PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה הלאה (מעבר ושינוי בגיל 30)

ishc
30-01-13, 21:35
בשנת 2008 נחשפתי לראשונה לאתר ג'יפולוג. מאז, כחלק מהתחביב אבל לא רק, אני מבלה באתר הזה המון זמן. הכרתי ופגשתי פה אנשים מדהימים שאני מאוד מאוד מעריך ומכסד את דעותיהם. מכיוון שחלקם גדול ממני ביום או יומיים אני מרשה לעצמי את הפריבילגיה להתייעץ אתכם באיזשהוא סוג של "תקיעה" בחיים שלי.
כמו שהכותרת מרמזת אני בן 30. מגיל צעיר אני עוסק במוזיקה, מנגן, כותב, מלחין ומופיע. עד הצבא זה היה מעין סוג של תחביב, בזמן הצבא... היה צבא ואחריו החלטתי ללכת ולפתח את העולם הזה בכיוון המקצועי. למדתי בניית גיטרות וכלי מיתר כי בכל זאת יש בי משהו טכני שדרש עבודת ידיים והמשכתי לעסוק במוזיקה, כתיבה ונגינה, חלק כתחביב והיום בצורה יותר מקצועית.
כמעט 10 שנים זה מה שאני עושה ובתחום תיקוני הגיטרות הגעתי לרמה מקצועית מאוד גבוהה, מעבודות פשוטות ועד פרוייקטים קאסטום ושיחזור. במשך שנים עבדתי בתור שכיר, ניהלתי את מעבדת הגיטרות הכי גדולה בארץ, ניהלתי שני עובדים, עבדתי מול ספקים מהארץ ומחו"ל, ניהלתי מלאי חלקי חילוף, ממש מעין מוסך קטן רק לגיטרות. אבל, הגעתי לתקרת משכורת שכבר לא ריצתה אותי ומלפני שנה אני כבר אינני שכיר באותה חברה.
בהחלטה שחלק אומרים שהיא אמיצה וחלק אומרים שהיא טיפשית החלטתי לעשות את מה שאבא ואמא תמיד אמרו לי ואף פעם לא עשיתי. החלטתי ללכת ללמוד.
במשפחה היה לנו שנים עסק לעיבוד שבבי וכחלק גם מחינוך הייתי עובד כל חופשה אצל אבא. ולא ליקקתי שם דבש וגם לא קיבלתי תשלום על לשבת במשרד. מגיל צעיר חרטתי, כירסתי ועשיתי עבודות מסגרות. לפני זמן מה, אבא שלי מכר את המפעל שהיה לו ופתח בעת בית מלאכה קטן בפ"ת, מחרטה, כרסומת וציוד מסגרות. העבודה מגיל צעיר + העבודה עם אבא בבית המלאכה דחפו אותי ללכת להנדסת מכונות. עשיתי פסיכומטרי (והלך לא רע) ונרשמתי למכינה להנדסה של אונ' ת"א. תוך סמסטר אחד הגעתי למסקנה המצערת, זה ממש לא אני. לא העומס בלימודים שבר אותי וגם לא הקושי בחומר הלימודי. ראיתי שאני ממש לא אוהב/מתחבר לזה. עד כדי כך שנאתי את זה שלקום בבוקר ללימודים התחיל להיות עונש ושכל מה שחיפשתי היו תירוצים למה לא ללכת. אז אחרי סמסטר אחד התגבשה אצלי ההחלטה הקשה שזה פשוט לא אני ועזבתי את הלימודים.
כל זה חברים, קרה ממש עכשיו והבעיה היא שאני תקוע ואולי זקוק לאיזו "משיכה".
* תחום הגיטרות והמוזיקה הוא עולמי בשנים האחרונות. אבל השוק רווי, האינטרנט שפתח את יכולות האנשים לגשת למידע (ולכן לעשות לבד), שוק של נגנים קטן יחסית והמון בעלי מקצוע שחלק גדול מהם חאפרים ושליטה כמעט מוחלטת של מס' מצומצם של גורואים עושים את התחרות לכמעט בלתי אפשרית.
* העולם הטכני: כולם פה אנשים שיודעים לעשות המון דברים בידיים ולכן אני לא צריך להסביר לכם את הצורך לעסוק בתחום שבו עובדים עם הידיים והראש באופן משולב אבל לי אין שום הכשרה בשום תחום וגם אין ל את הרצון לעמוד מתחת לליפט או משהו בסגנון. שלא ישתמע ממני שיש בזה משהו רע זה פשוט לא משהו שאני רוצה.
* עולם המיחשוב: לא בענייני תיכנות וכדומה אבל כל עולם האינטרנט והעיצוב גם מאוד מעניינם. יצא לי לעבוד על פוטושופ ותוכנות לעריכת וידאו וסאונד, יצא לי לבנות ולעצב אתר בעבר ואני מאוד אוהב את עולם האינטרנט אבל שוב אין לי שום הכשרה מקצועית מה שמונע ממני לעבוד בתחום.
* ואחרון והחביב עלי מכולם, עולם הרכב או יותר נכון עיתונות רכב. עוד בתור שכיר ניסיתי להיכנס ולהתחיל לכתוב בנושאי רכב. למה...? כי זה מעניין אותי, לא רק רכבי שטח, מכוניות כביש אופנועים הכל. אבל אפילו אז שהייתה לי עבודה וכל מה שרציתי זה לכתוב היחידים שהיו מוכנים לשמוע ממני היו ג'יפולוג (מה זה אומר עליכם??? ;) )

בקיצור, אני משער שאם הגעתם לכאן וקראתם את כל ההשתפכות שלי אז אתם מכירים אותי טיפה יותר טוב. מצד אחד אני מחפש להתפתח בכיוון שיעניין אותי (כי למדתי שמה שלא מעניין אותי אני פשוט לא עושה) ומצד שני יש לי משכנתא וחשבונות לשלם בדיוק כמו לכל אחד מאיתנו. אז מה הלאה? ללכת ללמוד תואר סתם, שקר כלשהוא? ללכת לקורס מקצועי כל שהוא? אבל לאיזה? ובאיזה תחום אפשר להמשיך ולתפתח?
בקיצור עצתכם נדרשת חברים ותודה מראש לכל מי שמקדיש לי מעט מזמנו.

snirjeepdreamer
30-01-13, 22:07
צחי איש יקר,
קודם כל אני חושב שאני יכול לדבר בשם כולם באתר ולומר לך שאני מאוד מעריך את האומץ, את הפתיחות והכנות לשתף אותנו בלבטים שלך.
השאלה שבא אתה מתלבט משותפת לכל כך הרבה אנשים (גם חברים כאן באתר), לרבות אנשים שעובדים כל יום כבר שנים רבות בתפקידים יציבים
אבל מרגישים לא מסופקים או מרגישים שהם "מעבירים" את החייים במקום שהם מבלים 80% מזמנם רוב שנות חייהם.

אני גם חושב שאני קצת יכול להבין אותך. מגיל צעיר הייתי בטוח שמקצועי יהיה מתופף מקצועי. באופן די מפתיע הצלחתי להגיע די
רחוק בגיל צעיר מאוד . בדיעבד זה הביא אותי להבנה ששוק המוזיקה בארץ ממש אבל ממש קטן ושאין שום אפשרות להתפרנס בו בצורה סבירה לאורך שנים.
תמיד יגיע איזה כוכב עולה שיכול בין יום לקחת לך את כל העבודה. אז לא שרפתי גשרים ומדי פעם אני "מחלטר" באיזו הפקה בשביל הכיף.. המשכתי קצת ללמד והעברתי את זה לתחביב.

לצערי התשובה שלי לך היא שאין תשובה חד משמעית !
לא ניתן לבחון משהו על הנייר ולהחליט אם זה מה שיעשה לך טוב..
כל התלבטות יש לבדוק, לנסות, להתנסות ולטעום ורק אז, לאורך זמן יתחדד לך מה יעשה לך טוב.

מצטער שלא יכולתי להאיר לך את הדרך בצורה טובה יותר

שניר

zagi
31-01-13, 00:54
צחי היקר , קודם כל +1 לשניר .

ציינת שלושה תחומים שאתה חושב להמשך הדרך , אם צריך להסתכל על הדברים בצורה קוגנטיבית ( וצריך... ) אז :

א . תחום המוסיקה הוא בראש מעיינך אך מצריך השקעה כספית לא קטנה על מנת לראות כסף מהתחום צריך להשקיע לא מעט , אם יש לך שומנים אז זאת הדרך הכי טובה בשבילך , האושר מגיע כשהאדם עושה את מה שהוא אוהב ...

ב. עולם המחשוב - אווו ווה , קשה קשה קשה , אנשים עם תארים לא מוצאים עבודה בגלל שאין להם רזומה עשיר ...

ג, עיתונאות רכב - אווו .. אם היית שואל לפני הכתבה שלך הייתי אומר עזווווב .... , אבל , אתה עוד לא כתב דגול אבל יש פוטנציאל ענק .

המלצה שלי :
א. תמצא עבודה זמנית שתיתן לך את הכי הרבה כסף , לא משנה במה .
ב. תתחיל לפרסם פה באתר כל מיני כתבות בג'יפולוג ( יש לך קהל אוהד ... ) , במקביל תמצא עוד אתרים ומקומות שבהם תוכל לפרסם כתבות שלך .
ג. הכי חשוב , יחודיות , ושיופיע השם שלך ( אפשר לדחוף אותו גם באמצע הכתבה באיזו צורה ) .
ד. יוצר קשר עם כל מיני עיתונים וכדו' ומפנה אותם לכתבות שלך בתקווה להשתחל לתחום .
ה. אוסף מספיק כסף משקיע בעסק שעושה לך טוב על הלב .

מאחל לך הצלחה בכל דרך שתבחר , אחד האנשים הטובים אתה !!!

מידבר
31-01-13, 06:17
לעניות דעתי סמסטר אחד במכינה להנדסת מכונות אינו ממש נוגע בלימוד הנדסת מכונות אלא במבואות וקצת מוקדם מידי להחליט אם זה מתאים או לא במיוחד כאשר מדובר בתחום שהוא מאוד רחב וורסטילי.
עצתי הצנועה היא-לימודי הנדסת מכונות הם בעלי ערך רב וחבל לוותר עליהם. חדשם ובנה לעצמך "עצם לעתיד". במקביל, בזמנך החופשי, פתח את עצמך בתחומים שמעניינים אותך כגון כתיבה בנושאי רכב, מוסיקה. תאר לעצמך איזה כתב רכב משובח תהיה בעתיד אם תחזיק גם בידע של מהנדס מכונות.
בהצלחה.

boaz avrahami
31-01-13, 07:56
אני אגיד לך את מה שאולי לא תרצה לשמוע ואני מתנצל מראש על הישירות.
איננו מכירים כך שתוכל להיות בטוח שזה לא אישי.

חביבי, אתה כבר בן 30....!
את זמן ההתלבטות שלך כבר עברת ואין לך כל כך זמן לצאת ללמוד מקצוע חדש כמה שנים כי בגיל זה אתה כבר צריך להיות עמוק בפרקטיקה ולצבור נסיון.
לקראת אמצע שנות השלושים והלאה כבר יקבלו אותך רק עם נסיון מוכח ומעל 40 זה כבר לא פשוט בכלל.
קורות החיים שלך יראו לא טוב כלפי שוק העבודה ופוטנציאל התעסוקה שלך לא ממש ישתפר.

עצתי לך היא שתבין שהחים הם לא פיקניק ותעשה מה שמכניס לך הכי הרבה כסף ותלמד לאהוב או להתרגל לזה.
תסתכל על עצמך דרך משקפיו של מי שאמור לקבל אותך לעבודה לעתיד והאם אתה נראה יציב ורציני דרך קורות חייך.

מה שאתה צריך כרגע זה משהו שיחזק לך את הבטחון וישים לך סכין בין השיניים....
זכור, כ-90 אחוז זה הגישה ולא התעודה!

