PDA

צפייה בגרסה מלאה : גרנד ויטרה לא עומד בטורים

Jeep WRANGLER
01-02-13, 19:42
צריך את עזרתכם חברים, החלפתי מצבר ברכב מדגם גרנד ויטרה קצר 2004. ולאחר החלפת המצב הרכב לא עומד בטורים וכבה מיד אחרי הנעה.

משהו מכיר את הבעיה הזאת, משהו יכול לעזור לי??

שגיא S
01-02-13, 19:57
בדקת שהמצבר יושב ומחובר כמו שצריך?
כמה אמפר המצבר?

Jeep WRANGLER
01-02-13, 21:24
בדקת שהמצבר יושב ומחובר כמו שצריך?
כמה אמפר המצבר?

אותו מצבר בדיוק.. יותר מזה, החזרתי את המצבר הישן שהוא עדיין טוב, והבעיה עדיין ממשיכה. כאילו משהו התאפס...
וכן הוא יושב טוב מאוד!!

asypeer
01-02-13, 21:43
אם לוחצים על דוושת הגז אז הרכב לא נכבה?
האם קיים ברכב אימובלייזר/קודנית/אזעקה ?

Jeep WRANGLER
01-02-13, 22:21
אם לוחצים על דוושת הגז אז הרכב לא נכבה?
האם קיים ברכב אימובלייזר/קודנית/אזעקה ?

אם לוחצים על דוושת הגז הרכב נוסע רגיל. לבינתיים כיונתי את הטורים עם בורג כבל גז. ברכב יש קודנית אבל לא נראה לי שזה נובע ממנה.. כי הרכב נוסע רגיל רק לא עומד בטורים

asypeer
01-02-13, 23:58
על כמה סל״ד הוא עומד לפני שנכבה?
נשמע מוזר שזה קשור למצבר. נסה אולי לנתק מינוס במצבר לכמה דקות. אולי זה קשור למחשב של הרכב שצריך איפוס.

Jeep WRANGLER
02-02-13, 00:14
תלוי בגז שאתה תופס. אם אתה לא תופס ומניע, הוא נותן לך 1000 סלד וכבה.

shmulikbg
02-02-13, 01:36
תבדוק אם תוך כדי החלפת המצבר, לא משכת ממקומה איזו שהיא צינורית ואקום.

Jeep WRANGLER
02-02-13, 08:51
תבדוק אם תוך כדי החלפת המצבר, לא משכת ממקומה איזו שהיא צינורית ואקום.

בסביבת המצבר יש הרבה חלק ריק. ככה שאין מצב. אבל אני יעשה בדיקה חוזרת. בכל מקרה לא נראה לי שזה זה

אביב3
02-02-13, 09:49
תקלה שכזו יכולה לנבוע מהרבה דברים.
מתי נוקה בית מצערת? מספיק לכלוך שנתקע במקום הלא נכון.
מתי החלפת מצתים?
כנ"ל כבלי הצתה?
כמו שאמרו מעלי, בדוק שכל צינורות הואקום במקומם.
האם יש נורה שדולקת בלוח המחוונים? (אולי לא שמת לב)

במידה וכל הכתוב מעלה נבדק ונמצא תקין, מומלץ להתחבר למחשב רכב בכדי לבודד את התקלה, וזאת בכדי להימנע מהוצאות מיותרות והחלפת חלקים שלא לצורך.
שבת שלום

momi-r
02-02-13, 17:09
חברים זה לא תקלה !
אחרי איפוס / ניתוק מצבר לוקח למחשב של הרכב קצת זמן לאפס את עצמו מבחינת הטורים !
תעשה נסיעה של כ 20-30 ד רצוי מעל 70 קמש הכל יסתר !!! מניסיון !

יותר מזה... בהנעה של הבוקר הרכב כן יעמוד על טורים וגם עם הדלקה של מזגן הרכב כן יעמוד על טורים... ברגע שהמזגן יכבה הרכב גם יכבה עד שהמחשב ״יתאפס״ על עצמו..

אגב גם במקרה של ניתוק רק המינוס לכמה שניות התופעה הזו תופיע....
רק אחרי נסיעה של כחצי שעה במהירות 70-80 התופעה תיעלם.

