PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמים עם קפיצים לרכבים עם קפיצי עלים

sunnyboy
10-04-05, 21:18
אני קורא הרבה באתרים על נושא חוסר הנוחות ברכבים עם קפיצי עלים.
אז יש לי רעיון ,ניתן לחבר לרכב בולמים משולבי קפיץ(coil over) שניתנים לכיוון (גובה,שיכוך החזרה, וכו), במקביל מקפיץ העלים להשאיר רק את המאיה ועוד עלה לחיזוק (אם יש צורך) ואז תהיה אפשרות לקבל נוחות משופרת ,כיוון גובה משתנה בקלות יחסית,פשטות של סרן עם קפיץ עלים ויתרונות נוחות של קפיצי סליל.
מה דעתכם ?
שי.

אלון_ק
10-04-05, 22:01
היו כבר כמה דיונים בנושא. הנה אחד:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=5420&highlight=%F2%EC%E9 %ED+%E5%F1%EC%E9%EC%E9%ED

אנא המשיכו בו, או בכל אחד מהקיימים האחרים שתמצאו לנכון.

אלון_ק
10-04-05, 22:17
עוד אחד, הרבה יותר טוב וממצה:
http://jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=1285&postdays=0&postorde r=asc&start=20

אריה פאהן
10-04-05, 23:27
התגובות בשרשור ההוא ארוכות , אז אם פיספסתי משהו סליחה,

א, הרעיון פה הוא קצת שונה מהשרשור השני ,מה שהוא מציע זה בולם אוברקוייל ,זה יכול להיות ניסיון מעניין וקל , במידה וזה יכנס לך ולא יתחכך בשילדה או במשהו אחר

ב, קיים קיט שנחשב מוצלח מאד ללנדקרוזר 75 של תוספת קפיץ סליל בין הסרן לשלדה , (כפי שהציעו בשרשור השני)

סוזי המשתוללת
10-04-05, 23:44
החסרון העיקרי הוא axle warp
קפיצי העלה חוץ מתפקידם כקפיצים מהוים גם מעין מוט רדיוס ולכן אם תוריד עלים אתה תחליש את "מוט הרדיוס" ותקבל תופעה שנקראת AXLE WARP

אלון_ק
11-04-05, 11:18
למה קוילאובר שונה? לי זה עדיין נראה כמו חיבור קפיצים במקביל.

נמרוד
11-04-05, 22:42
אני קורא הרבה באתרים על נושא חוסר הנוחות ברכבים עם קפיצי עלים.
אז יש לי רעיון ,ניתן לחבר לרכב בולמים משולבי קפיץ(coil over) שניתנים לכיוון (גובה,שיכוך החזרה, וכו), במקביל מקפיץ העלים להשאיר רק את המאיה ועוד עלה לחיזוק (אם יש צורך) ואז תהיה אפשרות לקבל נוחות משופרת ,כיוון גובה משתנה בקלות יחסית,פשטות של סרן עם קפיץ עלים ויתרונות נוחות של קפיצי סליל.
מה דעתכם ?
שי.

המאיה בלבד היא קפיץ חלש מאד, כמעט כלום. בלי שאר העלים אכן נעלמת אחת הבעיות העיקריות של קפיצי עלים - החיכוך בין העלים. קפיץ ספירלי (לא משנה כרגע אם קויל אובר או לא) יקח את רוב רובו של תפקיד הקפיץ, והמאיה תשמש בתור החיבורים בלבד - הלינקים (שימו לב, מי שעוקב, שמדובר גם כאן על 4 חיבורים - כמו תמיד - כל חצי קפיץ עלה הוא לינק, שניים קדימה ושניים אחורה, הם נועלים את כל דרגות החופש). זה הרעיון הכללי, רעיון יפה בעקרון. לא הפעם הראשונה שהוא עולה כאן אגב.

אבל הוא לא יעבוד. זאת אומרת, זה יעבוד, סביר להניח שמי שיעשה כזה דבר יקבל רכב נוסע, אבל אם התנהגות וביצועים גרועים בהרבה מהמקור. למה?

כי מאיה, עלה בודד דק, גמישה הרבה יותר מדי בשביל לשמש כחיבור מתלה. הסרן יסבול מחופש מוגזם ימינה ושמאלה, מחופש מוגזם בפיתול סביב הציר שלו (זה מה שנקרא axle warp ) מתנועה מוגזמת קדימה אחורה, בקיצור, מבנה כזה הוא שילוב של הרע בשני סוג הקפיצים.

קפיץ עלה שלם, בתצורה המקורית שלו, בנוי ככה שהוא קשיח יחסית לפיתול, קשיח מאד בניצב לעלים ולכן מונע תנועה ימינה שמאלה, וגמיש יחסית בתנועה מעלה מטה. זה היתרון והיופי שבמתלה הוצ'קיס, השילוב הגאוני של כל הפונקציות הנדרשות ממתלה, יחד עם הקפיץ עצמו.

יעקוב60
13-04-05, 12:14
ראיתי את הסט אפ הנ"ל על איסוזו איפון 4X4 , עם שימוש בקפיצי סובארו טנדר אם אני זוכר נכון.
בעל הרכב אמר שהנוחות השתפרה פלאים , אין לי מושג אם זה נכון או לא אז זו הייתה תגובתו בנושא.
מקווה שעזרתי , יעקב

MAZDA 4X4
15-04-05, 17:27
בשנה שעברה בתערוכת אוטומוטור היה ביתן שהיו בו קפיצי סליל שנכנסים בין קפיצי העלים ובין השלדה , זה אמור לתת הגבהה של כ-2 ס"מ ופתרון טוב לתמיכה במשקל.

המוכר אמר שזה מוסיף גם מהלך מתלה.

*זה מיועד לטנדרים , במגנום ההתקנה כוללת פירוק אחד מקפיצי העלים.
*חוץ מהמגנום באף מקרה לא הורידו עלים.

מישהו ראה פעם \ יודע משהו?
מה החסרונות שיכולים להיות לדבר כזה? ( חוץ מבעיות בטסט )

תודה מראש.
אלכס.

סולי
15-04-05, 18:26
הגבהה של 2ס"מ, ובמקביל הוא טוען להארכת מהלך המתלה?!
לא יכול להיות שלקחת אותו ברצינות.
:?

אלון_ק
15-04-05, 19:21
תקראו את הקישורים שנתתי. הם עונים לכל השאלות כאן.

-->