בועז

עידו לוריה
31-01-13, 08:46
כל אחד שכתב מעלי יש משהוא נכון ( למרות שחלק סוטרים אחד את השני ) וזה רק מראה שהתשובה היא לא אבסולוטית .
אני מאוד מאמין שבן אדם צריך לעשות את מה שהוא הכי אוהב , אבל בצורה הכי מקצועית שאפשר ( ולא רק מבחינת הפרקטיקה אלה גם מבחינה כספית ) .
אני לא רואה קשר בין הצלחה לבין תעודה אלה מקצועיות ויושרה אישית וסביבתית , לכן מי שיכול לתת את התשובה הוא אתה , גם אני סובל מדי פעם מבלבול במערכת ( חשוב להיזכר במצב כזה ברצונות / חלומות / מטרות שלנו אחת הדרכים הטובות זה לשבת ולכתוב אותן ) ולכן חשוב במצב כזה לעשות אתחול למערכת שלנו עם באופן עצמאי או בעזרה מקצועית , לרוב אנשים לא לומדים הצעה טובה עם היא בחינם אפילו מעצמם לכן יש מצב שתפנה לעזרה מקצועית , היכולת של איש מקצוע שלא נכנס בצורה אישית אלה בצורה מקצועית להראות לך את הדברים היא בדרך כלל הטובה ביותר ( וגם הוא שואב את התשובה ממך ).
בקשר לכתיבה על רכב פנה לדרור ברלי זה בדיוק מה שהוא עושה כך שהוא יכול לשפוך לך אור לנושא .
בתחום הטכני / מחשוב זה עולם של שדורש ידע מוכח והרבה ניסיון ( לא בהכרח עם תעודה ) זה קצת בעייתי בהתחשב בחוסר הניסיון שלך ורצון להתפרנס בסכומים של משכנתה וכו' .
על פניו זה נראה שבתחום המוזיקה יש לך הכי הרבה ניסיון ולכן יש מצב שאתה צריך הכוונה מקצועית בתחום השיווק / תמחור .
אני מאחל לך שתמצא את הדרך מהר ובצורה שתספק אותך .

עידו

רמי גלבוע
31-01-13, 16:46
היי, צחי;
אני לא מבין כלום במוסיקה, חלש מאוד במכאניקה, אבל בעתונות רכב - אני זקן כתבי הרכב במדינה הקטנה והיבשה הזאת. מאז ומתמיד (התחלתי ב-1982, בגיליון טורבו מס' 1) הרווחתי את לחמי מעבודה 'רצינית' (סאיטקס בארץ ובחו"ל, עסק עצמאי להפקות דפוס), ואת הכתיבה השארתי כחלטורה מענגת. זה לא היה קל, כי ניהלתי קריירה מלאה, גידלתי משפחה לתפארת ולא תמיד נטולת בעיות, ועל זה הוספתי רובד של 1-2 4 כתבות בחודש, גם בארץ וגם בשנותיי בבלגיה.

לאורך השנים (תיכף נדבר גם על העתיד שלך, לא רק על העבר שלי...) זה עבד לי מצוין. הרווחתי טוב ועסקתי בדברים שעניינו אותי, ועיתונות הרכב כיסתה לי את התחביב - כולל אלפי מבחנים על כלי הרכב המדליקים ביותר, השקות בחו"ל, מפגש עם גיבורי התרבות שלי (ז'אן לואי שלסד, רובי גורדון, טיירי סאבין), טיולי שטח בכל רחבי העולם (קאמל טרופי ארגנטינה, אוסטרליה, אפריקה, אמריקה, הודו, סין, איסלנד, הכל עבד טוב). ובמקביל, גם שילמו לי קצת על הכתיבה והצילום.

לדעתי, זו הפורמולה המוצלחת ביותר. היום, לצערי הרב, קשה מאוד לחיות ממכירת מילים (גם דרור ברלי שמפליא במקצוענותו לאחרונה לא חי מג'יפולוג). מעט מאוד, קומץ אנשים יכול לחיות בכבוד רק מעיתונות רכב בישראל. הביצה קטנה מידי, ענייה מידי, אין מספיק קוראים... בסופו של דבר אנחנו שוק בגודל של פרבר פריסאי, וכולם לחוצים וצפופים. כך היה משך שנים רבות, ולאחרונה - רק הולך ומתחרבן. מגזינים נסגרים (הגה), אחרים מדרדרים (מעריב), תקציבים מתכרסמים ומנגד - היום קל מאוד להופיע ולכתוב ברשת, ועשרות חבר'ה מוכשרים, מוכנים לכתוב בחינם, רק כדי שיופיע השם שלהם על נייר או צג. אגב, זה גם המצב בעולם; בשנתיים האחרונות נסגרו 2 מגזיני שטח איתם עבדתי בזמנו באירופה, 2 מגזינים אחרים פרסמו כתבות שלי, תוך התנצלות שהם כבר לא יכולים לשלם כמו פעם (גם היום, אגב, האירופאים משלמים מצוין).

כאנקדוטה אני יכול לספר לך על ידידי המוכשר, ניר בן זקן. לפני הצבא הוא השתלב ב'הגה', וכולם אהבו את הברנש הנמרץ. את הצבא עבר על האמרים, ולאחר מכן חזר אלינו. המו"ל אמר לו ש"הוא העתיד של העיתון" ואני, מנגד, קדחתי לו: "ברוך שובך הבייתה, רק אל תשכח לרגע שהעיתון אינו העתיד שלך". "לך תלמד משהו מכניס ומענג ככל האפשר, תכתוב מוטוריקה בתור עבודה סטודנטיאלית, בנה לך חיים ומקצוע, ושמור את הכתיבה העיתונאית בתור עיסוק משנה, שנותן לך הרבה הנאה וקצת כסף".

זה מה שאני אומר גם לך, ידידי הגיטריסט.

בהצלחה!

רמי גלבוע
31-01-13, 16:51
אגב, דווקא מכיוון שאתה איש של ידיים, יכול להיות שהשתלבות בעסק של האבא יכולה לעשות לך קיצור דרך? תלוי מה היחסים ביניכם, אבל זה יכול להיות סידור מצוין.

אצלי זה לא הלך, ניסיתי להשתלב בסדנת הצורפות של אבי (הטובה ביותר בארץ בזמנו, "פדני' למד צורפות אצל אבי...), אבל מהר מאוד הבנתי שזה או המשפחה, או העבודה... וככה הגעתי לסאיטקס, אחד הצעדים החכמים ביותר שעשיתי בימי חיי

ishc
31-01-13, 18:02
תודה חברים, במיוחד לרמי שנתן הרבה חומר למחשבה עמוקה. הגיטרות פירנסו אותי בצורה נאה במשך כמעט עשור אבל כשכיר הגעתי לתקרה שהיא לא מספקת ברגע שרוצים לעשות את הצעד הבא בחיים (ילדים לדוגמא). היום כעצמאי אני מנססה לבנות מוניטין ולאט לאט לפתח אותו. קל זה לא ואני מקווה שזה יהיה מספיק רווחי בעתיד כדי שאוכל לחיות מזה בכבוד וברווחה. היום אני מחלטר בכל מיני תחומים, בין השאר בתור בק ליינר להצגות כדי להשלים הכנסה.
מידבר, סמסטר במכינה מספיק לחלוטין כדי שלהבין שמתמטיקה ובמיוחד פיזיקה הם דבר שאני באופן אישי די נגעל ממנו. לאור העובדה שכל התואר מתבסס על שני התחומים הנ"ל אני חושב שעשיתי החלטה נכונה.
לגבי כתיבה, זו כנראה פנטזיה שאני אמשיך לממש אותה רק פה בג'יפולוג :)

Saar
31-01-13, 18:11
כתבת שבנית אתר ומעניין אותך התחום ועיצוב האתרים, למה לא תנסה את הכיוון הזה?
לימודי עיצוב גרפי/אתרים או בניית אתרים יכולים אולי להתאים לך ויכולים לפרנס (לוקח קצת זמן, אבל בסוף צוברים ניסיון ויכולת)
בהצלחה,
סער

asypeer
31-01-13, 18:34
צחי,
כאחד שחווה ועדיין חווה את אותה דילמה (ואני לא מבוגר ממך בהרבה, סגרתי 33 לא מזמן), עצתי אליך - תעשה את מה שאתה אוהב ולא את מה שאחרים יגידו לך שנכון. גם אני רציתי להיות וטרינר ומצאתי את עצמי נרדם משעמום בסמסטר קיץ בפקולטה לחקלאות, ובסוף נרשמתי ללימודי הנדסת תעשיה וניהול שזה בערך קצת מהכל אבל ללא שום התמקדות. כל המחזור שלי השתלב בשוק, חלקם בעבודות טובות יותר, חלקם בעבודות טובות פחות. יש ביקוש למהנדסים, גם אם הם בוגרי מכללה. אני עד היום אוכל את עצמי שלא הלכתי ללמוד בטכניון כי התעצלתי לשפר פסיכומטרי בשביל הנדסה.. בקיצור, אולי לימודים זה בשבילך, אבל לאו דווקא הנדסת מכונות. חשבת ללכת לייעוץ? ישנם מכונים להכוונה (אדם מילוא וכו'), אולי הם יוכלו לעזור לך להחליט במה כדאי לך להתמקד ע"פ פרמטרים שלהם (וברור שאסור לקחת זאת כתורה מסיני)
אבל - אם חיים כאיש המתפרנס מכישרון ידיו (תיקון גיטרות או עבודה כמסגר) אינם מספקים אותך מבחינה כלכלית או רגשית אולי אתה באמת צריך לחשוב על לימודים אקדמאיים אחרים. אם תמיד קיבלת פידבקים טובים שאתה "בעל ידי זהב" (אבל ממקורות אובייקטיביים וביחס לבעלי מקצוע אחרים, כן?) ופשוט לא עשית מזה מספיק כסף, או שפשוט לא נולדת להיות שכיר (ויש כאלה), אז אולי כדאי שתתעניין בללמוד יזמות עסקית. לא חסרים מקומות לכך (מט"י וכו'). ללמוד תארים כמו "מנהל עסקים" כתואר ראשון זה בזבוז זמן לדעתי. להרוויח משכורת ממוצעת ממשהו שאתה אוהב לעשות עדיף לאין ערוך מלעשות כסף בעבודה שאתה שונא, ואני מדבר מניסיון פה..

אסף

Tourist
31-01-13, 20:04
קודם כל אתה ענק.
תודה על מה שכתבת.
פשוט, כנה, ישיר.
העמדת אותי גם מול עצמי.
תודה.

אני מסכים עם רמי (חכה ! יש ״אבל״ בסוף !).
גם אבא שלי אדריכל שאוהב לטייל.
עבד (ועובד) כשכיר (כבר די בכיר) כמעט כל חייו והיה מדריך טיולים לחו״ל בשביל הכיף (ודמי כיס).

אבל !
אני יכול לזרוק אותך לכיוון לגמרי אחר ?
מדבריך אני מסיק שאתה מוכשר - מנגן, בונה, יכולות טכניות, כתיבה ובטח עוד כמה דברים.
ובעיקר אני מסיק שאתה כנה ומודע לעצמך.
חשבת פעם על חינוך ?
חינוך בלתי פורמאלי- פנימייתי, נוער עולה, נוער מצוקה, חינוך מיוחד, בעלי מוגבלויות, מגמות מקצועיות.
אפשר להתחיל גם בלי נסיון (אבל עם המון לב ורצון) בחינוך הבלתי פורמאלי ולהרוויח שכר הוגן מההתחלה, לצבור ותק ונסיון ולהתמקד במה שיותר מעניין בתוך התחום.

סתם... רעיון...

בכל מקרה, רובנו באותה סירה, מישהו לפחות הביא בירה ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
31-01-13, 20:27
עיצוב גרפי זה לא מקצוע שמפרנס בכבוד אם אתה לא עצמאי ועובד מצאת החמה ועד צאת הנשמה. הלחץ עצום, הלקוחות נודניקים ולא אוהבים לשלם... ואל תחשבו אפילו להיות שכירים בתחום הרע הזה.

עיתונות רכב לעומת זאת, זה לא מקצוע שמפרנס בכלל. לא בישראל לפחות.
אחח רמי... איך הערצתי אותך כשכתבת ב"טורבו" ואח"כ ב"אוטו"... ואני הייתי אז ילד חולה הגה שבנה מכוניות מלגו הנדסי ובלע כל מילה שכתבת...
חשבתי לעצמי אז - הנה אחד שתפס ג'וב כלבבי. מסתובב בחו"ל, נוהג על מכוניות חדשות ומדליקות, כותב ומתפרנס מזה - מה רע?...

והנה גם אני בתוך העסק הזה מ-1997. ורמי יסכים איתי שהרוב המוחלט של הקולגות שלנו בארץ לא יכולים לחיות רק מהכתיבה על רכב.
כמעט כולנו עושים את זה רק בגלל הכיף, כי איפה תהיה לנו עוד הזדמנות לנהוג בפרארי למשל? ועוד על מסלול?... או במרצדס 300SL Gullwing?... או ביגואר XKRS על הנורבורגרינג במשך יומיים שלמים?...
אבל היילייטס כאלה הם נדירים, ורוב העבודה היא די שגרתית. לא כל מבחן דרכים הוא גם מעניין.
לפעמים כשאני מתייצב לעוד מבחן של משפחתומטיות אלף-שש-מאות עייפות אני אשכרה מחזיק את עצמי לא לפהק וללכת לישון באמצע מרוב שעמום. ולנהוג על הקצה בנס הרים או בערד-סדום במזדה 3 או בקורולה למשל, רק כדי לספר איך הן מתנהגות - זה מרגיש לעתים מה זה פאתטי.
וכן - יש מזה גם קצת כסף. אבל באמת רק קצת. לכל אורך התקופה שלי בתחום הזה, זו היתה רק עבודה נוספת, משנית.