לא יודע להסביר בדיוק מה גורם לתופעה הזו אבל שזה קרה אצלי (גם אחרי החלפת מצבר פעמיים! וגם אחרי איפוס מחשב אחרי ניתוק מינוס) נלחצתי קצת ואז בדקתי את הנושא והמוסכניק שלי אמר לי לא לדאוג הכל בסדר אל תיגע בכלום תן למחשב להתאפס על עצמו... סע נסיעה של כחצי שעה -+ במהירות של כ70-80 קמש וזה יסתדר... וזה באמת מה שקרה.

תעדכן..

Jeep WRANGLER
02-02-13, 18:55
שום מנורה בלוח השעונים לא דולקת! כמו כל הכל תקין.

לגבי הנסיעה של חצי שעה... הרכב כבר נוסע יומיים וכלום לא הסתדר. כמובן שברכב היום עומד בטורים אבל רק בגלל שכיוונתי את הכבל גז לזה..
בכל מקרה זה לא פתר לי את הבעיה.. כנראה שלא תהיה לי ברירה ואאלץ לפנות למוסכי החברה.

momi-r
02-02-13, 19:01
מה הטלפון שלך ?
לפעמים לי היה לוקח קצת יותר מכמה ימים בגלל שלא הייתי נוסע נסיעה ארוכה... אולי בגלל שנגעת בכבל גז זה לא מסתדר.. מוסכי החברה סתם יקחו לך כסף

תשלח לי את הטלפון שלך ואדבר איתך.

momi-r
02-02-13, 19:20
אני הייתי מציע לך להחזיר הכל לקדמותו ולתת למחשב לעשות את העבודה שלו.

אין לי ספק שאין לך שום תקלה והכל תקין ! קצת סבלנות והבעיה שלך תיפתר מעצמה ומעצם נסיעה ברכב.
יכול להיות שייקח לך קצת יותר מנסיעה אחת ארוכה.. בד״כ לי זה הספיק.
וכמובן שאין שום נורה דולקת בלוח השעונים - הכל תקין !

הפתרון שלי היה - עד שהטורים יעמדו והרכב לא יכבה - לנסוע עם מזגן דלוק (כפתור ac מופעל) ואז זהה מעלה טיפה את הטורים והרכב לא נכבה.. אחרי כמה ימים זה היה מסתדר לי - בנסיעות קצרות או נסיעה ארוכה של כ חצי שעה...

Jeep WRANGLER
02-02-13, 20:33
הבעיה שרכב של האישה והיא נוהגת בו.. ולא רעיון טוב לתת לה את הרכב שהאוטו כבה כל עצירה. בכל מקרה מחר אני יקח את הרכב שלה. יחזיר את הכבל גז לקדמותו וניסע קצת.
נראה אם זה מסתדר.. נעדכן בהמשך..

ofer_b
02-02-13, 21:24
צודק בתגובה הקודמת, המחשב צריך ללמוד את מצב המצערת מחדש. תניע ושמור על טורים איזה עשר דקות, הכל יסתדר.

sent from my mobile

assaf234
03-02-13, 16:39
אני יכול להוסיף שהבעיה הייתה גם אצלי בפרייבט (מיצו קולט 95' הזרקה רב נק') אחרי מספר נסיעות המחשב "לומד" לאזן את הטורים לפי הצורך.
בנוסף אני ממליץ לנקות את קטבי המצבר והמחברים עם נייר ליטוש עדין לוודא שאין (ולא תהיה) בעיית מגעים.
בהצלחה

Jeep WRANGLER
04-02-13, 14:00
צודק בתגובה הקודמת, המחשב צריך ללמוד את מצב המצערת מחדש. תניע ושמור על טורים איזה עשר דקות, הכל יסתדר.

sent from my mobile

לעמוד במקום עם הרכב ולתת לו 1 טור?? לא במצב נסיעה ?

ofer_b
04-02-13, 14:17
כן, זה מה שאני עשיתי. לתת למנוע לעבוד כמה דקות (לא זוכר אם זה 5 דקות או 15) בטורים שיחזיקו את המנוע עובד. לא צריך לסוע ולא צריך לפוצץ טורים, פשוט לעמוד בסרק ולחכות.

-->