלום לכולם,
מחפש ערכה כזאת:

http://www.ebay.com/itm/MOTION-PRO-NITROGEN-SHOCK-GAUGE-FILLER-TO-REFILL-NITROGEN-SHOCKS-/130839734584?pt=Motorcycles_Parts_Access ories&hash=item1e76a7e938&vxp=mtr
(http://www.ebay.com/itm/MOTION-PRO-NITROGEN-SHOCK-GAUGE-FILLER-TO-REFILL-NITROGEN-SHOCKS-/130839734584?pt=Motorcycles_Parts_Access ories&hash=item1e76a7e938&vxp=mtr)
עדיפות לבניה עצמית, יש נגישות לכל החלקים רק חסר את המחבר בקצה.
בחנויות הידראוליקה בדרום לא ניתן למצוא את המחבר המדובר.

sos4u
28-01-13, 16:31
לאיזה בולם זה דרוש ?
אתה יודע מה הלחץ הדרוש כדי לדחוס בבולם ? לדעתי מעל 210 PSI שזה הרבה מעל הממוצע של מדחס סטנדרטי.
תשקול שוב האם בכלל זה כדאי ... לא יודע כמה בולמים אתה צריך למלא, אבל לדעתי עדיף לפנות למי שבזה עיסוקו ...

אביעד פ.
28-01-13, 16:39
יוסי,
זה עבור חבר, שעוסק בזה באופן חובבני, ולא לשימוש חד פעמי.
מדובר על בולמים של אופנועים.
לא יודע באיזה לחצים מדובר או האם משתמשים במדחס או מיכל דחוס מראש.

Lidor Shtruzer
28-01-13, 18:56
בתור מישהו שעבד בחנות אופנים והתעסק עם בולמים מתחום הDH שלא יורדים ממהלכי המתלה והטכנולוגיה של האופנועים... דוחסים בכלל בולמים באוויר ע"י משאבה ידנית והלחץ חייב להיות מדוייק מאוד למשל דוגמה לבולם FOX FLOAT RLC:

<colgroup><col class="whs29" style="width: 0px;"><col class="whs30" style="width: 0px;"></colgroup><tbody>
AIR SPRING SETTING GUIDELINES

Rider Weight

Air Pressure

< 125 lbs.

45 psi

125 - 135 lbs.

50 psi

135 - 145 lbs.

55 psi

145 - 155 lbs.

65 psi

155 - 170 lbs.

75 psi

170 - 185 lbs.

85 psi

185 - 200 lbs.

95 psi

200 - 215 lbs.

105 psi

215 - 230 lbs

115 psi

230 - 250 lbs.

125 psi

</tbody>

אתם מחפשים משאבת HP רגילה בעלת חיבור ונטיל שרדר

Lidor Shtruzer
28-01-13, 19:01
סליחה טעות שלי המתלה הקדמי ממולא באוויר ואילו האחורי בחנקן "
במתלה הקדמי ישנו אויר, ובמתלה האחורי חנקן" (מתוך http://www.fullgaz.co.il/tech/suspension/suspension3.html)

המחבר בקצר הוא עדיין ונטיל שרדר רגיל
http://www.ebay.com/itm/NO-LOSS-AIR-CHUCK-NITROGEN-FILL-TOOL-ADAPTER-AIR-SHOCK-NAL-CHUCK-SCHRADER-VALVE-/150984312009?pt=Motors_Automotive_Tools&hash=item23275dc4c9&vxp=mtr

בהצלחה!!

אביעד פ.
28-01-13, 21:47
תודה רבה ללידור ולמגיבים בפרטי.

tooshey
28-01-13, 22:07
אביעד
שלא יבלבלו אותך עם השטויות שכותבים לך
בולם של אופנוע ממלאים בחנקן. לא באוויר דחוס ולא במשאבה של אופניים.
למיטב זכרוני הלחץ לא גבוה במיוחד, לא זוכר בדיוק כמה.

טיפ קטן, את אביזר הקצה המיוחד שאתה מחפש, היה פעם בכל מוסך של סיטרואן, בעזרתו מילאו את ה "בומבות" של מערכת המתלים .

יש לי כזה איפושהו, אבל הוא יקר לליבי...