צחי - אי אפשר לקיים משפחה מכתיבה על רכב או ממוסיקה. את הדברים שאתה נהנה מהם תשמור לחלטורות או סתם לתחביב.לך תשקיע בלימודים של מקצוע שיש בצידו פוטנציאל השתכרות מספק. והנה בא משהו שבטח ירגיז אנשים - אבל אל תפסול גם מעבר לחו"ל.

talilim
31-01-13, 20:36
ישבתי בשקט כשמילמלת לך את כל מילמולי הויתור
אבל לרדת מהארץ??
מה קרה??

צחי-
שני משפטים ממי שכבר חוותה את הסיטואציה שלך-
תמצא פרנסה טובה
ותפנה מספיק זמן גם למה ששיך לנשמה שלך.

ואל תקשיב לרודף השלמונים שמעלי....

דרור ברלי
31-01-13, 20:45
אין לך ילדים מותק.
ואם לפני עשרים שנה היו אומרים לי שאצטרך לעבוד בשלוש משרות כדי לפרנס את הילדים שלי, הייתי בורח לאוסטרליה ומתחבא שם בחור הכי נידח שבאמצע האאוטבק.

talilim
31-01-13, 20:59
היאוש באוסטרליה לא נעשה יותר נוח, כמאמר המשוררת
אבל גם בלי ילדים צריך לשלם לבד שכ"ד ואת כל השאר
ולהתמודד עם כל העולם בלי עזרה
ובכל זאת החלטתי את מה שהחלטתי ועזבתי מקום פרנסה נוח ומשעמם להחריד ואני עוסקת במה שמתאים לי ללב ולנשמה.
נכון, מאתגר מאוד ולא פשוט
נכון, אין לי את היכולות שהיו לי
ואין לי שום יכולת לדעת מה ילד יום
אבל....
זוהי הבחירה המושכלת שעשיתי לעצמי.
ובטח לא לברוח.

דרור ברלי
31-01-13, 21:40
טלי יקירתי, "בלי ילדים" זו מילת המפתח, וצחי מדבר על משפחה.

Tourist
31-01-13, 22:56
ילדים זו מילת מפתח לשני הצדדים:

מצד אחד, לגדל היום משפחה זו עבודת פרך. והכי מתסכל זה שאתה עובד כ״כ קשה בשביל שיהיה להם הכל ובסוף אין להם אבא. הוא בעבודה. כל הזמן.
אולי עדיף חווה באוסטרליה...

מאידך, בלב, עמוק, אחרי הקיטורים, אנחנו רוצים ילדים ישראלים.
קולניים, חצופים, ׳ממזרים׳, שזופים ואחרי שירות צבאי....
אני לא רוצה ילדים אוסטרליים.
ואולי אני טועה, אבל נראה לי שגם אתה לא.

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
31-01-13, 23:22
שמע, זה מורכב.
כולנו רוצים שיהיה לילדים שלנו הכל.
אני, שאין לי משאבים לתת להם "הכל", מעדיף את הגדרת ש"לא יחסר להם דבר"
אבל המצב הכלכלי היום כאן הולך לכיוון שרבים מוצאים שקשה עד בלתי אפשרי לתת לילדים שלהם אפילו את הבסיס. קורת גג כאילו?

לך תנסה לשכנע חבר'ה צעירים שמסיימים שירות צבאי, וההורים שלהם שעשו כאן מלחמות ושפכו כאן נהרות של דם וזיעה, גרים בשכירות ואין להם שקל לתת להם בשביל התחלה?

GodsFather
31-01-13, 23:30
רק להתייחס לדו שיח בין דרור לטלי - לא צריך "לעזוב את הארץ", אפשר לעשות רילוקיישן לכמה שנים ולחזור. ההטבות בכך, גם אם אין משכורת בשמיים, גדולות מאד כי הקו"ח מתנפחים וכל מעסיק מסתכל עליך בצורה הרבה יותר חיובית אח"כ. אבל, יש תחומים מאד ספציפים ולא סתם "עגלות" או תמונות.
בתור שותף לגיל אני יכול לומר לך שאילולא הרילוקיישן שעשיתי, אין שום סיכוי שהייתי בגילי בתפקיד שלי בישראל, אפילו אם היה לי הנסיון הנחוץ כמו שיש לי כיום.

לגבי מציאת עבודה מכניסה גם כשאין נסיון ואו תעודה - יש לא מעט מקומות, לרוב בתחום ההייטק שיסכימו להכשיר אותך תוך כדי עבודה ולמעשה לגדל אותך עם העסק. חפש אותן, זה לא נדיר. ייעוץ והכוון תעסוקתי זה גם לא בושה, בין אם זה מצריך כמה גרושים של השקעה ובין אם בחינם. גם פה ההיצע רחב מאד.

lizard
01-02-13, 00:39
צחי חשבתי מה לכתוב לך. וכרגע העיצה הכי טובה שאני יכול לתת לך זה לא להלחץ. אני בטוח שיש המון דברים שאתה יכול לעשות ושיעניינו אותך. הבעיה (גם שלי) היא שלפעמים אנחנו מקובעים על דברים מסויימים ולא מצליחים לראות אפשרויות אחרות או בכלל מודעים לאפשרויות אחרות.

ilan.sch
01-02-13, 12:19
היי
עצה שלי אם אתה אוהב לעבוד עם הידיים אבל לא מסתדר עם מתימטיקה כי לא בא לך ללמוד את זה..
יש הרבה מקומות שדורשים אנשי תפעול ואינטגרציה, נגיד חברות שמקימות תשתיות של מערכות הקלטה/חיישנים.. זה עבודה לדעתי מאוד מספקת, מרוויחים בה יפה, יש לי חבר שהתחיל לעבוד בחברה שעושה מערכות הקלטות ובקרה ושולחים אותו בתור אינטגרטור להרבה מקומות בעולם, אולי זה לא מתאים בגלל הנסיעות אבל גם בארץ עושים פרוייקטים, זה חיבורים של כבלים, הגדרות במחשבים, וכו... זה סוג אחד של משרה שיכול לעבוד בשבילך.
אני לא אומר לך תהיה מתקין מערכות סולאריות כי כולנו יודעים כמה זה קריעת תחת, אבל יש דברים טיפה יותר אלגנטיים בעולם האינטגרציה והתקנות שמשלמים כסף לא רע ונהנים ולומדים מהעבודה.

boaz avrahami
01-02-13, 16:49
כדאי לצפות עד הסוף... יש מוסר השכל

http://youtu.be/lN1GIDMWxqY

asafk
01-02-13, 18:51
אין דבר טוב יותר מלהיות בעל מלאכה שמתפרנס מזה. לדעתי לפחות.
אני מכיר רסטורטור שידיו מלאות עבודה והוא מתפרנס מכך היטב. אני מכיר בעלי מלאכה אחרים שגם הם מתפרנסים לא רע.
בשביל להצליח צריך מוניטין ושיווק. את המוניטין צריך להשיג ולא לקלקל. שיווק זה דבר שצריך ללמוד לעשות. יש מי שיכול לעזור לך בכך - אפילו באופן חלקי על חשבון המדינה.
אם תחליט שאתה רוצה להתפרנס ממלאכתך - תגיד ותקבל הפניות בפרטי.

אם הייתי במקום בו אתה נמצא ללא ספק זה הכיוון שהייתי הולך בו. אתה לא חייב לשפץ רק גיטרות. רסטורציה היא תחום ענק.

אסף

ishc
02-10-13, 11:56
טוב... עברה יותר מחצי שנה מאז שפתחתי את השירשור ואוטוטו שנתיים מאז שניסיתי לחולל איזה מהפך בחיים שלי. קשה לעמוד מול המראה להבין ולהפנים שנכשלת בניסיון אבל זו המציאות. בלימודים כשלתי ובתחום שלי כרגע אני לא מעוניין להמשיך משתי סיבות.
1. הוא רווי תחרות הרבה מעבר לכמות הלקוחות ובמצב הכלכלי הנוכחי של המדינה שלנו אנשים חושבים שבע פעמים אם להוציא X כסף.
2. גם לי נמאס. אין פה כמעט פרוייקטים מעניינים, רוב העבודות הן בנאליות לחלוטין והספיק לי לגמרי. נראה לי שגם שנים בתור שכיר והניסיון הזה לצאת לדרך בתור עצמאי די המאיסו עלי את המקצוע שלי.

אז לפני כמה ימים התחלתי לחפש עבודה. אין לי המון ניסיון בכלום חוץ מכלי נגינה אבל ברגע שמסתכלים על התמונה קצת אחרת אפשר לפרק את זה לגרומים קצת יותר רלוונטים למקצועות אחרים. עיבוד עץ - בכל זאת אחרי עשור בתחום שכולו עץ, בניית שלוש גיטרות מאפס ואין ספור תיקונים, שיחזורים, גימורים אני חושב שאני יודע מה אני עושה.
אלק' - ברמה די בסיסית אבל גם גיטרות יש מוגרברות וגם בהן יש מעגלים וסכמות שצריך לקרוא אז יש קצת ידע באלק'.
חומרים שונים - גם בכלי נגינה (במיוחד חשמליות) יש חלקי מתכת ופלסטיק. לפעמים מגיעים כלים ישנים מאוד שלא ניתן להשיג להם חלקים וכבר יצא לי לייצר בעצמי או לגשת לבעל מקצוע ולייצר חלק לפי שירטוט.
מעבר לזה קצת יש קצת יכולות במכניקה, בכל כמה שנים טובות עם סמוראי עשו לי בית ספר לא רע וקצת ידע בחרטות, כירסום ומסגרות (לאבא שלי היה עסק בתחום שנים ויצא לי לעבוד איתו לא פעם).

אין תעודה בשום דבר (חוץ מבגרות ובניית כלי נגינה) דבר שהוא מאוד לרעתי אבל יש מוסר עובדה גבוה, יחסי אנוש טובים, אנגלית מצויינת, ויכולת למידה טובה וזריזה בתחומים מעשיים. בקיצוראחרי כל ההקדמה הארוכה הזו, אני מחפש עבודה במקום שאפשר להתפתח "ולגדול" בו לאורך שנים.
הצעות ורעויונות יתקבלו בברכה, גר בכפר סבא ונייד. אני אשמח להעביר קו"ח במייל אם למישהו יש לאן להעביר.
תודה לכל העוזרים, התומכים והמייעצים :)

GodsFather
02-10-13, 12:37
שוב מפגין את האומץ הכל כך לא מובן מאליו.

המון בהצלחה.

asypeer
02-10-13, 12:54
צחי, חשבת על האפשרות לעבוד בשחזור רהיטים או בניה של רהיטים איכותיים?
אם תרצה - אני מכיר מישהי שעושה את זה למחייתה ומתקיימת בכבוד רב מזה. אולי ייצא מזה משהו.

ishc
02-10-13, 19:35
צחי, חשבת על האפשרות לעבוד בשחזור רהיטים או בניה של רהיטים איכותיים?
אם תרצה - אני מכיר מישהי שעושה את זה למחייתה ומתקיימת בכבוד רב מזה. אולי ייצא מזה משהו.

בשלב הנוכחי של חיי אני זקוק למשהו קצת יותר יציב

שגיא S
02-10-13, 19:57
צחי - דבר ראשון כל הכבוד על האומץ! עצם ההכרה והניסוי והטעיה כבר הרווחת משהו להמשך הדרך.
בקשר לעבודה- אני אתחיל לגשש בשבילך...בסוף נמצא משהו!

asypeer
02-10-13, 20:03
בשלב הנוכחי של חיי אני זקוק למשהו קצת יותר יציב

2 הסנט שלי - חבל שאתה שולל מראש מבלי לברר אפילו במה מדובר, ניחא.
לוו רק היית יודע בכמה כסף נמכרים הרהיטים הללו וכמה פוטנציאל יש בזה היום כשבעלי מקצוע ״של פעם״ נכחדים באופן טבעי.
רוצה יציבות תעסוקתית? לך תהיה אינסטלטור. אין לך מושג כמה כסף הם עושים בת״א.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

gp1
02-10-13, 20:38
זה בחינם : http://kivunim.huji.ac.il/

ואם לא עזר ,
אולי תשים קצת כסף ולך לייעוץ תעסוקתי .

