PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרנספר שלא משלב low

joule
11-04-05, 11:52
שלום לכולם
ברשותי סמוראי מזה שה וזה תודות לכם. אני נהנה לקרוא את הפורום אבל אף פעם לא השתתפתי.
הבעיה שלא מצליח לפתור היא בסמו 98 אשר הידית של הטרנספר שלו משלבת יפה 4X4 HIGH בעוד הLOW לא נכנס, פרקתי את הידית ובעזרת מברג הוא משתלב יפה , אני מחזיר את הידית ושוב הבעיה , האם משהוא נתקל בזה פעם ומה הפתרון? תודה לכם על פורום מאאאד מעניין

אלון_ק
11-04-05, 12:14
יש גומיה קונית בתוך ידית הטרנספר, וודאי שמת לב אליה. ייתכן וכשראית אותה היא כבר לא הייתה קונית, אלא עגולה לגמרי - זה בגלל שהחלק הקוני שלה נשחק. אחרי שהוא נשחק, הידית נמצאת נמוך מדי פנימה, היא איננה עולה כנדרש בעת ההעברה ולכן קשה להעביר הילוכים בטרנספר. בכתבה על יחסי ההעברה יש את המק"ט שלה. אני בעד להחליף אותה בלי קשר לכלום. היא עולה 30 ש"ח וזה 2 דקות עבודה, אז אין סיבה לוותר על זה; הגומיה ידועה כבעייתית מאוד והיא תקרוס לך במוקדם או במאוחר בכל מקרה.

בלי שום קשר, שילוב לLOW תמיד יהיה קשה קצת יותר; נסה לנוע מעט מאוד קדימה או אחורה ואז לשלב, אחרי עצירה מוחלטת. התנועה היא מינימלית.

טלסקופ
11-04-05, 12:42
יש בדיקה שכדאי לבצע לפני הפירוק. אצלי ידית הLOW היתה נתפסת באחד מקמטי הגרמושקה שעוטפת אותה. הגרמושקה היתה מגבילה את מהלך הידית ולא היה משתלב LOW. המלצתי, לפני שמתחילים לפרק, היא רק לפרק את הגרמושקה (ארבעה ברגים מתוך חלל הסמו), ולנסות לשלב.

< :wink: נקסוס-אתה בטח ממלמל לעצמך: "עד מתי צעירים יעלוזו"... אבל אצלי ככה נפתרה הבעיה :wink: >

joule
11-04-05, 13:21
נקסוס תודה
הזמנתי גומיה לפי המק"ט 29541-80051 וקיבלתי גומיה שונה לגמרי , היא כמו טבעת בקוטר כ2 ס"מ שלא ראיתי באזור הידית . האם יש טעות למרות שהמק"ט אותו מק"ט

אלון_ק
11-04-05, 17:02
יובי, תעלוז חופשי. אנחנו לא יודעים מאיפה הבעיה, הניחוש שלך טוב בדיוק כמו שלי.

ג'ול, אחרי הוצאת מוט ההילוכים הגומיה נמצאת בתוך בית המוט, היא לא על המוט עצמו. תוציא את הישנה, שים לב באיזה כיוון היא (לאיזה צד הקונוס פונה, אם אני זוכר נכון אז כלפי מטה), תנקה עם האצבע ומברג את חתיכות הגומי שנשרו מהגומיה הישנה ושים את החדשה. סגור חזרה.
המק"ט שלך נכון.

gil4
11-04-05, 18:35
טוב מראה עיניים:
http://bbs.zuwharrie.com/content/topic,1425.0.html

joule
12-04-05, 00:18
תמונות יפות והגומיה דומה לגומיה שהזמנתי אבל זה בכלל לא דומה לחיבור הידית טרנספר אצלי.
הידית אצלי מתחברת למין מזלג שיוצא מתוך הטרנספר וממשיכה למטה עוד כ10 ס"מ ומסתיימת בצורה של גולה (כ1 ס"מ קוטר) אשר מתיישבת בתוך בוקסה אשר היא חלק מקופסת הטרנספר.
להזכיר זה סמוראי דגם 98 , האם מבנה הטרנספר השתנה?

אלון_ק
12-04-05, 00:38
או-או... לא שמתי לב שזה 98. סליחה. הגומיה עדיין אמורה להיות אותו הדבר, אם אני זוכר נכון, אבל כן-מבנה הטרנספר השתנה. גרוע מכך, אתה לא תמצא ספרות מקיפה בנושא (ואם תמצא, תיידע אותנו - אתה תהיה הראשון).

הפתרון הוא ללכת למכשירי תנועה, לבקש מהם לצלם את הפיצוץ של הטרנספר (בפרט את הידית) ולראות מה הולך איפה. וודא איתם, כמובן, שהגומיה מתאימה או תחליף את הקיימת בזו שמתאימה לדגם שלך (שוב, למיטב זכרוני היא זהה בכל הדגמים המאוחרים - אבל אני לא 100% סגור על זה).