בברכה,טושי

dudyd
28-01-13, 22:17
שלום חברים, אני הבחור שאביעד ביקש בשבילו

אני כבר חקרתי את הנושא, ממלאים חנקן, 160 PSI.
יש לי את כל המרכיבים חוץ מהמחבר ("אביזר קצה")... אשמח לטלפון של חנות (בפרטי) שמחזיקה את זה...

תודה לכל המגיבים, דודי

יונתןמצפה
28-01-13, 23:39
סליחה טעות שלי המתלה הקדמי ממולא באוויר ואילו האחורי בחנקן "
במתלה הקדמי ישנו אויר, ובמתלה האחורי חנקן" (מתוך http://www.fullgaz.co.il/tech/suspension/suspension3.html)

המחבר בקצר הוא עדיין ונטיל שרדר רגיל
http://www.ebay.com/itm/NO-LOSS-AIR-CHUCK-NITROGEN-FILL-TOOL-ADAPTER-AIR-SHOCK-NAL-CHUCK-SCHRADER-VALVE-/150984312009?pt=Motors_Automotive_Tools&hash=item23275dc4c9&vxp=mtr

בהצלחה!!

צר לי אבל האינפורמציה שאתה מביא חלקית ומטעה.

"בולם" קדמי של אופניים לא ממלאים בכלום. אמנם יש מקום לדחוס אוויר אך אין כל קשר לבולם. האוויר מתפקד כקפיץ בלבד.
מרכיב הבולם (במיוחד בדוגמה שנתת) נמצא ברגל השנייה של מכלול המזלג ובוא יש שמן שאינו דחוס. השמן במקרה הזה נמצא בלחץ של הסביבה ונשאר במקומו רק כאשר הבולם עומד. אם תהפוך את הבולם השמן ייצא מהשסתומים והבולם לא יעבוד עד שתחזיר את הבולם למצבו הרגיל.
בבולמים החדשים של FOX יש כבר דגם שנקרא "פיט" ובו כבר מדובר על תא שמן אטום.

ברוב הבולמים האחוריים ממלאים חנקן במעבדה בלבד ולפי הוראות היצרן. יש בולמים אחוריים אגרסיביים שבהם ממלאים אוויר במקום חנקן בלחץ משתנה בהתאם לאופי הרכיבה אך אלו היוצאים מן הכלל.
ב"בולם" האחורי, ע"פ רוב, מילוי האוויר מתייחס רק לשינוי קבוע הקפיץ ואין לו כל קשר למנגנון השיכוך העובד על שמן.

Lidor Shtruzer
29-01-13, 08:56
צר לי אבל האינפורמציה שאתה מביא חלקית ומטעה.

"בולם" קדמי של אופניים לא ממלאים בכלום. אמנם יש מקום לדחוס אוויר אך אין כל קשר לבולם. האוויר מתפקד כקפיץ בלבד.
מרכיב הבולם (במיוחד בדוגמה שנתת) נמצא ברגל השנייה של מכלול המזלג ובוא יש שמן שאינו דחוס. השמן במקרה הזה נמצא בלחץ של הסביבה ונשאר במקומו רק כאשר הבולם עומד. אם תהפוך את הבולם השמן ייצא מהשסתומים והבולם לא יעבוד עד שתחזיר את הבולם למצבו הרגיל.
בבולמים החדשים של FOX יש כבר דגם שנקרא "פיט" ובו כבר מדובר על תא שמן אטום.

ברוב הבולמים האחוריים ממלאים חנקן במעבדה בלבד ולפי הוראות היצרן. יש בולמים אחוריים אגרסיביים שבהם ממלאים אוויר במקום חנקן בלחץ משתנה בהתאם לאופי הרכיבה אך אלו היוצאים מן הכלל.
ב"בולם" האחורי, ע"פ רוב, מילוי האוויר מתייחס רק לשינוי קבוע הקפיץ ואין לו כל קשר למנגנון השיכוך העובד על שמן.

אני חושב שאתה טועה הדגם הנל במקרה מורכב לי על האופנים. השיכוך בדכ נובע מהקפיץ אבל לפוקס יש גם סידרה מיוחדת שפועלת בעזרת אוייר דחוס בשביל לחסוך במשקל יקר. בנוגע למחבר מה ששלחתי מתאים.

לטושי שים לב לקישור שהעליתי שבו מוסבר על מערכת השיכוך באופנוע כתוב בפירוש שמשכך קדמי ממולא באוויר ואילו אחורי בחנקן... אם אני טועה אז סליחה אבל שים לב שצירפתי את המקור שלי.