להכוונה תעסוקתית שתעזור לך למקד כיוון והתאמה של עצמאית מול שכירה, תחום עיסוק וכו'. להכוונה ניתן לפנות למכונים כמו: אדם-מילא, מכון הדס, JobCoach, שנהר, Decide ומאמנים אישיים עסקיים (האחרונים יכולים גם לאמן בכיוון של הקמת עסק - צהרון, הדרכת חיות???).

מי נותן את הייעוץ התעסוקתי?

פסיכולוג תעסוקתי הוא אדם בעל תואר מוסמך בפסיכולוגיה. תנאי מוקדם: לימודים לתואר בוגר בפסיכולוגיה כמקצוע ראשי או מורחב במחלקה לפסיכולוגיה במוסד אקדמי מוכר בארץ או ברמת לימודים שוות ערך, בחו"ל. על הבוגר ללמוד לתואר מוסמך בתחומי פסיכולוגיה תעסוקתית, ייעוצית, חברתית, תעשייתית או ארגונית,

ניר ל
02-10-13, 21:07
30 זה עדיין צעיר והכל פתוח .
אם עדיין אין לך ילדים ואפילו לא בת זוג - קבל את עצתו של ברלי וטוס מכאן למדינה אמיתית . תגיע לסדנת שיפוץ גיטרות שמתעסקת בדברים שמאתגרים אותך, תציע את עצמך לעבודה בחינם.
תלמד שם כמה אתה עדיין לא יודע כלום ותתמחה . בניגוד לכאן - שם תוכל להתפרנס בכבוד אם אתה חרוץ ומוכשר . תכיר בחורה מקומית ותקבל אזרחות.

אני לא טוען שכאן אי אפשר ״לעשות כסף״ ולחיות טוב, אלא שזה לא משהו שלומדים באוניברסיטה ואם היה לך את זה כנראה שכבר היית יודע. *

IlanHadar
02-10-13, 21:42
אני חושב שכבר הבנת שעליך להתפרנס מעבודות שישתמשו בכישרון שלך וזה עבודת שחזור / עיבוד חומר. אחרת אתה בשכר מינימום.

אם אתה מבין את ההשלכות של להיות שכיר במדינתנו - אומר חיים בלחץ כלכלי מתמיד, לך על זה, מאחל לך שתגיע לשכר הממוצע בישראל - כ 9,600 ש"ח. אני מעריך שגם להגיע לזה יהיה לא קל.

אין דרך קלה להגיד את זה, כמו רוב הישראלים, אקדמאיים או לא, בעלי מקצוע או לא, החיים די קשים כאן (ניסוח עדין משהו). יש לך מזל שיש לך ידיים טובות רק מזה תתפרנס.

נמרוד
02-10-13, 21:56
צחי יש משהו שמטריד אותי, שאחרים כאן לוקחים כמובן מאליו - העניין הזה של תיקון גיטרות/עבודה עם הידיים/נגרות/שיפוץ - האם זה מה שאתה באמת רוצה לעבוד בו, או מה שיצא שעשית בעשר שנים האחרונות במקרה? יכול להיות שנמאס לך? בעולם אידיאלי, אחרי שזכית בלוטו ואין קשיי פרנסה, מה היית רוצה לעשות?

GodsFather
02-10-13, 22:04
לפי מה שהוא רשם, וסליחה שאני מדבר בשמו, הוא מאס במקצוע הנוכחי כי אין אתגרים בארץ (לדבריו הרוב די בנאלי) ואין שוק מספיק גדול בארץ.

ואם אני זוכר נכון מהכתבות שלו על טיוליו עם הGV והכרותי עימו, יש לו בת זוג נפלאה, ולדעתי זה לא משהו שמונע מאדם לעזוב את הארץ לרילוקיישן, נהפוכו זה יכול רק לעזור אבל כל מקרה לגופו.

אגב צחי, האם בדקת את תחום הטריילרים בארץ ? בניה, שיפוץ ושידרוג של כלים כאלה מצריכה כישורים כמו שאתה מתאר שיש לך ואולי גם שם תמצא את המאה.

ishc
03-10-13, 03:25
לשמחתי וגם לא לשמחתי בחרתי אחרי הצבא ללמוד מקצוע שאני אוהב ומאוד מתחבר אליו (בניית כלי נגינה) גם התגלגלתי ועבדתי בכך בתור שכיר רוב שנותיי מאז הצבא. התגלגלתי כך שרכשתי דירה בשלב מוקדם יחסית של חיי ופסחתי על שלב הטיול ולימודים אקדמיים (לטוב או לרע זה לא משנה כרגע).
הגעתי לתקרה לדעתי מבחינת רמת העבודות שמבוצעות בארץ ושניתן לנסות להתפרנס מהם. כרגע הבנתי שהרבה מהסיפוק שלי בחיים יכול להגיע מהתחביבים שלי (נגינה, טיולים ואולי גם לחזור לבנות כלים). אבל תחביבים עולים כסף ותחביבים של מבוגרים עולים לא מעט. אז כן... שטחי ככל שיהיה כרגע מעניין אותי למצוא כיוון שיכניס משכורת יפה או שיש לו פוטנציאל להתפתח לכזו. הכיוון חייב להיות עם איזה שהוא קשר אלי אבל באמת שאין לי הרבה מושג.
אם הייתם שואלים אם הייתי מוכן לבנות ולשחזר כלי נגינה למחייתי בידיעה שאני יכול להתפרנס מכך בכבוד תשובה הייתה כן בדיוק כמו שהייתי שמח לבחון מכוניות למחייתי אבל בעולמנו כרגע זה לא קורה.
ירידה מהארץ נשקלת כל הזמן למרות שכרגע שה לא נראה לנו כאופציה שאנחנו באמת רוצים.

ishc
03-10-13, 03:28
לפי מה שהוא רשם, וסליחה שאני מדבר בשמו, הוא מאס במקצוע הנוכחי כי אין אתגרים בארץ (לדבריו הרוב די בנאלי) ואין שוק מספיק גדול בארץ.

ואם אני זוכר נכון מהכתבות שלו על טיוליו עם הGV והכרותי עימו, יש לו בת זוג נפלאה, ולדעתי זה לא משהו שמונע מאדם לעזוב את הארץ לרילוקיישן, נהפוכו זה יכול רק לעזור אבל כל מקרה לגופו.

אגב צחי, האם בדקת את תחום הטריילרים בארץ ? בניה, שיפוץ ושידרוג של כלים כאלה מצריכה כישורים כמו שאתה מתאר שיש לך ואולי גם שם תמצא את המאה.

אמיר אין לי מושג איפה להתחיל לבדוק כזה דבר.

מוני אורבך
03-10-13, 08:33
צחי, אני לא מכיר אותך אישית, ועד כה לא התערבתי כי ידעתי שמה שאני אכתוב לא ינעם לך.
אבל נראה לי שאתה מתחיל להתברבר, ומשהו צריך להיות המבוגר האחראי כאן.
אז לפחות אני אכתוב את השני סנטים שלי, ואני מקווה שבאיזה שהוא מקום זה יחלחל.

אז כולם כתבו על ענין בעבודה, על קידום מקצועי ועל מסלול לעתיד כאילו שזה כל מה שחשוב בעולם.,
תתעורר בן אדם, אתה בן שלושים, בלי עבודה או מקצוע או תואר.
בעולם התעסוקתי היום, גיל 30 הוא גיל מבוגר שבו תופסים כבר כיוון.
בעולם ההי טק אתה אפילו נחשב מבוגר, כי בגיל 40 אתה כבר שרוף (אלא אם כן בנית לעצמך שם ומומחיות).

עד כה עסקת במה שנהנית (אני מקווה בשבילך) אבל די ברור שמה שעסקת בו אין לו עתיד בישראל (ואני חושד שגם במקומות אחרים בעולם).
הגיע הזמן להתבגר ולהבין שהעבודה שאתה עוסק בה לא בהכרח מענינת ומלאת סיפוקים.
אתה צריך לעבוד בשביל לאכול, ואם העבודה הזו בחלקה מענינת, אתה בר מזל.
מצטער על הבוטות, אבל חשוב שמשהו לפחות יציג לך את התמונה כמו שהיא.
אני אביא לדוגמא את מצבי אני.
אני אוהב את העבודה שלי, פשוט כך. היא מלאה אתגר ענין טכנולוגיה מתקדמת ועבודה עם אנשים סופר מוכשרים.
בכל יום יש משהו חדש תרתי משמע.
ובכל זאת לפחות 50% מהעבודה שלי מעצבנת ומשעממת (בממוצע)
ישיבות אין סופיות שבהם או שאני מציג סטטוס או שאחרים מצגים לי.
ישיבות "נו נו נו" שאני צריך לערוך עם סטודנטים והעובדים תחתי.
טיפול באנשים בעיתיים שצריך להעיף אותם מהעבודה (ולי זה לא פחות קשה מלהם)
טיפול בתקציב זה הנושא הכי מעצבן וקשה שאני צריך לעשות (לא מדובר על מספרים סתם אלא על פרנסה של אנשים)

אני חושב שהבנת את הרעיון...

רבאק תמצא עבודה שאתה יכול להתפרנס ממנה בכבוד, ותתחיל לעבוד!
תתפלל שלפחות 50% מהעבודה שלך תענין אותך.
לי נראה שאתה צריך להיות עצמאי, ומוסכניק או אינסטלטור יכולים להיות הכיוון בשבילך.

מצטער על הבוטות, אבל משהו צריך להיות המבוגר האחראי כאן.

talilim
03-10-13, 08:55
אני עם מוני .
מאתגר ומבלבל אבל אתה מחפש תשובות אבסולוטיות ואין כאלה.
מה שברור שצריך לשים לחם על השולחן ולא - העצה שקיבלת על לעזוב את הארץ היא לא התשובה -
כי אם אתה מבולבל בארץ ,במקום מוכר- מה יקרה לאחד כמוך שם ?
זה אולי ישמע לך פשוט
אבל פשוט תרגיע.
אל תעשה מזה סרטים.
תמצא משהו לעשות שמדבר אליך ועוף על זה.
אני עבדתי 12 שנה במקום של מדדים ,חליפות וישיבות מנהלים, זונות שמנהלות את "משאבי האנוש" ואין לך אפילו חלון לחפש שמיים...
ועכשיו אני קמה בבוקר ,
נועלת את הבלנסטון המאובקות שלי, עובדת עם גופיה וכובע בשמש חמש שעות עם התאילנדים
לא ממש מקבלת משכורת
אבל יש לי אוויר ושמיים כמה שאני רוצה וזה מה שאני רוצה !
אי אפשר לאכול את העוגה ולצפות שיגיעו גם עוגיות....

ניר ל
03-10-13, 10:55
לשמחתי וגם לא לשמחתי בחרתי אחרי הצבא ללמוד מקצוע שאני אוהב ומאוד מתחבר אליו (בניית כלי נגינה) גם התגלגלתי ועבדתי בכך בתור שכיר רוב שנותיי מאז הצבא. התגלגלתי כך שרכשתי דירה בשלב מוקדם יחסית של חיי ופסחתי על שלב הטיול ולימודים אקדמיים (לטוב או לרע זה לא משנה כרגע).

אם הייתם שואלים אם הייתי מוכן לבנות ולשחזר כלי נגינה למחייתי בידיעה שאני יכול להתפרנס מכך בכבוד תשובה הייתה כן בדיוק כמו שהייתי שמח לבחון מכוניות למחייתי אבל בעולמנו כרגע זה לא קורה.
ירידה מהארץ נשקלת כל הזמן למרות שכרגע שה לא נראה לנו כאופציה שאנחנו באמת רוצים.

לימודים אקדמאים זה חרטא , לא הפסדת כלום . מחפש עניין באקדמיה ? תצטרף להרצאות שמעניינות אותך בתור שומע חפשי .
אני נמצא דור מעליך בערך ובגילך כבר הייתי נשוי + 3 עם שני תארים אקדמאים , וותק בשוק העבודה ושכר חלומי במונחים ישראלים - אז מה . זה לא מעמיד אותי היום במקום שונה משלך .

אנחנו (אם)נזכה להגיע לגיל פנסיה בערך בגיל 73 ולא נוכל להתקיים ממנה בכבוד , אני לא אפרט, אבל תאמינו לי - אני מבין בזה.
הסיכוי לשרוד בשוק העבודה עד גיל כזה הוא אפסי .
תחשבו על מחזורי הגיוס שלכם ותבינו כמה אנשים משתחררים לשוק בכל שנה ועל כמה משרות חדשות הם מתחרים (אנשים הרי לא פורשים משוק העבודה מרצונם ותקנים של פנסיונרים שפורשים ממקומות עבודה עם קביעות - פשוט מצטמצמים ) .