איך פותחים ומה בדיוק עושים לפי סד"פ אצלך אני לא יודע. זה שונה.

סוזי המשתוללת
15-04-05, 00:58
נקסוס אתה חמווווווווווווווווווווווווווווווווווווור (מנהל פורום אבל עדיין חמור :twisted: )
הבן אדם כתב 98
מכיוון שעוד לא יצא לך או לצורך העניין גם לי לפרק טרנספר מהשנים הנ"ל (טרנספר שרשרת להזכירך :P ) אני משער שיהיה שוני במנגנון השילוב (אם כי לא מחייב) ובכלל לא הייתי פוסל את עניין הגרמושקה
אצלי היה קושי בשילוב שהסתיים בהחלפת הגרמושקה שמכסה על הכניסה לטרנספר (הגרמושקה הקטנה )שפשוט התקשתה ונהייתה כמו קפיץ מחזיר

boaziko
16-04-05, 04:39
לפני כמה חודשים קניתי את הגומיה שתשב בכוננות לרגע שהידית תבגוד..
לא היתה לי שום בעיה בהעברת מצבים, אבל אחרי התמונות שגיל העלה (תודה) סיקרן אותי לראות מה קורה שם:
אני לא יודע בדיוק מה חשבו כשייצרו את הגומיה הזאת.....
מה שמצאתי שם היה עיסה של חתיכות גומי! שום זכר לצורה של גומיה! המון המון גומי מפורר.
כשהידית הוצאה ראיתי גושי גומי בתוך הטרנספר שפשוט לא הצלחתי להוציא משם.

אני לא יודע בדיוק מה ההשלכות של הגומי הזה בתוך גלגלי השינייים (ואם יש לזה השלכות, כלומר שכדאי לפרק טרנספר ולנקות אותו מכל הגומי הזה - תגידו) אבל באופן אישי אני מכניס את החלפת הגומיה הזאת לטיפול 10,000. היא עולה מעט, מלכלכת הרבה וקל להחליף אותה. בשביל מה לחכות לסוף טיול, אתה עולה על הכביש לחזור הביתה ואתה תקוע ב - low...?!

טיפ קטן - הגישה מתוך הרכב מאד לא נוחה. מאד נוח לשחרר ולהרכיב חזרה את החלקים מלמטה (גם את הבנד והגומיה, וגם את כוסית המתכת והקפיץ - אצלי הם יצאו בקלות - לחיצה עם האצבעות תוך כדי סיבוב)

שלוש שאלות -
1.בתמונות שגיל העלה מדובר שם על גומיה שטוחה שנמצאת מתחת לגומיה הקונית, שנשארת שלמה. היא באמת שם ובאמת שלמה. הוא כותב שם להוציא אותה, אבל עושה רושם שהוא לא מחזיר אותה.
האם להחזיר את הגומיה? מה היא בכלל?!

2. בספר כתוב לגרז. האם כך הדבר?

3.האם ניתן למלא שמן לטרנספר דרך הפתח הזה? (נראה לי די נוח לבצע משם החלפת שמן על הדרך...)

boaziko
17-04-05, 21:22
מישהו......?!

gil4
17-04-05, 22:17
1.האוקולון הוא במקום הגומיה.
2.מגרזים מעט את החלק בידית ההילוכים שיושב על האוקולון.
3.ניתן למלא שמן דרך הפתח הזה, אבל יש גם סיכוי שליכלוך יפול פנימה.איך תראה שהגיר מלא?. עדיף דרך פתח המילוי.

joule
26-04-05, 11:24
חג שמח לכולם
הבעיה נפתרה ,LOW נכנס חלק, אבל הבעיה נשארה עלומה לצערי.
הייתי במכשירי תנועה בחיפה, בחורים נחמדים אבל לא ממש מכירים את הסמוראי לפחות לא כמוכם, אחרי בדיקה וטלפונים והתייעצויות ביניהם "הוחלט" שהבעיה היא בתוך הטרנספר וצריך לפתוח ולפרק ולבדוק. התעקשתי וביקשתי והסברתי שוב ושוב שעם מברג הוא משתלב יפה, רק אז עשו את הבדיקה הפשוטה הזו וכך עם הרבה ספריי שמן זה נכנס בסוף.
הסבר אין לצערי גם במכשירי תנועה לא מבינים , אני יכול לנחש שזה או חלודה או לכלוך או גומיה קרועה.
בכל מקרה זה עובד והספקתי לטייל להיתקע ולהיחלץ
תודה לכם , טוב שיש הפורום הזה שמבין עניין

-->