יונתןמצפה
29-01-13, 09:51
אני חושב שאתה טועה הדגם הנל במקרה מורכב לי על האופנים. השיכוך בדכ נובע מהקפיץ אבל לפוקס יש גם סידרה מיוחדת שפועלת בעזרת אוייר דחוס בשביל לחסוך במשקל יקר. בנוגע למחבר מה ששלחתי מתאים.

ההבדל בינינו זה שאתה חושב שאני טועה אבל אני יודע.... (אל תיקח אישית)
במקרה פירקתי והרכבתי בולמים כאלו למחייתי (עבדתי בתור טכנאי בולמים במעבדה הראשית של יבואן פוקס).

ושוב אתה עושה סלט:
בולם לא שווה קפיץ!
יש בולם.
יש קפיץ.
ברכב זה בד"כ בשתי יחידות נפרדות.
באופניים פשוט דחסו את שתי המערכות באותה יחידה ... (מקדימה היא נקראת מזלג, מאחורה מקובל לכנות אותה בולם למרות שיש בה גם קפיץ).

הקפיץ יכול להיות ספירלה ברזל או אוויר דחוס בתוך תא. (לכל סוג יתרונות וחסרונות, לא רק משקל)
הבולם הוא מערכת נפרדת (פנימית, לא רואים אותה) והיא מורכבת מתא שמן ומערכת שסתומים. ב"בולם" האחורי תא השמן נמצא תחת לחץ (בד"כ חנקן אבל יש בולמים שגם אוויר, בתא נפרד מהתא שמתפקד כקפיץ). תפקידו של הלחץ הוא למנוע מהשמן להקציף ולאפשר לחץ קבוע על מערכת השסתומים שבין היתר מייצרת את אפקט ה- PRO-PEDAL שמנועת מהבולם להסגר אלא כאשר התנועה היא מהירה וחזקה.

תרשה לי הערת אגב קטנה:
חוסר הידע שלך לגבי אופן הפעולה של בולמי אופניים מול האופן שבו אתה מתאר אותם בביטחון מאפיין לצערי לא פעם עובדים בשוק האופניים.
במקרים רבים, זה גורם להוצאות מיותרות של לקוחות לאחר שהחנות שולחת את הבולמים לשיפוץ שלא לצורך או לחלופין מזלזלת בצורך בשיפוץ מה שלבסוף מביא לנזקים ועלויות כספיות גבוהות ללקוח.

אני זוכר הרבה מקרים של חנויות שהיו מטעות את הלקוחות כתוצאה מחוסר ידע בסיסי באופן הפעולה של הבולמים. כולל חנויות באילת...

לתשומת לבך.

אבל עזוב, אנחנו סוטים לגמרי מנושא השרשור וגם קצת מסובך להסביר איך בולם של אופניים עובד בשתי פסקאות.

tooshey
29-01-13, 10:15
לידור
ללמוד שחיה בהתכתבות זה אחלה, אבל יש מצב שתטבע כשתכנס למים...

לא קראתי את הקישורים שלך, אבל פירקתי ושיפצתי הרבה בולמי אופנועים, גם מזלגות קדמיים וגם בולמים אחוריים.

באופנוע, ב"בקבוק" של מזלג קדמי לא ממלאים אוויר. יש קפיץ מתכת ומנגנון שיכוך.
ממלאים שמן, מנקזים בועות אוויר, וסוגרים.
השסתום בראש הבולם נועד לפריקת לחץ הנוצר מעבודה והתחממות, ולא למילוי לחץ.

מאחורה, יש קפיץ מתכת המולבש חיצונית על הבולם.
הבולם הינו בולם שמן . החנקן נמצא בתא נפרד וממולא בלחץ.
ראה את ההסבר הנכון של יונתן.

לו אני במקומך, הייתי קורא מקשיב ולומד.
ובעוד זמן מה, נגיד, עוד שנה, כשתגיע לגיל המתאים לעשות רישיון ותתחיל לנהוג, תחלוק עמנו מנסיונך.
התגובות החברתיות שלך חביבות, אבל לכתוב שטויות בבטחון רב בנושאים טכניים יכול להטעות אחרים, וחבל.