אקדמיה זה דרך להוציא ממך כסף (מההורים שלך) כדי שלאנשים שמתפרנסים מהאקדמיה תהיה עבודה , כנ"ל מכללות שונות שמתיימרות ללמד אותך מקצוע לחיים שאתה יכול להתעשר ממנו. אתה לא יכול להתעשר ממקצוע .

אתה בהחלט יכול להתפרנס בכבוד מבנייה ושחזור כלי נגינה או מכל נישה אחרת , אבל לא במדינה של 8 מליון נפש שמתוכם 4000 נגני גיטרה , 40 ירצו לבנות או לשחזר אחת ול 4 יהיה כסף לשלם על כך...

יש לך דירה ?!? ברכותיי ! אתה עשיר !!! טוס לאמריקה , תקנה בכסף הזה שני בתים (לא דירות) צמודים , תשכיר אחד מהם , תהיה לך אפשרות להתמחות במקום שמשחזר / בונה 10 גיטרות ביום חלש.

אל תשקלו - תסעו ! גם שם חלון ההזדמנויות הזה לא יהיה קיים זמן רב מדי , לא מחכים לכם שם.

IlanHadar
03-10-13, 11:21
השרשור הזה נהיה די מדכא :(

כולם אומרים אותו דבר בערך:
* מי שחי במשרדי הנאון לא טוב לו (כמו שכתבה טללים, אני מקווה שלא בכל המקומות זהה למה שתיארה)
* מי ששכיר מודאג שלא תהיה לו עבודה על גיל הפרישה, חי בלחץ כלכלי מתמיד ולא רואה עתיד לילדים שלו כאן.
* גם לעצמאים בוודאי לא קל.

בא בחור צעיר עם ידיים טובות ומתקשה בדרכו, אנחנו אומרים לו ןבצדק, תמצא עבודה תתחיל להתפרנס, תפסיק להתבכיין, כדי שיהיה כמונו... אני מסכים עם מוני לחלוטין, להתפרנס צריך לעבוד, עד גיל 30 נהנית אתה בר מזל, עכשיו ברוך הבא לחיים האמיתיים (באנגלית זה נשמע יותר טוב).

כמו שנאמר - מי ש 50% בעבודה עושה מה שטוב לו ואוהב, מזלו מצויין, הרבה אנשים הולכים כל בוקר לעבודה לעוד יום בגלל שצריכים להאכיל ילדים ולשלם משכנתא.

שמעתי לא מזמן משפט שאומר - החיים שלנו זה 20% אושר, כיף, סיפוק עצמי, 80% זה שגרה לא משהו (קצת קשה להגדיר אחרת). מזל שיש לנו ג'יפולוג ותחביב 4X4 כלשהו, זה כמעט 10% מה- 20% :cool:

ניר ל
03-10-13, 11:43
השרשור לא מדכא , החיים כאן מדכאים את מי שמנסה לנתח את המצב...

כשאני רואה כבר שנים רבות אנשים שרק בשנות הארבעים שלהם מתחילים בכלל לחשוב על הקמת משפחה , לפני כן הם עסוקים בביסוס מעמדם הכלכלי תו"כ השארת פנאי להנאותיהם האישיות , אני מבין את גודל הברוך הצפוי לנו בעתיד -

צמצום מעמד הביניים , ילד אחד או מקסימום שניים כי א. זה עולה ביוקר ב. לאנשים קשה בגילאים הלה להיכנס להריון ג. לאנשים קשה בגילאים האלה לרדוף אחרי ילדים קטנים ולחתל תינוקות .
לעומת זאת אוכלוסייה נזקקת שממשיכה לצמוח באותו קצב, תקציב ביטחון שממשיך להתנפח .
מי יממן את כל זה בעתיד ?

תחסכו ככל האפשר היום , תפזרו את הכסף שלכם בבנקים שונים ברחבי העולם ובמטבעות שונים ... אולי אפילו תקנו מטילי זהב... לפחות שתוכלו לפרוש בחו"ל ...

IlanHadar
03-10-13, 11:47
ניר - מצבך טוב אם אתה מדבר על חסכון, הבחור מדבר על עבודה, לא נראה לי שיש הרבה חוסכים בשרשור הזה...

ניר ל
03-10-13, 12:03
מצבי טוב ועושה רושם שגם מצבך , אני לא בוכה על עצמי למרות שאני מודע לחלוטין לכך שמצבי עלול להתהפך בתוך יום .

אם הייתי יכול להראות כאן את הדרך לצעירים ממני (בגיל או בנסיון) , כיצד להגיע למצבי , הייתי שמח . אבל האמת היא שזה די בלתי אפשרי בתקופה הנוכחית .

ישנם אנשים מבריקים , ישנם אנשים בעלי תעוזה ויוזמה, ישנם אנשים שיודעים למצוא את הדרך לנצל את חולשות המערכת ולמצוא חורים דרכם אפשר להרוויח - אני לא אחד מהם לצערי. אני הצלחתי להסתדר בדרך הכביכול מקובלת אז וגם היה לי לא מעט מזל . עדיין אני רחוק מלהרגיש ביטחון כלכלי ויציבות , אז מה הסיכוי למי שרק עכשיו מתחיל ?

ד"א , דווקא אותם אלפי צעירים שיוצאים לחו"ל אחרי צבא ומתמחים בלמכור בולשיט שעולה 2 סנט ב 100$ , עושים בית ספר לחיים האמיתיים . זה בדיוק כמו למכור אח"כ מגרשים חקלאיים ב 25K לדונם , דירה וויטואלית בקבוצת רכישה וכיוצ"ב ... דברים שאפשר להתעשר מהם , אתה יודע...

ishc
03-10-13, 12:04
אל תיכנסו אתם לדיכאון כי אחרת מה יהיה עלי ;)

כמו שאמרתם היה לי מזל ועשיתי עד היום דברים שאני מאוד אוהב ועכשיו הגיע כנראה שלב של משהו קצת פות מהנה אבל יותר פרקטי. אז הנה פנייה לכל מי שיש לו איזה שהוא כיוון של עבודה אצלו/אצל מישהו שהוא מכיר וכו' אני אשמח לשמוע על כך.
ניר לגבי ירידה מהארץ. למרות הפיתוי הכלכלי ולמרות שיש לי אזרחות זרה זה כנראה לא יקרה, יש פה משפחה שחשובה גם לי וגם לזוגתי ואם לא עזבנו עד היום אני בספק אם נעשה את זה.

ניר ל
03-10-13, 12:33
צחי, זה בסדר, זה לא אישי , הפנייה שלי מיועדת לכולם .

לא הייתי קורא לזה פיתוי כלכלי , כי זה לא שבחו"ל אתה תהפוך למליונר , זה רק ששם תוכל לחיות כמו מליונר בישראל ... אם רק תהיה לך פרנסה.

משפחה... אם אתה חשוב למשפחה שלך כפי שהיא לך - שתשחרר אותך . שלח לאמא כרטיס טיסה פעמיים בשנה , אבא בטוח מפרגן .

דרור ברלי
03-10-13, 12:55
צחי, לפני עשרים ומשהו שנים כשנפתח לי חלון הזמנויות לעוף מכאן לאמריקה, עם ג'וב שחיכה לי כולל תקופת מה של תמיכה ועזרה עד שאסתדר - דיברתי כמוך. מה פתאום לעזוב, המדינה שלי, הארץ שלי, בלהבלהבלה.
עד היום אני בוכה ומצטער על זה.

שמע, אני בן 47. להגיד לך שאפשר להתפרנס בכבוד ממה שאני עושה? הצחקת אותי. הרבה קולגות שלי כבר עכשיו מצהירים שהם לא יישארו עוד זמן רב בתחום הזה. בגילי אני מוצא את עצמי מחפש כל הזמן חלטורות מהצד, ובהזדמנות הראשונה שתהיה לי להיכנס לכל מקצוע שהוא שיבטיח פרנסה יציבה (כולל אינסטלטור, למי שהזכיר את זה - ברור שיש בזה עבודה, הרי המדינה הזו מלאה בחרא עד האזניים) כנראה שאני אעשה את זה. בגילי גם לא יהיו יותר מדי אפשרויות...

התחושה שלי ממרום הגיל והנסיון היא שה"המדינה שלנו" שונאת אותנו - דווקא אותנו, את אותו חלק באוכלוסיה שעובד קשה, משרת בצבא, עושה מילואים, משלם מיסים, מחזיק את המדינה הזו על כתפיו הקורסות. ה"מדינה" (המינוח לא מדויק, כי המדינה זה גם אני ואתה. בוא ונאמר הממסד של המדינה, שאנחנו במפורש לא חלק ממנו) עושה ככל יכולתה כדי להמאיס עלינו את חיינו כאן. "מדינת ישראל היא האויב הגרוע ביותר של אזרחיה" זה ציטוט מפי בעלת תפקיד בכיר מאוד בשירות המדינה, שמכירה את המערכת מבפנים ויודעת בדיוק עד כמה הכל כאן רקוב ואיך כל העסק עובד.

מה לעשות, לא כל אחד הוא ביזנס מן בעל חושים חדים של חתול רחוב. יש אנשים שהם לא יזמים גדולים ונועזים ולא יודעים להפוך זבל לכסף, והם מה לעשות, הרוב. הרוב שצריך לעבוד קשה כדי להתפרנס. אבל מה שניר כתב כל כך נכון - עוד חמישים שנה כבר לא יישאר כאן מי שיעבוד ויילך לצבא. פשוט לא. אותו חלק גדול באוכלוסיה שנושא את המדינה על כתפיו, יילך ויצטמצם. יעשה פחות ילדים או יברח מכאן מיד אחרי הצבא. אם לא ייעשו כאן כמה דברים מאוד דרסטיים ודרמטיים ואולי גם לא הכי דמוקרטיים - לטובת מעמד הביניים - המדינה הזו תיגמר, כלומר תיפול לידי אלה שעושים הרבה ילדים אבל לא תורמים למדינה - לא בשירות צבאי, לא בעבודה, לא בתשלום מיסים. לאנשים האלה גם בדרך כלל אין כסף לקנות גיטרות עבודת יד.

לכן, כל עוד אתה יכול - ובגילך הצעיר יחסית, ללא ילדים, ועם סכום כסף זמין (אחרי שתמכור את הדירה) אתה יכול - טוס מכאן. יקבלו אותך שם בזרועות פתוחות.
קח את עצמך מכאן למדינה נורמלית, שקטה, שאין בה מבזקי חדשות כל חצי שעה ושלא זורקת חצי מתקציבה השנתי על ביטחון ואת החצי השני על הת"ש של הפולטיקאים ושאר בכירים. פשוט כדי להבטיח לעצמך ולילדים שיהיו לך - עתיד טוב יותר. עצוב לי לכתוב את זה, אבל זו האמת.

itay
03-10-13, 13:06
אני אוכל להרחיב בערב, אבל בגדול, לדעתי (אני כמעט בנתונים זהים אליך למעט זה שיש לי אישה וילדה, ולמדתי לימודים מקצועיים (תעודה) בשני תחומים שונים). תקרא טוב טוב את הפיסקה האחרונה של דרור בתגובה מעלי, ותיישם אותה כמה שיותר מהר.....
כאמור, בערב ארחיב יותר....

ניר ל
03-10-13, 13:40
זה לא נכון להגיד שיקבלו אותו בחו"ל בזרועות פתוחות , במקרה הטוב יאפשרו לו להיכנס...

אירופה רקובה ומתפוררת , מוסלמית וגוססת , נראה לי שנשאר להם פחות זמן מלנו ,

קנדה מאד קרה , אוסטליה דווקא נראית לא רע מכמה בחינות , ארה"ב ברור שכן - אפשר לבחור גם את האקלים .

רק ששם יתנו לו לחיות .

כאן הממסד מנצל אותך וסוחט ממך כל טיפה , לא כי הוא שונא אותך - פשוט כי אין לו מישהו נוח יותר לסחיטה . זו לא אידאולוגיה אלא מציאות שקיימת כאן מאז קום המדינה והיא הולכת ונעשית קשה ככל שעולה הצורך בכסף ויש פחות עובדים שניתן לחלוב.

ishc
03-10-13, 13:48
דרור אם הייתה לי הצעת עבודה בחו"ל כנראה שזה היה זרז רציני.
אבל אירופה אותי לא כל כך מעניינת, ושאר האופציות הרלוונטיות לי בעייתיות מכל מיני סיבות אחרות.

