PDA

צפייה בגרסה מלאה : גימיני- ידני/אוטומט

נעם חגג
31-01-13, 22:44
סוזוקי גימיני, ידני או אוטומט?.. רכב ליום יום ושטח בינוני , תודה לעוזרים!

jordanmeir
31-01-13, 22:56
אני אישית קניתי ידני, כי הוא ממש מביא לך את האפשרות לשלוט איך שאתה רוצה בטורים של המנוע ולבחור איזה הילוך להיות לעומת האוטומט'
לעומת זאת אוטומט לא רע בכלל בקטעים של עליית סלעים לעומת הידני שצריך לשחרר קלאץ מהר מאוד עם טורים גבוהים בשביל לא להרוס אותו

אבל בגדול זה לפי מה שאתה מעדיף... אם תקנה ידני אתה לא תרגיש שום חסרון, חוץ מסבל בפקקים
ואם תקנה אוטומט אתה תוכל כמעט הכל...
בקיצור זה לפי מה שאתה מעדיף

נעם חגג
31-01-13, 23:10
תודה! גם שמתי לב שהידני מצוי בכמות קטנה בהרבה מהאוטומט בשוק היד השנייה.. יש סיבה לכך?

jordanmeir
31-01-13, 23:24
תשובה = ישראל

בישראל יש כמעט פי 10 מכוניות אוטו' מאשר ידניות..
ולא רק בסוזוקי בהרבה מאוד סוגי מכוניות

zerez
31-01-13, 23:31
היה לי ידני ועכשיו יש לי אטוטמטי.
הידני יותר חסכוני ויש לו יותר כוח אבל האוטומטי הוא יותר נוח לנהיגה ויש לו יתרון בשטח.
על איזה שנתון מדובר?
ב 2005 או 2006 הגיר האוטומטי הוחלף והבנתי שהגיר הישן הוא רגיש והסיכון בקניה כזאת הוא יותר גדול.

אז מה עדיף?
תלוי מה יותר חשוב לך.

נעם חגג
01-02-13, 08:47
אז שנתון של פחות מ2005 אוטומט לא ממולץ? התקציב שלי הוא ל99-02

Scrusher
01-02-13, 09:19
רבבות של סמוראים נוסעים עם ידני,גם בסלעים....
ההבדל בין ג'ימני אוטומטי לידני במקומות שדורשים לנסוע לאט-לאט הוא שבידני אתה תחליף מידי פעם קלאץ',באוטומטי אתה יכול לטגן את הגיר. אם אתה תעשה סלעים כדרך קבע אתה גם ככה תתקין יחסי העברה לטרנספר ואז זה לא ישנה איזה גיר יהיה לך,הוא יישמר הרבה יותר טוב.
לדעתי לידני יש גם יתרון בשטח שאחרי שמתחפרים\נתקעים,נותנים גז קבוע על 3000 סל"ד בערך ומנגנים על הקלאץ' ולרוב זה מוציא אותך מהמצב אליו נכנסת. באוטומט קורה שברגע שאתה מוריד את הרגל מהברקס,הגלגלים מתחילים להסתובב חסרי אונים על ריק (אפשר באותה מידה להוציא לניוטרל,לתת גז קבוע ולהכניס לראשון בכוח באוטומטי,אבל זה מסוכן מאוד לגיר)
באסה קטנה עם גיר רגיל היא כשיוצאים לטיול עם כלים אוטומטיים, הם לא תמיד סגורים על המהירות שלהם ואתה תמצא את עצמך מעביר מראשון לשני\משני לשלישי כל הדרך כשהם בכלל נותנים גז-ברקס-גז-ברקס ולא מבינים על מה המהומה. (ואתה לא מבין למה הם נוהגים כמו בפקק תל אביבי מצוי בשטח ומתחיל לחשוב "אולי הילוך שלישי LOW זאת המהירות הקבועה שלהם?")

-->