בברכה,טושי

boaz avrahami
29-01-13, 10:31
לידור, תרשה לי להמליץ לך בחום על יוטיוב.
המון מידע מצולם נמצא שם

Lidor Shtruzer
29-01-13, 10:48
לידור
ללמוד שחיה בהתכתבות זה אחלה, אבל יש מצב שתטבע כשתכנס למים...

לא קראתי את הקישורים שלך, אבל פירקתי ושיפצתי הרבה בולמי אופנועים, גם מזלגות קדמיים וגם בולמים אחוריים.

באופנוע, ב"בקבוק" של מזלג קדמי לא ממלאים אוויר. יש קפיץ מתכת ומנגנון שיכוך.
ממלאים שמן, מנקזים בועות אוויר, וסוגרים.
השסתום בראש הבולם נועד לפריקת לחץ הנוצר מעבודה והתחממות, ולא למילוי לחץ.

מאחורה, יש קפיץ מתכת המולבש חיצונית על הבולם.
הבולם הינו בולם שמן . החנקן נמצא בתא נפרד וממולא בלחץ.
ראה את ההסבר הנכון של יונתן.

לו אני במקומך, הייתי קורא מקשיב ולומד.
ובעוד זמן מה, נגיד, עוד שנה, כשתגיע לגיל המתאים לעשות רישיון ותתחיל לנהוג, תחלוק עמנו מנסיונך.
התגובות החברתיות שלך חביבות, אבל לכתוב שטויות בבטחון רב בנושאים טכניים יכול להטעות אחרים, וחבל.

בברכה,טושי

סליחה אתה צודק.. אני עדיין טירון שמחפש ללמוד... (מהילדים שתכננו לבנות באגי בחופש ואז גילו את האתר) סליחה כל מי שהטעתי אותו ואני לא מתכוון אפילו להתחרות ברמת ידע שלכם

יונתןמצפה
29-01-13, 11:34
מכיוון שנושא בולמי האופניים כבר עלה אז בואו נרים מעט את רמת הדיון בהיבט הטכני. במקום להסביר במילים, ראו את התמונות הבאות:
http://gp1.pinkbike.org/p4pb8122546/p4pb8122546.jpg

http://terrengsykkel.no/ubb/ubbthreads.php?ubb=download&Number=71207&filename=fox_float_cutaway_valves_medium .png

והנה חתך של בולם אגרסיבי יותר שבו ממלאים אוויר במקום חנקן (בין היתר כדי לאפשר לרוכב לשלוט בלחץ המופעל על השסתומים באמצעים ביתיים)- אלו הבולמים הפחות נפוצים והם דורשים יותר תחזוקה. אמנם בולם שונה בתכלית אבל עקרון הפעולה דומה.

http://4.bp.blogspot.com/-p1gG5CcZuqU/T43P9OSDdtI/AAAAAAAAAIs/4_UwB1udDlo/s1600/dhx_rc4_cutaway2-600x396.jpg

ואם דיברנו על מזלגות:
http://brimages.bikeboardmedia.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2009/04/soc09-fox-shocks_01.jpg

הרגל מימין אחראית על מכלול הקפיץ (והיא למעשה הרגל בצד השמאלי של האופניים בכיוון הנסיעה). למרות שרואים קפיץ ממתכת, מנגנון הקפיץ עובד על אוויר. תפקידו של הקפיץ שבתמונה למנוע טריקה של הבולם בפתיחה מהירה. תא האוויר נמצא בחלק העליון של המזלג, בין הטבעת הלבנה הנראית מתחת לגשר הלבן שמחבר בין שני רגלי הבולם לבין השסתום. (יש גם מזלגות שבהם יש קפיץ מתכת מלא במקום תא אוויר.
הרגל משמאל מתפקדת כבולם זעזועים ובה יש את מנגנון השמן והשסתומים. כאן מדובר על מנגנון פתוח ולא תחת לחץ.
השמן הוא למעשה אמבטיית שמן בחלקה התחתון של הרגל שממנה המנגנון (קרטריג') שואב את השמן לתוך גליל סגור שבו מתבצעת פעולת השיכוך.
ישנם סוגים רבים של קרטריג'ים בעלי צורות שסתום שונות וכל סוג מתפקד אחרת ובעל תכונות ויכולות שונות.

בדגמים החדשים יותר המנגנון כבר סגור ולא "אמבטיית שמן".

-->