מוני אורבך
03-10-13, 13:55
סבא וסבתא שלי מעולם לא יצאו לחופשה (הם ידעו שיש בית מלון מהסרטים בטלווזיה)
לא היה להם מכונית, הבית שלהם היה בדמי מפתח.
מה לעשות הם היו ניצולי שואה שהגיעו עם הבגדים וזהו פחות או יותר.
ההורים שלי חסכו אגורה לאגורה, וקנו בית ומכונית.
הם השקיעו את מרצם וכספם בחינוך של הילדים

ניר וגם דרור בהשוואה אליהם אתם חיים כמליונרים (ובזמנו הם היו רואים אתכם כך)
הם התכוננו לעתיד על ידי פנסיה וחיסכון של אגורה לאגורה, הם זה מה שאתם עושים?
החיים שלנו טובים בכמה רמת מזו של הורינו, כל כך טובים שאנחנו חושבים שמגיע לנו רמת חיים גבוהה.
סטקים איכותיים ווסקי סיגרים טיולי גיפים במואב, כל זה פשוט מחויב המציאות לא ככה??

נכון אנחנו חיים בארץ קשה, עם מיסים גבוהים ומלחמות.
אבל אם אתם חושבים שבארצות הברית או אוסטרליה יהיה הרבה יותר טוב אתם טועים.
שם תהיו ה"היהודי מישראל" גס וזר.
לא מאמינים, רק תסתכלו בסדרות הטלווזיה ה"איכותיות" לארצות הברית.
אף אחד לא יקבל אותנו בזרועות פתוחות, הרחוב לא מצופה בזהב שם.
תשאלו את גו (הוא בארץ) עד כמה קל להרוויח כסף שם.
אז נכון זו מדינה גדולה ויש מקומות שאתה יכול לקנות וילה עם בריכה בכלום כסף.
אבל שאלתם את עצמכם היכן בדיוק תהיה הווילה הזו??
גם בישראל אפשר לקנות וילה בזיל הזול (ירוחם לדוגמא, מקום מצוין להתחלת טיול)

500 מעפ"ש
03-10-13, 14:21
צחי, אנחנו לא מכירים אבל אלה שני הסנט שלי - חייתי בחו"ל 5 שנים ולקחתי החלטה לחזור. יש מחיר לשלם (כנראה ששם היה יכול להיות לי אוטו יותר יפה ובית יותר גדול) אבל יש גם יתרונות, שהיום נראים לך כמובנים מאליהם (משפחה, משפחה ושוב משפחה). במקומך, עם ראש טכני וידיים טכניות, הייתי מחפש עבודה ב- QA בחברת היי-טק גדולה, לא צריך נסיון. מתחיל בנמוך, מתקדם שם ובמקביל משפץ גיטרות בשעות הפנאי. יש לי חבר מהצבא שמצא את עצמו תקוע ממש בגילך (עם ילד אחד), פנה לתחום ה- QA ומאז הוא פורח ומתקדם. נכנס להי-טק מהדלת האחורית, בלי לשבור את הראש בלימודי הנדסה ולא מצטער. הוא אולי לא יהיה עשיר מזה, אבל יש לו הכנסה קבועה ומעל הממוצע.

ניר ל
03-10-13, 14:25
מוני, תודה על ההשוואה לסבים ולהורים שלך שחיו במציאות של לפני 60 שנה ו 40 שנה , התקדמנו מאז , השבח לאל...

ד"א גם האנשים העשירים ביותר באותה תקופה לא טסו לחו"ל , לא אכלו סטייקים ולא שתו וויסקי איכותי , כך שהפערים בין אלו שיש להם לאלו שלא , לא היו גדולים , בטח שלא נראו לעין. מכוניות לא היו לאף אחד, גם טלפונים לא , לגור מעל המרכז המסחרי היה חלום - כי לא היית צריך לסחוב סלי קניות רחוק מדי. לא עבדת במרחק שעה נסיעה מהבית , בד"כ אשתך לא עבדה בכלל , הילדים היו גדלים בשכונה ומקבלים מכות אם היו מפריעים לך לישון צהריים . נשבע לך שאני מוכן לחזור לתקופה ההיא ברגע זה - איכות החיים שלנו ירדה מאד במשך השנים האלה , למרות סממני הסטטוס שהיום ממילא לא נחשבים למותרות אלא לכורח המציאות.

אל תלך אחורה בזמן - גש לתחנה המרכזית הקרובה לאיזור מגוריך , צפה במהגרי העבודה מאפריקה שעבורם הזבל שלנו זה ערימה של זהב ששווה לחצות עבורה 5 גבולות ולהיאנס ע"י 50 בדואים . איזה כיף לנו !

לאכול סטייקים ולטוס לראשונה בגיל 40 לארה"ב זה משהו שאני לא מתבייש בו , היות שאני עובד מהיום בו השתחררתי משירות סדיר , תו"כ לימודים אקדמאיים שגם אותם מימנתי מכיסי (מענקים עוד לא היו אז ללוחמים משוחררים) . יודע מה -זה גם יצא לי יותר זול מלבלות שבועיים חופש במלון בישראל.

רוצה להשוות אותנו למישהו - סבבה !

תשווה אותי לברוקר עם וותק של 15 שנים בבית השקעות אמריקאי/אירופאי או אפילו תורכי ,
תשווה את דרור לכתב רכב מהשורה הראשונה בחו"ל , אפילו לא לג'רמי קלארקסון ,

מוני אורבך
03-10-13, 15:07
ניר שום דבר אישי זה ברור לך.
אתה לא צריך להתביש בשום דבר שהרווחת אותו ביושר, נהפוך הוא אולי אפילו להתגאות קצת בהשגים שלך.
באותה מידה יכולתי לקחת את עצמי.
גם אני מרוויח הרבה יותר מהורים שלי יוצא לחו"ל מדי פעם שותה גוני ווקר גרין ליבל (הכי אהוב עלי)
מחזיק שני רכבי אספנות, ורכב שטח ליום יום יקר לקניה וגם לתחזוקה (הדלק אוי הדלק).
תיקרא שוב את מה שכתבת ותבין את שורש הבעיה.
יחסית להורים שלך איכות החיים שלה עלתה עשרות מונים.
יחסית לברוקרים בחוץ לארץ היא ירודה...
אז הכול תלוי ביחס למה אתה מודד.
האם כל הברוקרים בבתי השקעות אמרקאים או תורכיים עובדים 15 שנה.
לא בטוח..

זה לא שאני אומר שאנחנו חיים בגן עדן ואין מה לשפר.
אלא שאנחנו חיים לא רע ולא צריך להיכנס לדיכאון כמה רע לנו.

ניר ל
03-10-13, 15:22
מוני, רמת החיים עלתה (המוחלטת לא היחסית) אבל איכות החיים ירדה .

אנחנו חיים בצפיפות גדולה יותר , גם המגורים , גם התנועה .
אנחנו מבלים הרבה יותר שעות בעבודה , יש לנו מעט מאד פנאי . אין לנו שום ביטחון תעסוקתי או יכולת לתכנן אפילו שנה קדימה.
יוקר המחייה היום - הוצאות בסיסיות - הרבה יותר גבוה ביחס לשכר.
משלמים פי 2 יותר מיסים .
הילדים דבוקים לנו לתחת עד גיל 14 , אח"כ רק לארנק ... אח"כ הם לא יעזבו את הבית עד גיל 40 כי אין שום מצב שיוכלו לקנות דירה משלהם או לשכור חדר.

שתה הרבה וויסקי היום , כי ימצאו את הדרך למסות אותו עוד יותר , יגידו שזה לטובתנו כי זה לא בריא לנו ... אני לא מהשתיינים וגם לא מהמעשנים , אז זו לא בעיה שלי :)

דרור ברלי
03-10-13, 23:42
זה לא נכון להגיד שיקבלו אותו בחו"ל בזרועות פתוחות , במקרה הטוב יאפשרו לו להיכנס...

אירופה רקובה ומתפוררת , מוסלמית וגוססת , נראה לי שנשאר להם פחות זמן מלנו ,

קנדה מאד קרה , אוסטליה דווקא נראית לא רע מכמה בחינות , ארה"ב ברור שכן - אפשר לבחור גם את האקלים .

רק ששם יתנו לו לחיות .

אם אתה בא עם סכום כסף גדול, משמע - תיאורטית אתה לא הולך ליפול למעמסה על השירותים הסוציאליים, יקבלו אותך. תוכל להיכנס רשמית בדלת הראשית.
יש גם מקצועות נדרשים שמתקבלים ממש בזרועות פתוחות. לא יודע אם תיקון ובניית כלי נגינה הוא אחד מהם, אבל שווה לבדוק. לפעמים יש הפתעות.

asafk
03-10-13, 23:54
בניו זילנד, היום, כל מקצוע שהוא לא רועה כבשים נחשב מקצוע מבוקש...

אסף.

lizard
04-10-13, 03:58
אם אתה חושב שבארה"ב או מדינות אחרות לא יהיה לך רע אז אתה טועה.
אולי כרגע אין בארהב טרוריסטים או הרבה מהם אבל מצד שני אם אין לך ביטוח רפואי אתה תשלם המון המון כסף (כרגע אנחנו עומדים על שבעים אלף דולר לשהייה של בערך שבועיים) והמחירים פה של האוכל לא שונים בצורה מהותית מאלו שבארץ (סל קניה, לא בדקתי פר פריט). האמריקאים מאוד אדיבים אבל לך תתווכח איתם על זה שיש לך שני תינוקות ואתה צריך להפעיל את החימום...(הייתי צריך לקנות שני תנורים). או לגלות שגובים ממך מאות דולרים בדמי פיקדון שאתה לא יכול לקבל בחזרה.
וכמובן שלא לדבר על זה שכנראה שהדרך להתפטר פה הופכת להיות משהו בסגנון לקחת רובה ולרסס את כל מי שבמשרד.
אז כן, יש בכל מקום חרא, השאלה היא איזה חרא אתה מעדיף.

ניר ל
04-10-13, 07:18
מיכה, בארץ אתה משלם כ 10% מהשכר ברוטו , עבור ביטוח רפואי וביטוח בריאות, שבמקרה שלי זה כ 18% מהנטו = משכנתא !

ומה אתה מקבל בתמורה ? שמגיל 67 (וזה עוד יעלה) תקבל קצבה שלא תספיק אפילו לתרופות שתצטרך בגיל כזה ?! שאם תצטרך סיעוד כלשהו יוציאו לך את הנשמה בבדיקות משפילות במשך שנים כי אולי תספיק למות בדרך ? תצטרך רופא מעבר לרופא משפחה ותיאלץ להמתין חודשים רבים ? שלא לדבר על תור לניתוח ....

מערכת הבריאות הציבורית הושמדה. אם אתה באמת צריך משהו אתה משלם פרטי. כמעט כל העובדים מחזיקים גם בביטוחי בריאות משלימים ופרטיים.

אני מבין מדבריך שזו הסיבה שאתה בארה״ב כרגע , הלא כן? *

מוני אורבך
04-10-13, 07:33
בקשר לניו זילנד...
פעם גם אני פינטזטי לעבור לניו זילנד
ארץ מדהימה מבחינת טבע מזג אוויר ושקט הרבה מאוד שקט...
ואז ראיתי את הרכב התושבים (הרוב ממוצא אנגלו סקסי מיעוט מאורים ועוד אחוז קטן סינים)
ואז קצת חשבתי והבנתי לאן אני נכנס.
אם לא ידעתם אנגלים הם אנטישמיים לא קטנים, ומה שעושה את המצב יותר גרוע הוא שיש מעט מאוד זרים.
מתכון בדוק לזה שאף אחד לא ירק עליך מבחינה חברתית (וזה במקרה הטוב)
אחרי ששמעתי קצת סיפורים מאנשים שגרו שם הבנתי בדיוק מה המצב שם, וירדתי מהענין.
אם אתם רוצים קצת להבין את הלך הרוחות בניו זילנד כדאי שתראו את הסידרה top of the lake
ניו זילנד מצוינת למי שרוצה להתבודד בוילה שלו להיות כל הזמן בטבע
להיות חלק מהחברה הניו זילנדית.. די קשה

עידו לוריה
04-10-13, 07:47
ניר מס בריאות הוא 5% וביטוח לאומי הוא 5% הם שני דברים שונים .
והמצב שלנו בעינין בריאות הרבה יותר טוב מארצות הברית , יש לי חבר ילדות שם הדיווחים שאני מקבל הם על בסיס שבועי הם משלמים הרבה יותר ומקבלים אותו דבר כך שאין לנו בעניין על מה להלין .
ובאופן כללי אני לא מבין את ( ותסלחו לי , וזה לא רק לניר ) הבכיינות הזו שלכם יותר טוב שם תעברו אל תבכו , כולם גיבורים " אני ואני , תארוז וסע חרא פה " ו - " אני שהיתה לי הזדמנות אבל פספסתי אותה " אתם גיבורים על אחרים , כול יום יש הזדמנות חדשה לשנות , אתם מנצלים אותה להיות פולניה עצבנית , ולכולכם יש סיבות " מוצדקות "
הבחור מחפש עבודה פה בארץ למה ככה , מי שרוצה שאימצא לו עבודה זה מה שהוא ביקש , לא עזרה פסיכולוגית או סיוע לנפגעות אונס
מוקדש לכול הפולניות ;) :

https://www.youtube.com/watch?v=TqhOVY58zIo

עידו

אומי5
04-10-13, 09:20
לפעמים אני אומר שבא לי למכור הכל ולעוף מפה, אבל אז אני נזכר שאין לי מה למכור.

צחי, לגבי הלימודים, מטמטיקה ופיזיקה הם בהחלט כלים בסיסיים בהנדסה, אבל כמעט אף מהנדס לא יושב ומפתח טורי טיילור.
הבעיה היא שבגיל 35 לחפש עבודה בלי נסיון, אלא רק עם תואר, זה כבר סיפור ממש לא פשוט (גם בגיל 30 זה לא דבש, תאמין לי...)

אצלי בעבודה יש תפקיד שמוגדר מכשירן, אנחנו מפתחים ציוד רפואי, והמכשירנים יושבים עם כלי עבודה ומייצרים את אבות הטיפוס, די מאתגר ובמקרה שלנו דורש ידיים מאוד עדינות ועיניים של נץ.
תחפש דברים כאלו, שהידיים שלך זו התעודה.

לגבי דיון ההגירה:
לפעמים אני משקר לעצמי שבמקום לעזוב את הארץ אני יכול לעבור לדרום, מה באוסטרליה לא נוסעים שעה וחצי לעבודה?
ואז אני רואה שגם באזור קרית גת, לקנות מגרש קוצים עם אישור בניה זה הרבה מעבר ליכולתי.
ואגב גם יותר דרומה זה לא באמת זול.

נמרוד
04-10-13, 09:43
הבעייה של צחי לא יחודית לארץ ישראל והתשובה " תעזוב את ישראל" היא לא פתרון.

צחי פשוט הגעת למשבר גיל הארבעים המפורסם מוקדם בעשר שנים... רוב המתוסכלים שענו לך, הם במשבר גיל מסוג כזה או אחר, וכל אחד משליך את נקודת המבט שלו. זה די מזכיר את שרשורי היעוץ לג'יפאים חדשים - לא משנה מי ומה שואלים, כל אחד מציע את מה שטוב לו. אותו דבר כאן... מי שלמד בהצלחה והתברג במשרה טובה במקום קבוע - יגיד לך שזה הדבר הנכון. ומי שהלימודים היו סיוט בשבילו יגיד לך שזה בזבוז זמן. כנ"ל לגבי כל שיקול אחר, לגבי להתחתן להתגרש ולעשות או לא לעשות ילדים, להיות שכיר או עצמאי...

אין לי משהו יותר מדי חכם להגיד לך באופן אישי... לא נראה לי שנקודת המבט והנסיון שלי רלוונטיים לשלך יותר מדי, והם בסך הכל עוד נקודת מבט ועוד נסיון אישי של מישהו אחד.

אני רק רוצה כן להגיד שהמצב היום הכללי בעולם לא משהו. אנחנו במיתון כבר כמה שנים, שנראה אמיתי וכבד יותר מכל מיתון אחר מאז שההורים של רובנו נולדו וגדלו. החיים והקריירה שלהם התפתחו בתקופה שהתחילה במלחמת גוג ומגוג שהייתה סיום של תקופה בהיסטוריה, העולם הגיעה לשפל מכל בחינה ומשם צמח במשך 60 שנה. כתוצאה מכך הם זכו לחיות בתקופה של צמיחה חיובית מתמשכת של העולם ובתוכו מדינת ישראל שנולדה מאפס והגיע למה שהיא. אנחנו נולדנו וילדותנו עברה עלינו בתקופה הטובה - הנפלאה - הזאת - ולכן קשה לנו לחשוב שיכול להיות שהצמיחה והעלייה המתמדת ברמת החיים היא לא דבר טבעי.

המצב בארצות מערביות אחרות לא יותר טוב באופן עקרוני, אין אף מדינה היום שאפשר להגיד שהכלכלה שלה פורחת, מעבודה משותפת ושיחות מבושמות על הבר בשנים האחרונות עם קולגות בארה"ב וכמה מדינות בארופה, התחושות הכלליות די דומות, למרות שהמצב הכלכלי האישי שלהם כמו שלי בהסתכלות מפוכחת כמו של מוני בסך הכל טוב - כאמור, כל מי שפעיל בפורום הזה הוא אחד שיש לו את הפנאי והכסף לתחביב לא ברור מאליו בכלל, אין כאן אנשים עניים באמת.

וגם זה ידידי לא ממש עוזר לך.

IlanHadar
04-10-13, 12:12
הבעייה של צחי לא יחודית לארץ ישראל והתשובה " תעזוב את ישראל" היא לא פתרון.

צחי פשוט הגעת למשבר גיל הארבעים המפורסם מוקדם בעשר שנים... רוב המתוסכלים שענו לך, הם במשבר גיל מסוג כזה או אחר, וכל אחד משליך את נקודת המבט שלו.

נמרוד צודק לעזוב את הארץ זה לא תשובה.

לגבי משבר גיל הארבעים- אין לצחי מושג מה זה משבר, מבטיח שגם זה יקרה לו - עוד 15 שנים, אז הלחץ הוא אמיתי...

yes1952
04-10-13, 15:39
טוב
קראתי את השרשור הזה מ-א ועד תו
ותסלחו לי אך אתם מדברים בשתי מנגינות למעט אחד שמנגן כסולן וזה ידידי לוריה,
בגיל 30 שילמתי 2 מיליון דולר שהרווחתי בעבודות מטורפות על הרפתקה שלימים תמיד זכרתי את לקחיה-אז מה?אילו עסקים
אני אדם רב תחומי מפני שתמיד למדתי והתמקצעתי בכל תחום שעסקתי בו-,היום אני יושב אמנם בגן הדפנה אך עדיין עובד מפני שאני אוהב לעבוד-
צחי הינו בחור מוכשר מאוד ויש לו עתיד יפה מאוד ומעניין ,הוא רק צריך מנטור לדרך(ולא נשכח יש לו בת זוג מדהימה)
ולסיכום
מר אייזיק-דבר איתי

ishc
04-10-13, 15:40
אל תדאג כבר תכננתי לקפוץ לקפה שבוע הבא :)

אומי5
05-10-13, 09:35
נמרוד הכל יחסי.
לא משנה איך תהפוך את זה, יותר יקר לחיות בישראל מאשר בהרבה ממדינות המערב.
בכל טבלה של מחירים ביחס למשכורת, ישראל מככבת כמקום יקר.
אז נכון שיש מיתון גם אצל היאפים, הגרמנים, ואפילו אצל הבריטים, אבל הם התחילו בנקודת פתיחה אחרת.
אם שם עדיין אפשר לחלום על בית במקום שיש בו שירותים בסיסים סבירים, פה זה כבר קשה מאוד.

ואגב , חלק גדול מהכותבים פה חיים את התחביב למרות שהם לא באמת יכולים להרשות לעצמם, לא ראיתי כמעט שום שרשור שקשור בהוצאה כספית, שלא נרמז בו כאב הלב על ההוצאה, פרוייקטים, טיולים, קניות וכו'.
אם אני לא טועה הפורום הכי חזק פה, הוא הסוזוקים, אני מנחש (ותקנו אותי אם אני טועה) רובם צעירים שלא יכולו להרשות לעצמם רכב שטח גדול יותר והתאהבו ( בדיוק כמו כותב שורות אלו).

אני לא טוען שכל אמריקאי חיי עם וילה וארבעה רכבים, אני כן טוען שלאדם מוכשר יהיה יותר קל להגיע לשם בארצות הברית או אוסטרליה מאשר בארץ.

ואני עדיין מעדיף לעבור לנגב מאשר לחו"ל, למרות שהראש אומר אחרת.

shmil
05-10-13, 11:35
אני קורא את השרשור הזה כבר כמה ימים, ומנסה לא להגיב. לא הצלחתי.

לא קל בארץ. אף פעם לא היה קליל, ובשנים האחרונות אכן המיתון מורגש, ועליית יוקר המחיה מורגשת בכיס. לכולם.
כל מה שיכתבו על מי שאינו נושא בנטל - נכון. כל מה שיכתבו על מעמד הביניים העומד תחת האלונקה - גם הוא נכון.

אבל
כל מי שחושב שבמקום אחר יהיה לו טוב וקל יותר, כדאי שינסה לחשוב כמה דורות קדימה, או לפחות על עתיד ילדיו.
סבא של אבי דאג לילדיו ולנכדיו. זה עזר למי מהם ששרד?
סבא של אימי דאג להשכלתם של כל בניו ובנותיו. כולם היו רופאים חוץ מפוחזת אחת שברחה לפלסטינה. עליה הוא כעס.

בנצרות ובאיסלם פחדים, כמעט לומר קמאיים, מיהודים. האנטישמיות (נכון יותר לומר ה"אנטיג'ודאיזם") מושרשת כל כך עמוק והסטריאוטיפים קיימים גם כיום. לכן, גם אם כרגע תרוויחו יותר או תחיו יותר בקלות מחודש לחודש, מישהו יבכה.
יבכה כשהשכנים יסתכלו בעין עקומה על היהודון, או כשהילדים יחזרו מבית הספר אחרי סשן של עליהום.
אז כן, אפשר להתבודד במדינה אליה תלכו. אפשר גם להתנצר, אפשר להגיד שאתם בני בי דת, אפשר להעלים סממנים יהודיים, ולשנות את השם למשהו קליט.
ועל הז_ן מה יקרה לאלו שישארו בארץ.
שיקרסו, שהפלסטינאים יאכלו אותם, שהחרדים ישלטו או כל קומבינציה אחרת שתתאים לכם.
אנחנו כבר לא פה.

אה, כן אכפת לכם מה יקרה למדינה?
אז תפסיקו לקטר ותתחילו לעשות.
אבל אתם דור האינסטנט. כאן ועכשיו.
רק יוסי, צביקי, ואולי עוד כמה זקנים פה (וכנראה שאני ביניהם) יודעים שלא בונים מדינה ברגע.
(אה, כן, גם אומי, תגובה מעלי יודע, אפילו שהוא ינוקא :) ).

ולצחי - חפש בשלב זה משרה קבועה. תתחיל מלמטה. מי שטוב - יתבלט, יגדל וגם יצמיחו אותו.
באיזה תחום? בזה שהכי ייראה לך מבין המשרות הזמינות.
בגיל 32 עדיין לא חשבתי שאמצא היכן שאני נמצא היום. הכיוון היה שונה לגמרי. החיים הובילו אותי לאן שאני היום, ואני מאושר.
אני נוסע בשבת, אך עדיין מאמין שיש איזשהו גורם נסתר/עליון/גורל/מזל/אל שגורם ודואג שהכל יסתדר.

אומי5
05-10-13, 13:37
שמיל, אף פעם לא היה כאן קל, אבל לפחות הייתה לאדם את האשליה שהמדינה רוצה בטובת העם.
כיום כלוחם משרת מילואים פעיל ומשלם מיסים כחוק, אני בעיקר מרגיש שכולם רק מנסים לחלוב אותי ולדפוק אותי.
אם אני לא אהייה אלים ועבריין, אף אחד לא יחלץ לעזרתי בשעת צרה, וככל שאהייה אזרח יותר הגון ושומר חוק, ככה יש יותר סיכוי שאדפק.
אבל מה לעשות שאני לא יודע להיות עבריין, וכל מה שאני רוצה זה לחיות בביטחה, וברווחה סבירה.

ואני לא משלה את עצמי ששם כולם יחבקו אותי, אבל החלום של להרוויח בדולרים או יורו לכמה שנים טובות, לחזור הנה, לקנות בית עם מגרש, ולחיות בכבוד, בהחלט מפתה. (איפשהו אני לא באמת מאמין שאני יעשה את זה. )

boaz avrahami
05-10-13, 16:55
גם ברוב העולם התקופה מחורבנת.
אני יכול להעיד על שתי אחיות שלי שערקו אחת לניו זילנד והשניה לאירלנד.
אולי בניו זילנד יותר נח כרגע מישראל אבל הם זרים שם ובלי ״קיווי״ אקספיריינס הם דרג ב׳ או ג׳ אפילו אם לכאורה הם מסתדרים יפה.

תזכרו רק שאחרי תקופות כאלו תמיד מגיע בלאגן שלאחריו מחלקים את הקלפים מחדש.
משבר כלכלי, מלחמה אזורית או עולמית קשה וכו׳...

אני מעדיף בעיתות האלו להיות פה כתף לכתף עם חבורת הזרדים שלי.
כן גם כי אני ציוני ומוכן ללכת עם זה עד הסוף.

מי שרוצה ללכת שילך ושיהיה בריא.
כל אחד והגורל שלו.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

פומפוי
05-10-13, 17:16
אני יכול להעיד על שתי אחיות שלי שערקו אחת לניו זילנד והשניה לאירלנד.
אולי בניו זילנד יותר נח כרגע מישראל אבל הם זרים שם ובלי ״קיווי״ אקספיריינס הם דרג ב׳ או ג׳ אפילו אם לכאורה הם מסתדרים יפה.

תזכרו רק שאחרי תקופות כאלו תמיד מגיע בלאגן שלאחריו מחלקים את הקלפים מחדש.
משבר כלכלי, מלחמה אזורית או עולמית קשה וכו׳...

אני מעדיף בעיתות האלו להיות פה כתף לכתף עם חבורת הזרדים שלי.
כן גם כי אני ציוני ומוכן ללכת עם זה עד הסוף.

כל אחד והגורל שלו.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

10+

raanan
05-10-13, 20:00

כל אחד והגורל שלו.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex
שמעו אותך והכינו כתבה ...
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4436765,00.html

רענן

amitaikl
05-10-13, 22:39
הי צחי,
חבל שלא קראתי את מה שכתבת לפני שנפגשנו אצל סלמן - הייתי יכול לתת לך קצת בראש ;)

בוא אספר לך קצת על ה"קריירה" שלי.
אחרי הצבא לא הלכתי לטייל, אלא ישר ללמוד. זה היה בשנת 95, מיד אחרי הסכמי אוסלו, הכל נראה ורוד ויפה. אחרי שנים של חי"ר אמרתי שאני לא מוכן לעבוד בין קירות כל היום וחיפשתי משהו עם עבודה בחוץ. הלכתי ללמוד ארכיאולוגיה :)
לא עלאה אותך בכל הפרטים (האמת שהתחלתי לכתוב, אבל זה היה מצ'עמם אז מחקתי), אבל היום אני עובד כבר כמעט שבע שנים בחברת הייטק ברעננה ונהנה (כמעט) מכל רגע.

מה המוסר השכל? שאתה חייב ללמוד משהו, כי זה פותח דלתות. לך תדע איזו דלת. מה הקשר בין פאקינג ארכיאולוגיה למערכות עם בינה מלאכותית?

עכשיו לפינת התכל'ס:
1. אני באיזור תעשיה רעננה צפון. תרים טלפון (יש לך!) ונשב לקפה
2. מה לגבי מכירות? אני עשיתי את זה פעם (במשך שנה, ולא אהבתי. אבל זה היה תחום מחורבן), אבל נראה לי שיש לך גישה. בדוק מה קורה בתחום הרכב - שיפורים ואביזרים.
3. היה פה שרשור ארוך על יוקר המחיה בארץ וכמה זול באי-ביי. אתה יכול לבנות אתר שיעסוק במכר של מוצרים מחו"ל. תודיע על זמן הספקה של 3-4 שבועות, תזמין מאי ביי, תשלח מהארץ

כאמור - בוא לקפה

yes1952
05-10-13, 22:44
אני חושב שאני היחיד כאן בפורום שלא יכול היום להכנס לקנדה,למה?
מפני שאיזה גוי במישורים הגדולים קרא לי יהודון מלוכלך וישראלי מזוהם-טוב אז הייתי 90 קילו של מסת שרירים,
אני מניח שהיום במצבי הייתי דורס אותו עם הג'יפ
והמחיר?זניח לעומת החיים שלי פה בארץ בה נולדתי ובה אמות,ולא שתמיד היה קל ולא שתמיד הפרוטה היתה מצויה בכיס כמו היום,
כדי להגיע לאן שהגעתי(קצת נוחות (בשבילי המון)עשייה ואפשרות לעשות את שאני רוצה,
ועשיתי מילואים ועבדתי בשתי משרות ולפעמים יותר,
כאן לא רע יחסית לארצות אחרות וכן רע יחסית לארצות אחרות-אך אני לא חי ביחס ל...............אני חי כאן ופה לא אומרים לי יהודון
אנו מדינה קשת יום שאין מסביב אפילו מדינה שכנה אחת שרוצה בטובתינו-עדיין לא-אירופה?שנאת הזרים שם הינה הדבר הנפוץ ביותר שם יותר משנאת הזרים בסין וביפן,
לצחי אין מקצוע שהוא יכול לתת מכה ותוך כמה שנים לצבור הון ממקצועו שאין לו,
הוא כן יכול לעבור לאלסקה ולעבוד על ספינת דייג בסיכון חיים גבוה ועם אפשרות לבונוס של 50 אלף דולר בתום עונת הסרטנים,
או לחטוב עצים בקנדה או לעבוד בריתוך תת ימי או על אסדת קידוח נפט(כן עם אישתו)ובעוד 5 שנים לחזור עם חצי מיליוןן דולר,ואז?
שיתבסס כאן בארץ חמדת אבות וננסה לסייע לו,זה הכל

ניר ל
06-10-13, 00:05
אם מדינת ישראל הייתה מקום בטוח ליהודים יותר ממקומות אחרים , זה היה שווה הכל .

אבל היא לא. היהודים הם האוייב הכי גדול של היהודים והשונאים הכי גדולים של עצמם ...*

GodsFather
06-10-13, 10:03
מדהים איך השרשור הזה התפזר לכל הכיוונים, ולא במובן הרע של המילה.
בתכלס כל אחד אמר פה את הכיוון שלו, כמו שנמרוד ציין.

אני כן מסכים עם מה שעמית אמר וזה שהאקדמיה היא קרקע פוריה לקשרים (מה שנקרא בעברית NETWORKING). עם כמה שאנשים מתעבים את הבינתחומי למשל, זה אחד המקומות המובחרים שעושים זאת ומציינים זאת עוד ביום הפתוח. אני לא אומר שתלך ללמוד שם אבל אני נותן דוגמה למוסד שהבין שהתעודה היא רק נייר ושצריך ליצור משהו מסביבה.

הלכת ללמוד פעם אחת, לא אהבת. אולי תלך ללמוד נושא שיותר ידבר אליך ל"ידע הכללי" ולא למקצוע, ועל הדרך תמצא שם קשרים ? אולי תעשה מה שהמליצו פה ותלך לקורסים פתוחים באונ' ומכללות ותו"כ תמצא לך שם חברה וקליקה ומשם תמצא את הכיוון ?
הרבה סימני שאלה, כי אין תשובה ברורה וכל אחד צריך לעצב לעצמו כיוון. לא קבצי אקסל, לא טבלאות ולא מחשבונים יפתרו לך את זה.

לגבי השאלה שלך על עניין שיפוץ קרוואנים, יש פה מנהל שמכיר את התחום של הקרוואנים (בוזי), ויש בפייסבוק קבוצה שנקראת "כפרים על גלגלים" ושם יש לא מעט משתמשים ומפרסמים, תבדוק שם. מסתבר שזה עסק שהולך וגדל בארצנו, תודות למדיניות האין-סיכוי-שנאפשר-לכם-לקנות-דירה-בקלות.

אגב, זה שיש לך דירה, זה לא מובן מאליו. אני מקווה שזה ברור לך.

bizon
06-10-13, 21:27
מה לגבי חנות ? אתה יכול לשלב את תחום המוזיקה. משהו סטייל מעבדת תיקונים שמדפיסה חולצות ומוכרת מוצרי רוק למיניהם .. (מיקום בסביבת בית ספר יהיה אידיאלי)
אפשר לשחק עם הרעיון עוד הרבה השאלה האם זה מדבר אילך ? אני בעצמי באמצע תהליך דומה אגב :)

מור

erezgur
12-10-13, 16:51
נתקלתי בכתבה שהזכירה לי את הרקע כאן - http://slow.org.il/2013/10/09/%D7%A1%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%99-%D7%94%D7%90%D7%98%D7%94-2-%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%9F-%D7%A0%D7%90%D7%95%D7%A8-%D7%9C%D7%90-%D7%9E%D7%97%D7%9B%D7%94-%D7%9C%D7%90%D7%A3-%D7%90%D7%97%D7%93/

ishc
12-10-13, 18:15
חבר טוב ואיש יקר, אפילו ג׳יפאי. למי שרוצה לפגוש אמן מדהים בכלי נגינה בפרט ובעבודות עץ בכלל אני ממליץ בחום לקפוץ אליו לסדנא.

ishc
24-12-13, 20:37
טוב...
בשורות טובות, אחרי כמעט שנתיים בתור עצמאי וחיפוש עצמי ב-1.1.2014 אני מתחיל עבודה בתחום חדש לי לחלוטין. משהו שמשלב מספיק LOW TECH כדי שאני אמשך אליו ויהיה לי מעניין אבל גם נמצא בעולם ה-HIGH TECH מה שנותן פוטנציאל גם התפתחותי בתחום/חברה וגם מבחינת השתכרות.
אז אני רוצה להגיד המון תודה להמון חברים פה בפורום, שתמכו, יעצו, עודדו, נתנו בראש לפעמים ואפילו הציעו עבודה בחלק מהמקרים. גם העבודה הזו נמצאה תודות לאחד החברים פה. אז המון המון המון תודה :)

האתר הזה , הפורום והאנשים פה מוכיחים את עצמם כסוג של משפחה וירטואלית, גדולה ורחבה שתמיד שמחים לעזור לחברים בה ואני שמח שאני חלק מאותה משפחה.
ושוב, המון תודה.

shmulikbg
24-12-13, 20:40
אכן, בשורות טובות...

שיהיה המון המון בהצלחה צחי.

אז מה זה אומר לגבי השלג הבא??:p

ishc
24-12-13, 20:44
שאם זה יהיה ביום ה' אני עדיין יהיה שם :)

yes1952
24-12-13, 21:03
צחי
בהצלחה הרי כבר איחלתי לך
מה שהמשפחה הגדולה הזו לא יודעת זה שאני המפסיד ובגדול,
אבל ,,,, הייתי מוכן להפקיד בידך משהו חשוב לי מפני שאני מאמין ויודע שאתה איש מאוד מוכשר מאוד אמין ופיקח מאוד
אז קדימה תפרוט על גיטרת החיים מגיע לך הטוב ביותר
ב ה צ ל ח ה

boaz avrahami
24-12-13, 21:29
בהצלחה!

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

דרור ברלי
24-12-13, 23:09
הסבלנות משתלמת.
הרבה הצלחה!

snirjeepdreamer
24-12-13, 23:35
צחי ידידי, שמח מאוד בשימחתך ומאחל לך שהדרך החדשה אכן תעניק לך שפע של עניין וסיפוק אישי ומקצועי.
אני מרשה לעצמי לומר לך בזהירות -יגעת ומצאת תאמין...

מעטים מאוד הם אלו שבאמת מצאו הנאה וסיפוק בו זמנית במקום עבודתם
ואני מאחל לך שהמציאות תעלה על כל ציפיה ודימיון !

הרבה הצלחה בדרך החדש.
שניר

ronen7k
25-12-13, 10:32
טוב...
בשורות טובות, אחרי כמעט שנתיים בתור עצמאי וחיפוש עצמי ב-1.1.2014 אני מתחיל עבודה בתחום חדש לי לחלוטין. משהו שמשלב מספיק LOW TECH כדי שאני אמשך אליו ויהיה לי מעניין אבל גם נמצא בעולם ה-HIGH TECH מה שנותן פוטנציאל גם התפתחותי בתחום/חברה וגם מבחינת השתכרות.
אז אני רוצה להגיד המון תודה להמון חברים פה בפורום, שתמכו, יעצו, עודדו, נתנו בראש לפעמים ואפילו הציעו עבודה בחלק מהמקרים. גם העבודה הזו נמצאה תודות לאחד החברים פה. אז המון המון המון תודה :)

האתר הזה , הפורום והאנשים פה מוכיחים את עצמם כסוג של משפחה וירטואלית, גדולה ורחבה שתמיד שמחים לעזור לחברים בה ואני שמח שאני חלק מאותה משפחה.
ושוב, המון תודה.

בהצלחה ..

עקבתי אחרי השרשור הזה , אומנם בדממת כתיבה ,
אבל נפלא באמת לראות את היחס האישי...

שוב בהצלחה לך.

עידו לוריה
25-12-13, 19:23
בהצלחה .

עידו

נמרוד
25-12-13, 21:30
גם מעל דפי הפורום: מברוק צחי. אתה תצליח. :)

רוכברודאו
26-12-13, 18:14
אני אומנם לא מכיר אותך צחי (אני מהצד של החתן. ההוא האינדיאני)
אבל מאד מתחשק לי שתצליח.. אין סיבה שלא :-)

אבשלום

-->